Şimdi Ara

Nikon D7000 çıktı! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
267
Cevap
2
Favori
22.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sınıflar iyice karman çorman bir şey oldu. Bence 60D'nin rakibi direkt Nikon D7000'dir. 60D'nin D7000 karşısında tek eksiği magnezyum alaşımlı gövdeye sahip olmaması. Canon, 50D'den sonra neden böyle bir sınıflandırma politikasına gitti anlamıyorum. Madem 50D'nin devamı bir model çıkarıyorsun, en azından polikarbonat yerine magnezyum alaşımlı gövde olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Katze -- 17 Eylül 2010; 18:17:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Katzé

Sınıflar iyice karman çorman bir şey oldu. Bence 60D'nin rakibi direkt Nikon D7000'dir. 60D'nin D700 karşısında tek eksiği magnezyum alaşımlı gövdeye sahip olmaması. Canon, 50D'den sonra neden böyle bir sınıflandırma politikasına gitti anlamıyorum. Madem 50D'nin devamı bir model çıkarıyorsun, en azından polikarbonat yerine magnezyum alaşımlı gövde olsun.

d7000 demek istediniz herhalde. ama release mode tekerini mod tekerine entegre etmeleri, çift kart desteği sunması, shutter garantisini 150,000 shot'a çıkarması gibi makineye artı şeyler katması dışında yeni işlemci, yeni sensör, d300s'den iki katı değere sahip (performansı iki katı mıdır bilmiyorum) pozometre kullanması, af noktalarının d300s'e yaklaşması ve 7d ile kıyaslanacak hale gelmesi, artı magnezyum gövde bu makineyi 60d ile 7d arasında 7d'ye daha yakın bir yere yerleştiriyor.

şahsen ben bu makineyi d300s ile bir kıyaslıyorum ve yeni işlemci + sensörle d300s'den daha iyi fotoğraf çekerse işte asıl o zaman 7d'nin işi zor demektir.

ha bir de video konusunda henüz canon'un hiç bir modelinde olmayan "sürekli fokus video çekim" artısı da var. canon bunu d3100 gibi giriş modeline de koymuştu ve bundan sonra çıkan tüm makinelerin video modunda bu özellik olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarsusian -- 17 Eylül 2010; 17:58:52 >

• Evet, D7000 olacaktı düzelttim. Teşekkürler...
  • kimse kimseyi kanırmasın bu makinanın direk rakibi 60ddir. 7Dnin rakibi zor olur. Tabiki imaj kalitesi için bir şey diyemeyeceğim. Canonların karakteristik özelliği çok hızlı afye sahip olmalarıdır ki canon 40dnin d7000den daha hızlı bir afye sahip olabilir. Şimdiden bunu söylemek güç elbette. Bu noktada 19crosstype 9 cross typedan daha fazla iş yapması kaçınılmazdır. 450d bile d90dan çok daha hızlı afye sahip, bilen bilir. 7Dnin vizörü de daha iyi. Hız konusunda yarışamayacağı aşikar ki 7d de toza, suya, yani ortam şartlarına mukavemetli weather sealing gövde var. video olayı için de henüz erken ama video af olayında 1 adım önde. mesela herkes 550dnin videosunun d90dan sadece 1080p ve fps açısından iyi olduğunu zanneder. oysaki 720p videolarda bile heleki düşük ışık şartlarında 550d fark atar. bu kadar şeyden sonra satın almak istediğim; umarım imaj kalitesinde de bizi yanıltmazsa tek body bu fiyata budur. d300s satışları baltalanacağı aşikar. nikonun kendi sitesindeki samplelar beni tatmin etmedi heleki d3100ün sampleları bu kadar iyi iken. anlaşılan beklemede kalacağız bir müddet.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cromartie

kimse kimseyi kanırmasın bu makinanın direk rakibi 60ddir. 7Dnin rakibi zor olur. Tabiki imaj kalitesi için bir şey diyemeyeceğim. Canonların karakteristik özelliği çok hızlı afye sahip olmalarıdır ki canon 40dnin d7000den daha hızlı bir afye sahip olabilir. Şimdiden bunu söylemek güç elbette. Bu noktada 19crosstype 9 cross typedan daha fazla iş yapması kaçınılmazdır. 450d bile d90dan çok daha hızlı afye sahip, bilen bilir. 7Dnin vizörü de daha iyi. Hız konusunda yarışamayacağı aşikar ki 7d de toza, suya, yani ortam şartlarına mukavemetli weather sealing gövde var. video olayı için de henüz erken ama video af olayında 1 adım önde. mesela herkes 550dnin videosunun d90dan sadece 1080p ve fps açısından iyi olduğunu zanneder. oysaki 720p videolarda bile heleki düşük ışık şartlarında 550d fark atar. bu kadar şeyden sonra satın almak istediğim; umarım imaj kalitesinde de bizi yanıltmazsa tek body bu fiyata budur. d300s satışları baltalanacağı aşikar. nikonun kendi sitesindeki samplelar beni tatmin etmedi heleki d3100ün sampleları bu kadar iyi iken. anlaşılan beklemede kalacağız bir müddet.

"d7000'in rakibi 60d'dir 7d ile kıyaslanamaz" demişsiniz ama koca paragrafda hiç 60d ile kıyaslamayıp hep kıyaslamalarınızı 7d ile yapmışsınız. bu d7000'nin 7d ile kapıştığını göstermez mi?

• Daha çıkmamış makinaları kalıba sokmak ne kadar doğru? Ben yukarıdaki postlara ithafen dedim. Farklarını neden rakip olamayacağını yazdım. 60D ile kapışır, ama dediğim gibi daha dpreviewa sampleları bile düşmemiş makina bunlar.
  • Cromartie +1

quote:

nikon'un bu istikrarı umarım bozulmaz.Canon 1 yılda 2 model duyuruyor.yok ekran katlanır oluyor videoyu biraz geliştiriyor bilmem ne.İnsan daha 2 ay önce bi araba para verip aldığı makineden soğuyor elinde olmadan.akıl ister istemez bir üst modele kayıyor.
    Nikon 2 yılda bir sağlam bir tane makine çıkarıyor, oldukça iyi özellikler ekliyor.makinanı satıp yenisini almaya değer diyorsun.

550D 500D'den 8 ay sonra cikti. Bu sekilde 1 sene arayla cikan baska model var mi?

d300 aldiktan 3 ay sonra d700 cikinca kafasini taslara vuran 3 su alti fotografcisi taniyorum. Ayni durum degil mi?

Bu firmalarin hicbiri musteri dostu falan degil, hepsini ayni kapitalist okullardan mezun adamlar yonetiyor. Ornegin Canon L lensler haricinde parasoley vermiyor, buna karsilik DPP'yi bedavaya verirken Nikon'da adam gibi RAW yazilimi icin para vermek zorundasin. Benim gozumde hepsi ayni b.kun laciverti

• Letsgo da makinanın gövdesinin 1189 avro 18-105 vr kit lens ile 1400 avro fiyatla piyasaya çıkacağı yazılı sizce bu fiyatlar normalmidir az mıdır çokmudur.
    Amerika fiyatları ne seviyede olur acaba arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: doroşenko

Letsgo da makinanın gövdesinin 1189 avro 18-105 vr kit lens ile 1400 avro fiyatla piyasaya çıkacağı yazılı sizce bu fiyatlar normalmidir az mıdır çokmudur.
    Amerika fiyatları ne seviyede olur acaba arkadaşlar?

http://www.bhphotovideo.com/c/product/735002-REG/Nikon_25468_D7000_DSLR_Camera_Body_.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozturert

Cromartie +1

quote:

nikon'un bu istikrarı umarım bozulmaz.Canon 1 yılda 2 model duyuruyor.yok ekran katlanır oluyor videoyu biraz geliştiriyor bilmem ne.İnsan daha 2 ay önce bi araba para verip aldığı makineden soğuyor elinde olmadan.akıl ister istemez bir üst modele kayıyor.
    Nikon 2 yılda bir sağlam bir tane makine çıkarıyor, oldukça iyi özellikler ekliyor.makinanı satıp yenisini almaya değer diyorsun.

550D 500D'den 8 ay sonra cikti. Bu sekilde 1 sene arayla cikan baska model var mi?

d300 aldiktan 3 ay sonra d700 cikinca kafasini taslara vuran 3 su alti fotografcisi taniyorum. Ayni durum degil mi?

Bu firmalarin hicbiri musteri dostu falan degil, hepsini ayni kapitalist okullardan mezun adamlar yonetiyor. Ornegin Canon L lensler haricinde parasoley vermiyor, buna karsilik DPP'yi bedavaya verirken Nikon'da adam gibi RAW yazilimi icin para vermek zorundasin. Benim gozumde hepsi ayni b.kun laciverti

Elbette değil ama Nikon yeni model çıkarabilmek için Sony'i bekliyor. Yani Canon gibi teknolojisini üretebilen bir firma olsa hiç durmaz hemen yeni makina çıkarırdı yani. İnsnalar bu şekilde sanki Nikon önceki sattığı modelin müşterileri düşündüğünü sanıyor ama yalan. Yeni Sony SLT-A55 çıkmasa D7000in sensörü nasıll gelecekti? Tabiki şu da var sonuçta Canon kullanıcıları bu yeni model çıkınca biraz haksızlık olduğunu düşünüyor ama Canon yada Nikon önce kendini düşünür doğal olarak.Nikon'un biraz daha pahalı ve de geç ürün çıkarması dışa bağımlı tedarikçi firma konumunda olmasından kaynaklanıyor. Yoksa Canon gibi olsaydı şimdi D11000 falan çıkmış olurdu muhakkak.

• sensorleri sony uretiyor ama nikon AA filtresi, islemci ve veri kanallarini kendi dizayn ediyor diye biliyorum. zaten d3x ve sony a900 arasinda fotograf kalitesi olarak dunya kadar fark var. ve evet, nikon sony'e bagimli
    ama bu d7000'in cekiciligini degistirmez
  • bende olmadıktan sonra çok güzel olsa neye faydası var benim için en güzel cihaz d80 ötesi yok
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mageji

mega pixel oranında artış var ama sensor boyutu hala aynı. bu iyi bir durum değil. kağıt üstünde bazı özellikleri iyi olmasına rağmen şuan alacak olsam hala d300s alırım.

daha sonuçları görmeden mi?
    fiyat biraz tuzlu, 1500$ civarı olacak sanıyorum.

sen sonuçları şimdiden görmüşsün ve d300s satmaz demişsin zaten :)
  • Nikon güzel bir kamera üretmiş.Diyecek laf yok.Ben özellikle movie modda full time focus ozellığini beğendim.
  • 60d'yi uzun süredir bekliyordum. Ama özellikleri konusunda hayal kirikligina ugradim.
    550d'nin üzerine koydugu para kadar özellik farki yok bence.

arti yeni ciktigi icin Almanya'da fiyati neredeyse 7d kadar. 100 eur fark var.
    7d mi alsam diye düsünürken, Nikon'dan d7000 haberi cok ilginc geldi.

Etrafimdaki herkeste ve kardesimde Canon var. Lens ve aksesuar konusunda tek kalmaya deger mi diye düsünmeye basladim.
  • eğer elinizde canon lens yoksa, olabilir. benim de kardeşim ve eşi canon 40d ve 550d kullanıyor ama ben karaketli ekranından ötürü d5000 aldım. arada sırada lens, ekipman almak iyi de insanın kendi malı gibi olmuyor tabi. hele ki fotoğrafçılık gibi malzemelerin çok hassas olduğu durumlarda bu konu daha bir önem kazanıyor. mesela bir sahne tasarlarsın bir günlüğüne bir lens alırsın ama bazen aldığına alacağına da pişman olursun (aynı şekilde bazen de verdiğine vereceğine de pişman olursun) yani eğer kendi canon ekipmanların yoksa çok da sorun değil. üstelik ekipman alışverişi sorun olmayacaksa bile en azından her iki markanın da avantajlarından faydalanmış olursunuz. tabi mesela makinanuzın şarjınız bittiğinde etrafınızdan şarj bulma olasılığınız azalmış olur. ölçüp tartmanız lazım.
  • Elimde Canon lens yok. Eski SLR makinam Pentax'di.
    SLR isine ara vermistim diyebilirim. Bu aralar Canon G10 sahibiyim; genel durumlarda yeterli bir makina.
    Etrafimda lens ve aksesuar konusunda benim gibi titiz bakan kisilerden bahsediyorum.
    Bunun disinda 2.el bahabinda söyledim. L serisi sifir alinan ve nasil bakildigini bildigim bir lensi 2.el alirim. Yoksa bir kumar 2.el.

Bir süredir Almanya'da yasiyorum. Body fiyatlari genelde söyle:
    550d 700 eur
    60d 1150 eur (yeni cikti direk liste fiyati)
    7d 1200 eur
    5d mark II 1800 eur

7d eski bir makina oldugu icin fiyati bayagi düstü. 60d o fiyata degecek bir makina degil. Gider 2 550d body alirim onun yerine.

d7000'in fiyati sanirim 1200 eur civari olacak. Dpreview'dan okudugum ve speclerinde anladigim kadari ile iddiali bir makina olmus.
    Ama 7d sinifinda degil. Fiyati düsene kadar sanirim en az Ocak'a kadar beklemek lazim.
    Nikon güzel bir makina cikartmis; alkisliyorum.

• eğerki 7dnin fiyatı 60d den sadece 50 euro kadar fazla ise hiç durmayın 7d alın her halükarda daha farklı, daha güvenilir bir body. üstelik canon tek haneye indirgediği makinaları yenilemede aceleci değil pek. kardeşinizin lenslerini kullanabilme imkanınızı da göz önünde bulundurursak o fiyata 7d çok iyi bir seçim olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: by@li
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mageji

mega pixel oranında artış var ama sensor boyutu hala aynı. bu iyi bir durum değil. kağıt üstünde bazı özellikleri iyi olmasına rağmen şuan alacak olsam hala d300s alırım.

daha sonuçları görmeden mi?
    fiyat biraz tuzlu, 1500$ civarı olacak sanıyorum.

sen sonuçları şimdiden görmüşsün ve d300s satmaz demişsin zaten :)

"Artık d300s satmaz tahminen... " demisim. "tahminen" sozcugunu TDK sozlugunde aratmayi dene...

• mükmmel ötesi bi makine bu ya
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.