Şimdi Ara

Nikon D3100 - Açılmıyor - Öneri ve Tavsiyeler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
4.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

D3100 başlığına da yazdım. Birkaç arkadaş sağolsunlar önerilerini yaptılar. Ancak makinem hala açılmadığından burada da sorayım dedim.
    Fotoğraf makinesi teknik konularla ilgili bir başlık göremedim. Eğer başlığı yanlış yere açtıysam silinebilir yada taşınabilir.

Durumu özetleyecek olursam;

2 hafta önce yurtdışından (İngiltere) aldığım Nikon d3100 makinemi yaptığım çekimlerden sonra kapattım çantasına kaldırdım. Fakat ertesi gün açmaya çalıştığımda açılmadı. Bu süre içerisinde makine düşmedi, sarsılmadı, fiziksel bir darbeye maruz kalmadı. Bataryasını aynı model başka makinede denedim sorunsuz çalışıyor. Hafıza kartı ve objektif gibi ekipmanları çıkarıp başka bir pille denedim yine fayda etmedi. Pil yuvasını toz vs gibi şeylerden arındırmak için üfledim sildim vs. yine olmadı. Makine reset yapılmıyor. D3100 diğer makinelerden farklı olarak menüden manuel resetlenebiliyor. Makineye hiç enerji gelmediği ve açılmadığı için resetleyemiyorum...
    Sonuç olarak makine şu anda hala çalışmıyor. Google'da araştırdığım kadarıyla buna benzer sorunlar hep pil yada şarj aleti ile çözülmüş. Ancak başka makinede çalışan pille açılmadığı için bundan kaynaklanmadığını düşünüyorum.

Yurtdışından alındığından sadece İngiltere'de garantisi var bildiğim kadarıyla.. Garantiyle ilgili birşey de yapamıyorum..

Sizden ricam bu konuda benzer bir durum başına gelmiş olan varsa, nasıl çözümlediğini yada tahmini olan varsa önerilerini bekliyorum. 1-2 gün içerisinde çözüm bulamazsam Hayyam'da bir teknik servise götürmek zorunda kalacağım. Yer seçimi ile ilgili de önerileriniz çok işime yarayacaktır.

Makineye gözüm gibi bakıp yine de böyle bir sorun olması çok canımı sıktı açıkçası.
    Bu nedenle şimdiden ilgi gösterip öneri sunan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

• Dün yalvar yakar bi arkadaşım makine getirdi bana, "abi gözünü seveyim çalıştır şu aleti, emanet"
    Dslr-Like fuji..
    Aynı sizdeki sorun vardı, düşürmedim etmedim diyor. Sabah çalışıyordu, birden gitti diyor... Denemediğimiz pil, temizlemediğimiz yuva, kontrol etmediğimiz kablo kalmadı.
    Hatta on off tuşunun mekaniğini bile söküp tekrar bağladım. Yok tık etmiyor, alete hiç elektrik gitmiyor.
    Tam aleti topluyordum aklıma yuvanın yayında gerekli itme gücü olmayabileceği geldi.
    Pili iletkene doğru ittiren yayları çekip uzattıp (bildiğin esnettim)
    taktiğımda açılmıştı..
    boşa açtık aleti..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mephistopheless

Dün yalvar yakar bi arkadaşım makine getirdi bana, "abi gözünü seveyim çalıştır şu aleti, emanet"
    Dslr-Like fuji..
    Aynı sizdeki sorun vardı, düşürmedim etmedim diyor. Sabah çalışıyordu, birden gitti diyor... Denemediğimiz pil, temizlemediğimiz yuva, kontrol etmediğimiz kablo kalmadı.
    Hatta on off tuşunun mekaniğini bile söküp tekrar bağladım. Yok tık etmiyor, alete hiç elektrik gitmiyor.
    Tam aleti topluyordum aklıma yuvanın yayında gerekli itme gücü olmayabileceği geldi.
    Pili iletkene doğru ittiren yayları çekip uzattıp (bildiğin esnettim)
    taktiğımda açılmıştı..
    boşa açtık aleti..

Mesajı okuyunca bi umut hemen sarıldım makineye denedim ama malesef bende işe yaramadı. Yine de teşekkürler ilginiz için, belki aynı durumda olan başka arkadaşların işine yarayacaktır.

• Makinenin on/off devresi bozulmuş. Başına bu tip bir olay gelenleri bilgilendirmek amacıyla yazıyorum..
  • cok yeni daha nası bozulmuskı
  • quote:

Orijinalden alıntı: pausell

Makinenin on/off devresi bozulmuş. Başına bu tip bir olay gelenleri bilgilendirmek amacıyla yazıyorum..

e dostum yine benim yazının içinden yola çıkarak on-off aklına gelmesi lazımdı

küçük birşey neyseki, kolayca düzeltilebilir, sevindim.
  • valla sordum servise nasıl olmuş olabilir, ona göre bundan sonra dikkat edelim diye ama "nadir bir durum çok dikkat edilecek bir durum yok, kısmet" gibi bi cevap aldım sonuç olarak açıp kapamıycazmı makineyi neyse ben ucuz yırttım, ilgilenen arkadaşlara tekrar teşekkürler..
  • Aynı durum bende de var şimdi. Sony a6000 kullanıyorum.

İçini açmıştım temizlik için. Kapattım cihazın önce flaşı çalışmadı. Dedim ki flash soketini düzgün takmadim herhalde. Tekrar açtım soketi yeniden taktım. Sonra cihaz hiç açılmadı. Bu başlığı gördüm şimdi. Tuşun bastığı yere cinbiz yardımıyla da bastım üst açıkken yine tepki vermedi. Bakalım nasıl çözülecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: okoroglu

Aynı durum bende de var şimdi. Sony a6000 kullanıyorum.

İçini açmıştım temizlik için. Kapattım cihazın önce flaşı çalışmadı. Dedim ki flash soketini düzgün takmadim herhalde. Tekrar açtım soketi yeniden taktım. Sonra cihaz hiç açılmadı. Bu başlığı gördüm şimdi. Tuşun bastığı yere cinbiz yardımıyla da bastım üst açıkken yine tepki vermedi. Bakalım nasıl çözülecek.

2012 konusu hortlamış
  • Sorunu cozdum. On off switch yerinde çentik kırılmış Sony ericson telefonunda benzer bir switch in çentigini buraya entegre ettim sıkıntı kalmadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.