Şimdi Ara

Nikon Coolpix p510 Kullanıcıları Kulübü (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
945
Cevap
22
Favori
68.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ewsd212

menüsü türkçemi? kac gb ta kadar desteklıo ? Aranıza katılmaya ramak kaldı :D

menüsü türkçe
  • quote:

Orijinalden alıntı: norton772

evet, şu anda bir deneme yaptım. makineyi scene moduna al ve menüye girerek aşağı doğru ilerle. koşan adamı gördüğünü seç. sonra da istediğin fotoğrafı seç. altta bir örnek paylaşıyorum .
     Nikon Coolpix p510 Kullanıcıları Kulübü

Merhaba Norton,

Öncekikle cevabın için teşekkürler...

İlk dediğin şekilde yaptım. Yani scene moduna alıp koşan adam figürünü seçtim ve fotoğrafları o şekilde çektim. Evet az hareketli, rolanti hareketleri çekebiliyorum örneğin birisi yürürken yada konuşurken başarılı bir şekilde fotoğraflayabiliyorum...

Ancak...

Hızlı hareketlerde, örneğin el sallarken yada koşarken başarısız...Flu çıkıyor görüntüler

Acaba dediğin ayarlar ile mi oynamak lazım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KafzieL -- 18 Haziran 2013; 16:51:57 >

• Ben de aldım bu makineyi, bu işte yeni olduğum için bir kaç soru soracağım ilerleyen günlerde. Şimdilik merak ettiğim;
    1)Bu makine yarı-profesyonel değil de alt model olan kompakt makine mi öyle ise yarı-pro'dan dezavantajı nedir.

2) Zoom kısmı elle değil de otomatik dönüyor bunun avantaj-dezavantajı nedir.

3)Pilli değil de bataryalı olmasının avantajı-dezavantajı nedir. Hangisi daha uzun süre çekim imkanı sağlar.

4)Arkadaşın bir makinesi vardı modeli hatırlamıyorum makro çekim için ekstra lens takıyordu mükemmel yakın çekim yapıyordu, bu makine ile bir iki makroyu seçerek deneme yaptım belki bilmediğimden arkadaşınki gibi güzel yapamadım. Bu makidede ekstra lens takılmıyor sanırım ama yine de makro için ihtiyacı yeteri karşılıyor değil mi? Yani sorun bende değil mi? :)

5)Fujifilm hs25 ile aynı fiyattaydı ama adam beni buna almaya ikna etti yine de değiştirebilirim eğer onu almayı tavsiye ederseniz. İkisi arasında kısaca bi kıyaslama yapar mısınız.

Teşekkür ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: slayer_amy

Ben de aldım bu makineyi, bu işte yeni olduğum için bir kaç soru soracağım ilerleyen günlerde. Şimdilik merak ettiğim;
    1)Bu makine yarı-profesyonel değil de alt model olan kompakt makine mi öyle ise yarı-pro'dan dezavantajı nedir.

2) Zoom kısmı elle değil de otomatik dönüyor bunun avantaj-dezavantajı nedir.

3)Pilli değil de bataryalı olmasının avantajı-dezavantajı nedir. Hangisi daha uzun süre çekim imkanı sağlar.

4)Arkadaşın bir makinesi vardı modeli hatırlamıyorum makro çekim için ekstra lens takıyordu mükemmel yakın çekim yapıyordu, bu makine ile bir iki makroyu seçerek deneme yaptım belki bilmediğimden arkadaşınki gibi güzel yapamadım. Bu makidede ekstra lens takılmıyor sanırım ama yine de makro için ihtiyacı yeteri karşılıyor değil mi? Yani sorun bende değil mi? :)

5)Fujifilm hs25 ile aynı fiyattaydı ama adam beni buna almaya ikna etti yine de değiştirebilirim eğer onu almayı tavsiye ederseniz. İkisi arasında kısaca bi kıyaslama yapar mısınız.

Teşekkür ediyorum.

1- kompakt makine değil zira kompakt boyutlarda değil o kadar
    2- zoom'u otomatik yapmasının tek dezavantajı pili tüketmesi bir de uzun dönemde belki bozulabilmesi olabilir.
    3- bataryalı makinelerin genelde sunduğu batarya süresi daha fazla oluyor. ayrıca bir adet yedek batarya alınarak elzem durumlarda kullanılabilir.
    4- macro karşılaştırmanı hangi makineyle yaptığını bilmiyorum ama eğer profesyonel bir makine ve lens de varsa onunla zaten karşılaştırmak da adil olmaz. ama ben güzel fotoğraflar çektim. biraz yukarıda helikopter böceği fotoğrafı var ki ben onu en fazla 50-60 cm yaklaşarak çekebildim.
    5- fujifilm 25 hakkında hiç bir fikrim yok ve bilmediğim bir makineyi de ne yererim ne överim. belki iyidir belki daha kötüdür. varsa bir bilen yazar herhalde.
    altta geçen gün çektiğim bir çiçeğe ait makro fotoğraf paylaştım. belki bir fikir verir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi norton772 -- 19 Haziran 2013; 17:51:57 >

• Günaydın herkese,

Arkadaşlar birkaç sorum olacak cevaplarsanız sevinirim;

- Makro çekim yaparken, cihaz otomatik modda iken mi makroyu seçip çekmek daha iyi, yoksa cihazı SCENE moduna alıp oradan yakın çekim/makro çekim i seçince mi daha iyi sonuç alırız?

- Elle netlemeyi nasıl yapıyoruz? Örneğin ben ön plandaki bir nesneyi netleyeceğim arka plan flu olsun istiyorum yada öndeki nesne flu olsun arka plan net olsun istiyorum. Nasıl yapabilirim?

- SCENE modunda bir de ''evcil hayvan'' çekim modu var. O ne işe yarıyor Acaba spor modunun biraz farklı olanı mı?

Teşekkürler...
  • Teşekkürler norton. Beni de listeye ekleyebilirsiniz.
  • Arkadaşlar alan derinliği vermek istiyorum internetten araştırdım denedim ama beceremedim. A modunda f'yi en az 3 en fazla 8 yapabiliyorum. İkisinde de pek fark yok net bi alan derinliği oluşmuyor. Adım adım anlatırmısınız. Denemeye çalıştığım konuyuda ekliyorum aşağıya.
  • Alan derinliği verebilmek için olabildiğince öndeki objeye yaklaşılarak arkadaki objeye olan mesafeyi de uzak tutmak gerekiyor ki alan derinliği yaratılabilsin. Ayrıca netleme ayarı için merkezi netleme seçilebilir. Böylece merkez alan dışında kalan kısım da net olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu akşam ayakta iki elim havada hiç bir destek almadan çektiğim ay'ın görüntüsünü ekliyorum. Zoom'u sonuna kadar kullanıp hiç bir destek almadan bu kadar net bir görüntü vermesi mükemmel.
    Bu arada sağol norton ama beceremedim yine. Yaklaşsamda uzaklaşsamda olmuyor. Dediğin merkezi netleme de nerde bilmiyorum :( Makineyi aldığım yere götürücem adama anlattırıcam bir sürü kaynak okudum yapamadım.

https://store.donanimhaber.com/74/19/1d/74191da0fadc71df26b4620abd7f8567.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SLaYeR . -- 21 Haziran 2013; 22:49:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: KafzieL

Günaydın herkese,

Arkadaşlar birkaç sorum olacak cevaplarsanız sevinirim;

- Makro çekim yaparken, cihaz otomatik modda iken mi makroyu seçip çekmek daha iyi, yoksa cihazı SCENE moduna alıp oradan yakın çekim/makro çekim i seçince mi daha iyi sonuç alırız?

- Elle netlemeyi nasıl yapıyoruz? Örneğin ben ön plandaki bir nesneyi netleyeceğim arka plan flu olsun istiyorum yada öndeki nesne flu olsun arka plan net olsun istiyorum. Nasıl yapabilirim?

- SCENE modunda bir de ''evcil hayvan'' çekim modu var. O ne işe yarıyor Acaba spor modunun biraz farklı olanı mı?

Teşekkürler...
    Yardım edebilecek kimse yok mu arkadaşlar?

• @KafzieL, makro için her iki çekim modunu da denemekte fayda var ki sonuçları görüp bir fikir edinilebilsin. Bazen biri bazen diğeri daha etkili sonuç verebilir. Ben o helikopter böceğini yanlış hatırlamıyorsam enstantene yani A'ya alıp ordan makroyu çekerek almıştım. Fakat dediğin gibi yani scene'den makro seçerek bir denemek lazım.
    Diğer soruna gelirsem, elle netleme diye bir şey sözkonusu değil bu makinede. Yani netlik ayarını makine kendi yapıyor. Fakat arka planı flu yapmak için A'ya alıp makroyu seç ve öndeki objeye zoom yap yada yaklaş. Odaklamayı merkezi olarak o ortadaki kısma yap. Sonrasında fotoğrafları bilgisayarına atıp baktığında muhtemelen flu olduklarını göreceksin.
    Bu arada hareketli nesnelerde net fotoğraf çekemiyorum diyen vardı. Ben denedim şu scene modunda koşan adamı seçerek ve oluyor. Ama tabii her çekilen fotoğraf net olmayabiliyor. Bir kaç tane çekmek gerekiyor.
    Arkadaşlar fotoğrafçılık aslında genel olarak çok ve farklı ayarlarla fotoğraf çekmeyi gerektirir ki doğru sonuca ulaşılabilsin diye. Zira her makinenin bir pozlama ölçütü vardır. Yani bir makine atıyorum canon bir yerde otomatik ayarda doygun renkleri verirken belki nikon marka makinede pozlamayı ışık için bir çıt düşürmek yada yükseltmek gerekebilir. Yani bunlar makineyi tanıya tanıya öğrenilecek şeyler. Bu da sıklıkla farklı pozlarla fotoğraflar deneyerek zaman içerisinde olan bir şeydir. Burda sorulan şeylerin bazısını bizde bilmiyoruz çünkü belki o tarz fotoğraflar bu makineyle biz de çekmedik.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Beyler kafes içindeki kuşu çekemiyorum. Çeşitli modlarda denedim ama hep kafesin tellerine odaklama yaptığı için kuşlar bulanık kalıyor. Var mı bi çözümü bizim makine ile.
  • quote:

Beyler kafes içindeki kuşu çekemiyorum. Çeşitli modlarda denedim ama hep kafesin tellerine odaklama yaptığı için kuşlar bulanık kalıyor. Var mı bi çözümü bizim makine ile.

Diyafram ağırlıklı değil de manzara çekim modunda bir denesene, muhtemelen olacaktır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Beyler kafes içindeki kuşu çekemiyorum. Çeşitli modlarda denedim ama hep kafesin tellerine odaklama yaptığı için kuşlar bulanık kalıyor. Var mı bi çözümü bizim makine ile.

Diyafram ağırlıklı değil de manzara çekim modunda bir denesene, muhtemelen olacaktır.

Kafesi uzaktan çektiğim için önce zoom yapıyorum, öyle oluncada manzara modunda her yer puslu oluyor. Ama asıl sorunum yanlışlıkla makinedeki resimleri sildim. Recovery my files yükledim ama kamerayi görmüyor c'yi d'yi falan görüyor ama kameranın dosyasını gösteremedim var mı bi fikriniz nasıl kurtarabilirim?

• hocam naptın ya nasıl silersin fotoları umarım önemli şeyler yoktur.
  • s.a bende yeni aldım makinayı bütün gün kurcaladım alışabilmek için video kaydını yarım saatten fazla yapmıyor kaydı hafıza bitene kadar sürdürmenin bir yolu varmı şimdiden tşk
  • quote:

quote:

quote:

Kafesi uzaktan çektiğim için önce zoom yapıyorum, öyle oluncada manzara modunda her yer puslu oluyor. Ama asıl sorunum yanlışlıkla makinedeki resimleri sildim. Recovery my files yükledim ama kamerayi görmüyor c'yi d'yi falan görüyor ama kameranın dosyasını gösteremedim var mı bi fikriniz nasıl kurtarabilirim?

Bir kart okuyucu alıp cihazınızın kartınıda kart okuyucuya bağlayın yani bilgisayarıma tıkladığınızda disk miş gibi telefonun kartnıı da gördüğünüzde aratmayı deneyin. Eğer üzerine bir kopyalama yapmadıysanız aynen geri getirecektir.

• bu ürünü almayı düşünüyorum.
    kutudan hafıza kartı çıkıyor mu ? çıkıyorsa kaç gb ?
    çıkmıyorsa ne almamı önerirsiniz.
    çanta olarak LOWEPRO EDIT 120 düşünüyorum önerir misiniz ?
  • beytepeli06 B kullanıcısına yanıt
    hafıza kartı çıkmıyor, çanta olarak CASE LOGIC DCB304K öneririm çok ama çok memnunum
    http://www.kliksa.com/urun/case-logic-dcb304k-fotograf-makinesi-cantasi/900198622

3 defa yere düştü makine çanta içindeyken birşey olmadı ve gözleri bayaga yeterli.
  • s.a yokmu yardımcı olacak kimse
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.