Şimdi Ara

Nikon Coolpix p510 Kullanıcıları Kulübü (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
946
Cevap
22
Favori
68.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostum hepsi farklı modlarda çekilmiş fotoğraflar onlar. Mesela yakın plan bir obje genelde makro ile çekilir. Enstantene öncelikli seçeceksin sonra da arkadaki tuşlardan çiçek seçeceksin ve objeye olabildiğince yaklaşarak çekim yapacaksın. Ama çekmek istediğin fotoğrafa göre ayarlar da değişiyor tabii.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • evet hepsinde değişiyor hemde. bu gün eşimle çıktık bir sürü deneme yaptık. kimi güzel oldu kimi olmadı. güzellerde bana göre güzel :) proflara göre berbattır eminim. şu paylaşılan fotolara baktımda hepsi birbirinden güzel. ben ne zaman öğrenicem acaba böyle fotograf çekmeyi merakla bekliyorum :)
  • İyi fotoğraf çekebilmek için bol bol çekim yapmalı ve bunu yaparken de hangi modda hangi denemeleri yaptığına bakarak bunlardan ders çıkartmalısın. Ben eskiden filmli makineler döneminde rus zenith ile çektiğim her fotoğrafın enstantene ve diyafram ayarlarını ve bunu hangi hava koşullarında yaptığımı not alırdım ki bir dahakine bakarwk bundan ders alayım diye. Artık olay kolay, deneme yanılma yolu ile bunu yapabilirsin çok basit . Tabii bunu yaparken belli başlı fotoğraf çekme kaideleri vardır. Konunun ana başlığında bu konuya ilişkin bilgi alabileceğin bölümler bulabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: meLojix

Bu fotoğraflar hangi modda ve hangi ayarlarda çekildi. Kusura bakmayın merak ettim çünkü hepsini çok beğendim...

hocam hepsi manuel modda çekildi geceleri iso 800 gündüz 100 pozlama süresi değişiyor
  • arkadaşlar HDR modu tam olarak ne işe yarıyor.Flaşı kullanmadan karanlık bir odayı aydınlık çekebilirmiyiz.Evetse hangi ayarlar olmalı.
  •  Nikon Coolpix p510 Kullanıcıları Kulübü

Nikon Coolpix p510 Kullanıcıları Kulübü

seviyom ben bu makinayı :D

• merhaba arkadaşlar.çoktandır kimseden ses çıkmıyor.nerelerde herkes.2 resim paylaşmak istedim.kızıl güneş hareket halindeki otobusten yüksek zumla çekilmiş bir resim.diğeri zumsuz çekilmiş bir gökyüzü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozcomba -- 15 Mayıs 2013; 0:56:06 >

• Öncelikle herkese iyi akşamlar dilerim.
    Foruma tekrar üyeliğimi Nikon Coolpix p 510 almayı düşündüğüm için yaptım.
    Grupta makine ile ilgili birçok bilgilendirici yazı mevcut. Özellikle Zoom konusuna değinmiyorum bile.
    Yakın zamanda 1000 - 1200 tl bütçe arası bir makine almak düşüncesindeyim ve amatör olarak başlangıç seviyesindeyim diyebilirim.
    Sizlere sormak istediğim soru ki en önem verdiğim konulardan biridir bu makinanın gece çekimleri, özellikle flaşsız nasıldır? Yani bir Slr makine kalitesindemidir? Her iki tür birbirinden farklı özelliklere sahip olduğunu biliyorum fakat eğer kullananınız var ise Nikon d 3100 de başlangıç seviyesinde düşünülebilir mi?
    Bir teknoloji marketinde Nikon p 510 u incelediğimde gerçekten beğendim ve bütçem dahilinde çok sıcak bakmaktayım fakat daha önce de dediğim gibi gece modu çekimleri
    kafamı kurcalamakta. Bu konuda yardımcı olup bir kaç fotoğraf paylaşırsanız memnun olurum.
    İyi günler
    Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: sskanser

seviyom ben bu makinayı :D

hocam iyi günler acaba 2.fotodaki resmleri hangi ayada çekiyoruz

• güzel fotoğraflar çekmişsiniz beyler. well done well done
  • arkadaşım balon kazası nasıl oldu geçmiş olsun walla yakınındamıydı?
  • ARKADAŞLAR UZUN ZAMANDIR P510 ARAŞTIRDIM HEM ZOOM HEM FULLL HD 16MP ÖZELLİKLERİ BENİ ÇOK ETKİLEMİŞTİ. 1AYDIR KULLANIYORUM MAKİNEYİ ZOOM SIRASINDA NETLEMEDE SIKINTI FALAN YOK AMA BU MAKİNE VASATTTTT. RESİM KALİTESİNİ YA BEN ÇOK FARKLI BEKLİYORUM YADA MAKİNEDE PROBLEM VAR. RESİMLERDE DERİNLİK DENİLEN ŞEY YOK RESİM ÇEKİN VE BİRAZCIK ZOOM YAPIN NE DEDİĞİMİ ANLARSINIZ<
  • ARKADAŞLARRRRR

P510 1AY KULLANDIM 850TL.SATIYORUM.DÜŞÜNEN VARSA MAİL ATSIN denizinan26262626@gmail.com
  • Şu anda kapadokyadayım ve evet bu sabah düşmüş. Bizim müşteriler dün uçtu ama farklı bir balon firması. Kaza işte.

• iyi günler hocam, 2. resimde s modunda enstantane hızını 2,5" yada 3" ıso 100 yaparak çektim, ama tripot şart, bunu dizime yaslayarak çekmiştim :D
  • selam hocam, makina tabiki de bir profesyonel makina tadında cekim yapmıyor, ama resim çektikçe çözüyorsun makinayı ve ayarlarını, bu makina ile çekilmiş ve takdir toplayan pek çok resim var :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizinan26

ARKADAŞLARRRRR

P510 1AY KULLANDIM 850TL.SATIYORUM.DÜŞÜNEN VARSA MAİL ATSIN denizinan26262626@gmail.com

Modlari dogru ayarlqdigin zaman cok guzel goruntuler elde edersin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ya arkadaşlar hız ayarını ve 3.0 vs bişiler var, onun ayarları nasıl yapılıyor.Ayrıca bazı fotoğraflarım simsiyah çıkıyor,hiçbişi görünmüyor.Azıcık bilgi verirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erennere

ya arkadaşlar hız ayarını ve 3.0 vs bişiler var, onun ayarları nasıl yapılıyor.Ayrıca bazı fotoğraflarım simsiyah çıkıyor,hiçbişi görünmüyor.Azıcık bilgi verirseniz sevinirim.

Yanlış anlama ama anladığım kadarıyla temel fotoğrafçılık bilgin çok değil. Eğer öyleyse bu sitede bu konularda forumlar mevcut. Şimdi burda tek tek anlatılacak konular değil bunlar. Zaten anladığında niye simsiyah çıktığını da anlarsın. Muhtemelen yüksek enstantene hızında yeterli ışık olmayan bir obje çekmeye çalışıyorsun ve ondan karanlık çıkıyor.

• evet fotoğrafcılık bilgim yok,Estantene ve diyafram ayarı nasıl yapılıyor, 1/ 60 iken 1/ 1200 e nasıl çıkartıyoruz,orasını anlayamadım.ISO ayarını biliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.