Şimdi Ara

NFS:RİVALS GAMEPAD AYARLAMA (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
4
Favori
37.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: -TheTimeLord-

quote:

Orijinalden alıntı: fatihburak95

quote:

quote:

quote:

logitech f710 olur mu ki acep ?

Hocam f310 da inanılmaz bir deadzone var... Yani virajda dönmeye başlaması için yüzde 15 filan boşa dönüyor... Sizde de deadzone sıkıntısı var. Mı?

deadzone nedir bilmiyorum

Çok hafif çeviriyorsunuz analogları tepki vermiyor...

Arabada debriyajın boşta olması gibi... Br miktar ilerledikten sonra tepki veriyor...

ha ben yön tuşlarını kullanıyorum,sol üstteki düğmeler ama bende araba hızlı iken dönmeye tepki vermiyor bazen

Teşekkürler... gidip bir tane anotomy alıp geçecek galiba :D yarış Oyunları'nda deadzone pişmanlıktır

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam f310 da inanılmaz bir deadzone var... Yani virajda dönmeye başlaması için yüzde 15 filan boşa dönüyor... Sizde de deadzone sıkıntısı var. Mı?

deadzone nedir bilmiyorum

Çok hafif çeviriyorsunuz analogları tepki vermiyor...

Arabada debriyajın boşta olması gibi... Br miktar ilerledikten sonra tepki veriyor...

ha ben yön tuşlarını kullanıyorum,sol üstteki düğmeler ama bende araba hızlı iken dönmeye tepki vermiyor bazen

Teşekkürler... gidip bir tane anotomy alıp geçecek galiba :D yarış Oyunları'nda deadzone pişmanlıktır

yinede ayarları bir kurcalayın derim

• Yöntem etkili bir şekilde çalışıyor. oyundan daha fazla zevk almaya başladık teşekkürler.
  • olmadı
  • Logitech Chillstream ve Rumblepad 2 programsız oynatıyor.
  • @kubilay_1907 çok sağol. Snopy marka kablosuz gamepad ile yazdıklarını yaptım kardeş. İlk seferde olmadı. 64bit Win7 kullanıyorum ve 64bit için olanı indirmiştim. Controller 1 kırmızı yanıyordu görmüyormuş gamepadi. Daha sonra çeşitli ayarları kurcaladım denedim fayda etmedi. Sonra çözdüm sorunu şu şekilde;

daha önce nfs rivals klasörüne attığım x360 ın dosyalarını sildim,

"x360ce.exe" yi açmadan önce aygıt yöneticisinden gamepadin driverini/sürücüsünü kaldırdım.

32bit sürümünü indirdim (x360ce_lib32_r848_VS2010.zip isimli dosya) ve bir klasöre çıkardım. (bu kısımda anlatımında bir eksiklik var çıkan dosyalar arasında "x360ce.ini" dosyası yok. "x360ce.sample.ini" var ama bu farklı bir ayar için. Programı açtıktan sonra yapılandırma dosyasının "x360ce.ini" olmadığını ve oluşturacağını söylüyor tamam/evet tıklayarak oluşmasını sağlıyoruz.)

daha sonra program gamepadiniz için sürücü yüklemek istiyor "search for internet" seçeneğini işaretleyerek next yapıyoruz, internetten en uygun sürücüyü buluyor tamam tıklıyoruz yüklemesi için ve programı kapatıyoruz. kapatırken ayarları kaydetmek istiyor evet/ok tıklıyoruz.

kapattıktan sonra "x360ce.ini" dosyasını açın ve [InputHook] ile başlayan bölümün aşağıda gördüğünüz şekilde olmasını sağlayın (kopyala/yapıştır)
    ----------
    [InputHook]
    HookMode=1
    HookLL=0
    HookCOM=1
    HookSA=0
    HookWT=0
    HookDI=1
    HookPIDVID=1
    HookName=1
    ----------

son işlem olarak tüm dosyaları nfs rivalsin kurulu olduğu klasöre kopyala/yapıştır yapıyoruz. oyunu açtığımızda bir uyarı çıkarsa tamam/evet/ok tıklıyoruz bir uyarı sesi veriyor ve oyun başlıyor.

Tuşları kontrol ediyorum. A,B,X,Y tuşları analog kontrolleri ve dpad (analog olmayan yön tuşları) Xbox gamepadi ile aynı şekile çalışıyor. Sol analog yön tuşları, sağ analog ile arkamıza bakıp aracı sağdan soldan görebiliyoruz. Triger ve Bumper (gamepadin arkasındaki tuşlar) ise sağ üst tuş gaz, sol üst tuş fren, sağ alt kamera değiştirme, sol alt yarışlara etkinliklere giriş yani enter görevini görüyor.

Tuşları değiştirmek isterseniz "x360ce.exe" yi açıp kendi tuş ayarlarınızı yapın.

Şimdi biraz oyunun tadını çıkarayım karşılaştığım bir sorun olursa eklerim.

• DOSTUM ÖNCELİKLE YAPABİLDİYSEN NE MUTLU SANA İYİ EĞLENCELER ŞİMDİ YENİDEN YAPACAK ARKADAŞLAR İÇİN KAFALARININ KARIŞMAMASI İÇİN YAZIYORUM.BEN x360ce.İNİ YAZMADIM x360ce (YAPILANDIRMA AYARLARI) DOSYASINI AÇIN DİYE YAZDIM VE BU SENİNDE YAZDIĞIN x360ce.sample DOSYASI SENİN OLMADI DİYE ZANNETMENE SEBEP OLAN TUŞ AYARLARININ YAPILDIĞI EXE DOSYASINDA YEŞİL YERİNE KIRMIZI YANMASI NORMAL BENDE DE KIRMIZI AMA ÇALIŞIYOR Bİ SIKINTI YOK BENDE İLK YAPTIĞIMDA BUNDAN DOLAYI BAYA UĞRAŞMIŞTIM AMA GEREK YOK YENİ YAPACAK ARKADAŞLAR KIRMIZIYA TAKILMASIN.EĞER YİNE OLMAZSA REGEDİTTE GAMEPADİN İSMİNİ (Logitech Cordless RumblePad 2) OLARAK DEĞİŞTİRİP DENEYİN
  • @kubilay_1907, "x360ce.sample.ini" dosyası ile "x360ce.ini" dosyalarının içerikleri farklı. Senin kodları eklettiğin bölüm yani "[InputHook]" bölümü "x360ce.ini" dosyasının içeriğinde var. Bu "x360ce.ini" dosyasıda "x360ce.exe" yi açtığında oluşuyor. Sen konu başındaki anlatımını bu şekilde güncelle. Yeni yapanlar fazla uğraşmasın. Tekrar teşekkürler bizi bu dertten kurtardığın için.
  • DOSTUM BEN NE YAPTIĞIMI BİLİYORUM VE BENDE SADECE "x360ce.sample.ini" dosyası VAR "x360ce.ini" dosyası YOK VE İNPUTHOOK BÖLÜMÜ "x360ce.sample.ini" DOSYASININ İÇİNDE
    HERKESTE FARKLI OLUŞURMU ORASINI BİLEMEM OLMAYAN ARKADAŞLAR SENİN DEDİĞİN GİBİ YAPABİLİRLER UĞRAŞIP DENEYEREK ÇÖZÜM BULARAK BURDA PAYLAŞTIĞIN İÇİN SAOL YAPAMAYAN ARKADAŞLAR İÇİN BİR YOL OLUR.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zarkabul

Aynı yöntemi kullanarak Logitech Force GT direksiyona da uyarladım ben.
    Tuş konfigürasyonunu isteyen arkadaşlara yardımcı olabilirim.

Hocam merhaba,

Ayarlar hakkında yardımcı olursanız memnun olurum.Uğraştım ama bir türlü olmadı.Windows 7 x64 kullanıyorum.
  • zarkabul kullanıcısına yanıt
    hocam tuş kombinasyonu için yardım istiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: tns1

Aynen hacım direksiyon için ayarlıyacam
  • quote:

Orijinalden alıntı: tns1

Arkadaşlar, geç oldu ama linkteki konuda detaylıca anlattım direksiyonu nasıl kullanacağınızı.

http://forum.donanimhaber.com/m_89659896/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zarkabul -- 24 Mart 2014; 22:05:42 >
  • quote:

onu otomatik görüyor zaten X tarafına getirdiğine emin ol
  • benim kablosuz markasız bir gamepadım var hatta hiç bir ayar yapmadan giriyor yanlız tuşar kel alaka yerlerde gaz işlevide yok..bunu yapsamda çalışmıyor yine kendi çalışanını algılıyor :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

benim kablosuz markasız bir gamepadım var hatta hiç bir ayar yapmadan giriyor yanlız tuşar kel alaka yerlerde gaz işlevide yok..bunu yapsamda çalışmıyor yine kendi çalışanını algılıyor :D

tamm yaptım meğerse manuel yapmanıza gerek yok(manuel yapıcada çalışmadı bendede neyse) app in içinde optinos bolumunde herşey var!! log kısmı bile! xinput_9 lu bolumu tikleyin benim markasız usb wirelesste çalıştı bu sayede...ayarlarını zaten net üstüneden indiriyor...yalnız 32 bit çalışıyor...64 bitte te kırmızı görünüyor.. aktif olmuyor o bolum 32 de sorun yok+oyunun 32 bit dosyasını çalıştırcaksınız..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 6 Nisan 2014; 21:31:34 >
  • açarken ikide bir uyarı almaktan sıkıldıysanız programın son rv leri pro lib ayrı sürüm olduğu için çakışıyor kendi sitesinde pek güncel değil....
    http://www.emucr.com/2014/04/x360ce-svn-r904.html
    pronun son rv leri pro çok daha yeni game bolumu var güncel xbox.exe dosyayı ayrı yere alın(oyun klosorune) yeterli tabi eski sürümle ilgili nevarsa silin hepsini net üstünden hallediyor...sadece gameden xinput9 tikleyin....
    edit
    64 bit içindeki input dosyasıyla fevkalede çalışıyor oyunu 64 bitte çalıştırabilirisiniz..x360ce.exe x360ce.gdb xinput1_3.dll dosyalrını almanız yeterli..gameden x9input lu tikide seçin tamamdır....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 8 Nisan 2014; 19:47:20 >

• bende snopy sg 506 gamepad var..işletim sistemim x64 .program çalışıyor herşey anlatıldığı gibi tamam ama tuş ayarlarınu hiçbir şekilde değiştiremiyorum.sol analog camera görevi görüyor start tuşu korna ..ayarlardan tuşları değiştiriyorum ama oyunda hiç bi değişiklik olmuyor..
  • arkadaşlar hiç onunla uğraşmayın xpadder diye küçük bi program var onu kurun kolayca her oyunun tuşlarını gamepade istediğiniz gibi ayarlayın oynayın hemde her marka gamepadde olur bende ucuz platoon marka gamepad var onda bile çalıştı
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

açarken ikide bir uyarı almaktan sıkıldıysanız programın son rv leri pro lib ayrı sürüm olduğu için çakışıyor kendi sitesinde pek güncel değil....
    http://www.emucr.com/2014/04/x360ce-svn-r904.html
    pronun son rv leri pro çok daha yeni game bolumu var güncel xbox.exe dosyayı ayrı yere alın(oyun klosorune) yeterli tabi eski sürümle ilgili nevarsa silin hepsini net üstünden hallediyor...sadece gameden xinput9 tikleyin....
    edit
    64 bit içindeki input dosyasıyla fevkalede çalışıyor oyunu 64 bitte çalıştırabilirisiniz..x360ce.exe x360ce.gdb xinput1_3.dll dosyalrını almanız yeterli..gameden x9input lu tikide seçin tamamdır....

https://code.google.com/p/x360ce/downloads/list

Ben burdan indirdim sadece x360ce.App-2.1.2.191.zip bu yetiyordu,oyun dosyasına atmadan önce kolu tanıtıyordum,setting database'den oyuna kolu kaydedip çıkıyordum.Sonra nolduysa yeni denediğim hiçbir oyunda kol çalışmamaya başladı,sizin dediklerinizi uyguladım.Sorunsuz çalışıyor fakat bu yöntemde oyunların kasmasına neden oluyor.İşletim sistemim Windows 8.1 anlayamadım tam olarak

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.