Şimdi Ara

Nexus 5 açılmıyor yardım edin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
3.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Uzatmadan konuya giriyorum Nexus 5 (D821) 16 GB modelini kullanıyorum. Android versiyonum 5.0.1 Lolipop. Bu güncellemeden sonra kamera ara sıra hata veriyordu hiç bir kamera uygulaması ile çalışmıyordu ama telefonu kapatıp açınca düzeliyordu. Bugün yine kamera hatası baş gösterdi bana da lazım oldu o an telefonun kapama tuşuna bastım "Kapat" seçeneği geldi bende bastım telefon kapandı. Açayım diye güç tuşuna bastım ama tık yok ne ekranda bir hareket ne bir titreşim hiç birşey yok. Basılı tutuyorum 1 dakikaya kadar tık yok. Okulda olduğum için de pek imkanlarım da yok. Hemen İnternet olan bir bilgisayardan yabancı kaynaklara baktım Google'nin kendi paylaştığı bir video var. Videoda "Telefonu 1 dakika boyunca orjinal şarj kablosu ile prize takın eğer şarj oluyor ikonu çıkıyorsa 15 saniye boyuca güç tuşuna basın diyordu eğer şarj oluyor ikonu çıkmıyorsa telefonu 1 saat boyunca şarjda bırakın 1 saatin ardından telefonun şarjını çıkarın 10 sn sonra tekrar takın ve 15 saniye boyunca güç tuşuna basınız" iki seçeneği de (arkadaşımın orjinal samsung şarj adaptörü ile) şarj oluyor ikonu çıkmadığı halde yaptım yine tık yok. eve geldim bu işlemleri orjinal şarj adaptörü ile tekrarladım nafile. "ses yukarı+güç, ses aşağı+güç, ses yukarı+ses aşağı+güç hepsini denedim yine yok. Deklirecem masaüstü PC'ye bağladım bu sefer bilgisayardan sesler geldi (flash belleği takarken ve çıkarırken gelen ses) güç tuşunu bıraktıktan sonra sürücü güncelleme hatası verdi pc. Diğer USB girişine taktım güç tuşuna basılı tuttum yine sürücü güncelleme şeyi çıktı. Yüklemek istediği sürücü *QHSUSB_BULK* ne olduğu hakkında hiç bir fikrşim yok internette yazılanları pek anlamadım brick ile ilgili mi ne yapmalıyım lütfen yardım edin. Bu olanlar sırasında ekranda hiç bir hareket yok. Telefonda ROOT veya ROM yok telefon kendi işletim sistemi ile çalışıyor.
    Edit: Telefonun şarjı da vardı tam ne kadardı hatırlamıyorum ama %6
     Nexus 5 açılmıyor yardım edin

• Cihazi baya bir sarjda birakin sabaha kadar galiba batarya ile ilgili bir sıkınti olusmus gibi gozukuyor. Bakalim ne olacak arada kontrol edin sarj oluyomu diye sabah acilmassa ana kart yanmis olabir yada sarj soketi bozuk olma ihtimali yokmudur ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • soket çalışıyor sonuçta bilgisayara takınca birşeyler oldu sesler falan geldi sabaha kadar bekletirim şarjda yatmadan önce takar sabah kalkınca bakarım umarım olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkaandngz

Cihazi baya bir sarjda birakin sabaha kadar galiba batarya ile ilgili bir sıkınti olusmus gibi gozukuyor. Bakalim ne olacak arada kontrol edin sarj oluyomu diye sabah acilmassa ana kart yanmis olabir yada sarj soketi bozuk olma ihtimali yokmudur ?

Demedim ama nafile işe yaramadı ne yazık ki böyle saçmalık olmaz telefonu kapatıp açacağım ve bir daha açılmayacak bu nasıl bir hata anlamadım

• Rachsuchtig kullanıcısına yanıt
    Garantisi var ise gonderin buyuk ihtimal ankarti degiaecektir gecmis olsun.

• Aynı şekilde benim cihazım kapandı bugün. Fakat ben şarja taktığım zaman Google yazısı gelip gidiyor arka arkaya sanki telefona reset atarmış gibi. Servise göndermeden bi çözümü yok mudur?
  • Her ikinizin de power butonu bozuk verin önünüzde 15 dk da hallediyorlar yav nereden biliyorsun? Derseniz Nexus 5 kullanıyorum aynısı başıma geldi gittim mecidiyeköy LG servise verdim yaptılar :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Gopluumit

Her ikinizin de power butonu bozuk verin önünüzde 15 dk da hallediyorlar yav nereden biliyorsun? Derseniz Nexus 5 kullanıyorum aynısı başıma geldi gittim mecidiyeköy LG servise verdim yaptılar :)

Garantisi var risk almak istemiyorum bir de sarja taktığımda da bir yazı gelmiyor bunun power tuşu ile alakası yoktur bence

• quote:

Orijinalden alıntı: Rachsuchtig

quote:

Orijinalden alıntı: Gopluumit

Her ikinizin de power butonu bozuk verin önünüzde 15 dk da hallediyorlar yav nereden biliyorsun? Derseniz Nexus 5 kullanıyorum aynısı başıma geldi gittim mecidiyeköy LG servise verdim yaptılar :)

Garantisi var risk almak istemiyorum bir de sarja taktığımda da bir yazı gelmiyor bunun power tuşu ile alakası yoktur bence

Usb yolu ile telefonu pc ye bağlayın bakalım google yazısı gelip gidicek mi? Bende de şarj da bir tepki vermiyordu

• arkadaslar nexus 5 cihazim google yazisindan sonra acilmiyor hard reset factori reset hepsini denedim acilmiyor google beyaz yazidan sonra toplar yuvarlaniyor ama android yazisi birturlu cikmiyor cihaz acilmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: BuRaK70

Aynı şekilde benim cihazım kapandı bugün. Fakat ben şarja taktığım zaman Google yazısı gelip gidiyor arka arkaya sanki telefona reset atarmış gibi. Servise göndermeden bi çözümü yok mudur?

Aynı şey benim de basima geldi telefon kendi kendine kapanıyor güç tuşu kafasına gore takılıyor sarza takinca sarz oluyor fakat reset atıp duruyor

• quote:

Orijinalden alıntı: cecentamer

arkadaslar nexus 5 cihazim google yazisindan sonra acilmiyor hard reset factori reset hepsini denedim acilmiyor google beyaz yazidan sonra toplar yuvarlaniyor ama android yazisi birturlu cikmiyor cihaz acilmiyor

aynı sorun bende de var ? nasıl sorunu cozdunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zizou20

quote:

Orijinalden alıntı: cecentamer

arkadaslar nexus 5 cihazim google yazisindan sonra acilmiyor hard reset factori reset hepsini denedim acilmiyor google beyaz yazidan sonra toplar yuvarlaniyor ama android yazisi birturlu cikmiyor cihaz acilmiyor

aynı sorun bende de var ? nasıl sorunu cozdunuz ?

sorun benim cihazımda da bulunmakta. yardımcı olabilecek kimse var mıdır? teşekkürler
  • benimde tık diye kapandı telefon google yazısı geliyor ekran öyle kalıyor ne açılıyor ne kapanıyor.nasıl çözüm buldunuz.?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.