Şimdi Ara

Next YE-G555ve565Trafik Bilgi Sistemli(TBS)Yeni Navigasyon Cihazları(AtlasV 664 Mhz) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
625
Cevap
8
Favori
50.939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: LexiconAvenue
    Next 585 igo
    Cadde sokak isimlerini göstermesini istemiyorum

SAVE Klasörünüz içerisinde mapstates.ini dosyasını bulun muhtemelen save\profiles\01 klasörü içerisindedir. O dosyayı notepadle yada herhangi bir wordeditor programı ile açıp yada çift tıklayınca açılıyorsada olur :) CTRL+F ile yani FIND türkçesi BUL olabilir

showroadlabels="1"

Bu kısmı bulun find ile dosyada ne kadar showroadlabels yazan kısım varsa onun karşısındaki ="1" yazanları ="0" yapın yada hepsini birden bir kerede yapmak için CTRL+H yaparak ARANAN kısmına showroadlabels="1" yeni değer kısmına showroadlabels="0" yapıp tümden değiştirin. sonra kayıt edip çıkın.

NOT: Tüm bu işlemleri yapmadan önce mutlaka cihazınızdaki orjinal mapstates.ini dosyasını yedekleyin ki yanlış bir işleminizde eskisini kullanabilesiniz.

• Artık tema mı desem ikonlar mı desem karar veremedim ustalar peki şu açık turuncu rengini değiştirebiliyormuyuz çok iğrenç bana göre vede silikmiş gibi bir hava yaratıyor.
  • Primoda herşey değişir :)

Sys.txt nizde yada branding.zipte ekli yerler olabilir. Bunları değiştirerek istediğinizi yapabilirsiniz. Her işlemden önce mutlaka copy-paste ile PC ye dosyalarınızı yedekleyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-calibur -- 27 Ağustos 2012; 1:29:06 >
  • Uzman arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim , daha önce piranha leon navigasyon cihazım vardı, aracımdan çalınması üzerine şimdi next ye-g 585 aldım. Lakin çok önemli bir sorunum var , piranha leon da bulunan sık kullanılan adresleri next e aktarmam mümkün mü acaba? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

(Piranha nın yedeği hala bilgisayarımda mevcut)
  • quote:

Orijinalden alıntı: etanhunt

Uzman arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim , daha önce piranha leon navigasyon cihazım vardı, aracımdan çalınması üzerine şimdi next ye-g 585 aldım. Lakin çok önemli bir sorunum var , piranha leon da bulunan sık kullanılan adresleri next e aktarmam mümkün mü acaba? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Piranha leondaki yazılım igo8 mi Primo mu? Ayrıca sık kullanılan adreslerden kastınız FAVORİLER mi? yoksa POİ olarak kaydettiğiniz yerlermi?

Eğer igo8 ise ve favori olarak kayıt etmişseniz bu linkteki programla çevirebilirsiniz.http://s3.dosya.tc/server3/NGKTy2/UpoiEditor.rar.html
    İçerisindeki dosyada anlatımı var. Ayrıca dikkat edin şu anda kullandığınız primoda kayıt ettiğiniz biryerler varsa mevcut cihazınızdaki yerleri kaybetmeyin. POİ olarak kayıt etmişseniz yine SAVE klasörü içerisinde igo8 de user.upoi dosyasına bakın. Primoda bunlar SAVE klasörü içerisinde user.upoi dosayasında saklanırlar notepadle açılabilir bu dosya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-calibur -- 27 Ağustos 2012; 1:26:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: x-calibur

quote:

Orijinalden alıntı: etanhunt

Uzman arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim , daha önce piranha leon navigasyon cihazım vardı, aracımdan çalınması üzerine şimdi next ye-g 585 aldım. Lakin çok önemli bir sorunum var , piranha leon da bulunan sık kullanılan adresleri next e aktarmam mümkün mü acaba? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Piranha leondaki yazılım igo8 mi Primo mu? Ayrıca sık kullanılan adreslerden kastınız FAVORİLER mi? yoksa POİ olarak kaydettiğiniz yerlermi?

Eğer igo8 ise ve favori olarak kayıt etmişseniz bu linkteki programla çevirebilirsiniz.http://s3.dosya.tc/server3/NGKTy2/UpoiEditor.rar.html
    İçerisindeki dosyada anlatımı var. Ayrıca dikkat edin şu anda kullandığınız primoda kayıt ettiğiniz biryerler varsa mevcut cihazınızdaki yerleri kaybetmeyin. POİ olarak kayıt etmişseniz yine SAVE klasörü içerisinde igo8 de user.upoi dosyasına bakın. Primoda bunlar SAVE klasörü içerisinde user.upoi dosayasında saklanırlar notepadle açılabilir bu dosya

Yardımınız için teşekkür ederim. Sizinde söylediğiniz gibi favorilerim bölümüne kaydettiğim adresleri next e aktarmak istiyorum.
    Piranha de igo 8 miydi onu hatırlamıyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhabalar,

Ben de 555 veya 565 almayi dusunuyorum. İstanbula tasiniyorum cok yakinda ve bu TMC denen teknolojinin cok isime yarayacagini dusunuyorum. Bugun bimeksde inceledim urunu. Gayet akici geldi bana. Belki iPad kullanip durdugum icindir bilemiyorum ama ekran cok basit geldi. Yanlis anlasilmasin parlakligi falan tatmin eder gibi geldi ama yanda duran Garmin nuvi 1410 veya 1300 di sanirim biraz daha iyi gibi ekranlari ama onlarinda yazilimindaki harita cok basit geldi. Gerci ilk defa navigasyon aleti alacak birisiyim bunu da belirteyim.

İlk onceleri iPad e igo programi satin almayi dusunuyordum ama vazgectim. Cunku, koca aleti tasiyip durmak sacma geldi.

565 de bluetooth var sanirim. Garmini baglarken Nexti baglayamadim, cunku menulerde bulamadim bluetoothla ilgili bisi. Sanirim bimeksde 565 yerine 555 koymuslar yoksa bulurdum sanirim menulerde.

Son olarak aletin menulerinde 3d harita ogeleri icin update edin falan yaziyordu. Sanirim epey bisey geliyor ilk guncellemeyle. Daha once 2-3 yil once dandik bir piranha kullanmis birisi olarak yine ekrandaki renkler, harita ogeleri falan cok basit geldi gorsellik olarak. İsimi gorsun yeter diye dusunuyorum gerci. Muhtemelen de bluetoothlu olan 565 modelini alacagim. Tek merak ettigim bluetoothla arama yapabiliyormuyum yoksa sadece cevaplamak icin mi kullaniliyor veya kucuk bir rehber olusturulabilir mi arama yapmak icin? Tesekkurler herkese burada bisrseyler paylasan herkese..

• quote:

Orijinalden alıntı: cryosync

isimi gorsun yeter diye dusunuyorum gerci. Muhtemelen de bluetoothlu olan 565 modelini alacagim. Tek merak ettigim bluetoothla arama yapabiliyormuyum yoksa sadece cevaplamak icin mi kullaniliyor veya kucuk bir rehber olusturulabilir mi arama yapmak icin? Tesekkurler herkese burada bisrseyler paylasan herkese..

Cihazda telefon Arama yapabiliyorsunuz telefon rehberinizide cihaza aktarıp rehberdende arama yapabiliyorsunuz.
  • Sayın @cryosync

Cihaz seçerken Garmin cihazları referans almayın yanılırsınız. Dünya üzerindeki ek parlak ekran yapısı Garmin 'in bazı modellerindedir. Nüvi 2xx, 1xxx seri cihazlar sizi yanıltır. Ama teknolojileri eski ne yazık ki. Görsel olarak beklentilerinize karşılamayabilir. Ama iyi cihazlardır.

Gelelim Next'lere; Garmin, TomTom, Navitech, Piranha ve Next cihazları kullandım; Görünüm olarak en verim aldığım cihazlar Next ürünleri olmuştur.

iGO Yazılımın görselliğini başka hiç bir yazılım size veremeyecektir.

Siz 555 ve 565 cihazlar arasında bir tercih yapın ihtiyacınıza göre
  • quote:

Merhabalar,

Ben de 555 veya 565 almayi dusunuyorum. İstanbula tasiniyorum cok yakinda ve bu TMC denen teknolojinin cok isime yarayacagini dusunuyorum. Bugun bimeksde inceledim urunu. Gayet akici geldi bana. Belki iPad kullanip durdugum icindir bilemiyorum ama ekran cok basit geldi. Yanlis anlasilmasin parlakligi falan tatmin eder gibi geldi ama yanda duran Garmin nuvi 1410 veya 1300 di sanirim biraz daha iyi gibi ekranlari ama onlarinda yazilimindaki harita cok basit geldi. Gerci ilk defa navigasyon aleti alacak birisiyim bunu da belirteyim.

İlk onceleri iPad e igo programi satin almayi dusunuyordum ama vazgectim. Cunku, koca aleti tasiyip durmak sacma geldi.

565 de bluetooth var sanirim. Garmini baglarken Nexti baglayamadim, cunku menulerde bulamadim bluetoothla ilgili bisi. Sanirim bimeksde 565 yerine 555 koymuslar yoksa bulurdum sanirim menulerde.

Son olarak aletin menulerinde 3d harita ogeleri icin update edin falan yaziyordu. Sanirim epey bisey geliyor ilk guncellemeyle. Daha once 2-3 yil once dandik bir piranha kullanmis birisi olarak yine ekrandaki renkler, harita ogeleri falan cok basit geldi gorsellik olarak. İsimi gorsun yeter diye dusunuyorum gerci. Muhtemelen de bluetoothlu olan 565 modelini alacagim. Tek merak ettigim bluetoothla arama yapabiliyormuyum yoksa sadece cevaplamak icin mi kullaniliyor veya kucuk bir rehber olusturulabilir mi arama yapmak icin? Tesekkurler herkese burada bisrseyler paylasan herkese..

Ben bir hafta önce 565 modelini aldım.

kısaca izlenimlerimi paylaşmak isterim.

Navigasyon özelliği gayet güzel.
    Menüler kullanışlı.
    Bluetooth ile telefon görüşmelerinde ses kalitesi gayet yeterli benim için.
    müzik çaları henüz 2,5 jack adaptörü bulamadığımdan dolayı aracın aux girişine bağlayıp deneyemedim ama işime yarayacağını düşünüyorum.

Lakin
    TBS sistemi şuan için bana işe yarayacakmış gibi gelmedi.

Gebze' den istanbula gelirken otobanda trafik durmak üzereyken beni uyardı ve kurtköyden çıkmam için alternatif bir rota çizdi. Bu rota kurtköy' ün içerisine girip
    Sultanbeyli' den tekrar otobana bağlanıyordu. Lakin Dudullu' da trafik tekrar tıkanıyor. Sultanbeyli' den tekrar otobana sokması anlamsız oldu.

TBS ile ilgili yukarıdakine benzer tecrübelerim oldu. Denemelerim de sürüyor bu konuda.

• @ruuuuud
    @İmkansiz
    @DD252Admin

Tesekkurler

Garmin'in su nuvi 50 modeli de 280 lira civarina dusmus. Ne dersiniz next 565 ile ayni fiyat.

http://www.hizlial.com/u22.012.1799.0081/garmin-nuvi-50-50-navigasyon-cihazi-omurboyu-ucretsiz-turkiye-haritasi-guncelleme#

• Sayın @ruuuuud

Trafik Bilgisini iki gruba ayırabiliriz.

Ortalama Trafik Bilgisi; Bu bilgi harita datası hazırlayan firmalara anlaşmalı oldukları bir çok taşıt tarafından (Gps Sistemi taşıyan) sürekli olarak aktarılır. Tüm yolların günün hangi saatinde hangi yoğunluk ve hız ortalaması olduğunu elde eder harita yazılımı firması. Sizin cihazınızda Başarsoft. Daha sonra harita güncellemesi sırasında aslında sizin de cihazınıza yüklenmiştir bu bilgi.

Anlık Trafik bilgisi: İşte asıl önemli olan nokta bu. Rotanız üzerindeki trafik tıkanıklıklarını size bildirir. Yolunuzdaki trafik yol limitleri dahilinde akmıyorsa size bir ünlem işareti ile bilgi verilir. Sistem en son aldığı bilgiye göre eğer o yolda ortalama hız bilgisine göre hız alınamıyorsa bunu sıkışıklık olarak değerlendirir ve bildirir. Buna ek olarak kişisel bildirmler de bu dataya eklenir. Örnek ben; Sultanbeylide bir kazaya rastladım. Bunu, cihazım uygun özellikteyse raporlayabiliyorum sisteme. Bu data da dahil ediliyor size gelen TMC /TBS bilgisine.

Yani söylemek istediğim; cihazınız bu rotalamayı yaparken çok fazla değeri birleştirir. Kim bilir aslında belki sizi doğru şekilde yönlendirmiş de olabilir...

Sevgiler, saygılar

• quote:

@ruuuuud
    @İmkansiz
    @DD252Admin

Tesekkurler

Garmin'in su nuvi 50 modeli de 280 lira civarina dusmus. Ne dersiniz next 565 ile ayni fiyat.

http://www.hizlial.com/u22.012.1799.0081/garmin-nuvi-50-50-navigasyon-cihazi-omurboyu-ucretsiz-turkiye-haritasi-guncelleme#

Bluetooth yoktur o cihazda; ek olarak bildiğim kadarıyla 565'de TBS anteni var -dahil o fiyata- Garminde harici olarak almalısınız. Yaklaşık 150 Lira...

Bunu dikkate alın lütfen

• Sevgili DD252Admin,

Öncelikle açıklama için teşekkür ederim. Dediğin gibi belki doğru yönlendirmiştir, denemek lazım. :)

O konuda sormak istediğim birşey var. Bugün kullanırken dikkat ettim. Gerçekten trafiğin sıkışacağını anladığı zaman alternatif rota öneriyor, gerçekten öneriyi takiben trafik tıkanıyor.

Fakat trafik sekmesi altında rotanızı etkileyen bir gecikme yok yazıyor. tüm olayları listele tusuna bastığımda az önce uyarı verdiği yol listede gözükmüyor. Güzergahım boyunca 4 5 yolda bunu deneme şansım oldu, hiç birini olaylar listesinde göremedim.

Bunun nedeni ne olabilir, fikriniz var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: ruuuuud

Sevgili DD252Admin,

Öncelikle açıklama için teşekkür ederim. Dediğin gibi belki doğru yönlendirmiştir, denemek lazım. :)

O konuda sormak istediğim birşey var. Bugün kullanırken dikkat ettim. Gerçekten trafiğin sıkışacağını anladığı zaman alternatif rota öneriyor, gerçekten öneriyi takiben trafik tıkanıyor.

Fakat trafik sekmesi altında rotanızı etkileyen bir gecikme yok yazıyor. tüm olayları listele tusuna bastığımda az önce uyarı verdiği yol listede gözükmüyor. Güzergahım boyunca 4 5 yolda bunu deneme şansım oldu, hiç birini olaylar listesinde göremedim.

Bunun nedeni ne olabilir, fikriniz var mı?

Sanıyorum; emin olamadığım için sanıyorum diyorum, bu zamanlama ile ilgili bir durum olabilir.
    Çünkü Başarsoft Ceo'su Alim bey bir mesajında belirtmişti; bu dataların zaman sınırı varmış. Siz rota hesapladığınızda bilgi farklı, o noktaya ulaştığında da bilgi farklı geleiyor cihaza anladığım kadarıyla. Yanlış hatırlamıyorsam da zaman sınırı için 15 dk. gibi bir süre telaffuz edilmişti (yanlışım varsa hatırlayan bir dostum düzeltsin)

Yani siz Kadıköyden rotayı hesapladınız, Gözetepe'ye geldiğinizde veri zaten değişmiş olmakta. Bir anda size önceden gözlemlediğinizden daha çok Delay (Gecikme) uyarır cihaz. Ve yine tahminim o noktaya kadar rota değişikliği önermeyen cihaz gecikmeyi tekrar hesaplayarak eğer yeni hesaplayacağı rota size 5 dk.'dan fazla süre kazandıracaksa yeni rotayı önerecektir veya sizi yönlendirecektir.

Ben böyle algılıyorum, okuduklarımdan ve sorduklarımdan. Gerçekte 5-6 sürüş deneyimim oldu iPhone & İgo Primo cihazımla ama bu yönde analiz etmek hiç aklıma gelmemişti. Özünde ayarlarımı da hatalı yapmıştım, o sebeple (10 dk. delay) uyarı alamamış olduğumu düşünüyorum.

Şimdi default ayarlara döndürdüm cihazımı ama deneme (gerçek navigasyon olarak) yapma fırsatı çıkmıyor ne yazık ki... Kısmet, bakalım en yakın zamanda tekrar bir İstanbul yaparsam mükemmel olacak, daha bilinçli çıkacağım o zaman İstanbul Trafiğine

Sevgiler, saygılar...

• Bende next ye g-555 modelinden aldım
    İstanbulda oturduğum için tbsnin faydası olur diye düşündüm
    Satış sonrası destek konusunda da çok başarılı olduklarını sürekli okuyordum
    bir aksilik olmazsa Yarın test edeceğim. Görüşlerimi yazarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aresefe -- 29 Ağustos 2012; 21:25:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aresefe

Bende next ye g-555 modelinden aldım
    İstanbulda oturduğum için tbsnin faydası olur diye düşündüm
    Satış sonrası destek konusunda da çok başarılı olduklarını sürekli okuyordum
    bir aksilik olmazsa Yarın test edeceğim. Görüşlerimi yazarım

Açıklama için teşekkürler.

Güle güle kullan

Yukarıda bahsettiğim konuya da dikkat edersen sevinirim :)

• Su anda şarj oluyor bı aksilik olmazsa yarın tbsyi test etmeye calisicam
    trafik uyarılarını bende merak ediyorum dediğin konuya dikkat edicem ruuuuud
  • İlk defa bir navigasyon alıcam ve çok bilgim olduğu söylenemez. Bu forumdan öğrendiklerim doğrultusun da bir karar vericem.

565 ve 585 arasında kararsız kaldım. 585 'in çözünürlüğü 565'e göre daha yüksek. Ancak 565'in TBS avantajı var sanıyorum.

585'e de TBS özelliği bir aparat ile eklenebiiyor sanırım. Bu aparat büyükçe bir şey mi, kullanımı zorlaştırıyor mu? 585 kullananlar bilgi verebilir mi?

565 ile 585 arasındaki avantaj ve dezavantajlar hakkında bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim.
  • 585 ile 565 modelinde kullanılan aparat birbirinin aynısı. Belirttiğiniz gibi tek fark 585 modelinin ekran çözünürlüğü daha yüksek.
    585 modeli için aparat ücretli olarak eylülün 2. Haftasından itibaren satılacakmış , fiyatı 50 - 70 lira arasında olacakmış.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.