Şimdi Ara

Next YE-G555ve565Trafik Bilgi Sistemli(TBS)Yeni Navigasyon Cihazları(AtlasV 664 Mhz)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
626
Cevap
8
Favori
50.939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Next YE-G555ve565Trafik Bilgi Sistemli(TBS)Yeni Navigasyon Cihazları(AtlasV 664 Mhz)

Next YE-G555

Next YE-G565

Bu iki cihazın küçük kardeşlerinden farkı TBS Donanımı barındırıyorlar. Yani cihazın yanında TBS Yayınlarını almaya yarayan anten donanımı da geliyor.

Yeri gelmişken nedir TBS? Yani bilindik adıyla TMC... Kendi destek sitesinden alıntılayayım da yanlış bir iş yapmayalım.

quote:

TBS Nedir: Yurt dışında TMC denilen (Traffic Message Channel) siteme bizim Yani Trafik Bilgi Sistemi olarak verdiğimiz addır. Türkiye'de 200.000 binden fazla araçtan gelen bilgilerin bir merkeze iletilmesi ve bu merkezinde bir sistem içinde bu verileri TBS sisteminin anlayacağı dilden radyo istasyonlarına göndermesi ve bu yayının FM radyo alt bandı olan RDS üzerinden yollanması durumudur. Burada alıcı kalitesi çok önemlidir ki o nedenle dahili bir alıcı kullanmadık. Zaten araçta şarj cihazı yerinede kullanılan modülleri kullandık. Bu sayede yoğun olan yollar,kaza olan yerler vs. bu sistemden artık navigasyon cihazınıza gelecek ve sizin onayınızla ve verdiğiniz sapma sürelerinde bu yollardan en az vakit zararı ile kurtulmanızı sağlar.

Her iki cihaz hakkında paylaşımları buradan devam edelim

Örnek bir fotograf YE-G565 için.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Fiyat çok pahalı şimdilik , sistem iyice otursun, Mağazalar biraz indirim ve kampanya yapsın öyle. Ayrıca diğer firmalarında böyle TMC dahil paketleri yakında çıkar. Bu ürün diğer ürünler gibi hepsi birarada olması yönünden iyi. Yok yazılım güncellemesi, yok anteni al, yok yapamadım derdi olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertanx -- 30 Haziran 2012; 23:13:54 >
  • Bu kadar kaliteli bir alıcının kutuda olduğu düşünülürse (Amaryllo CA-10) ve lisansında kabloda olması nedeniyle (sadece markanın belli modelleri ile çalışır) hem ömür boyu hem bu alıcı hemde naviextras hizmeti vs tahminim 70-80TL gibi olması muhtemel. Kaliteli ve hızlı cihaz+ en iyi yazılım+destek + kablo tahminimden ucuz olmuş. Umarım yıllardır tmc opsiyonel yazıpta sonra gelir diyenlerde kullanıcılarına jest/sürpriz yaparlar :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TomTom TMC-RDS alıcıları bile 100-115 lira arası satılıyor lisans dahil. Next cihazlar için 70-80 liraya Türkiye piyasasına çıkarsa inanılmaz olur; herkes almalı o zaman bir tane...

Kutuda var olduğunu düşünürsek cihaz bedava gibi bir malyete gelir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DD252Admin -- 1 Temmuz 2012; 15:52:24 >
  • Ben 565 siparişi verdim bakalım nasılmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gps.navigation

Bu kadar kaliteli bir alıcının kutuda olduğu düşünülürse (Amaryllo CA-10) ve lisansında kabloda olması nedeniyle (sadece markanın belli modelleri ile çalışır) hem ömür boyu hem bu alıcı hemde naviextras hizmeti vs tahminim 70-80TL gibi olması muhtemel. Kaliteli ve hızlı cihaz+ en iyi yazılım+destek + kablo tahminimden ucuz olmuş. Umarım yıllardır tmc opsiyonel yazıpta sonra gelir diyenlerde kullanıcılarına jest/sürpriz yaparlar :)

70-80 TL civarında olursa haksızlık olur :) 515-535 modelleri arasında donanım olarak farkları arasında sadece kasa ve bu TMC olayı var. Şu anda Nextburada firmasının sitesine baktım bu modellerler 555-565 modelleri arasında 70 TL fiyat farkı var. Şimdi bu model (515-535) sahipleri 70 TL verip TMC donanımı alacak olurlarsa ellerinde fazladan bir Araç Şarj aletleri olacak :) Yani 20 TL kârlı olacaklar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-calibur -- 2 Temmuz 2012; 1:58:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: x-calibur

quote:

Bu kadar kaliteli bir alıcının kutuda olduğu düşünülürse (Amaryllo CA-10) ve lisansında kabloda olması nedeniyle (sadece markanın belli modelleri ile çalışır) hem ömür boyu hem bu alıcı hemde naviextras hizmeti vs tahminim 70-80TL gibi olması muhtemel. Kaliteli ve hızlı cihaz+ en iyi yazılım+destek + kablo tahminimden ucuz olmuş. Umarım yıllardır tmc opsiyonel yazıpta sonra gelir diyenlerde kullanıcılarına jest/sürpriz yaparlar :)

70-80 TL civarında olursa haksızlık olur :) 515-535 modelleri arasında donanım olarak farkları arasında sadece kasa ve bu TMC olayı var. Şu anda Nextburada firmasının sitesine baktım bu modellerler 555-565 modelleri arasında 70 TL fiyat farkı var. Şimdi bu model (515-535) sahipleri 70 TL verip TMC donanımı alacak olurlarsa ellerinde fazladan bir Araç Şarj aletleri olacak :) Yani 20 TL kârlı olacaklar :)

Valla ben orada-burada sitelere bakıpta rakam yazmam :) sonuçta firmayı ararım perkande fiyatlarını alırım bitti. Eskiden bana millet neden Çanakkale Ford'dan araba alıyorsun derdi, 2-3bin tl fark var dediğimde hadi be diyip giderlerdi. Eh koca İstanbulda adamlar 100 tane satarken onlar 1000 tane satardı haliyle indirim alıp satarlardı. Bunu anlamak lazım yani bazı yerlerde 50-60 TL'ye kadar bazende satan firma kaynaklı farklar oluyor zaten ana firma ile bunun hiç alakası olmaz zaten. Zaten fark olmasaydı HB,HızlıAl,Markafoni vs. gibi siteler olmazdı.Avantajı oluyorki satıyorlar :) Bence şuna bakılmalı bu modelleri firma çıkartana kadar millete firmaların geçirdikleri fiyatlar nedense bu seviyeye düşmeye başladı,ne olduda yaptılar bir onlara sormak lazım. Ayrıca hala stoğu bitemeyen o da çok fazlada değil Vatan'da filan sadece satılan markalara bakmak lazım ne yapıyorlar. Yazacak çok şey ama amaç bağcıyı dövmek değil,o bağı karıştırmaya yeltenenleri pataklamak :)

• quote:

Valla ben orada-burada sitelere bakıpta rakam yazmam :) sonuçta firmayı ararım perkande fiyatlarını alırım bitti.

Yukarda yazdığınız rakamlar Tahmininizmi yoksa firmayı arayıp sorduğunuz rakamlarmı :)

Ben tahmininiz diye yazdığınız için bende tahnminde bulundum, 555-565 modellerinin daha ucuz olması yada bu aparatın daha pahalı olması gerektiği şeklinde. Sonuçta 20 TL lik bir adaptör var, gerçi buda satış fiyatı belkide 5-10 TL falandır. Neyse alacak olanlara hayırlı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-calibur -- 2 Temmuz 2012; 9:18:02 >
  • Yazdığınız adaptör fiyatını bilemem ben şimdiye kadar adaptörü arızanınca yada sigorta atınca bile firmanın kargo dahil onuda bedava yolladığını çokça okudum forumlarda, yani gerisi hikaye :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de HB'den sipariş verdim tedarikçi firmadan bekleniyor diyor acaba daha piyasaya çıkmadı mı ürünler?
  • ürünleri eline geçen var mı acaba?
    nasıl bu aletlerin performansları? harita durumu? uyduya bağlanması? ve en önemlisi trafik bilgisi olayı.
    Ben de bunlardan almayı düşünüyorum. Piranha'nında trafik bilgili bir aleti çıkmış next'inde var arasında kaldım açıkçası.
    Fiyatları aşağı yukarı aynı denilebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mytn

ürünleri eline geçen var mı acaba?
    nasıl bu aletlerin performansları? harita durumu? uyduya bağlanması? ve en önemlisi trafik bilgisi olayı.
    Ben de bunlardan almayı düşünüyorum. Piranha'nında trafik bilgili bir aleti çıkmış next'inde var arasında kaldım açıkçası.

Taze ürünler malum, iyice meydanda endam boy pos gösersinler son kullanıcı yorumlarını okuyalım, iyice fikir edinelim. İlk bunlar çıktı diyede fikrimce alınmaz biraz bekleyelim cihazlar ve TMC olayı yeni daha artı ve eksileri olacak zamanla daha iyi cihazlar çıkacaktır. Herkes gibi bende merak ediyorum yorumları Hatta rekabet kızışıp firmalar F/P ürünü çıkaracaklar yada indirimler olacak. Birkaç marka sempatizanının yönlendirmesine göre cihaz almak son derece mantıksız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertanx -- 4 Temmuz 2012; 17:30:03 >

• quote:

Piranha'yı zaten artık cihaz getirmeyen telefunken ile bile kıyaslamayın. Yani arkasının gelmeyeceiğini bilsenizde telefunken alın. Next'in haritası zaten tüm devlet birimlerininde kullandığı Başarsoft
    performansları zaten yıllardır belli herşeyin ilki hep bu markada. Trafik bilgiside zaten Başarsoft-Trafficnav tarafından sağlanan bir veri. Farkındaysanız bahsettiğiniz marka için aylardır yahu yazın nasıldır diye yazdığımız halde kimse tek kelime yazmadı. Nedeni açık belli demekki kullanan yok. Zaten haritsıda yabancı menşeyli malum. Next'in en büyük farkı TBS aparatının en kalitei olanı ve sinyal bakımından harici olduğundan hem şarj cihazı hemde çok hassas olması. Ve başka bir Next cihaz aldığınızdada çalışabilmesi Birde mp3 çalıcı direk Primo'ya entegre kendi mp3 çaları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gps.navigation -- 4 Temmuz 2012; 18:09:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ertanx

quote:

Taze ürünler malum, iyice meydanda endam boy pos gösersinler son kullanıcı yorumlarını okuyalım, iyice fikir edinelim. İlk bunlar çıktı diyede fikrimce alınmaz biraz bekleyelim cihazlar ve TMC olayı yeni daha artı ve eksileri olacak zamanla daha iyi cihazlar çıkacaktır. Herkes gibi bende merak ediyorum yorumları Hatta rekabet kızışıp firmalar F/P ürünü çıkaracaklar yada indirimler olacak. Birkaç marka sempatizanının yönlendirmesine göre cihaz almak son derece mantıksız.

TBS'nin artısı eksisi nedir bugün ne veriyorsa veren firma yarın çıkaranda onu verecek bilmeden yazmayın bir şeyleri. Şu anda Next alanlar en azından direk TBS uyumlu bir cihaz alıyor 555-565 alanlarda direk TBS'li alıyor bunda sıkıntı nedir ? En azından o delik sonra işe yarayacak,sonra aparat vercez olacak demiyorlar bazıları gibi web sitelerindede adm gibi yazmışlar (web sitesi derken firmanın resmi sitesi,bazılarında bu vadde vardı ondan yazayım dedim) Zamanla yi cihaz çıkaranlar kısmı doğru,bence Next daha iyisini çıkartana kadar bu doğru.Yıllardır hep kendileri ile yarışıyorlar

Şu konulara cihazı alanlar yazsada gereksiz mesajlar olmasa, bence ertanx sizde alın malum imzanızdaki cihaza gelecek dediler o da web sitesine benzedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gps.navigation -- 4 Temmuz 2012; 18:16:55 >

• next 555 sipariş verdim. Biraz kullandıktan sonra yorum yazarım. İşallah memnun kalırım.
  • Arkadaşlar 565 almayı düşünüyorum ve bimeks fiyatlarında indirim bekliyorum fakat yeni çıkacak olan 585 te bu kadar beklemişken aklımı çelmiyor değil ekran dışında başka bir artı özelliği olacak mı 585 in bir de fiyat konusunda bilgisi olan arkadaş var mı teşekkürler.:=)
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdalonline

next 555 sipariş verdim. Biraz kullandıktan sonra yorum yazarım. İşallah memnun kalırım.

Hayırlı olsun cihazınız; olumlu/olumsuz yorumlarınızı bekliyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

quote:

next 555 sipariş verdim. Biraz kullandıktan sonra yorum yazarım. İşallah memnun kalırım.

Çok teşekkür ederim. Ama acaba yanlış mı yaptım?
    Navitech QXV-523 modeli de aynı fiyatmış. Üstelik 800x480 çözünürlüğü var. Bir de igo primo 2.1 miş. Next 'te ise 2.0.1
    Kargo yola çıkmış bile. Yanlış mı yaptım sizce?

• quote:

quote:

quote:

Navitech QXV-523 modeli de aynı fiyatmış. Üstelik 800x480 çözünürlüğü var. Bir de igo primo 2.1 miş. Next 'te ise 2.0.1

Yanlış yaptığınızı düşünmüyorum; Sesle Komut özelliği var. İzleyip kullanımını ve memnuniyeti görmek gerek.

Saygılar

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yanlış yaptığınızı düşünmüyorum; Sesle Komut özelliği var. İzleyip kullanımını ve memnuniyeti görmek gerek.

Saygılar

Sesli komut Next'te mi varmış? Umarım dediğiniz gibi olur, next aldığıma pişman olmam.
    Saygılar bizden. Teşekkürler.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.