Şimdi Ara

Next YE-G555ve565Trafik Bilgi Sistemli(TBS)Yeni Navigasyon Cihazları(AtlasV 664 Mhz) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
626
Cevap
8
Favori
50.939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: x-calibur

Yok Ertanx ondan bahsetmiyor :) Foto çekme ikonundan bahsediyor :)

Uyku sersemi olunca sazan.avi olmak kaçınılmaz oluyor, sahura kalkmıştım Dediğiniz gibi, Ekran görüntüsü alma özelliği.. Bol bol "sağ üst köseden bastırarak sağ alt köşeye kadar ve final: Screen Captured yada Ekran görüntüsü alındı." Sn. x-calibur bu bilgi paylaşımınız çok işime yaradı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertanx -- 22 Temmuz 2012; 11:14:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertanx

quote:

Orijinalden alıntı: x-calibur

Yok Ertanx ondan bahsetmiyor :) Foto çekme ikonundan bahsediyor :)

Uyku sersemi olunca sazan.avi olmak kaçınılmaz oluyor, sahura kalkmıştım Dediğiniz gibi, Ekran görüntüsü alma özelliği.. Bol bol "sağ üst köseden bastırarak sağ alt köşeye kadar ve final: Screen Captured yada Ekran görüntüsü alındı." Sn. x-calibur bu bilgi paylaşımınız çok işime yaradı.

valla o kadar denedim olmuyor bende..
  • PND/GPS/içindeki sys.txt dosyasında en son satıra aşağıdaki kodları ekleyip kaydedin olması lazım.Bunu yapmadan muhakkak yedek alın.

[lua] 
    capturescreen="1"
  • YE-G 525 ve YE-G 545 cihaz sahipleri de Trafik bilgi sistemini, TBS donanım satın aldıklarında bedava alacaklarmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmkansız

PND/GPS/içindeki sys.txt dosyasında en son satıra aşağıdaki kodları ekleyip kaydedin olması lazım.Bunu yapmadan muhakkak yedek alın.

[lua] 
    capturescreen="1"

hocam bu dosya içerisine kod yazarak bazı özellikler kazandırılabiliniyormuş.bunlar hakkında yada ne yazınca ne oluıyor bu hakkında bildikleriniz varmı?
  • İnternette araştırınca bulabilirsiniz fakat size tavsiyem Cihazı orijinal olarak kullanmanız sizin yararınıza bir durum.
  • next 565 in bugun yenisi geldi öncekini iade aldılar, bakalım simdi güncelleme yapyorum yeniden kitlenmez umarım. Bu arada bluetooth eşlestirme kodu kactı kitapta bulamadım ?

Tesekkürler next servisi
  • quote:

Orijinalden alıntı: jajabo

. Bu arada bluetooth eşlestirme kodu kactı kitapta bulamadım ?

Tesekkürler next servisi

kitapçıkta var ama sayfa kaç hatırlayamadım.:) Kullanma kılavuzuna gerek yok aslında eşleşmeye başladığınızda BT menüsünün üst kısmında bu kod yazmakta kod 8888 :)

Next YE-G555ve565Trafik Bilgi Sistemli(TBS)Yeni Navigasyon Cihazları(AtlasV 664 Mhz)
  • Next YE-G 565 cihazla dün akşam Ankarada TBS verilerini aldım bulunduğum bölgede 3 adet olay vardı

Next YE-G555ve565Trafik Bilgi Sistemli(TBS)Yeni Navigasyon Cihazları(AtlasV 664 Mhz)
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmkansız

quote:

Orijinalden alıntı: jajabo

. Bu arada bluetooth eşlestirme kodu kactı kitapta bulamadım ?

Tesekkürler next servisi

kitapçıkta var ama sayfa kaç hatırlayamadım.:) Kullanma kılavuzuna gerek yok aslında eşleşmeye başladığınızda BT menüsünün üst kısmında bu kod yazmakta kod 8888 :)

Tesekkürler

• Merhaba , hafta sonu yaklaşık 1.200 km cihaz sürekli açıkken (565) yol yaptım ilk izlenimler.

Olumlu yanları ;
    1-Uydu bağlantısı hızlı, bekleme yapmıyorsunuz.
    2-Cihazın yeniden rota hesaplama hızı mükemmel diyebilirim. Aman yanlış yerden girdim gak guk derken ekranda yeni rota beliriyor.
    3-Hedef belirlerken cadde sokak ismi olmayan yerlere koordinat girerek gitmek mümkün. Buda güzel bir özellik.
    4-Bloetooth bağlantı hızı başarılı, kullanışlı sesler tatmin edici.

Olumsuz yanları;
    1-Hedef belirlerken bir geçiş noktası atadığınızda ilk rota güncellenmiyor burayı biraz kurcalamak lazım. Bende yapamamış olabilirim.
    2-Paket içeriğinden bir kılıf çıksa iyi olurdu.
    3-Kontağı kapadığınızda 8 saniye içinde cihaz kapatılıyor. Sürekli cihaz aç kapat yerine beklemede kalsa ve hareket ettiğinizde tekrar kullanıma geçse güzel olur. (Ayarlarda uyku modu var ama bu sanırım benim istediğim şey değil.)

İstanbul dışı olduğu için tbs konusunda bir tecrübem olmadı.

• Sayın @plazmania

quote:

3-Kontağı kapadığınızda 8 saniye içinde cihaz kapatılıyor. Sürekli cihaz aç kapat yerine beklemede kalsa ve hareket ettiğinizde tekrar kullanıma geçse güzel olur. (Ayarlarda uyku modu var ama bu sanırım benim istediğim şey değil.)

Geri sayım esnasında "geri" tuşuna basarak otomatik kapanmayı durdurabilirsiniz.
  • Arkadaslar Merhaba

Taa 2000-2001 den beri GPS kullaniyorum , Ilk once Magellan ile basladim, sonrasinda Garmin'e gectim, IGO nun cikmasi ile 2006 da da IGO ya gectim.

2006 dan beri IGO kullaniyorum , ve bir aralar deneme icin CoPilot, NDrive, Sygic, TomTom gibi cogu markayi kullandim.

Su an 2 adet Piranha Infinity HD ( IGO basli)
    1 Adet Piranha No traffic X ( Sygic bazli) TMC
    1 ad.Cep tel ( HTC ONE X ) - IGO - SYGIC - NDRIVE - SYGIC - COPILOT
    1 ad. Tablet ( HTC Flyer) IGO - SYGIC- NDRIVE - SYGIC - COPILOT

Sygic Bazli Prinha No Traffic 'i aldim ama cok memnun degilim .

IGO programindan vaz gecemedigim icin acaba NEXT yada NAVITECH marka TMC li bir cihaz mi alsam diye dusunuyorum ????

Tecrubelerinize dayanarak hangi cihazi almam lazim ? 565-585 yada Navitech mi ?
    Benim icin onemli olan , IGO bazli olsun, TMC kullanilsin ,

Ayrica HER PNA'm ve Cep Tel'de IGO nun son crackli versiyonlari da var , onlara TMC takabiliyormuyuz ? Yada Online TMC ?

Bu arada Piranha NO Traffic 'de TMC receiver var (PNA cihazi, Windows CE 6.0), buna IGO Primo'yu yuklesem, TMC bilgisine bir yerlerden ulasabilirmiyim ?

Tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doublecheese -- 27 Temmuz 2012; 16:41:32 >

• Next YE 565 cihazını deneyebilmek icin 3 farklı bimeks mağazası gezmeme rağmen maalesef tüm cihazların pili bitikti. Görevli arkadaslar demo icin takılan cihazlarin bir daha şarj edilmediğini söylediler. Bende denemeden cihazi satin almak istemiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: freedom77

Next YE 565 cihazını deneyebilmek icin 3 farklı bimeks mağazası gezmeme rağmen maalesef tüm cihazların pili bitikti. Görevli arkadaslar demo icin takılan cihazlarin bir daha şarj edilmediğini söylediler. Bende denemeden cihazi satin almak istemiyorum.

Bunlar o mağazadaki promotörlerin halt yemesi,allah bilir temsilci oldukları markaların şarjlaı vardı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: freedom77

Next YE 565 cihazını deneyebilmek icin 3 farklı bimeks mağazası gezmeme rağmen maalesef tüm cihazların pili bitikti. Görevli arkadaslar demo icin takılan cihazlarin bir daha şarj edilmediğini söylediler. Bende denemeden cihazi satin almak istemiyorum.

Bana da benzer mazeret öne sürmüşlerdi; ben alacağım, denemeden almam dedim; kutudan sıfır cihaz cıkardılar, denedim ve o cihazı satın aldım...
  • Sayın @doublecheese

Ben tercihimi Next'ten yana kullanırdım; neden? Bu noktada en önemli şey Satış Sonrası Hizmet ve Destek. Destek konusunda tek geçerim; yalan dolan işleri olmaz, olmadı da bu güne kadar...

TMC için (Next'de TBS geçer) cihaza özel bir durum var mı bilmiyorum ama çalışamayacağını düşünüyorum.bİraz da illegal bir olay olur sanki...
  • bu TBS için gerekli olan arapat 565'in kutusundan çıkıyormu yoksa extradan mı alıyoruz para verip?

şu an 565 modelini en uygun alabileceğimiz yer neresi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: LeThauS

bu TBS için gerekli olan arapat 565'in kutusundan çıkıyormu yoksa extradan mı alıyoruz para verip?

şu an 565 modelini en uygun alabileceğimiz yer neresi acaba?

Kutudan TBS aparatı çıkıyor en uygun alacağınız yer için bimeks'e bakın bazen baya indirim oluyor.
  • sırf TMC için 565 almaya değermi yoksa 535 yeterlimi sizce?
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.