Şimdi Ara

Next YE-G555ve565Trafik Bilgi Sistemli(TBS)Yeni Navigasyon Cihazları(AtlasV 664 Mhz) (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
626
Cevap
8
Favori
50.939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bluetooth konusunda ben bir tek Telefon'u Handsfree kullanma yönünde kullanıyorum. Aslında gerek de yok ama imkan varsa fena olmuyor...

TBS (TMC) alıcısı her iki modelin de kutusunda var; takıp yola koyuluyorsunuz. Başka teferruata gerek yok
  • Teşekkürler ben uygun bi site bulayımda sipariş vereyim 555 i :D
  • En uygun Bimeks'te var sanıyorum; tabii siz de bir araştırın.
  • Sanırım Hepsiburadada 1kaç tl daha ucuzdu ama ben fm 2003 önsiparişide verdim o yüzdne bimeksten aldım. komik birşeyde olmuş bu arada. ben alırken 214 + kdv olan fiyatı aradan 4-5 saat geçti 203+kdv olmuş :D 11 tl zarardayım :D sanırım artık bimeks daha ucuz. siparişi iptal edip yeniden vericem galiba kendimi salak gibi hissediyorum :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Haviye

Sanırım Hepsiburadada 1kaç tl daha ucuzdu ama ben fm 2003 önsiparişide verdim o yüzdne bimeksten aldım. komik birşeyde olmuş bu arada. ben alırken 214 + kdv olan fiyatı aradan 4-5 saat geçti 203+kdv olmuş :D 11 tl zarardayım :D sanırım artık bimeks daha ucuz. siparişi iptal edip yeniden vericem galiba kendimi salak gibi hissediyorum :D

Bimekslerde yanlış bilmiyorsam 3 gün içinde indirim olursa paranızı belli bir prosedürden sonra iade ediyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: x-calibur

quote:

Orijinalden alıntı: Haviye

Sanırım Hepsiburadada 1kaç tl daha ucuzdu ama ben fm 2003 önsiparişide verdim o yüzdne bimeksten aldım. komik birşeyde olmuş bu arada. ben alırken 214 + kdv olan fiyatı aradan 4-5 saat geçti 203+kdv olmuş :D 11 tl zarardayım :D sanırım artık bimeks daha ucuz. siparişi iptal edip yeniden vericem galiba kendimi salak gibi hissediyorum :D

Bimekslerde yanlış bilmiyorsam 3 gün içinde indirim olursa paranızı belli bir prosedürden sonra iade ediyorlar

internet üzerinden kaydınız varsa 3 gün içinde oluşan fark hesabınıza aktarılıyor 1 yıl süreyle kullanabiliyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmkansız

Next YE-G 565 cihazla dün akşam Ankarada TBS verilerini aldım bulunduğum bölgede 3 adet olay vardı

Next YE-G555ve565Trafik Bilgi Sistemli(TBS)Yeni Navigasyon Cihazları(AtlasV 664 Mhz)

sn yöneticim..bu olayları sadece (bizim rotamızın uzağında iseler)) üst sağdaki butona basarak bu şekilde görüyoruz değilmi...peki bizim yakınımızda iseler..rotamız üzerinde ise üst sağa basmadan direct navi ekranında uyarıyormu acaba...? ve ekranda kapalı yolları kırmızı ile falan gösteriyormu...? teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

quote:

Orijinalden alıntı: taipen71

5 gün önce bende next 565 aldım ancak uyduya geç bağlanıyor açıyorum 7-8 dk uydu bağlantısı arıyor nexte mesaj attım menülerde gps yeniden başlatı işaretle bunu sık sık yapınca daha hızlı bağlanılacağı cevabı geldi ama bu beni tatmin etmedi her seferinde neden menüye girip bunu yapayım özelliklerde hızlı bağlantı diyor ama bağlanamıyor.

Hayırlı olsun cihazınız.
    Açık alanda mı yapıyor bu bağlanamama/geç bağlanma sorununu? İlk defa duyuyorum; ev içinde denemiyorsunuz değil mi?

Merhabalar,

Dun 555 aldım Yuksel ın ortaklardakı magazasından. 269 TL ye :) Bimeks ten alabilirdim fakat beklemek istemedim.

Neyse;

Evde kapalı otoparkım var, işyerınde de agaclarla kapanmıs bır otopark mevcut. Bu yuzden oyle cold start beklemesı falan yapamıyorum. Yol boyunca da hareket halındeyken hıc bulmuyor. Velhasıl ben bu cıhaza uydu buldurtamadım 1 gundur (farklı aralıklarla denememe ragmen)

Tavsıye var mıdır?

Bir de bir sorum daha olacak. Ulaş-ım ın urun ınceleme baslıgına da yazdım gercı. Vantuzu duzgun monte ettım. Vantuzun ucundakı 4 tırnaklı cıkıntıya Y parca takılıyor ya, ben o parcayı cok ıyı takmıs olmama ragmen sabıt degıl o parca. Yerinden cıkacak gıbı degıl yanlıs anlasılmasın. Yerınden cıkmaz ama saga sola (şoför pozısyonundan ekrana basınca sankı o tırnakalrın orayı mil gibi dusunun) oynuyor cıhaz.

Sizde de o kısımda bır "hareket boslugu" var mı? Var ise Mcgyver cozumu bakıcam, yoksa Y parca ve/Veya vantuz ekıpmanının degıstırılmesını ısteyecegım Next ekibinden.

Simdiden tesekkurler...

Next YE-G555ve565Trafik Bilgi Sistemli(TBS)Yeni Navigasyon Cihazları(AtlasV 664 Mhz)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: huffa

Merhabalar,

Öncelikle teşekkür ederim. kullanım esnasında korumayı sökmemiştim. Yani yorumlarımı plastik koruma camın üzerindeyken yaptım.

Tavsiyem sökmeniz yönünde.Söktüğünüzde ekran görüntüsü çok fark ediyor.

Ben 55 ı aldıgımda renklı ve next logolu bır koruma stıckerı vardı ekranda. onu cıkarmadan ekranı gormek zaten mumkun degıl. Ayrıca baska bır koruma fılmı mı var? Dogru mu anladım? (dıkkatlı bakıyorum ve o dedıgınız fılmı goremıyorum da)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yako2k3

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: huffa

Merhabalar,

Öncelikle teşekkür ederim. kullanım esnasında korumayı sökmemiştim. Yani yorumlarımı plastik koruma camın üzerindeyken yaptım.

Tavsiyem sökmeniz yönünde.Söktüğünüzde ekran görüntüsü çok fark ediyor.

Ben 55 ı aldıgımda renklı ve next logolu bır koruma stıckerı vardı ekranda. onu cıkarmadan ekranı gormek zaten mumkun degıl. Ayrıca baska bır koruma fılmı mı var? Dogru mu anladım? (dıkkatlı bakıyorum ve o dedıgınız fılmı goremıyorum da)

Cihazların ilk partilerinde şeffaf koruyucu film vardı marketlerde gördüğüm kadarıyla sonradan logo olan film yapılmış sizin cihazda firma logolu olan film olduğu için onu sökmeniz yeterli.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: jajabo

Trafik sıkışıklığını sag üstteki ikondan takip ediyoruz. Sesli olarak radyodan nasıl takip ediliyor

Sesli olarak takip etme gibi bir durum yok.

radyo trafik fm104.2 :) :)
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: jajabo

Trafik sıkışıklığını sag üstteki ikondan takip ediyoruz. Sesli olarak radyodan nasıl takip ediliyor

Sesli olarak takip etme gibi bir durum yok.

radyo trafik fm104.2 :) :)

canlı canlı
    http://www.canlifm.com/haber-radyolari/radyo-trafik-104-2-radyo-trafik-dinle-istanbul

• quote:

...

http://www.radyotrafik.com/

:) :)
  • Bul/Favorıler den Ev adresımı secıyorum; navıgasyon baslıyor. Sonra bır telefon gelıyor ve eve gıtmekten vazgecıyorum. Varolan "oturum" dan nasıl cıkacagım ve serbest sürüş veya yeni bir hedef belirleyeceğim?

(Route66 da kenarda bır carpı ısaretı cıkıyor ona basınca evet/hayır la kurtuluyoruz varolan seyahat yonlendırmesınden)

D.Not: Bı tane de screencapture aldım, oradakı bır detayı sormak ıstıyorum. ama cıhazı bılgısayara takınca ancak paylasıp sorabılırım. Umarım ogleden sonra :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yako2k3 -- 21 Eylül 2012; 12:36:14 >
  • quote:

Bul/Favorıler den Ev adresımı secıyorum; navıgasyon baslıyor. Sonra bır telefon gelıyor ve eve gıtmekten vazgecıyorum. Varolan "oturum" dan nasıl cıkacagım ve serbest sürüş veya yeni bir hedef belirleyeceğim?

(Route66 da kenarda bır carpı ısaretı cıkıyor ona basınca evet/hayır la kurtuluyoruz varolan seyahat yonlendırmesınden)

D.Not: Bı tane de screencapture aldım, oradakı bır detayı sormak ıstıyorum. ama cıhazı bılgısayara takınca ancak paylasıp sorabılırım. Umarım ogleden sonra :)

Sağ üstte köşedeki dikdörtgen ikona tıklayın, açılan menüden "rotayı iptal et" e dokunun.
  • Daha cok soru sorarım ben bu gıdışle :)

1) Nedir?

2-3-4 u nasıl kapatabılırım? (ozellikle 3-4 u)

• quote:

Daha cok soru sorarım ben bu gıdışle :)

1) Nedir?

2-3-4 u nasıl kapatabılırım? (ozellikle 3-4 u)

Esasında bu tür sorunların yeri "GPS.... Sorun cevaplayalım" adlı konudur.
    http://forum.donanimhaber.com/m_27813528/tm.htm

3 numara için yardımcı olabilirim:
    Normalde 'IGO8 My Way' yazılımının içinde bunun butonu vardı, "Ayalar >> Harita Ekranı >> Navigasyon sırasında sokak isimlerini göster"
    Öncelikle cihazınızdaki IGO PRIMO yazılımında, Ayarlar menüsündeki alt menüleri tek tek gezin. Bu seçenek var mı bakın, şimdi ezberden "şuradadır" diyemem. Varsa oradan düzeltin.

Eğer yoksa cihazınızı USB kablo ile bilgisayara bağlayıp öncelikle tüm içeriğini yedekleyip işi garantiye aldıktan sonra;
    1- IGO PRIMO yüklü klasöre gidin.
    2- SAVE adlı alt klasöre gidip "System.ini" dosyasını açın.
    3- Dosyanın içinde bir şeyler yazılıysa "[map]" kısmını bulun ve alttaki satırı ekleyin. Yok eğer içi boş ise "[map]" yazan satırı ve diğer satırı ekleyin ve dosyayı kaydedin çıkın.
    quote:

[map]
    .....
    show_labels="0"
    (show_labels="0" sokak isimlerini gizler, show_labels="1" sokak isimlerinin gösterilmesini sağlar)

Sonra da yazılımı tekrar çalıştırıp sokak isimleri gitmiş mi gitmemişmi bakın hocam.

• 1 nolu sorunun cevabınıda ben vereyim.:)
    Bildiğim kadarıyla o sayılar güzergahtaki kapı nolarını bildiriyor.
  • quote:

1 nolu sorunun cevabınıda ben vereyim.:)

Ortadakı harf "kuzey guney dogu batı" manasına mı gelıyo acaba:) bu 4 harften baska gordugumu hatırlamıyorum cunku...

Bu arada bır bılgı vereyım:

CarDVR ı olanlar, mumkun oldugunca GPS ten uzağa monte etsınler DVR ı. Benımkıler arasında 1 karış ya var ya yok dıye GPS uydularını bulamıyor 555 (Navking buluyodu)

Tesadufen tecrube ettım onu da. KAc gundur uyduları bulamıyor uyduları bulamıyor derken eşim "kameranın fişini çeksene belkı bobın gorevı goruyordur kablosu, manyetık kırlılık yapıyodur belkı" dedı. Onu dınleyerek fısı cektım, anında buldu uyduları. Sonra fısı takıp kamerayı kapattım. Yine buldu Fişi cekip kamerayı bataryasından calıstırdım yıne bulamamaya basladı. Ben de kamerayı GPS ten uzak bı yere konumlayarak sorunu gıderdım.

olur da birgun karsınıza cıakrsa diye paylasayım dedım :))

Kamera: DOD v660

• quote:

quote:

1 nolu sorunun cevabınıda ben vereyim.:)

Ortadakı harf "kuzey guney dogu batı" manasına mı gelıyo acaba:) bu 4 harften baska gordugumu hatırlamıyorum cunku...

Evet doğu,batı,kuzey,güney,Güney batı,güney doğu gibi Tüm yönler gürülmesi lazım siz fark etmemiş olabilirsiniz.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.