Şimdi Ara

Next Minix HD Black +Plus ana konu ve teknik değerlendirmeler (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
6
Favori
45.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • s.a ARKADAŞLAR BEN BU CİHAZI YENİ ALDIM VE ÖNEMLİ Bİ SIKINTIM VAR CİHAZI İLK TAKTIM GÜNCELLEME İSTEDİ GÜNCELLEDİM VE GÖRÜNTÜ GİTTİ SERVİSE GİTTİM SIKINTI YOK CİHAZI GETİRDİM BAGLADIM AYNI SIKINTI HDMI KABLOSUNU TEST ETTİM SAGLAM TVNİN HDMI ÇIKIŞINI TEST ETTİM ODA ÇALIŞIYOR ŞU AN CİHAZI YEREVURMAMAK İÇİN KENDİMİ ZOR TUTUYORUMLÜTFEN YRDIMCI OLUN YADA YÖNLENDİREBİLECEGİNİZ BİRİERİ VARSA MEMNUN OLURUM TEŞEKKÜRLER
  • Bizim bu minix black+ ile TRT4K izlenebiliyor mu ?
  • bende bu cihazı yaklaşık bir yıldır kullanıyorum, geçenlerde prizden kaynaklı olarak evin sigortalarını attırdım bu arada uydu alıcınında yazılımı çöktü, servise götürüp garanti kapsamında tamir ettirdim. genel olarak memnunum. tek şikayetim kumandasını tv ye tanıttırıp tek kumanda özelliğini kullanmam. Bu özellik bir kere aktif edildiğinde geri dönülemiyor.
    tv ilk açıldığında yaklaşık 5-8 dakika kumandadan uyduyu alıcıyı kontrol edemiyorsunuz, servis cihazda bir sorun olmadığını TV nin kuanda alıcısıyla uydu alıcının frekanslarının bir biribirini etkilediğini söyledi. haliyle tek kumanda ile kullanmak isteyerek başıma iş aldım. sanırım yeni kumanda almam gerekecek, bunun dışında çözüm önerisi olan varsa yazsın lütfen.
  • 6 ay önce aldığım cihazi satıyorum

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=103550098&p=1#103550098

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar bu cihazdan aldım. bazı kanallarda açtığımda kanal 1 saniye kapanıp tekrar açılıyor. uydudan yazılım güncelleme yaptım azaldı ama yine bazı kanallarda var.

buna dılarıdan yazılım nasıl yüklenebilir ?
  • İyi akşamlar.Biss Key özelliğini nasıl aktif hale getiricez bilgisi olan varmı.
  • Menü
    Sistem Ayarları
    tv Sistemi
    Kumandanızdan 0000
    Ekranın Altında Kırmızı Renkte Düzenle Menüsü
    Kumandanızdan Kırmızı Tuşa Basarak Şifreleri görüp,değiştirebilirsiniz
  • Bu cihazdan aldim yatak odasinda kullanmak icin.
    Taktigimda orjinal halindeki kanal listesinde sinyal yok diyor.
    Acaba yatak odasindaki kabloda mi sikinti var diyip salondaki digiturk kablosuna taktim ama onda da ayni seyi soyledi.
    TKGS deniyorum ama guncellenemedi diyor.
    Hic bi kanali acamiyorum suanda.
    USB'den 19.02.2015 tarihli yazilimi da kurdum ama ise yaramadi.

Ne yapmam lazim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ciko44

Bizim bu minix black+ ile TRT4K izlenebiliyor mu ?

Yahu yok mu bir bilen?

black+ da hd değil mi?

TRT4K bir güncelleme ile izlenmez mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ciko44 -- 14 Mart 2015; 19:22:19 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar bu cihaz BISS keyleri çözmüyor mu?

Biss keyler cihazda mevcut. DHA FEED kanalına geliyorum mesela şifreli yazısı çıkıyor açmıyor kanalı.

BISS ayarlarında DHA FEED için ayar şu aşağıdaki resim şekilde:

Next Minix HD Black +Plus ana konu ve teknik değerlendirmeler
  • Yaaa smart tv için HD uydu alıcı almam gerekiyor. Nelere dikkat etmem gerekiyor. Cahilliğim için bağışlayın.
  • Tkgs yi kapatıp kanalları sıralamıştım.Kapalı olmasına rağmen yine güncelleme yapmış ve sıralama değişmiş...

• arkadaslar birde black plus 2 var ne farkı var bunla arasında...
  • Tkgs guncellenemedi hatasi veriyot ne yapmak lazım bilen varmi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cihazı bugün aldım.........Fabrika ayarlarına döndürdüm HD kanalların hiçbirini açmaz oldu.
    yayın yok ya da şifreli kanal uyarısı alıyorum
    -------
    edit..... en son pes edip fişini çekip tekrar taktım sorun düzeldi :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilonsahiden -- 26 Mayıs 2015; 22:53:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilonsahiden

Cihazı bugün aldım.........Fabrika ayarlarına döndürdüm HD kanalların hiçbirini açmaz oldu.
    yayın yok ya da şifreli kanal uyarısı alıyorum
    -------
    edit..... en son pes edip fişini çekip tekrar taktım sorun düzeldi :(

tkgs yi otomaatik yapıcan hocam sonra kapa tkgsyi kanallar karışıyor yoksa bende de sinyal sorunu var çözemedim elimi kestim kabloyu düzeltirken gene düzelmedi çatıya çıkıcam bi lnbye bakayım belki ondandır
  • arkadaşlar bu uydu alıcısında son günlerde SİNYAL YOK hatası alıyorum. Snyal var ama yayın duruyor. Isınmadan solayı mı oluyor bu sorun? Çözümü var mı ?
  • Aynı sıkıntıları yaşıyorum Beyaz tv hd yok kesik kesik ses var showtv hd aynı şekilde trt1 hd aynı . Ayrıca iptv si çalışmıyor kendiliğinden Reset atıyor deneyecek olanlara bilgi boşa Wifi alıcı alınmasın . HİÇBİR özelliği tam anlamıyla çalışmıyor uzak durulması gereken bir cihaz.

• Merhabalar. Cihazi dun kahramanmarastan aldim. bugun ingilteredeki evimde deneme firsatim oldu. Binada merkezi sistem mevcut.
    eski uydu alicimda calisan bazi kanallar minix cihazimda calismiyor. atv, show tv, star tv, kanal d vs gibi kanallarin bir cogu yok. sorun nedir acaba?
  • Beyler ben de bu cihazı yeni kullanmaya başladım. İlk izlenim olarak Teletext çalışmıyor şu an, akşam FW sürümünü güncelleyeceğim.

Servis sayfasından güncelleme dosyasını indirdim. Uydu üzerinden yapacağım bir güncellemeden bir farkı olacak mı?

Cihazın PVR kayıtları PC'de ya da Tv'nin medya oynatıcısından izlenebiliyor mu?

Cihaz fazlaca ısınıyor, bu durum donma ya da restart'a sebep veriyor mu?

@twingonote tecrübelerinden faydalanacağım, sorularımı da yanıtlarsan memnun olurum, tesekkurler...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.