Şimdi Ara

Next Minix HD Black +Plus ana konu ve teknik değerlendirmeler (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
6
Favori
45.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: corleoneforum

Twingonote'a binlerce teşekkürler...
    Hem bu başlığı açtığı hem de açık yüreklilikle cihazı iade sürecini anlattığı için.
    Sayesinde ben de hatamdan döndüm yol yakınken.
    Amigo varken ASLA alınmaz Minix HD Black+
    Tekrar teşekkürler.

Hayırlısı olsun, güle güle kullan. Bundan daha iyisi ise, düzgün çalışan bir TKGS, uydudan, usb den ve internetten güncellenebilme özelliklerine sahip, Amigo+ olabilir yeni model çıkartılırsa.
  • twingonote kullanıcısına yanıt
    Aynen dediginiz gibi tkgs bazilarina yakin kanallari one atiyor
    Acaba bu bsiralama tursat mi yoksa next in mi insiyatifinde ??

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ciko44

Aynen dediginiz gibi tkgs bazilarina yakin kanallari one atiyor
    Acaba bu bsiralama tursat mi yoksa next in mi insiyatifinde ??

TKGS = TÜRKSAT Kanal Güncelleme Sistemi
  • quote:

Hem bu başlığı açtığı hem de açık yüreklilikle cihazı iade sürecini anlattığı için.
    Tekrar teşekkürler.

Amigo aldik da ne oldu? İp tv acmaz, kumanda islemez, isinir reset atar. Aha benim de elime dün geldi pazartesi iade icin kargoya verecem. Nextin minixlerinden pembe olanindan gerisi hikaye. Almayın aldirmayin. Memnun kalan forumda çatır catir yaziyor. Memnun kalmayan cogunluk yazmaya eriniyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cotyora666

quote:

Tekrar teşekkürler.

Amigo aldik da ne oldu? İp tv acmaz, kumanda islemez, isinir reset atar. Aha benim de elime dün geldi pazartesi iade icin kargoya verecem. Nextin minixlerinden pembe olanindan gerisi hikaye. Almayın aldirmayin. Memnun kalan forumda çatır catir yaziyor. Memnun kalmayan cogunluk yazmaya eriniyor.

hocam ben de alıcı arayışındayım da, çoğunlukla gözlemlediğim mutlu adamlar zaten mutlu mesut kullanıyorlar

esas sorun yaşayanlar forumlarda dolaşıp ya çözüm arıyorlar, ya da ağızları yandığı için başka insanların da yanmaması için olumsuz yorum bırakıyorlar.. bilmiyorum bu kişisel düşüncem tabii

• Valla ben bir şey alacağım zaman buraya bakardım. Ve ne aldıysam memnun kalmadım. Çünkü objektif yorum yapan insanları bulmak, samanlikta iğne aramaya benziyor. Atlanta g4 mini dediler gittik 330 lira verdik olmadı ( olmama sebepleri ayrı bir konu zaten) , next minix dedik iyisi olsun dedik, amigo dedik ııh daha çok problemli çıktı. Şu bir gerçek iyi bir şey istiyorsan 500 lirayi geçeceksin , ha bende o şans varken yine gider problemli olanı alırım.

• 6 aydır Next minix hd black + kullanıyorum. Şimdiye kadar kusursuz çalışmaktaydı.

Geçen hafta receiverın kanal no'sunu gösteren ekranında noCH yazısı çıkmaya başladı
    ve listenizde kanal bulunmamaktadır diyor.

ayarlardan tekrardan kurulum yapmak istedim fakat kurulum pasif durumda.
    Problemi daha önceden yaşayan var mı, bu sorunun üstesinden nasıl gelebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: crusador

6 aydır Next minix hd black + kullanıyorum. Şimdiye kadar kusursuz çalışmaktaydı.

Geçen hafta receiverın kanal no'sunu gösteren ekranında noCH yazısı çıkmaya başladı
    ve listenizde kanal bulunmamaktadır diyor.

ayarlardan tekrardan kurulum yapmak istedim fakat kurulum pasif durumda.
    Problemi daha önceden yaşayan var mı, bu sorunun üstesinden nasıl gelebilirim.

Usb ile yazilimini yeniden yükle belki düzelir hocam

• arkadaşlar youtube da videolar net çıkmıyor ses var görüntü yok
  • Helal sana arkadaşım, süper inceleme yapmışsın.
  • turoktr kullanıcısına yanıt
    İşinize yaradığına sevindim.
  • Next Minix HD Black+ Plus aldık bizim enişteye.
    genel olarak güzel cihaz görüntü ve kanal gecişleri güzel.
    ancak hızlı kanal gecişlerde bazen cihaz kitleniyor(donuyor) ve hiçbir kanalın sinyali gelmiyor.
    nezaman cihazın fişini cıkarılıp takınca düzeliyor.
    ayrıca kendime göre kanal sıralaması yaptıktan sonra otomatik kanal araması yapmak istesem sıralama değiyor bu da beni çok sinir ediyor.
    o nedenle otomatik kanal araması yapmıyom, sadece manuel arama yapıyom tek tek tpleri.

quote:

Orijinalden alıntı: twingonote

Next Minix HD Black+ Plus

*TKGS açık ya da esnek arasında bir fark olmuyor pratikte. Gidip mutlaka kanal sıralamanızı değiştiriyor. Bu yüzden TKGS yi kapattım tamamen. Bu cihazı alırken ana sebebim TKGS idi ve bu yüzden diğer modelleri elemiştim. Ama şu anda işlevsiz kaldı TKGS. Açtığınız zaman, eğer tkgs güncellemesi de varsa, gidip o listeyi alıyor uydu üzerinden ve sıralamanız değişiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bordomavi -- 20 Kasım 2014; 21:03:19 >

• Biss şifreli kanalları açabilen var mı arkadaşlar ??

Ben trt maçlarını izleyemiyorum :(
  • Merhaba arkadaşlar,

Ben de Black+ kullanıcısıyım. Uydu alıcı almayı düşünen arkadaşlar için fikirlerimi paylaşmak istedim.

Sürüm :
    V4.12B7* (20140926-170937)
    version NO : 265

Artıları :

- HD yayın kalitesi 47" lik bir ekranda harika. LNB HD olmamasına ve 2 çıkışının da kullanılmasına rağmen.

- İnternete bağladığınızda Youtube, Dailymotion, IPTV, Web Radio*, Google Maps, Hava Durumu, RSS Okuyucu*, Picassa*, Othello*, Sudoku* desteği var.
    (* denemediklerim)

Eksileri :

- Mevcut yazılım sürümünü yükleyene kadar HD kanallarda özellikle SHOW TV'de donmalar-takılmalar oluyordu. İnternetten veya uydudan bile güncelleme yaptıysam da çözülmedi. Sonra bir web sitesinde 20140926 tarihli sürümü bulup yükledim ve sorun çözüldü. Cihazın bu sürümü yükleyememesi büyük bir UTANÇ.

- IPTV'nin sadece ismi var. Hiç uğraşmayın derim. "Hazır Liste" sini kullanırsanız, listenin yarısını oluşturan belgeselleri ancak izleyebilirsiniz ki gerisi yalan. Ha o belgeseller de zaten aynı video dosyasını izler gibi. Heeep aynı. Ben araştırıp tonlarca kanal denedim. Hatta teknik servise yazalı bi 3-4 ay olmuştur. Hepsi vakit kaybı oldu. çalışan bir iptv.txt dosyası bulamazsınız bulsanız da çalışmaz. Açılmadığı halde birkaç iptv kanalı denediğinizde bile bazen alet şişip kendini kapatıp açabiliyor.

- internete bağlamak için ralink 5370 çipli bir wireless adaptör almanız yeterli. 30-35 TL civarında. ayalarını yapınca ana modem üzerinden internete bağlanabiliyorken mesh cihazı üzerinden bağlanamıyor. Ayrıca her açtığınızda (fişten çekip taktığınızda) cihaz wireless usb cihazını görmüyor, usb'den çıkarıp takmanız gerekiyor.

- Dailymotion veya Youtube'da bırakın video izlemeyi gezinirken bile kendini kapatıp açabiliyor.

Kısacası hiç ama hiç memnun değilim. IPTV beklentisi ile almıştım ama o anlamda 5 para etmezmiş. Sadece televizyon izleyecekseniz bu cihaza bu kadar para vermeyin. Aynı görüntü kalitesini A101'den aldığım Hometech'in 70 TL'lik cihazı da veriyor.

• Bu cihazla NTVSpor ve trt deki maçları rahat izleyebiliyormuyuz biss giriliyor mu yada açmak icin yazilim mi yükletmek gerekiyor

• Hangi mini uydu konusuna girsem kotu denmis yokmu herkesi memnun eden uygun bi cihaz

• Ben dün aldım cihazı taktım çalışmadı.Başka prize taktım çalışmadı.Adaptör fişiyle priz arasında temassızlık vardı teknik servis çilesine girmek istemedim bir şekilde tutturdum kullanıyorum.Cihazı takar takmaz güncellemesini yaptı.
    Televizyonumun uydu alıcısı yavaş diye tavsiye ettiler bunu aldım ama paramı sokağa attım bir sürü ıvır zıvır kablo oldu ve kaliteside tv nin uydu alıcısından kötü ben yandım başkası yanmasın

Minix Black Plus
    v4.14b2* 20141226-194818
    version no : 267
  • ben de bu hafta n11 den 103 tl kargo dahil fiyata aldım. Cihaz dün elime geçti. Akşam 42" çocukların odadaki plazma TV ye bağladım.
    Bu işte herkesin beklentisi farklı olabiliyor ihtiyaca göre. Bir de ne kadar ekmek o kadar köfte.
    Donuçta yüz tl lik el kadar cihazın yapabileceklerinin de sınırı var. öyle uçan kaçan internet, muhteşem görüntü ve ses kalitesi vs. beklenmemesi gerekir kanımca.
    Ben dün akşam bağladım cihazı kutu içeriğinden çıkan standart kablo ve ekipman gayet yeterli. TV nin arkasına da takınca hiiç kanlo karmaşası vs. olmadı. Sadece ön taraf kumanda için gözü TV nin bir köşesine monte ediyorsunuz açar açmaz uydu üzerinden yazılımı hızlı bir şekilde güncelliyor kendisi. Kanal sırlamaları herkesin kendi keyfine kalmış tabii ama ben genel olarak yeterli buşldum. An kanalların çoğu ön ilk sıralarda. Menüleri güzel okunaklı gayet canlı. HD kalitesi ben bu seviye bir cihaz için çok iyi buldum. SD kalitesi daha düşük HD ye göre ama zaten artık çok ta SD kanal izlenmiyor zaten. İnterneti henüz bağlamadım belki de hiç bağlamayabilirim. Kayıt özelliğini bir ara deneyip nasıl çalıştığına bakacağım.
    Ben uzun yıllardır Dreambox 800HD PVR lı olanını kullandım.
    Ucuz yoldan TV seyretme keyfine çözüm olacak bir cihaz kanımca. Yüksek beklentiler için daha yüksek bir bütçe gerekiyor sanırım.
    Çocuk odası ve genel ulusal kanalalr izlensin tatminkar HD yayın olsun kanallar uğraşmadan otomatik güncellensin kablo ve cihaz ortalıkta gözükmesin ve ucuz bir şey olsun diyorsanız bu cihaz benim görüşüm alınabilecek bir cihaz. Benzer fiyat kategorisinde farklı alternatifler mutlaka vardır ama Next sonuçta yerli üretim markaları içerisinde belli bir kalite ve servis ağına sahip olması sebebiyle de ne olduğu belirsiz marka ve modeller alıp macera aramak istemeyenler için ciddi bir seçenek bana göre

• Beş para etmez bir cihaz Son yazılım iptv slyah ekranda ortada bir daire az zorlayınca res atiyor hazır listede bir av kanalı var yalnızca onu açıyor 20 sn sonra res atiyor ee nerede senin özelliği çöp cihaz .

• Ürünü bugün bimeks'in internet sitesinden sipariş ettim. Gelince genel bir değerlendirme yaparım.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.