Şimdi Ara

Next Minix HD Amigo ana konu ve teknik değerlendirmeler (en yeni bilgiler, birinci mesajdadır) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
727
Cevap
19
Favori
68.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: twingonote

quote:

Orijinalden alıntı: FaTeeH

Aynı işlemcili jameson uydu alıcılarda yavaş açılıp kapanmakta. Yani bu bilgilen çıkarılan sonuç işlemcinin açılış ve kapanış sorunları mevcut. Aslında sorundan ziyade çalışma prensibi diyelim.

Eğer Amigo'dan bahsediyorsak, Minix serisi içindeki en hızlı kanal geçişi Amigo'dadır.

Kanal geçiş hızıyla alakalı birşey yazmadım. Orada bahsettiğim sizin ilk mesajınızda ki cihaz 15 saniyede açılıyor yazısına istinadendi. Yani güç tuşuna bastıktan sonra geçen süre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: be46

Öneriyor musunuz?

ben öneriyorum. 140tl ye alabileceğin, mini ve özellik bakımından dolu bir alet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecrasniann

quote:

Öneriyor musunuz?

Teşekkür ederim.Cool hakkında bilginiz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F2F240332 -- 1 Kasım 2014; 22:56:07 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Aynı işlemcili jameson uydu alıcılarda yavaş açılıp kapanmakta. Yani bu bilgilen çıkarılan sonuç işlemcinin açılış ve kapanış sorunları mevcut. Aslında sorundan ziyade çalışma prensibi diyelim.

Eğer Amigo'dan bahsediyorsak, Minix serisi içindeki en hızlı kanal geçişi Amigo'dadır.

Kanal geçiş hızıyla alakalı birşey yazmadım. Orada bahsettiğim sizin ilk mesajınızda ki cihaz 15 saniyede açılıyor yazısına istinadendi. Yani güç tuşuna bastıktan sonra geçen süre.

Cihaz çok uzun sürede açılıyor. Bak Black + plus ın o yönü iyiydi. Ben ne mi yapıyorum, artık, eğer uzun süre evden ayrılmayacaksam, hep açık tutuyorum.

• quote:

quote:

quote:

Öneriyor musunuz?

Cool da yeni gelecek olanlarda Iview özelliği iptal edildi. Eski makinalara da son güncelleme kurulursa Iview uçuyor. Bir derdi var ama anlamadım.

• quote:

quote:

quote:

Öneriyor musunuz?

Cool da fiyatına göre iyidir,ikiside iş yapar.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Öneriyor musunuz?

Cool da yeni gelecek olanlarda Iview özelliği iptal edildi. Eski makinalara da son güncelleme kurulursa Iview uçuyor. Bir derdi var ama anlamadım.

Teşekkür ederim hocam, acaba bu Iview önemli bir şey mi?

@ecrasniann
    Teşekkür ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Öneriyor musunuz?

Teşekkür ederim hocam, acaba bu Iview önemli bir şey mi?

@ecrasniann
    Teşekkür ederim.

Şu anda Internet dünyasındayız. Wifi destekli uydu cihazları hız sorunu yaşıyor. Çok güçlü anteni olan bir wifi dongle bulacaksınız ve yakına konuşlandıracaksınız modeme. Alternatif ise Ethernet girişli cihazlar. Amigo da Ethernet var. Ha modemim uzakta diyorsanız o zaman da 3g modem (Türkcell Vınn vb) girer işin içine. Amigo da Vınn desteği de var ve ben de onu kullanıyorum.
    Sınırsız internet paketi yoksa Iptv vb kotayı öldürür. Iview bir tür smart tv sayfa düzeni. Amigo da da menüden uygulamalara girince benzerine ulaşıyorsunuz ve çok da kullanışlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi twingonote -- 2 Kasım 2014; 16:19:52 >

• twingonote kullanıcısına yanıt
    Tekrar teşekkür ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mrb benim için amigonun fiyatı yüksek kalıyor.

hd cool mu hd black plus arasında kaldım 2.side 119.90 TL
    hangisini tercih etmeliyim teşekkürler
  • kyoshocu kullanıcısına yanıt
    http://www.n11.com/next-minix-hd-amigo-full-hd-uydu-alicisi-next-P26398223 adresinde 150 tl, yeni üyelere 11 tl de indirim gelecek: 139. 20 tl için Amigo dan mahrum kaldığına değmez.
  • quote:

http://www.n11.com/next-minix-hd-amigo-full-hd-uydu-alicisi-next-P26398223 adresinde 150 tl, yeni üyelere 11 tl de indirim gelecek: 139. 20 tl için Amigo dan mahrum kaldığına değmez.

n11 den tv aldım. 111 TL maxıpuan gelecek saçma bir uygulama yapmışlar puan kadar alışveriş yapılıyor daha fazlasını ben ödemek istiyorum derseniz de olmuyor.

119.90 TL olanı alıp sallamatik puanı falan kullanıp 111 e indirip maxıpuanı kullanmayı düşünüyorum.

• http://www.hizlial.com/supermax-mini-plus-full-hd-uydu-alicisi/10337616?pid=10344985 arkadaşlar bu linbkteki cihazla Amigo arasındaki fark nedir.Bu cihaz daha hesaplı.ikisinin arasında kaldım.
  • amigo modelinde kart okuyucu olduğu söyleniyor bende d smart modül var d smart çalışır mı? yoksa farklı birşey mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: offhcu

http://www.hizlial.com/supermax-mini-plus-full-hd-uydu-alicisi/10337616?pid=10344985 arkadaşlar bu linbkteki cihazla Amigo arasındaki fark nedir.Bu cihaz daha hesaplı.ikisinin arasında kaldım.

amigo daha iyi ozellik ve marka olarak..

• kumanda alicisi biraz zayif ama minilerin hepsi boyle galiba..

• JAMESON JS-2018 FULL HD MİNİ UYDU ALICISI "Wifi Adaptör hediyeli" bu kampanya kaçmaz bence,tam amigo için sipariş verecektim ki jameson nun bu kampnayasını gördüm.jameson kullanan biri olarak çıhazlarında gayet memnunum.

http://www.n11.com/jameson-js-2018-full-hd-mini-uydu-alicisi-wifi-adaptor-hediyeli-P32065213
  • Next amigo ailesine bende katıldım. siparişim henüz gelmedi ama ondan önce bir de wifi aparatı almak isterim. forumları geriye dönük okudum bu konuda sıkıntılar mevcut.

TP-LINK TL-WN727N 150 Mbps N Kablosuz WPS USB Adaptör
    http://www.hepsiburada.com/liste/tp-link-tl-wn727n-150-mbps-n-kablosuz-wps-usb-adaptor/productDetails.aspx?productId=bd97487&categoryId=103939

bu adaptörle alıp bağlanabilirmiyim. Raling chipset 5370 desteği varmış ama kafam karışık çünkü bu tür wifi adaptör ile bağlanamayanlarda mevcutmuş.
    yada 2.yol olarak ethernet çıkışlı wifi adaptörlerden alıp bağlanıcam bu kesin çözümmüş ama biraz daha pahalı ve kablo karmaşası olacak. o yüzden ilk önce 1.yolu denemek istiyorum. yorumu olan varmı?

• freshwind F kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, aileye hoş geldiniz.

Ben olsam Wifi adaptör almazdım. Keza bu konuda Next bayisi ile dahi yaptığım konuşmalarda, 40 ;TL ye sattığı adaptörü (Next marka!!) önermediler bana. Forumları da okudum ve sonunda, Amigo'nun eşsiz bir özelliği olan 3G modem ile bağlanmaya karar verdim. Türkcell Vınn cihazimi taktim ve bağlandım. 1 aydır sorunsuz kullanıyorum.
    Şu adreste uyumlu dongle bilgisini bulabilirsiniz:
    http://www.nextservis.com/indir.php?id=1230

Şu anki liste budur:
    Next Minix HD Amigo ile uyumlu USB 3G Donglelar aşağıdaki gibidir.
    TEST Edilenler:
    HUAWEI E176G OK
    ZTE MF190 OK
    ZTE MF667 OK
    Not: Ben hem MF667, hem de E176G ile denedim. Sadece E176G çalıştı.

Bir diğer eşsiz özelliği ise, Ethernet girişi olması. Ben sizin yerinizde olsaydım ve eğer ADSL, fiber vb modemim, uydu cihazına yakın ya da 3-4 m gibi bir mesafede ise, ara kablo ile cihazı direk ve kayıpsız olarak internete bağlardım.

• twingonote kullanıcısına yanıt
    teşekkürler. malesef modem diğer odada, tv odasına alamıyorum. o yüzden usb wifi çözümünü deneyeceğim.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.