Şimdi Ara

Next Minix HD (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.468
Cevap
31
Favori
359.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: telliibrahim

dünden beri google da araştırıyorum girmediğim forum kalmadı neredeyse ancak çok çelişkili cevaplar buluyorum sürekli. Farklı imajlar yükleyenler size sorduklarımın birçoğunu yapamayanlar ve yapanlarla dolu gönderiler okudum açıkçası kafam karıştı. sizin bu konuda bilgili olduğunuzu anladığım için kafama takılanları sorma gereği hissettim. Bu cihazı aldıktan sonra bir kere sıkıntı yaşarsam başka birşey alma şansım da yok. o yüzden sizi rahatsız ettim kusura bakmayın, tekrar teşekkür ederim.

Son bir soru: pc ye hd destekli tv kartı alıp kaydetmek mi daha verimli ve kullanışlı olur dreambox almak mı halihazırda boşta bir pc duruyor

Dreambox'ta kayıt yönetimi ile ilgili hususları başaarabilmek için, net'te hazırlanmış resimli FAQ sayfalarından istifade edebilirsiniz. kendinize yeteri kadar zaman ayırabilirseniz, konu hakkında hazırlanmış, çok sayıda sayfaya ulaşabilirsiniz.

Konforlu kullanım için Dreambox edinmek, esnek kayıt yönetimi için internal HD Tv kartı edinmek daha doğru olur.

Kolay gelsin.

• bu cihazı kullanan arkadaşlar

Uydu uydu izlenememe durumu varmış. (Tek liste varmış)
    Ayrıca cc cam veya newcam her zaman devrede mi? (server alınınca)
  • tam anlayamadim ama tahminimce lisreden tek bir uyduyu secmeden bahsediyorsaniz o secenek var
    sadece turksat sadece hitbird vs.
    ama diger mevzuda bilgim yok
  • hitbird:) bu neyse artik
    hotbird...
  • Uydu uydu ayrılıyor.Server alınca ethernet kablosu veya wifi bağlanıyorsun bağlantı olduğunda serverlarda her zaman devrede olur server süren bitene kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: HSYN34

Uydu uydu ayrılıyor.Server alınca ethernet kablosu veya wifi bağlanıyorsun bağlantı olduğunda serverlarda her zaman devrede olur server süren bitene kadar

serverdan kastım. bendeki next9000 receiverda newcam cihaz kapanıp açıldığında aktif olmuyordu.
    newcami manuel açıyordum. bu cihazda da mı aynı demek istedim.
    Yani cihaz açılırken cccam veya newcam hemen otomatik aktif mi oluyor demek istedim.

Teşekkürler
  • Beyler Kullananlar arkadaşlar yazarlarmı acaba 8 gb harici flash belleğe ne kadar kayıt süresi tanır bize acaba
  • Valla ben Goldmaster HD-1050 Almayı düşünüyorum.[Tabiki fiyatlar inince]

İşte ürünün linki:http://www.goldmaster.com.tr/hd-uydu-alicilari/hd-1050-pvr-dijital-uydu-alicisi/1145/detay
    aslında ilk HD-1040 düşünüyordum ama çok küçük olan uydulardanmış.1050 Biraz daha büyük ama onun bazı çıkışları fazla,powersplay ı da içinde.Aslında 1050 yi almamı düşünen powersplay çünkü dreambox var pwersplay havada duruyor.Ondada öyle olur diye ama eğer uyduyu koyacak yer dar ise 1040 veya 1045 i öneririm.

DİKKAT!:

Eğer GoldMaster 1080p uydu alacak iseniz 1040-1045-1050 bunlardan birini alınız.Diğerleri ya 1080i yada 720p [i le p nin arasındaki fark-p daha kaliteli gösterir.]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimHack -- 5 Şubat 2012; 16:35:43 >

• Birde yazmayı unutmuşum GoldMaster HD 1040-1045-1050 Televizyonu SmartTV Yapar internete kablo veya WİFİ ile girebilirsiniz.Hem wirlees klavye ve fare ile internette gezinirsiniz.

ama nextde smarttv daha yapılmakta yani yok ve wifi sini ayrıyetten parayla alıyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Den57

quote:

Orijinalden alıntı: HSYN34

Uydu uydu ayrılıyor.Server alınca ethernet kablosu veya wifi bağlanıyorsun bağlantı olduğunda serverlarda her zaman devrede olur server süren bitene kadar

serverdan kastım. bendeki next9000 receiverda newcam cihaz kapanıp açıldığında aktif olmuyordu.
    newcami manuel açıyordum. bu cihazda da mı aynı demek istedim.
    Yani cihaz açılırken cccam veya newcam hemen otomatik aktif mi oluyor demek istedim.

Teşekkürler

server bilgilerini girerken Oto bağlan seçersen günde 100 kere tv kapatsan net bağlantın olduğu müddetçe otomatik aktif olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: TimHack

Birde yazmayı unutmuşum GoldMaster HD 1040-1045-1050 Televizyonu SmartTV Yapar internete kablo veya WİFİ ile girebilirsiniz.Hem wirlees klavye ve fare ile internette gezinirsiniz.

ama nextde smarttv daha yapılmakta yani yok ve wifi sini ayrıyetten parayla alıyorsunuz.

Goldmaster 1050 ninde fiyatı next minix in 2 katı bunuda unutmamak gerekir.
  • d smartın verdiği next ye15000 modelini kullanıyorm sd yayın kalitesi bence gayet iyi ki sinyal kalitemi 0 gösterdiği ve 8 çıkışlı lnb kullandığım halde(nextin işlemcisi kötü deniyorda o bakımdan dedim)
    bugün fox ta araf zamanı diye dizi vardı görüntü gayet berraktı hakeza show tv de gayet güzeldi galiba bu kanalların 16:9 yayınıyla alakalı 47" tv kullanıyorum ve tv ye yaklaşık 4 metreden bakıyorum ben hiç piksellenme görmedim bende minix almak istiyorum daha önce ye15000 kullanıp (iki aylığına d smart kullanan olmuştur belki)şimdi minix kullanan arkadaş varsa sd kanallar açısından bi kıyaslama yapabilir mi
    server denen olayda kanallar internetten mi izleniyor yoksa interneti şifreleri kırmak için mi kullanıyor sınırsız internet almak şart mı birde next süresiz freeserver veriyor
  • Arkadaşlar Ben LG 42LW4500 Cinema 3D almıştım şuan SD receiver var. Ben Minixi İnceledim hoşuma gitti . Sizce Nasıl ? Birde Server nedir ve İnternet ilemi çalışıyor araştırdım anlamadım birde bunları satanlar nasıl birileri kahramanmaraşta varmıdır ? Teşekkürler
  • Arkadaşlar şu wi-fi aparatı çalışır mıMinix HD dehttp://www.ebay.com/itm/Ralink-5370-150mbps-usb-mini-wireless-wifi-adapter-Windows-Mac-Linux-/310354999126?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4842997756

Ralink 5370 içipsetli tüm usb ler çalışıyor dendi ama gende emin olamadım.
  • Merhabalar, Minix HD'de digiturk kartları çalıştırmanın ya da digiturk yayınlarını izlemenin bir yolu var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Orhaner

Merhabalar, Minix HD'de digiturk kartları çalıştırmanın ya da digiturk yayınlarını izlemenin bir yolu var mıdır?

Şimdilik yoktur.
  • ARKADAŞLAR MİNİX CX İLE İLGİLİ HARDDİSK SORUNU YAŞIYORUM,

500 GB SAMSUNG HARDDİSK BAĞLI UYDU ALICIMA.NTFS FORMATINDA.
    HARDDİSKİMDE ÇOK FAZLA YER OLMASINA RAĞMEN ZAMAN ZAMAN LİMİT: CAN NOT RECORD HATASI VERİYOR.

BEN DE HER SEFERİNDE BİLGİSAYARIMA TAKIP ÖZELLİKLERDEN BOZUK DOSYALARI TARA VE DÜZELT YAPMAK ZORUNDA KALIYORUM. BÖYLE BİR SORUN YAŞAYAN VAR MI YOKSA BENİM ALICIDA YA DA HARDDİSKTE Mİ PROBLEM VAR?
    NE YAPABİLİRİM??:(
  • quote:

Orijinalden alıntı: Orhaner

Merhabalar, Minix HD'de digiturk kartları çalıştırmanın ya da digiturk yayınlarını izlemenin bir yolu var mıdır?

Diğitürk modül takamazsın , ama server aldığın zaman digitürk ü izleyebilrsin ama HD yayınları açılmaz sadece hotbird deki HD ler Açılır :)
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.