Şimdi Ara

NEXON 42 İNCH TV A101 (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
318
Cevap
11
Favori
73.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    elle girerek yapın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyi günler nexon kullanıcıları :) bende şu ürünü almaya niyetliyim ama bayağı kararsız kaldım yorumlarınızı okuyunca kimisi kötü diyor kimisi iyi...
    http://urun.n11.com/led-tv/nexon-49nx600-full-hd-smart-dahili-uydu-alicili-123-ekran-led-P74096080

ben bu tv de hdmı i takıp film izleyeceğim, tv izleyeceğim uydudan vede en fazla monitör olarak kullanırım...
    sizin engin yorumlarınıza göre hareket edeceğim ne dersiniz bu fiyata değer mi almaya???

• İlk kurulumda bende de olmamıştı ama şu an var olan frekansları güncelleyebiliyor var sa yeni kanal da ekliyor ama kanal düzenini kafasına göre ayarlıyor, fena olmuyor amaüstte bir arkadaş anlatmış bence yedeğini alın.Bir de tgs açıkken taşıma yapılmıyor kapatıp öyle taşıyın kanalları.
  • Nexon kullanicilari usbden film izlerken durdurup tv ye gecince ve geri donunce kaldigin yerden devam et ozelligi yok.mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nexon 39'' olan modelinden tv almayı düşünüyorum arkadaşlar.Fakat bu servisin ücret istemesi kafamı karıştırdı.Hiç servis çağırmadan tv yi açıp kendimiz kurduğumuzda garantiyi sorun etmiyorlar mı? Birde kaç tb lik hdd destekliyor 2 tb hdd ile deniyen oldu mu? Son olarakta kaliteli filmlerde 10-20 gb lik donma oynatmama gibi problemler çıkartıyor mu?
  • Kanal tasima olyini bi turlu yapamadim arkadaslar nasil oluyor bu kanal tasim??

• quote:

Orijinalden alıntı: burhany43

Kanal tasima olyini bi turlu yapamadim arkadaslar nasil oluyor bu kanal tasim??

Tkgs kuruluma girip modu otomatikden esnek moda çevirirseniz kanal taşıma aktif hale gelir hocam hatta kapali moda alirsan sil buronuda aktif olur ayarlarini yaptiktan sonra modunu yine eski haline alabilirsin en ideali esnek mod

• NumberOne77 kullanıcısına yanıt
    Cok sagol hocam

• Bizim Nexon bugün arıza verdi.Ses var, kanal değişiyor ama ekran tamamen karanlık.Menü vs. dahil hiç bir şey görünmüyor.Diriliş Ertuğrul vardı tam da. Şimdi evde bir çift tp link pa2010 var,vestelin wireless usb var,egreatın medya playeri ve diginin sd alıcısı var.Bütün bunlarla Diriliş Ertuğrul'u nasıl izlerim?
  • Merhaba. Bende nexon tv kullanıyorum fakat özellikle atvnin kanalları olmak üzere hızlı görüntülerde önceki görüntünün silüetleri saniyelik görünüyor. İlk aldığımda varmıydı hatırlamıyorum sizde var mı böyle birşey garantiyi aramalımıyım?

• Nedir kullanan arkadaşların görüşleri. Ben memnunum ve pişman değilim aldığıma
  • 2 sene doldu ve bozuldu... kumandadan açma düğmesine bastığımda küçük led lambası yanıp sönüyor ancak saatlerce de bekleseniz açılmıyor.
    Daha önce bir kere daha olmuştu sanırım kendi kendine fabrika ayarlarına dönmüştü ve düzelmişti ancak şu anda 2 gündür açılmıyor.

Eskiden bu markanın tvlerinde kronik sorundu güç kaynağı belli bir zaman sonra bozuluyor
    3-5 tl ye bir kondansatör değişimi ile kurtuluoyrdu acaba bunda da öyle mi oldu?

BUşekilde tv si açılmayan var m? veya çözümünü bilen? şimdi sevise hgitse en az 300-400 isteyecekler....

• matrixrio kullanıcısına yanıt
    ışığın yanıp sönme hızı ve şekli kısmen arızanın da işaretçisi oluyor
    her zaman olduğu gibi açılıştaki yanıp sönme hızında yanıp sönüyor ve açılmıyorsa boot da kalmış olabilir, yazılımla düzelme olasılığı var.
    her zaman olduğundan daha hızlı şekilde yanıp sönüyor ve tv açılmıyorsa besleme kartı conv hattı diyor kısa devre sorunu olabilir.

yazılım ile düzelirse 60TL
    besleme kartı değişirse 120-150TL arası masraf çıkar (servise göre daha ucuz da olabilir)
  • hdd deki her filmi açmıyor. kimisini hiç açmıyor kimisinde ses yok. neredeyse üç filmden birini açıyor o da kalitesiz filme denk geliyor genelde. bu sorunu nasıl giderebilirim? kendim yapabilir miyim yoksa servisi mi çağırmalıyım? servis ücreti ne olur?
  • turkatak T kullanıcısına yanıt
    Bu film işi biraz karışık bir hal alıyor zamanla. teknoloji ilerleyip uzantılar codecler çoğaldıkça ve değiştikçe bu sorunlar da daha çok ortaya çıkacaktır.
    Öncelikle kontrol etmeniz gereken tv nizin desteklediği uzantı ve codecleri kontrol etmek.
    daha sonra ise hdd nizde bulunan tüm filmlerin bu uzantı ve codeclere uygun olup olmadığına bakmak olacak.

''tüm bunları zaten yaptım'' derseniz alternatif yollara bakalım.
  • Ado kullanıcısına yanıt
    kontrol etmemiştim araştırıp bir kontrol edeceğim. söz konusu tv başlıktaki tvnin aynısıdır. acaba bu uzantı ve codecleri tv'ye yüklemenin bir yolu yok mudur?
  • turkatak T kullanıcısına yanıt
    Codecler hep lisans iceren konular oldugundan dolayi uretim oncesi iş emri icin gumruk ve ticaret bakanligina tum lisans belgeleride sunuluyor. Uretim anlasmasinda olmayan codeclerin yuklenmesi teknik acidan mumkun olsa da yasal acidan uretici firma tarafindan yapilamiyor. Kendiniz yapmak istediginizde de Burada devreye 2 etken girer. Birincisi, donanim yapisi uygundur ancak yazilimsal kisitlamaya gidilmistir bu durumda yazilimla oynayarak problem asilabilir. Ikincisi ise donanimsal butunluk zaten yoktur o zaman zaten yapacak bir sey yoktur. Ben teknik ozelliklerini incelemedim ancak, siz kontrollerinizi yaptiktan sonra ayni zamanda servis menuden yazilim surum kontrolude yapin, yukseltme yapilmamissa urune core update uygulayip ayni filmleri tekrar deneyip sonucu kontrol edebilirsiniz.

• Ado kullanıcısına yanıt
    ilgilnize teşekkürler. ışığın yanıp sönme hızı normaldi bana da sanki elektrik geliyor ama sistem boot etmiyor gibi gelmişti.
    önce kompresör ile biraz hava üflettik sağından solundan toz vs varsa diye ancak sonuç vermedi

Açarken kırarım düşüncesi ile tamirciye götürdük bıraktık 5 dk sonra adam aradı dedi ki cihaz çalışıyor.
    Sonra 1-2 saat test etti vs, her ihtimale karşı güç kartı ile anakart arasındaki kabloları söküp takmış bazı konnektörleri tiner benzeri birşeyle silmiş

50TL ücret aldı.

Bu arada hocam bu cihazın pvr özelliğini biz kendimiz açamaz mıyız?
  • matrixrio kullanıcısına yanıt
    Burayı Takip edersen sorularına cevap bulabilirsin. ben o işleri pek tasvip edemesem de sonuçta yapılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkatak

kontrol etmemiştim araştırıp bir kontrol edeceğim. söz konusu tv başlıktaki tvnin aynısıdır. acaba bu uzantı ve codecleri tv'ye yüklemenin bir yolu yok mudur?

Filmlerin uzantısına bak dts ise ses gelmez, çünkü desteklemiyor.Bunun dışında çok da problem yaşamazsın ben yaşamıyorum şahsen.İndirirken dts olmayan versiyonları indir.
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.