Şimdi Ara

NEXON 42 İNCH TV A101 (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
318
Cevap
11
Favori
73.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba kardesşim,
    Nexon NX 700 aldım 3d smart vs.
    3D çok başarılı. Pasif gözlüklü olması bazı arkadaşların bahsettiği gibi beni veya eşimi hiç rahatsız etmedi izlerken ( mide bulantısı, gözlerde ağrı vs.)
    Yaklaşık 20 civarında film indirdim Half SBS formatında gayet güzel ve kaliteli izlenebiliyor. 1100 TL fiyat bence oldukça da uygun bir fiyat bu TV için. 3D filme veya diğer FHD filmler için tek dezavantaj DTS. ses formatını desteklememesi TV'nin. İndirirken dikkat et DTS formatlı filmleri indirme sadece. DTS olayının yazılımsal olduğunu biliyorum eğer yanlış değilsem. Bakarsın belki ileride vestel güncelleme bile yapabilir bu konuda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DYNAMIKE -- 13 Mart 2015; 10:49:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DYNAMIKE

Merhaba kardesşim,
    3D çok başarılı. Pasif gözlüklü olması bazı arkadaşların bahsettiği gibi beni veya eşimi hiç rahatsız etmedi izlerken ( mide bulantısı, gözlerde ağrı vs.)
    Yaklaşık 20 civarında film indirdim Half SBS formatında gayet güzel ve kaliteli izlenebiliyor. 1100 TL fiyat bence oldukça da uygun bir fiyat bu TV için. 3D filme veya diğer FHD filmler için tek dezavantaj DTS. ses formatını desteklememesi TV'nin. İndirirken dikkat et DTS formatlı filmleri indirme sadece. DTS olayının yazılımsal olduğunu biliyorum eğer yanlış değilsem. Bakarsın belki ileride vestel güncelleme bile yapabilir bu konuda.

Filmlerin boyutu kac gb acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: gs190505

quote:

Merhaba kardesşim,

Filmlerin boyutu kac gb acaba

Alıntıları Göster
    popcorn time uygulamasını kullanan var mı bilmiyorum. uygulama direk televizyonu görüyor ve filmi televizyondan izleyebiliyorsunuz ancak altyazı olayını nasıl yapıcam çözemedim. bu konuda bilgisi olan var mı acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: Sarkaryan

popcorn time uygulamasını kullanan var mı bilmiyorum. uygulama direk televizyonu görüyor ve filmi televizyondan izleyebiliyorsunuz ancak altyazı olayını nasıl yapıcam çözemedim. bu konuda bilgisi olan var mı acaba?

Alıntıları Göster
    bu tv internet tarama ve sd yayınlarda nasıl? geçen teknosada gördüm yanyana lg samsung vestel ama nexon yoktu. kimi nexonu vestelin kimi değil diyor hangisi doğru? her neyse esas konuya dönecek olursak öğrenmek istediğim teknosada 400 hz lik vestel ile 100 hz lik samsung yanyana duruyordu ve yayın sanırım usb den falan yüksek çözünürlüklü bir video yayını idi ikisinde de aynı yayın yani vestelin 400 hz olmasına rağmen ve boyutlarda 102 civarı yani aynı olmasına rağmen nerdeyse pixeller sayılıyordu. samsung ise 100 hz olmasına rağmen epey iyi görüntü veriyordu.

yani böyle ise almaya hiç gerek yok. çünkü tv de en önemli şey görüntü kalitesi. ikinciside dediğim gibi internet ve smart özellikler nerdeyse hiç kullanışlı değilmiş nexonda doğrumu?

• quote:

Orijinalden alıntı: mutluerol

bu tv internet tarama ve sd yayınlarda nasıl? geçen teknosada gördüm yanyana lg samsung vestel ama nexon yoktu. kimi nexonu vestelin kimi değil diyor hangisi doğru? her neyse esas konuya dönecek olursak öğrenmek istediğim teknosada 400 hz lik vestel ile 100 hz lik samsung yanyana duruyordu ve yayın sanırım usb den falan yüksek çözünürlüklü bir video yayını idi ikisinde de aynı yayın yani vestelin 400 hz olmasına rağmen ve boyutlarda 102 civarı yani aynı olmasına rağmen nerdeyse pixeller sayılıyordu. samsung ise 100 hz olmasına rağmen epey iyi görüntü veriyordu.

yani böyle ise almaya hiç gerek yok. çünkü tv de en önemli şey görüntü kalitesi. ikinciside dediğim gibi internet ve smart özellikler nerdeyse hiç kullanışlı değilmiş nexonda doğrumu?

3d olanın smartı fena değil ben kullanıyorum, bunun dışında sd yayınlar star kanal d vs bilinen kanalların yayını diğer tv'ler ile aynı, bunu aştılar artık paneller aynı oluyor zaten ama gerçekte 400 hertz değildir herhalde.Çünkü karlışatırdığım bazı tvlerde görüntü akışı daha iyiydi dediğin gibi.Bir de bazı markalar farklı bir teknoloji kullanıyor yine yazılımsal olarak, çünkü bariz normal yayından daha farklı bir kare oranı varmış gibi duruyor, hızlandırılmış gibi.Kuzenimin samsung tv'sinde bu sevmediğim olay var görüntü gerçek dışı hareket ediyor.Nexon'a alışınca sırıtmıyor ama bu konuda çok da iyi olduğu söylenemez.Tavsiye ederim de aklında soru işareti varsa deneyip karar ver tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Degethyus -- 17 Mart 2015; 20:31:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Degethyus

quote:

3d olanın smartı fena değil ben kullanıyorum, bunun dışında sd yayınlar star kanal d vs bilinen kanalların yayını diğer tv'ler ile aynı, bunu aştılar artık paneller aynı oluyor zaten ama gerçekte 400 hertz değildir herhalde.Çünkü karlışatırdığım bazı tvlerde görüntü akışı daha iyiydi dediğin gibi.Bir de bazı markalar farklı bir teknoloji kullanıyor yine yazılımsal olarak, çünkü bariz normal yayından daha farklı bir kare oranı varmış gibi duruyor, hızlandırılmış gibi.Kuzenimin samsung tv'sinde bu sevmediğim olay var görüntü gerçek dışı hareket ediyor.Nexon'a alışınca sırıtmıyor ama bu konuda çok da iyi olduğu söylenemez.Tavsiye ederim de aklında soru işareti varsa deneyip karar ver tabi.

değerli kardeşim bilgilerin için teşekkürler. benim esas merak ettiğim nexon un vestelin yan ürünü olup olmadığı. aslında hala emin değilim çünkü kutu üstünde çin malı diyor. tv satan sitelerin çoğunda ise vestel-nexon denmiş gerçi çoğu teknolojik elektronik parça çinde üretiliyor onu da biliyorumda..

bir bayide pek gözüm tutmasada vestelin değil vestel sadece servisliğini yapıyor dedi. hani merak ettiğim şu "vestel in değilse iyi olabilir" düşüncesi ama insan gözüylede görünce gözünün gördüğüne inanıyor. teknosada yüksek çözünürlüklü aynı video yan yana vestel lg samsung tv lerinde oynatılıyor. boyutlar aynı samsung 100 hz yazıyor vestel 400 hz vestel nerdeyse pikselleri sayılıyor 100 hz lik samsung ise oldukça iyi. sanırım bu konunun başında arkadaşlar görüntü örnekleri vermişler ama hep hd. hd iyi ama büyük olasılıkla d- smartın falan. yani normal uydud alıcısından kanalların çoğu hd olmaz herhalde pek bilgim yok gerçi. yani birde d- smarta falan para veremem.

o bahsettiğin görüntüyü düzeltme özelliklerinden bilgim oldu oldukça. hayır ben şunu anlamıyorum. led tv de hd maç seyret hd olmasına rağmen çimler akmış boya gibi görünüyor özellikle futbolcuya falan odaklandığında yani dediğin gibi gerçekdışı görüntü. ben şu anda geçen çöpten aldığım en az 15 yıllık jvc tv yi seyrediyorum valla her görüntü daha net ve gerçekçi. biri uzaktan kumandası ile bırakmış çöpün yanına kumanda çalışmıyordu. tv de de renkler soluktu biraz, birde köşelerde tüpte hafif karartı var o yüzden köşeleri dahada az net gösteriyordu. uzaktan kumandasını söktüm güzelce kolonyalı bezle sildim tüm tuşlar çalışmaya başladı :) scart girişi yoktu ses ve video üçlü kabloyla bağlayabilirdim ancak lakin video jakı çok eski jaklardan. zor olsada buldum dönüştürücü daha doğrusu 15 tl ye mal oldu bana. birde tv nin arkasını söktüm iki ayar düğmesi vardı renk doygunluğumu kontrast ayarımı?? ve keskinlik. en iyi görüntüyü alabileceğim şekilde ayarladım. şu anda 70 ekran tv den cam gibi izliyorum :) tek sorun dediğim gibi en köşelerdeki küçük yazılar oralarda tüpte hafif yanıklık var gibi tam net görünmüyor ama zamanla onada göz alışıyor.
    güvendiğim bir tamirciye şoklama yapsak tam düzelirmi dedim değmez ekonomik olmaz dedi.
    led tv enerji sarfiyatı olarak epey avantajlı tabi ama tv de de görüntü önemli.

neyse aslında benim tüm bunları sormamın nedeni 19 mart a.101 kampanyasındaki 400 hz smart nexon tv yazan 40 inçlik led tv içindi.
    799 tl. üstelik bazı kredi kartlarına 8 ay taksitli. bu kadar özellikli tv yi iyi olsa bu kadar ucuza vermezler herhalde. ucuz etin yahnisi hesabı :) sanırım vazgeçicem. teşekkürler.

• quote:

quote:

quote:

değerli kardeşim bilgilerin için teşekkürler. benim esas merak ettiğim nexon un vestelin yan ürünü olup olmadığı. aslında hala emin değilim çünkü kutu üstünde çin malı diyor. tv satan sitelerin çoğunda ise vestel-nexon denmiş gerçi çoğu teknolojik elektronik parça çinde üretiliyor onu da biliyorumda..

bir bayide pek gözüm tutmasada vestelin değil vestel sadece servisliğini yapıyor dedi. hani merak ettiğim şu "vestel in değilse iyi olabilir" düşüncesi ama insan gözüylede görünce gözünün gördüğüne inanıyor. teknosada yüksek çözünürlüklü aynı video yan yana vestel lg samsung tv lerinde oynatılıyor. boyutlar aynı samsung 100 hz yazıyor vestel 400 hz vestel nerdeyse pikselleri sayılıyor 100 hz lik samsung ise oldukça iyi. sanırım bu konunun başında arkadaşlar görüntü örnekleri vermişler ama hep hd. hd iyi ama büyük olasılıkla d- smartın falan. yani normal uydud alıcısından kanalların çoğu hd olmaz herhalde pek bilgim yok gerçi. yani birde d- smarta falan para veremem.

o bahsettiğin görüntüyü düzeltme özelliklerinden bilgim oldu oldukça. hayır ben şunu anlamıyorum. led tv de hd maç seyret hd olmasına rağmen çimler akmış boya gibi görünüyor özellikle futbolcuya falan odaklandığında yani dediğin gibi gerçekdışı görüntü. ben şu anda geçen çöpten aldığım en az 15 yıllık jvc tv yi seyrediyorum valla her görüntü daha net ve gerçekçi. biri uzaktan kumandası ile bırakmış çöpün yanına kumanda çalışmıyordu. tv de de renkler soluktu biraz, birde köşelerde tüpte hafif karartı var o yüzden köşeleri dahada az net gösteriyordu. uzaktan kumandasını söktüm güzelce kolonyalı bezle sildim tüm tuşlar çalışmaya başladı :) scart girişi yoktu ses ve video üçlü kabloyla bağlayabilirdim ancak lakin video jakı çok eski jaklardan. zor olsada buldum dönüştürücü daha doğrusu 15 tl ye mal oldu bana. birde tv nin arkasını söktüm iki ayar düğmesi vardı renk doygunluğumu kontrast ayarımı?? ve keskinlik. en iyi görüntüyü alabileceğim şekilde ayarladım. şu anda 70 ekran tv den cam gibi izliyorum :) tek sorun dediğim gibi en köşelerdeki küçük yazılar oralarda tüpte hafif yanıklık var gibi tam net görünmüyor ama zamanla onada göz alışıyor.
    güvendiğim bir tamirciye şoklama yapsak tam düzelirmi dedim değmez ekonomik olmaz dedi.
    led tv enerji sarfiyatı olarak epey avantajlı tabi ama tv de de görüntü önemli.

neyse aslında benim tüm bunları sormamın nedeni 19 mart a.101 kampanyasındaki 400 hz smart nexon tv yazan 40 inçlik led tv içindi.
    799 tl. üstelik bazı kredi kartlarına 8 ay taksitli. bu kadar özellikli tv yi iyi olsa bu kadar ucuza vermezler herhalde. ucuz etin yahnisi hesabı :) sanırım vazgeçicem. teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Bayi sallamış. Boru gibi Vestel'in üretimi.

Hz'nin pixeller ile alakası yok. Bizde kanallar gayet iyi Nexon 42" var. Turksat uydusunda bir sürü HD kanal var. HD olmayanların bir çoğunun SD kalitesi iyi. Diğer dandik kanalları da zaten izlemiyoruz. Onlar dünyanın en iyi TV'sinde bile çamur gibi olurlar.

40" için fena fiyat değil. Yine de 800TL'ler civarına nette de bulabilirsin bu gibi ürünleri. Vestel'in ürettiği yan markalar; Nexon, SEG, Finlux, Luxor. Bu markalara bakabilirsin. 800 TL civarına alabileceğin iyi bir TV'dir. Hee, o bahsettiğin Samsung'u 800'e bulursan onu al tabi

Bunun dışında Vestel, Toshiba, Philips, Sharp, hatta Loewe 'ye bile TV üretiyor. Loewe dışındakilerin hepsi aynı board'ı kullanıyor. Alacağın Nexon ile Vestel üretimi olan Sharp arasında fark uçuk olmaz yani.

Yine de 40" 'lik cihazın durumunu bilemiyorum. Panel 50Hz'dir kesin. 400Hz yazılımla yükseltiliyor. Ama dediğim gibi Hz olayınin pixel'ler ile alakası yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: diabolical

Hz'nin pixeller ile alakası yok. Bizde kanallar gayet iyi Nexon 42" var. Turksat uydusunda bir sürü HD kanal var. HD olmayanların bir çoğunun SD kalitesi iyi. Diğer dandik kanalları da zaten izlemiyoruz. Onlar dünyanın en iyi TV'sinde bile çamur gibi olurlar.

40" için fena fiyat değil. Yine de 800TL'ler civarına nette de bulabilirsin bu gibi ürünleri. Vestel'in ürettiği yan markalar; Nexon, SEG, Finlux, Luxor. Bu markalara bakabilirsin. 800 TL civarına alabileceğin iyi bir TV'dir. Hee, o bahsettiğin Samsung'u 800'e bulursan onu al tabi

Bunun dışında Vestel, Toshiba, Philips, Sharp, hatta Loewe 'ye bile TV üretiyor. Loewe dışındakilerin hepsi aynı board'ı kullanıyor. Alacağın Nexon ile Vestel üretimi olan Sharp arasında fark uçuk olmaz yani.

Yine de 40" 'lik cihazın durumunu bilemiyorum. Panel 50Hz'dir kesin. 400Hz yazılımla yükseltiliyor. Ama dediğim gibi Hz olayınin pixel'ler ile alakası yok.

şundan bahsediyorum pikseller ölmüş solmuşta birbirine yapışmış gibi. mesela maçtaki seyirciler birbirine girmiş gibi. bu gün denedim bir vestel led tv de. özellikle sd yayın açtım ntv de bir maç görüntüsü vardı seyirciler birbirine girmiş gibi idi. işte o görüntüyü görünce iştahım kaçtı.

ayrıca bu konudaki nexon un smart özellikleri bile nerdeyse kullanılamadığından bahsediliyor. 799 tl lik nexon smarta hiç çalışmaz adet yerini bulsun diye internet smart v.s olur diye düşünüyorum ?? saol.

• quote:

quote:

şundan bahsediyorum pikseller ölmüş solmuşta birbirine yapışmış gibi. mesela maçtaki seyirciler birbirine girmiş gibi. bu gün denedim bir vestel led tv de. özellikle sd yayın açtım ntv de bir maç görüntüsü vardı seyirciler birbirine girmiş gibi idi. işte o görüntüyü görünce iştahım kaçtı.

ayrıca bu konudaki nexon un smart özellikleri bile nerdeyse kullanılamadığından bahsediliyor. 799 tl lik nexon smarta hiç çalışmaz adet yerini bulsun diye internet smart v.s olur diye düşünüyorum ?? saol.

Bendeki tv'de o bahsettiklerin yok ama, emin ol yayından falandır veya ayardan, panel vestel ondan da şüphen olmasın ve 3d olanında bahsediyorum ciddi anlamda iyi bir televizyon benim gördüğüm tek eksik ses tarafı o da aşılmayacak şey değil.Smart özellikleri de fena değil, hatta akıcı da.40'' lere göre daha iyiymiş galiba,youtube falan tıkır tıkır çalışıyor.Bu arada çamur olayı zaten lcd, led her ise olan bir şey, yakından ciddi anlamda farkedilir, her tv'de var bu aşağı yukarı ama her görüntüde olmaz ve belli bir mesafeneden sonra farketmezsin bile, ben ekstra alıcı kullanmadan hd yayınlar izliyorum ve özellikle maçlar görsel şölene dönüşüyor.Tv'nin görüntü akışı, ekran yenileme yani hertz konusunda belki eksiği vardır ama detay konusunda kesinlikle yok, gayet sağlam panel koymuşlar.Ucuz olmasının sebeplerinden biri kasa tasarımı, üzerindeki ses aç kapa kanal değiştirme tuşları gibi eksikliler, var da işlevsel değil ve giriş çıkışlardaki eksiklikler bu yani, panel değil kesinlikle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Degethyus -- 18 Mart 2015; 2:00:58 >

• quote:

quote:

quote:

Bendeki tv'de o bahsettiklerin yok ama, emin ol yayından falandır veya ayardan, panel vestel ondan da şüphen olmasın ve 3d olanında bahsediyorum ciddi anlamda iyi bir televizyon benim gördüğüm tek eksik ses tarafı o da aşılmayacak şey değil.Smart özellikleri de fena değil, hatta akıcı da.40'' lere göre daha iyiymiş galiba,youtube falan tıkır tıkır çalışıyor.Bu arada çamur olayı zaten lcd, led her ise olan bir şey, yakından ciddi anlamda farkedilir, her tv'de var bu aşağı yukarı ama her görüntüde olmaz ve belli bir mesafeneden sonra farketmezsin bile, ben ekstra alıcı kullanmadan hd yayınlar izliyorum ve özellikle maçlar görsel şölene dönüşüyor.Tv'nin görüntü akışı, ekran yenileme yani hertz konusunda belki eksiği vardır ama detay konusunda kesinlikle yok, gayet sağlam panel koymuşlar.Ucuz olmasının sebeplerinden biri kasa tasarımı, üzerindeki ses aç kapa kanal değiştirme tuşları gibi eksikliler, var da işlevsel değil ve giriş çıkışlardaki eksiklikler bu yani, panel değil kesinlikle.

Alıntıları Göster
    40NX600 modelini kullanıyorum. sd ve hd yayınlarda görüntü gayet memnun edici seviyede. smart özelliğide gayet iyi. bu forumdan bi arkadaş paylaşmıştı. yazılımı yükselttim. internetede kablo ile bağladım. hiç bir sorun yok. arada bir girip dizi ve film seyrediyorum netten.

• mutluerol M kullanıcısına yanıt
    800'lük Nexon ile buradaki Nexon arasında panel boyutu dışında fark yok. Aynı yazılımı bile yükleyebiliyorsun (ufak tefek değişiklikler ile).

Smart özelliklerinin (nispeten) iyi olduğu söylenen marka Samsung. Ancak ben yine de bir TV'de Smart özelliğinin ne kadar anlamlı olduğu konusunda kendimi tatmin edemedim. Yani Hbb Tv güzel bir özellik (Nexon'da var. Ya da yoksa da açıyoruz ) ve güzel bir özellik.

Onun dışında Vestel'in program bilgilerini (EPG) internet'ten alarak doldurması benim için güzel bir özellik. Akıllı Tavsiye ve Akıllı Rehber gibi internet gerektiren özellikleri güzel çalışıyor.

Peki TV'yi açıp oradan internete mi gireceğim? Pek sanmıyorum. En kötü ihtimalle elimdeki telefonu veya tableti TV'ye yansıtır (o da Nexon'da var) internete oradan girerim. Yani Smart'ı yavaşmış, bilmemne. Bunlar boş işler bence. TV'den internet falan bana göre değil. Bu bağlamda ben buradaki "Smart" denen özelliklerinin bu şekilde değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Demolardaki görüntüler sizi yanıltmasın, kim bilir hangi ekran ayarları açık hangileri kapalı orada. Ben SD yayın performansını beğendim bendeki TV'nin. Orada ayarlarda da sıkıntı olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ebul-Liva

800'lük Nexon ile buradaki Nexon arasında panel boyutu dışında fark yok. Aynı yazılımı bile yükleyebiliyorsun (ufak tefek değişiklikler ile).

Smart özelliklerinin (nispeten) iyi olduğu söylenen marka Samsung. Ancak ben yine de bir TV'de Smart özelliğinin ne kadar anlamlı olduğu konusunda kendimi tatmin edemedim. Yani Hbb Tv güzel bir özellik (Nexon'da var. Ya da yoksa da açıyoruz ) ve güzel bir özellik.

Onun dışında Vestel'in program bilgilerini (EPG) internet'ten alarak doldurması benim için güzel bir özellik. Akıllı Tavsiye ve Akıllı Rehber gibi internet gerektiren özellikleri güzel çalışıyor.

Peki TV'yi açıp oradan internete mi gireceğim? Pek sanmıyorum. En kötü ihtimalle elimdeki telefonu veya tableti TV'ye yansıtır (o da Nexon'da var) internete oradan girerim. Yani Smart'ı yavaşmış, bilmemne. Bunlar boş işler bence. TV'den internet falan bana göre değil. Bu bağlamda ben buradaki "Smart" denen özelliklerinin bu şekilde değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Demolardaki görüntüler sizi yanıltmasın, kim bilir hangi ekran ayarları açık hangileri kapalı orada. Ben SD yayın performansını beğendim bendeki TV'nin. Orada ayarlarda da sıkıntı olabilir.
    bilgileriniz için teşekkürler arkadaşlar. tatmin edici. son olarak şunu sorucam bu tv lerde picture in picture miydi. bu olabiliyor bunun gibi üç -çift görüntü- gösterme özelliği var şimdi adını hatırlayamayacağım birde ekranın yarısında tv yarısında bilgisayarı gösterme var bu özellik varmı? ayarlarda kısmında mevcut oluyormuş bu özellik. gerçi dediğiniz gibi tv den interneti kullanmak veya bilgisayarı kullanmak pek de hoş olmayabilir ama merak ettim.?

bir keresinde bir vestel bayisine sormuştum bunu teknik elelman şimdi yok dediler ama bir kaç gün sonra baktım vitrinde ekranın yarısı teletex yarısı tv ayarlanmış sunulmuştu. :) ama dediğim gibi pekde hoş durmuyor. ama yinede merak ediyorum varmı ekranın yarısı tv yarısı bilgisayar ekranını gösterme özelliği?

• Sevgili kardeşim filmlerin boyutları yaklaşık 1 GB'den başlıyor ve değişken. Aşağıda torrent screen shot aldım oradan görebilirsin ve sanırım bir fikir verebilir. 1 GB 3D film kalitesi konusunda şüphelerim vardı indirmeden önce ancak gördüm ki gayet güzel izlenebilyor artık nasıl bir sıkıştırma uyguladılarsa.
     NEXON 42 İNCH TV A101
  • Merhaba kardeşim,
    Popcorn time uygulamasını kullanıyorum ancak tv'de direk gösterebildiğini bilmiyordum. Bunu yazman süper olmuş. Teşekkür ederim. Hemen araştırayım nasıl gösterdiğini.
    Alt yazı derken sanırım popcorn time altyazıyı göndermiyor tv'ye bunu mu demek istediniz acaba?
  • mutluerol M kullanıcısına yanıt
    Sevgili kardeşim,
    Nexon ve Finlux markaları Vestel fabrikasında üretilmektedir. Çok iyi biliyorum. Hatta Vestel'de yönetici olarak çalışan bir akrabamdan kendilerine tanınan personel indirimi ile Finlux marka plazma TV almıştım bir arkadaşım için yıllar önce ve TV direk olarak Manisa fabirkadan kargo ile gelmişti eve. O dönemde Vestelde çalışan bu akrabama da sorduğumda bu iki markanın İskandinav ülkeleri için ihracat markası olarak üretildiğini söylemişti. Sonrasında 2 yıl kadar önce Kore'den yeni üretilen panellerin demo'larını Vestel fabrikasına getiren Koreli bir Bey için İngilizce Tercümanlık ve mihmandarlık yapmak amacıyla Vestel fabrikasına gittiğimde de bu iki markanın orada üretildiği ve modele göre değişmekle beraber genelde Samsung ve LG panelleri kullanıldığını öğrendim. Hatta ilk kez çerçevesiz panelleri de o gün O Koreli Bey'in sayesinde görmüş oldum.

• quote:

Merhaba kardeşim,
    Popcorn time uygulamasını kullanıyorum ancak tv'de direk gösterebildiğini bilmiyordum. Bunu yazman süper olmuş. Teşekkür ederim. Hemen araştırayım nasıl gösterdiğini.
    Alt yazı derken sanırım popcorn time altyazıyı göndermiyor tv'ye bunu mu demek istediniz acaba?

aynen dediğim gibi alt yazı olayını çözemedim ayrıca son bir haftadır popcorn da tv adı çıkmıyor nedenini bulamadım, normalde hemen izle butonunun yanında seçenek var eğer görürse orda popcorn tv nin altında nexon tv yazar bi bakar mısın sende çıkacak mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sarkaryan

quote:

Merhaba kardeşim,

aynen dediğim gibi alt yazı olayını çözemedim ayrıca son bir haftadır popcorn da tv adı çıkmıyor nedenini bulamadım, normalde hemen izle butonunun yanında seçenek var eğer görürse orda popcorn tv nin altında nexon tv yazar bi bakar mısın sende çıkacak mı?

Alıntıları Göster
    merhaba bende a101 den bugun 40 inch bir tv aldım smart özelliğini kullanamıyorum ben ağ kablosunu takıyorum bağlandı yazıyor ama tarayıcıya girdiğimde internet ve ağ ayarlarınızı kontrol edin diye bir uyarı çıkıyor yardımcı olursanız sevinirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi levent0150 -- 20 Mart 2015; 0:29:45 >

• levent0150 L kullanıcısına yanıt
    Menü ayarlar,ağ ayarlarını seç.Ordan kabolu interneti seç bağlan.Başka bi ayara gerek yoktu sanırım..
  • quote:

Teşekkürler sevgili kardeşim. Birde güncel biss key'leri bulabilirsem güzel olacak. Özellikle hotbird uydusu için. Hotbird biss kullanıyor mu onu bile bilmiyorum henüz :)
    Öncelikle ilginize teşekkür ederim, bu mesajı yazdıktan sonra biraz daha araştırıp almaya karar verdim. a101 de 1099 tl ye gelince sabahtan gidip satın aldım ancak bu durumdan sonra biraz değişik bir süreç yaşadım buradan sizin aracılığınız ile yazıyım ki fikir sahibi olmak isteyenlere faydalı olabilelim.

a101den televizyonu satın alıp eve getirdim kutusunu açıp kurulumunu yaptım şekli şemali görüntüsü vs. beğendim kumandası biraz oyuncak gibi geldi onun dışında negatif bi durum görmedim ilk etapta, televizyonun görüntüsü menüsü vs. beni tatmin etti ilk etapta yani öyle korktuğum gibi pişman olmadım aksine parasının hakkını tam verdiğini düşündüm. harddiskimi takıp hemen yüksek çözünürlük 3d videolarımı falan ne varsa açıp test ettim merak ettiğim kısımları özellikle 3d performansını merak ediyordum ki beni gayet tatmin etti normalde memleketimdeki evimde Lg 42la640s kullanıyorum onda izlediğim aynı filmi açıp izledim onun kadar keskin diyemem ama kötü demek haksızlık olur gayet başarılı buldum diyebilirim. Neyse tabi ilk bir kaç gün günde en az 3-4 film olmak üzere sabaha kadar film izledim bu sırada 2 kez filmi sardırırken tv kilitlendi kumanda tuşları tepki vermedi fişini söküp bekleyip taktım çalıştı bir kez de kapalıyken açma düğmesine bastım açılmadı fişi söküp takınca açıldı derken benim kafamda küçük sorular oluşmaya başladı tabi, acaba yanlışmı yaptım derken bir gece yine sabah kadar film izledim kumandadan kapatma tuşuna basıp gidip yattım. Sabah kahvaltıdan sonra geldim bastım tuşa tepki vermedi arkasındaki tuştan açmaya çalıştım yine olmadı fişi söküp takıyım düzelir dedim fişi söktüm altındaki kırmızı led bi 30 saniye kadar yanık kaldı, söndükten sonra taktım fişi prize tekrar bu kez hiç yanmadı o led, kaç kez söktüm taktım hiç tepki vermedi televizyon da açılmıyor. hadi dedim aldık başımıza belayı, o kadar biriktirdiğimiz para boşa gitti derken bi moral bozukluğu çöktü üstüme.

Burada ikinci aşama başladı; aldım elime telefonu aradım merkezi 444 le başlayan numarayı işte orada şuna bas buna bas derken nexon için 4 e bas dedi bastım bi hanım çıktı karşıma durumu anlattım adıma bi kayıt oluşturdular, servis sizinle ilgilenecek dönüş yapacak dedi, velhasıl hafta sonu olduğu için arayan soran olmadı ancak pazartesi günü servis evime kadar gelmiş ben derste olduğum için geri dönmüşler sonra tekrar aradım ben bir randevu daha aldım ertesi gün yine geldi servis elemanları, evde televiyonun arka kapağını söküp çıkarttılar içinde iki tane büyük devre kartı var bunlarda vestel logolu zaten, yani televizyonun markası hariç herşeyi vestelmiş onu görmüş olduk. neyse servis bana parça onarımı isterseniz 3 gün içinde gelir onarım yaparız ancak televizyonu alalı 30 günü geçmediği için değişim isteme hakkınız var dediler oda bir hafta gibi bir süre de gelir dediler, iyi o zaman yenisiyle değiştirelim dedim bir fiş yazıp gittiler, ertesi günü beni bi numara aradı açtım telefonu bi hanımefendi vestel merkezden aradığını söyledi güleryüzlü gayet cana yakın iyi biri, yani öyle ben televizyonu sattım git naparsan yap esnafı bi tip değildi, stoklarında nexon kalmadığını eğer ki istersem onun yerine ondan daha üstün bir ürün olan vestel 42pf8175 modelini göndermek istediklerini söyledi, işte ürününüz malesef bozulmuş biz sizi memnun etmek istiyoruz vs. dedi, o kadar sevindim ki anlatamam hem avantajlıydım 1100 lira verip 1600 liralık televizyon almıştım hemde karşımda ilk kez beni memnun etmek için çalışan bi esnaf vardı, o an anladım ki gereksiz yere üzülmüşüm baya insan gibi ilgilenip üstelik te memnuniyetle sorunumu çözdüler, bu sabah mesaj geldi değişim ürününüz yola çıkmıştır 3 gün içerisinde elinizde olur diye.

Sonuç olarak anlatmak istediğim şu ürün kötü mü derseniz değil, benimki belki de şansıma öyle çıktı bilemiyorum, önce pişman olmuştum sonra bütün görüşüm değişti. ben ne vestel çalışanıyım ne de bir maddi çıkarım var bu durumdan düşünen varsa eğer bu tarz bi ürün almayı servisini dert etmesin tavsiyem odur. çağrı merkezinden servis elemanına kadar bir Allahın kulu da ters bi tepki vermedi iyi bir deneyim oldu benim için

Bunların dışında bu televizyon konusunda baya bi deneyim edindim merak eden merak edilen bi yeri varsa dilim döndüğünce anlatmaya çalışırım. kullandığım süre içinde bütün özelliklerini test etme imkanı buldum sadece pc yi hdmi ile bağlayamadım oda kablom daha gelmediği için maalesef. Bana göre ilk etapta

eksileri ;
    - kumandası çok basit gibi daha ağır ve oturaklı olabilirdi
    - usb diskten film izlerken mesela play ya da pause ye bastınız altta çıkan menü bi müddet orda kalıyor alt yazılı film izliyosanız biraz sinir bozucu olmuş
    - 3d-ye direk geçiş tuşu olmaması kumanda da bi eksiklik gibi geldi bana LG den alışkın olduğum için aradım o tuşu
    - kasası biraz kalın ben sehpada kullandım ama duvara asacaklar için bu dezavantaj olur sanırım
    - smart tv özelliği biraz uygulama arası geçişlerde yavaş gibi biraz daha akıcı olsa tadından yenmezmiş
    - Açılırken biraz uzun sürüyor hatta ilk başlarda açıldığını anlamak için eğilip lede bakıyordum

artıları:
    - fiyat-performans ürünü
    - 3d film izlemek için yeterli
    - Servisi çok çok iyi
    - kanal geçişleri hızlı sayılır hd kanallarda görüntüsü güzel
    - eksilerini saydım onun dışında kalanların hepsini artı kabul edebilirsiniz benim şahsi görüşümdür tabi ki yine de kendinizin test etmesinde fayda var ben bir video çekip ekleyecektim buraya benim gibi araştıranlara yardımcı olsun diye ama kısmet olmadı :)

Oyun performansını deneyemedim aldığım kablo kargoda oluşan bi problem nedeniyle elime ulaşmadı henüz beklemekteyim yakında gelir artık kısmetse onuda vestel de deneriz

Bunlar dışında merak edip sormak istediğini olursa cevaplamaya çalışırım, sürçü lisan ettiysek af ola.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pillipilot -- 20 Mart 2015; 3:19:36 >

• KoTuTuRK kullanıcısına yanıt
    Dediklerini yaptım zaten bağlandı yazıyor ip adresi falan çıkıyor ama smart menüsüne girmek istediğinde bağlantı yok ayarlarinizi kontrol edin diye bir uyari veriyor...
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.