Şimdi Ara

NEXON 42 İNCH TV A101

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
319
Cevap
11
Favori
73.593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

NEXON 42 İNCH TV A101 mağazasına geliyor ozellıklerı vs ıcın tam bilgi yok.
    resim ektedir. Bu tv hakkında bilgileriniz veya düşünceleriniz ?

NEXON 42 İNCH TV A101

• Full Hd tv,42 inç olması ve 3D özellikleri olmaması sebebiyle fiyatı uygun.Ayrıca Smart tv özelliği mevcut, internet bağlantısı ile (wifi özelliği belirtilmemiş) belli uygulamaları kullanabilirsin. Vestel güvencesinde olması servis açısında artı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orcunbd -- 14 Ekim 2014; 11:30:43 >
  • 3 yil evvel yine a101 den 22 inç dvd li full hd nexon ledtv aldım...
    Cihazdan aşırı memnunuz...hiç ısınmadığı gibi görüntüsüde çok net ve tatmin edici..( skytech full hd uydu alicisi ile)
    Yarin 42 inç ide salonum için alacağım....
    Marka takintisi olmayanlar icin mukemmel bir tv...
    400 hz olması ve led olmasi yeterli zaten....smart özelligi ve dahili full hd uydu alicisida yaninda hediye...vestel üretimi ve servis güvencesi var...
    Wifi anladigim kadari ile yok...sadece rj45 ( lan) girişi ile internete girebiliyor. .buda bu fiyata fazlasiyla yeterli bence...
    Elektrik prizine bagli wifi aparati ile basit ve ucuz bir şekilde kablosuz (wifi) internetle tv' yi ağa bağlayabilirsiniz..bu şekilde tv niz (3d hariç) full bir tv olmuş olur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taylor1956 -- 15 Ekim 2014; 9:58:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaş bu tarz cihazların görüntü kalitesi yuzunden feci şüphelerim var.Ben kendi uydusunu kullanmam yrni uydu alicisi alirim ama artık kanalların çoğu HD
    Nasıl goruntu aliriz

• Bende Geçen ayın 18iydi sanırım. aynı tv yi aldım ( 400herz değil tabi ) Gayet memnunuz. Smart özelliği tabi bir LG yada Samsung gibi geniş içerikli dğeil. ki zaten 1 defa kullandım ondada annem izlemediği bölümü youtube dan açıp izlettim. Uydu Alıcısı Gayet başarılı. Ulusal kanalların HDsi ve SD si gayet güzel. Bulutlanma her led tvde olduğu gibi bundada var. Lakin öyle abartılacak bir şekilde çıkmadı bende. sadece test ettiğimde görebiliyorum, normal tv izlerken asla farkedilmiyor. Mouse takılabiliyor smart ta çok işimize yarıyor. USB ye kayıt özelliği yok ( Yazılımdan kapalı ama çalışmalarım devam ediyor bu konuda Aklınıza takılan bir soru varsa özelden yazabilirsiniz. Elimden geldiğince bilgilendirmeye çalışırım.
  • bu fiyata alınabilir diye düşünüyorum ,ben samgun h6740 aldim 1800e 3d smart vs hic bi ozelligini kullanmıyorum sadece tv izliyorum cok memnunum acikcasi ama fiyati pahali.bu urunse f/p olarak mükemmel diyebilirim. zaten kullanan kisiler yukarida olumlu seyler yazmis.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bana da fiyat çok uygun geldi hele 400 hz ise çok çok iyi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar tesekkur ederim. Yarin alica. İnş. Sizin yorumlarınız beni çok etkiledi. Smart çok mühim değil anne baba kullanacak. Yarin alicam hepinize tesekkur ederim.

• mobile.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=98376508&p=1

23 ekimde 3d li modeli geliyor 1100 tl

• Mavi_Yeleli kullanıcısına yanıt
    3d için 200 lira fark vermeye değer mi? Yarın almayı düşünüyorum çünkü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbaydogan -- 15 Ekim 2014; 19:10:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mavi_Yeleli

mobile.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=98376508&p=1

23 ekimde 3d li modeli geliyor 1100 tl

Kaç inç olduğu belli mi?
  • 42 inç yarın satılacak tv nin aynısı sadece 3d özellik eklenmiş

• quote:

Orijinalden alıntı: mbaydogan

3d için 200 lira fark vermeye değer mi? Yarın almayı düşünüyorum çünkü

Biraz tercih meselesi nihayetinde bir kere alınıyor ama 3d li smart li tv alıp sadece tv kanali izleyen dünya kadar insan var eğer kullanacaksanız verilebilir

4 gözlük hediyesi var muhtemelen pasiftir
    Teknoloji mağazalarından birine uğrayarak 3d(pasif) bir tv deneyip karar verebilirsin ama şunu unutmamak lazım izlettikleri görüntüler demo ve görüntülerde sizi etkileyecek bir sürü sahne varken bu bazı filmlerde 3 4 sahne olabilir bence güzel bir olay

Tabi şunu da unutmamak lazım 720 p bir film 5-6 gb ise aynı filmin 3d si 14 gb civarı

2 modelde de dahili wifi yok sanırım vestelden wifi aparati almak gerekiyor
    Birde her ne kadar vestel güvencesi deselerde vestel kurulum için yakın mesafelerde 20-30 tl ücret istiyor tabi duvara montaj felan olursa bu ücret yükselir

Veya kurulumu kendiniz de yapabilirsiniz satın aldığınız fişi yada faturayı saklamayı unutmayın
    Normalde aldığınız tv Lg yada vestel olsa idi kutuyu servis açar ve garantiyi onlar başlatır

Şimdiden hayırlı olsun

• Mavi_Yeleli kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler tvyi aldim. Kutunun Hiçbir yerinde 400 hz. yazmıyor Akşam incelerim artık

• mbaydogan kullanıcısına yanıt
    Sanıyorum Geçen ayın 18inde satılan tvnin aynısı. sadece yazılımsal olarak 400hz e çıkartılmış. Kurulum yaptıktan sonra Menu 4725 tuslarına basarak version bilgisini söylermisiniz acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: izmitekibi

Sanıyorum Geçen ayın 18inde satılan tvnin aynısı. sadece yazılımsal olarak 400hz e çıkartılmış. Kurulum yaptıktan sonra Menu 4725 tuslarına basarak version bilgisini söylermisiniz acaba.

18 eylülde 40" nexon vermişlerdi 200 Hz idi.
  • sdymz S kullanıcısına yanıt
    BURDAKI Tv 200hz miydi. bilmiyordum teşekkür ederim. ben 50hz sanıyordum. kutu üzerinde ve kullanma kılavuzunda bu bilgiye yer verilmemiş maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbaydogan

Teşekkürler tvyi aldim. Kutunun Hiçbir yerinde 400 hz. yazmıyor Akşam incelerim artık

Tekrar Hayırlı olsun gule güle kullanın
    Tv nin sanırım bir artısı da normalde dahili uydularda pek olmayan biss key özelliği olmasi lazım(seg ve diğer nexon tv konularında görmüştüm)

Hz degeri sanırım menüde tv hakkında bölümünden görülebilir hatta sanırım orda panelin hangi firmaya ait olduğu bilgisi de varmış (kumadadan menü 4725 olması lazım)

Hayırlısı ile bende alsa idim :) 23-24 " ten başladım 42" e çıktım bir türlü karar veremedim
    Lg 42lb652v aslında aklımda ki tv ama 1600 civarı 32" olanı 1200 aralığında bakalım bir kaç güne netleşir inşallah :)

Merak ettim menüde wifi aparti takılı olmayacak ama miracast var mı

• izmitekibi İ kullanıcısına yanıt
    Yanlış bilgilendirme olmasın;

Panel hızı 50Hz;
    18 eylülde satılanı : 40" versiyonu yazılımsal olarak 200 Hz,
    16 ekimde satılan : 42" (broşürde yazdığına göre) yazılımsal olarak 400Hz e çıkıyor.

Fiyat olarak yaklaşık olarak bütçeyi yaklaşık 1000 TL kadar daha arttırmadıkça, benim bildiğim hiç bir tvde, gerçek panel hızı 100Hz e çıkmıyor. Hemen hepsinin bahsettiği değerler yazılımsal Hz değerleri.

Almadan önce beni idare etsin bir süre mantığıyla almıştım. 50 Hz panel hızından rahatsız olabileceğimiz düşünmüştüm. Ama yazılımsal 400 Hz olayı işe yarıyor olmalı ki, dikkat etmeme rağmen, maç reyrettiğimde dahi, beni hiç rahatsız etmedi...

Yani özetle görüntü bakımından, medya oynatıcısından, Dahili uydu alıcısından, Fiyatına göre performansından ben çok memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sdymz -- 16 Ekim 2014; 14:46:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mavi_Yeleli

Hayırlısı ile bende alsa idim :) 23-24 " ten başladım 42" e çıktım bir türlü karar veremedim
    Lg 42lb652v aslında aklımda ki tv ama 1600 civarı 32" olanı 1200 aralığında bakalım bir kaç güne netleşir inşallah :)

Merak ettim menüde wifi aparti takılı olmayacak ama miracast var mı

Ben de marka/panel büyüklüğü ikileminde kalmıştım. Tercihimi panel büyüklüğünden yana kullandım. Aldıktan sonra iyice inceleme-karşılaştırma fırsatım oldu, iyi ki bunu almışım dedim.

Miracast yok ama Vestel, Philips ile birlikte dlna geliştiren grup üyelerinden biri.Gayet güzel dlna desteği var. Ethernet ile ya da ayrıca 40 tl civarına satın alabileceğiniz vestel wifi adaptörüyle dlna bağlanabilir;

dahili HD uydu alıcınızın görüntüsünü tabletinize/telefonunuza;

tabletinizin/telefonunuzun görüntüsünü de tvnize aktarabilirsiniz.

Kanal listenizi tabletinizden düzenleyebilirsiniz.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.