Şimdi Ara

Newegg.com [ANA KONU] (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
545
Cevap
51
Favori
69.879
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende başımdan geçen newegg macerasını paylaşmak istiyorum:
    gs73

linkte bulunan bilgisayarı 25/04 te sipariş verdim. 27/05 te istanbul a geldi. sonrasında UPS gümrükten ürünün alınabilmesi için bir yönlendirme yaptı.
    2 seçenek vardı. ürün 1500€ dan düşük ise basit bir yetki belgesi doldurarak mail atıyorsun; 1500€ dan fazla ise noterden ups in gümrük şirketine
    vekalet çıkartmana gerekiyor (ya da kendi gümrük müşavirin varsa yönlendirme yapabilirsin). Ben ürünün vergisiz fiyatının 1500€ nun biraz altında
    olduğunu düşünürek yetki belgesi verdim. 2 gün sonra "ürününüz 1500€ dan fazla olduğu için noter vekaletnamesi gerekiyor" dediler. 30/04 te vekalet çıkarttım. Tüm işlemler bittikten sonra ürünü 07/05 tarihinde alabildim. Bu süreçte vekaletname ücreti (191₺) dışında ekstra bir ücret ödemedim.

Sipariş verme esnasında şöyle bir durumla karşılaştım. ürün tutarının %5 fazlası kredi kartımdan çekilmiş. Bu farkın sonradan öğrendiğim kadarıyla banka komisyonu olduğunu öğrendim.

Sormak isteyen olursa deneyimlerimi aktarabilirim.

Not: Ürün ben aldıktan sonra türkiye mağazasından kaldırıldı. Amerika mağazasında ki linkini paylaştım.

• pesenes P kullanıcısına yanıt
    teşekkürler bilgi için ama bu amazonda da böyle 1500 Euro yu geçerse ek belgeler isteniyor gümrükten
  • Yeni alışveriş yerim burası olur muhakkak yıllardır yok 150 dolar yok 100 euro gümrük muafiyeti muhabbetinden sıkılmıştım çok iyi bir alışveriş sitei olucak benim için bilgilendirme için size teşekkür ederim.
  • ScarletOverKiLL kullanıcısına yanıt
    yalnız satıcı newegg seçmezsen gümrük vergisi gümrükte çıkar buna yine dikkat et
  • Trabzon'da yaşıyorum alttraki dizüstü bilgisayarı alma niyetim var...
    https://www.newegg.com/global/tr-en/aluminum-black-msi-gt-series-gt75-titan-4k-247-gaming-entertainment/p/N82E16834155143

Şimdi bununla ilgili gümrük-vergi vs ne gibi sıkıntılarım olur ya da direk ekstra bişey yapmama gerek kalmadan kapıma kadar geliyor mu bu ürün bilgilendirme yapabilirseniz memnun olurum çok pahalı bi ürün.

Yurtdışı alışveriş konusunda pek tecrübem yok yardımınızı rica ediyorum.

Tşk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Weycell 61 -- 6 Temmuz 2019; 14:38:9 >

• Gelmez hocam limiti aşıyor.

"INSUFFICIENT QUANTITY AVAILABLE The quantity you’ve specified exceeds our available inventory or per customer limit and has been adjusted accordingly.
    Shopping for business? Sign up a business account or call (888) 482-6678 for volume purchasing options and more. Already have a business account? Sign in"

Sepete eklediğinde sende aynı uyarıyı göreceksin. Ama yinede iş hesabı olursan alabileceğini söylüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emperor Karl Franz -- 6 Temmuz 2019; 21:28:12 >
  • Peki iş hesabı aldım diyelim bi şekilde sonrasında gümrük vs sorunu yaşar mıyım fiyatından ötürü kapıma kadar gelir mi yani?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Weycell 61

Peki iş hesabı aldım diyelim bi şekilde sonrasında gümrük vs sorunu yaşar mıyım fiyatından ötürü kapıma kadar gelir mi yani?
    Onu müşteri hizmetleri ile görüş hocam, o konuda benim bilgim yok açıkçası.

İngilizcen yoksa google çeviri kullanabilirsin
    https://help.newegg.com/contactus
  • https://www.newegg.com/global/tr-en/rog-metallic-copper-style-asus-g703gx-xb96k-gaming-entertainment/p/N82E16834235241?Item=N82E16834235241

Bu ürün için billing ekranına kadar geliyor herhangi bir uyarı vermiyor mesela sorunsuz ulaşır mı kapıma kadar ben ekstra birşey yapmadan?
  • Gelir ama fiyatı yüksek olduğu için gümrüğe takılma ihtimali de var. Gerçi bu zamana kadar newegg alışverişlerinde gümrüğe takılanı görmedim sonuçta gümrük vergisini amazon gibi alırken ödüyorsun ama yine de belli olmaz.
  • Net bir şey söyleyebilecek olan kimse var mı yüksek fiyatta alışveriş yapan daha önce?
  • Weycell 61 kullanıcısına yanıt
    bildiğim 1500 euroyu geçen ürünlerden gümrükte ayrıca belgeler isteniyormuş amazon konusunda okumuştum
  • Hocam onları zaten hallediyorlar diye biliyorum ya da vekalet mi ne veriyormuşuz bende tam emin değilim ama.

vekalet başka zaten onun belgesini onlar yolluyor da yüksek meblalarda senden ayrıca belge isteniyormuş belge neydi unuttum şimdi alt linkteki konu işine yarayabilir
    https://turkrock.com/konu/67202/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 14 Temmuz 2019; 0:30:2 >
  • Hocam verdiğin linke bakılırsa hiç bulaşmamak lazım nası bi ülkede yaşıyoruz ya..

aynen linki bulunca aklıma geldi ama sen kendin gör diye yazmadım maalesef her yerden soyuluyoruz
  • Yeni kanuna göre ekstra vergiler gelmişti. Newegg ve Amazon gibi sitelerde fiyata ek yapılan vergi hesapları güncel oluyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ASUS ROG Strix Helios Tempered Glass RGB USB 3.1 Mid Tower Kasa almak istiyorum bu siteden toplam express kargo 3200 TL değerinde en geç 3 gün içinde gelicek gümrük dahil almaya değer mi sizce
  • desroque D kullanıcısına yanıt
    değmez hocam saçmalamayın bir kasaya bu kadar para verilmez.Paranız olsa dahi vermeyin gerek yok.Gösteriş için bu kadar para verilmez.Corsair Crystal Series™ 570X RG alın daha iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: SiSKHoBBiT

değmez hocam saçmalamayın bir kasaya bu kadar para verilmez.Paranız olsa dahi vermeyin gerek yok.Gösteriş için bu kadar para verilmez.Corsair Crystal Series™ 570X RG alın daha iyi
    •CPU: AMD Ryzen 7 2700X -
    •Motherboard: ROG Strix X570-E Gaming -
    •GPU: ROG Strix RTX 2080 OC -
    •RAM: KLEVV CRAS X RGB 16GB DDR4 3466mhz -
    •Cooler: ROG Strix LC 240 AIO Liquid Cooler -
    •Storage #1: Seagate BarraCuda 510 SSD 256GB -
    •Storage #2: Seagate Firecuda 1TB -
    •PSU: ROG Thor 850w, 80plus Platimun -
    •Case: ROG Strix Helios RGB Tower -
    •RGB Fan: Cougar Vortex RGB SPB 120 -

Gaming Gear:
    •Monitor: ROG Swift PG27U -
    •Keyboard:ROG Strix Flare Mech Gaming -
    •Mouse: ROG Gladius II Origin -
    •Headset: ROG Delta -
    •Mousepad: ROG Scabbard -

Yapacağım kasa bu kasa Asından Zsinekadar herşey Asus sadece ram ler sanırım asus değil =)) bana değer gibi geliyor 25 bin bütçe ile cok cok rahat yapılabilicek bir sistem

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.