Yüzbaşı
29 Haziran 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 60 (Bu ay: 0)
Gönderileri

https://www.amazon.com.tr/dp/B07X6HDSDY 608 tl

Koşun dibin dibii kulaklık ihtiyacı olanlar kaçırmasın.

imzamdaki sistemin işlemci+anakart+ram+ekran kartı+ssd+soğutucusunu 3600 tl ye bi arkadaşıma satıcam.
6500 tl civarına işlemci,anakart,ram,ekran kartı,ssd ve işlemci soğutucu almayı düşünüyorum.Monitörüm 144 hz 1080p.Kafam Ryzen 3600 ve rx5700 xt ve 3600 mhz 8x2 dual cl16 ram almak var.Bilgisayarda sadece fps oyunları oynuyorum bf v,cod mw vesaire.Genel kullanım oyun üzerine.Tavsiyelerinizi bekliyorum özellikle anakart ve ekran kartı hangi model alsam kararsızım uzun süredir takip etmiyorum teknolojiyi
CORSAIR Void PRO RGB USB Gaming Headset - Dolby 7.1 Surround Sound Headphones for PC - Discord Certified - 50mm Drivers - White
https://www.amazon.com/gp/product/B0748ND2HV

Yenilenmiş versiyon felan değildir.Yeni kapalı ürün.Fiyatı oldukça iyi vergi dahil 350 tl gibi bir fiyata geliyor.
Arkadaşlar 3 gün önce asus rog strix oc 1070 taktım.3 gündür oyun felan oynadım sıkıntı yoktu.Bugün elektrik gitti geldi.Açtım bios ekranın sadece sol üst kısmı gözüküyor.Çözünürlük 640x800 gibi birşey.Biosu geçtikten sonra siyah ekran kalıyor.Eski ekran kartını taktım düzeldi biosta düzgün gözüküyor masaüstünede geliyor.Tekrar gtx1070 i taktım gene aynı şekil bios çözünürlük yanlış masaüstü gitmiyor siyah ekran.Başka anakartta denedim onunda biosunu 640x800 şeklinde sadece bazı kısımlar gözükcek şekilde gösteriyor.DVI kablosu kullanıyorum.Sorun kablo desek 3 gündür çalışan kart şimdi niye böyle bir sorun yaptı çözemedim.Yardım ederseniz sevinirim.
Arkadaşlar ryzen işlemciler genelde sürekli spike yapıyor boşta olsa bile sıcaklıklar artıp azalıyor.Bu baya dert olmuştu bana aşağıdakileri yaparak stabil sıcaklıklara ulaşabilirsiniz.
1)BIOStan all core turbo boost seçeneğini kapatın.MSI için böyle bir seçenek var diğer markaları bilmiyorum.Bunu kapatınca işlemci 3.60 da çalışacak.Bunu açarsanız 3.70 de çalışıyor 4.00 a kadar boostlıyor fakat voltajı otomatik verdiği için sıcaklıklar sürekli oynuyor boşta 50'e falan çıkıyor.
2)AMD Cool'n'Quiet seçeneğini kapatın işlemci sabit voltaj ve sabit bir hızda çalışmış olacak.
3)Hwinfo programını yükleyin ve ayarlardan system traya cpu sıcaklığı ekleyin sağ alta simge düşecek derece yazacak onda oradan sürekli takip ederek öğrenebilirsiniz.
Sıvı soğutma kullanan arkadaşlar derecelerini yazarlarsa sevinirim almayı düşünüyorum.Hyper 212 evo ile prime 95 le max 70 i gördüm stock olarak.
Evet arkadaşlar bu saatten sonra gtx1070 alınır mı yoksa vega 56 yımı bekleyeyim ? Şuan amazondan siparişte asus strix gtx1070 oc version var 1780 tl ye alacağım.12 temmuzda önsipariş vermiştim.İptal mı edeyım alayım mı
Arkadaşlar 1 hafta önce yeni sistem kurdum.Bugün dikkatimi çekti güç düğmesine basıp pc'yi açtığım zaman anakart ilk bi çalışıyor ledleri yanmıyor fanlar dönüyor ez debug ledlerin hepsi yanıyor 2 3 saniye sonra tekrar elektrik kesip kendi yeniden açılıyor ve bu sefer sorunsuz açılıyor.MSİ X370 gaming pro carbon var elimde ramlar xmp1 de 3200 mhz de sorunsuz çalışıyor bunla alakası olabilir mi ? Aida64 stabilite testi prim95 vs testler yapıyorum sorun yok sorunsuz çalışıyor.Ama açılıştı 2 3 saniye bi kendi reset atıp açıyor sizce sorun nerede ?
Boy : 1.84 Kilo : 88 kg civarı yaklaşık 5 6 ay ağırlık çalışıyordum tabi beslenme çok kötü tabi ki gözle görülür fark göremedim bu yüzden ama kas olarak geliştiğimi söyleyebilirim.Eskiden 105 kg dum kilo verdikten sonra karın altında deri gibi yağ kaldı ve gitmiyor.Bende l-karnitin ve cla kullanıp geceleri 45 dk lık bir yürüyüş+koşu şeklinde kardio yapıp daha sonrasında karın programı çalışmayı düşünüyorum.Haftanın 5 günü bu şekil mi yapsam daha mantıklı yoksa 3 gün 45 dk yürüyüş+koşu 2 gün ağırlık mı yoksa direk p90x gibi bir programa mı başlayayım.Spor salonuna yazılmayacağım.
Dün sistem topladım msi x370 gaming pro carbon anakarta sahibim ve corsair vengeance lpx 3200 mhz 8gbx2 ram aldım.Anakart memory support listesinde bu ramler 3200 mhz olarak çalıştığı yazıyordu.Fakat xmp 1 denedim 2933 de çalışmadı.xmp2 e geçip tekrar denedim çalışması 3200 mhz denedim çalışmadı xmp 1 de 2666 mhz olarak çalışıyor şuan.2933 ve ya 3200 mhz denediğim zaman kasa sürekli kapanıp açılıyor.Görüntü gelmiyor fişi çekip elektrik kesilip tekrar açınca 2133 mhz olarak başlıyor.Sizce sorun nedir ? Not: Bios en güncel sürümde.Agesa 1.0.0.6 sürümü bulamadım.
Üni bitti arkadaşlar ünide iyi kötü bir çevrem vardı sohbet insan çok rahat bulabiliyordum.Şimdi okul bitince hepsi birden yok oldular kimseyi bulamıyorum hepsi başka şehirlere gitti.Lisede yalnız tiplerdendim üni çevreye girmeyi öğrendim en büyük etkenlerden biri spor yapmam oldu özgüvenim yerine geldi.Staja başladım staj yaptığım bölümde 1 tek ben varım başka staj yapan yok yaşıtım yok.Başka bölümde staj yapan 6 kişi var kızlı erkekli.Bahçe otururken onları gördüm gidip yanlarına tanıştım.Ama sanırım staj bitince onlarda yok olacağı için sohbet edesim gelmiyor.Artık böyle düşünmeye başladım yani yokuşu çıkana kadar arkadaşlar yokuşu çıktıktan sonra herkes kendi yoluna gidiyor.Sorun böyle düşünmemde mi anlamıyorum.Kafam karışıyor bazılarına bakıyorum sürekli çevreden çevreye giriyolar nasıl beceriyolar anlamıyorum hiç yalnız kalmıyorlar.Ben sohbeti sarmayan insanlarla çok fazla takılıp konuşmam selamdan selama böyle yaparak hata mı yapıyorum ? Ailem dışında yalnızım şuan.İş bulunca illaki iş çevresiyle arkadaş olacağım ama bilmiyorum.Sosyal medyaya bakıyorum herkes olmadıkları kişilere bürünmüş ve ego peşindeler.Bunun amacını da bir türlü anlamıyorum ne gerek var ki böyle şeylere 200 beğeni gelince noluyor akşam olunca odanda gene yalnızsın.Sizce sorun bende mi ?Bazen yolda giderken otobüste felan sürekli insanları gözlemliyorum hepsi hiçbir şey umurlarında değil gibi yaşıyorlar.Nasıl böyleler bu kadar basit yaşamayı nasıl kabullenmişler ?
Hakkında
Meslek: Üni.Öğrenci
Forum İmzası:
AMD Ryzen 5 3600 4.2//MSI X370 GAMING PRO CARBON//Sapphire RX 5700 XT Nitro+//Corsair Vengeance RGB PRO 16GB (2x8GB) 3200 Mhz DDR4 // Western Digital Blue 3.5 1TB 64MB 7200Rpm//İntel 660P 512GB NVME SSD//2 TB SSHD Seagate FireCuda//EVGA SuperNOVA 650 G2//Corsair H115i//Corsair Carbide 400C//Asus TUF VG259QM 280 Hz//Samsung CFG73 144 Hz 1MS//Hyperx Cloud Alpha//Logitech G502 SE///Corsair K70 RGB MK.2
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 15 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 635
İkinci El Bölümü Mesajları: 7
Konularının görüntülenme sayısı: 3.343 (Bu ay: 203)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 254 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.