Şimdi Ara

Netspeed kullananlar yorumlarını yazabilir mi? (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.827
Cevap
29
Favori
217.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende kararsızım turknetten,netspeede gecmekde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sadlover kullanıcısına yanıt
    bence bizim değil netflixin bu iş için çaba göstermesi gerekli, biz 2 tarafta da görevimizi yerine getiriyoruz ama netflixin böyle pasif davranmasına gerek yok, gidecek görüşecek isplerle bilhassa ttkomla.
  • bu gün 12:30 gibi internetimi vodafone net den taşımak için başvuru yaptım 75 Mbps tariye başvuru yaptım
    18:16 da vodafone dan arandım işlem i benim yapıp yapmadıgım soruldu
    18:59 da sms bilgilerim geldi
    Netspeed kullananlar yorumlarını yazabilir mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar ben turkneti bırakıcam 3 4 mb hız veriyolar 8 aydır her gün arıza kaydı artık şikayet ettim.bin pişman oldum.. NETSPEED hakkında düşüncelerini ögrenmek istiyorum TURKNET gibimi müşteri hizmleriyle görüştüm 16mbs adsl baglatıcam yalın internet fiyatı iyi cayarsak 75 tl oda önemli degil.
    ama merak ettigim 12mb hızı verebilirlermi bursada otuyorum olduda arıza oldu müşteri temsilcisi aradıgınız zaman hemen sorunu cözüyorlarmı yoksa TURKNETin muadilimidir bu firma .bulaşmayın derseniz bulaşmıcam cünki parasından gectim oyun oynuyorum wot pubg vs siz memnunmusunuz. ? YADA BAŞKA BİLDİGİNİZ TAVSİYE EDEBİLİCEGİNİZ ISS VARMI?
  • Netspeed de modem resetlenince IP degisiyor mu? Netgalakside degismiyor diye bir kac yorum gordum, burada ayni sorun yoktur umarim?
  • Herkesin şikayetçi olduğu bir firma var. Bence hız düşüklüğü, videoların düşük kalite de seyredilmesi, oyunlardaki ping sürelerinin yüksek olması zorunlu olarak yapılıyor. Çünkü altyapı yetersiz ve işten anlamayan adamlarla muhatap oluyorsunuz. Netspeed'e bildirdiğim arıza sayısı 15'i geçmiştir. Bundan önce Türk Telekom ve Turknet ile de sorun yaşadım. Şansınız yoksa, firma değiştirmenin faydası yok. Bir tarafı düzeltirken, başka bir sorun çıkıyor. Hızın böyle olduğuna bakmayın. Yarım saatlik bir animeyi yüksek kalite de seyredeyim derseniz, takılıp kalıyor. CS GO'da ping süresi 80 ms'nin altında kolay kolay inmiyor. Diğer oyunların ne durumda olduğunu bilmiyorum. Belki ping süresi yüksek olduğu için böyle oluyordur. Fakat müşteri hizmetleri bir şey yapamayız deyip, işin içinden çıkıyor.

Netspeed kullananlar yorumlarını yazabilir mi?Netspeed kullananlar yorumlarını yazabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BaihuClaw -- 21 Şubat 2019; 14:10:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BaihuClaw

Herkesin şikayetçi olduğu bir firma var. Bence hız düşüklüğü, videoların düşük kalite de seyredilmesi, oyunlardaki ping sürelerinin yüksek olması zorunlu olarak yapılıyor. Çünkü altyapı yetersiz ve işten anlamayan adamlarla muhatap oluyorsunuz. Netspeed'e bildirdiğim arıza sayısı 15'i geçmiştir. Bundan önce Türk Telekom ve Turknet ile de sorun yaşadım. Şansınız yoksa, firma değiştirmenin faydası yok. Bir tarafı düzeltirken, başka bir sorun çıkıyor. Hızın böyle olduğuna bakmayın. Yarım saatlik bir animeyi yüksek kalite de seyredeyim derseniz, takılıp kalıyor. CS GO'da ping süresi 80 ms'nin altında kolay kolay inmiyor. Diğer oyunların ne durumda olduğunu bilmiyorum. Belki ping süresi yüksek olduğu için böyle oluyordur. Fakat müşteri hizmetleri bir şey yapamayız deyip, işin içinden çıkıyor.

modem kaynaklı problem yaşıyor olabilir misiniz?
    .

windows tuşuyla r ye basıp açılan pencereye cmd yazıp enterleyin.

ping 192.168.1.1 -t

yazın internetten 1080 p video açıp izleyin daha sonra siyah ekrana tekrar gelip ctrl c yapıp iptal edin

Ping statistics for 192.168.1.1:
    Packets: Sent = 836, Received = 836, Lost = 0 (0% loss),
    Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 0ms, Maximum = 0ms, Average = 0ms

böyle bir bölüm olacak burayı paylaşın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M_aTRa_X -- 21 Şubat 2019; 14:46:20 >

• TP-Link Archer VR600 kullanıyorum. ISS'ler modeminiz bozuk olabilir dedikçe modem aldım. İç tesisata çamur attılar, dışarıdan kaliteli bakır kablo çektim. Kullandığım bütün modemler bu şekilde. Birkaç sene önce Muğla'da kullanırken ping süresi yine yüksekti. Belki bulunduğumuz şehirle alakalıdır. Bilemiyorum. 5 dakikalık bir video seyrettim. Kısa süreli videolarda sorun olmuyor. Yarım saatlik ve daha uzun videolarda yükleme süresi çok uzuyor. Yükleme bitmeden video takılmaya başlıyor. Mecburen bütün videoları indirdikten sonra seyrediyorum.

Netspeed kullananlar yorumlarını yazabilir mi?Netspeed kullananlar yorumlarını yazabilir mi?Netspeed kullananlar yorumlarını yazabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: BaihuClaw

TP-Link Archer VR600 kullanıyorum. ISS'ler modeminiz bozuk olabilir dedikçe modem aldım. İç tesisata çamur attılar, dışarıdan kaliteli bakır kablo çektim. Kullandığım bütün modemler bu şekilde. Birkaç sene önce Muğla'da kullanırken ping süresi yine yüksekti. Belki bulunduğumuz şehirle alakalıdır. Bilemiyorum. 5 dakikalık bir video seyrettim. Kısa süreli videolarda sorun olmuyor. Yarım saatlik ve daha uzun videolarda yükleme süresi çok uzuyor. Yükleme bitmeden video takılmaya başlıyor. Mecburen bütün videoları indirdikten sonra seyrediyorum.

modem sağlam problem yok. 2. hoptaki yere de ping atıp değerlendirin eğer orada loss varsa ping çok yükseliyorse netspeed kaynaklı. burda da problem yoksa

3 / 4 / 5 hoplara bakmak lazım bunlarda turktelekomla alakalı

• Ben İstanbul Kağıthanedeyim. 2 hafta oldu bağlatalı 68mbit civarında hız alıyorum. En mutlu olduğum konu ise ping. Çok yorum gördüm yüksek ping ile ilgili ama bende ise tam tersi. CS:GO rekabetçide 40+-6 oluyor pingim. Faceitte de bu civarda. Dediğiniz gibi tamamen şans işi.
  • M_aTRa_X kullanıcısına yanıt
    212.156 ile başlayan ip neyse, sıkıntı orada başlıyor. AKK kaldırılmadan önce deneme amaçlı 4K videolar açardım. Hiç takılmazdı. Şimdi hiç tadı tuzu yok. Ping süresi CS GO'da 75 ms'den 90 ms'ye yükseldi. Herkese 100.100.48.1 numaralı ağ geçidini veriyorlar galiba. Başka bir sayfada aynı ip numarası vardı.

Netspeed kullananlar yorumlarını yazabilir mi?Netspeed kullananlar yorumlarını yazabilir mi?Netspeed kullananlar yorumlarını yazabilir mi?Netspeed kullananlar yorumlarını yazabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BaihuClaw -- 22 Şubat 2019; 1:46:13 >

• Çanakkale de kullanan var mı ? Yıllardır Türk telekom kullanıyorum 16 Mbit sınırsız 65 tl ödüyorum sözleşmem bir iki aya bitiyor netspeed geçmeyi düşünüyorum. En fazla 12 Mbit hız verebileceklerini söylediler. Ttnet teki şikayetim 16 Mbit almama rağmen indirmelerde 1.3 Mbit asla geçmiyor . Ve ping sorunu var . Acaba geçiş yapıp bir şansımı denesemmi

• quote:

Orijinalden alıntı: ßyİsMaİLCaN

Çanakkale de kullanan var mı ? Yıllardır Türk telekom kullanıyorum 16 Mbit sınırsız 65 tl ödüyorum sözleşmem bir iki aya bitiyor netspeed geçmeyi düşünüyorum. En fazla 12 Mbit hız verebileceklerini söylediler. Ttnet teki şikayetim 16 Mbit almama rağmen indirmelerde 1.3 Mbit asla geçmiyor . Ve ping sorunu var . Acaba geçiş yapıp bir şansımı denesemmi
    bende 16 mbit tt kullanıyordum, netspeede hızı bile sormadan 16 mbps işaretleyerek sözleşmeyi gönderdim, ve tt de aldığım hızın aynısıydı
    16 mbit hızın 1.3 mb indirme yapma sorunu modemle alakalı olabilir, bende o sorunu uzun süre yaşadım, 1 kez modem değiştirmeyi denediğimde hızım tekrar yükselmişti, modemde tp link w9970 v3 modeliydi, farklı modem deneme şansınız varsa öyle deneyin

• Texassm0ke kullanıcısına yanıt
    Farklı bir modemim yok fakat almayi düşünüyordum zaten hangi modemi önerirsiniz? Adsl den başka birşey desteklemiyor bulunduğum bölge

• quote:

Orijinalden alıntı: ßyİsMaİLCaN

Farklı bir modemim yok fakat almayi düşünüyordum zaten hangi modemi önerirsiniz? Adsl den başka birşey desteklemiyor bulunduğum bölge
    herhangi bir model - marka öneremem fakat adsl modemede çok para dökmeye gerek yok, harici antenli modemlere bakabilirsiniz

• Merhaba. Ben de sıfırdan bağlamayı düşünüyorum. Şimdilik kablo net kullanıyordum. Ancak yeni eve taşınınca onu iptal ettirecegim. Nedspeed i önerir misiniz. Karaman da yaşıyorum. Ben ce burada hiç duymamışlardir.

• quote:

Orijinalden alıntı: h_k_yavuz

Merhaba. Ben de sıfırdan bağlamayı düşünüyorum. Şimdilik kablo net kullanıyordum. Ancak yeni eve taşınınca onu iptal ettirecegim. Nedspeed i önerir misiniz. Karaman da yaşıyorum. Ben ce burada hiç duymamışlardir.
    evde olan iki TT hattımı netspeede geçirdim oyunlarda tama bir loss felaketi var. önermem
  • N3O kullanıcısına yanıt
    Oyun konusunda felaket bir tek bende değilmiş demek. Ping normal hız hiç düşmüyor fakat paket kaybından dolayı oyunlar arada takılıyor ps4 te sesler bozuluyor vs. alt yapıdan mı netspeedten mi öğrenmek için turknete geçiyorum bakalım sonuçları yazarım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: simos35

Oyun konusunda felaket bir tek bende değilmiş demek. Ping normal hız hiç düşmüyor fakat paket kaybından dolayı oyunlar arada takılıyor ps4 te sesler bozuluyor vs. alt yapıdan mı netspeedten mi öğrenmek için turknete geçiyorum bakalım sonuçları yazarım.
    aynen öyle ping düşük ama loss var. TT hatımda böyle sorun yoktu . NETspeed tt altyapı tt omurgası kullanmasına rağmen böyle yine .
  • Geçen yıl aldım eski abonelik 100 megabit veriyor 96 felan çıkıyor hız testinde gayet memnunum yanlız bir kaç arkadaşı daha taşımak istedim son zamanlarda müşteri hizmetleri kalitesini bayağı bozmuş, sanırım abone sayısı artınca yetersiz kaldı en az 8 dakika bekledim son aradıklarimda geçen yıl anında hat düşer di inşallah m.hizmetlik problemim olmaz. Ben gayet memnunum herşeyiyle on numara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AL3lMA -- 25 Şubat 2019; 23:28:59 >
  • 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.