Şimdi Ara

Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP (364. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
15.534
Cevap
159
Favori
681.436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 362363364365366
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Netspeed gibi firmaların hesaplı olmasını sağlayan en büyük etkenlerden biri bağlantı ücreti, kurulum ücreti gibi ücretlerin alınmaması. Bağlantı ücreti altı üstü iki kabloyu birbirine bağlanması için ödeniyor. Ttnet, 5 dakika sürmeyecek işlem için 264 lira alıyor.

Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP

Kurulum ücreti de altı üstü netspeedin verdiği kullanıcı adı ve şifreyi modeme girmekten ve gerekirse modem adı/şifresini değiştirmekten ibaret. Yine ttnet üzerinden örnek vereyim. Yine 5 dakika sürmeyecek kurulum için 90-150 lira alıyorlar.

İşlemleri bilmeyen için zor görünebilir. Buna bir şey diyemem ama ben niye 350 lirayı havaya atayım? Diğer açıdan bakarsak niye Netspeed bu basit işlemler için ttnete o kadar para ödeyip tarifelerinin fiyatına 20-30 lira eklesin?

• Haftaya netspeed e geçiş yapacağım. Yıllardır süperonline fiber kullanıyordum.

Netspeed fiber alsam 50 mb hız veriyor ve modem ücretsiz.

Macera arayıp 75 mb lık vdsl paketini almayı planlıyorum, belki 75 mb lık hız alırım ümidi ile.

Bu nedenle ikinci el modem araştırıyorum. İlk kez modem alacağım için yardımınızı rica ediyorum. 75 mb lık vdsl paket için alacağım modemin özellikleri nasıl olmalı, hangi marka-modeli tavsiye edersiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar, internetimin hat değerlerini yorumlamak istiyorum ama değerlerin neyi karşıladığını bilmiyorum. İnternette de çok farklı anlatımlar mevcut.

Hattımın 101 mbps desteklediğini biliyorum ama onun dışındaki hiçbir şeyi anlamıyorum.

Kendi hat değerlerim üzerinden biri bana açıklayabilir mi acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alivebora

Haftaya netspeed e geçiş yapacağım. Yıllardır süperonline fiber kullanıyordum.

Macera arayıp 75 mb lık vdsl paketini almayı planlıyorum, belki 75 mb lık hız alırım ümidi ile.

Bu nedenle ikinci el modem araştırıyorum. İlk kez modem alacağım için yardımınızı rica ediyorum. 75 mb lık vdsl paket için alacağım modemin özellikleri nasıl olmalı, hangi marka-modeli tavsiye edersiniz?
    Bütçen yeterli gelir ise Asus N16 modelini tavsiye ederim, Altyapınızın duruma göre alabilirsin o hızı lakin ne kadar iyi olursa olsun ara sıra belirli belirsiz yavaşlama hissedebilirsin en büyük farkı indirme işlemlerinde hissediyorsun tabi bariz bir fark oluyor süre olarak veya flickr gibi sitelerde gezmek daha rahat oluyor çabuk yükleniyor filan sayfalar

• quote:

Orijinalden alıntı: Smaug

Arkadaşlar, internetimin hat değerlerini yorumlamak istiyorum ama değerlerin neyi karşıladığını bilmiyorum. İnternette de çok farklı anlatımlar mevcut.

Hattımın 101 mbps desteklediğini biliyorum ama onun dışındaki hiçbir şeyi anlamıyorum.

Kendi hat değerlerim üzerinden biri bana açıklayabilir mi acaba?

hat zayıflaması biraz fazla 60 mbit üstü problem olabilir gibi görünüyor.

• quote:

Haftaya netspeed e geçiş yapacağım. Yıllardır süperonline fiber kullanıyordum.

evde sizden başka kullanan varsa fibere geçmenizi öneririm. Sebebi upload / download bağımsız olması. Yani birisi oyun oynarken diğer video izlerse problem yaşamazsınız fiberde.

Ama xdsl de Qos uygulamazsanız baya problem yaşarsınız.
  • M_aTRa_X kullanıcısına yanıt
    Ben de Türk Telekom vdsl kullanıyorum ve bu ay netspeed e geçeceğim ama yazdığınız beni tedirgin etti.
    Benim evimde benim pc ve tel bağlı. Aynı şekilde kardeşimin pc ve tel bağlı ve annem ile diğer kardeşim ee tabletlerinden kullanıyor. Türk Telekomda 24 mb ile pek sorun yaşamadım. Netspeed de yaşar mıyım? Sorun onların İnternete yüklenmesi mi sorunu anlayamadım. Annem yemek tarifi izler. Kardeşim ders videoları izle diğeri 30 sekme açar gezinir. Ben de YouTube da 360p şarkı açarım arka planda. Önde de ya gazete okur ya da literatür yararım. Bu şuana kadar bir engel olmadı. Zaman zaman 3 kardeş 3 farklı bilgisayardan karşılıklı zula ve cod attık. Fps 20 30 arası oldu ne lag ne la kasma hiç problem olmadı. Netspeed de problem yaşar mıyım?

• O zaman macera aramayayım, fiberli tarifeye geçeyim. Fİberle sabit 45-50mb hız alırım net. VDSLde dalgalanma olabilir anladığım kadarı ile, kah 25mb kah 70mb gibi.

• quote:

O zaman macera aramayayım, fiberli tarifeye geçeyim. Fİberle sabit 45-50mb hız alırım net. VDSLde dalgalanma olabilir anladığım kadarı ile, kah 25mb kah 70mb gibi.
    Dalgalanma bolgesel olabilir 75mbit tarifesindeyim stabil 72 geliyor azaldigi hic olmadi

• quote:

Orijinalden alıntı: Ascani

Ben de Türk Telekom vdsl kullanıyorum ve bu ay netspeed e geçeceğim ama yazdığınız beni tedirgin etti.
    Benim evimde benim pc ve tel bağlı. Aynı şekilde kardeşimin pc ve tel bağlı ve annem ile diğer kardeşim ee tabletlerinden kullanıyor. Türk Telekomda 24 mb ile pek sorun yaşamadım. Netspeed de yaşar mıyım? Sorun onların İnternete yüklenmesi mi sorunu anlayamadım. Annem yemek tarifi izler. Kardeşim ders videoları izle diğeri 30 sekme açar gezinir. Ben de YouTube da 360p şarkı açarım arka planda. Önde de ya gazete okur ya da literatür yararım. Bu şuana kadar bir engel olmadı. Zaman zaman 3 kardeş 3 farklı bilgisayardan karşılıklı zula ve cod attık. Fps 20 30 arası oldu ne lag ne la kasma hiç problem olmadı. Netspeed de problem yaşar mıyım?
    Tt de yasamadiysaniz netspeedde hic yasamazsiniz upload hizinizda artacak cunku.

• quote:

O zaman macera aramayayım, fiberli tarifeye geçeyim. Fİberle sabit 45-50mb hız alırım net. VDSLde dalgalanma olabilir anladığım kadarı ile, kah 25mb kah 70mb gibi.
    Kolay kolay 25mb gibi hızlara düşmez, Bende'de her hız testi yaptığımda 70-72mb arası hız geliyor.
  • İlginiz için teşekkür ederim.

• İstanbul da yavaşlama var mı ?

• Beyler iyi güzel hoş ama internet ara ara kesiliyor veri gelmiyor yani.3 dk kesinti oluyor sonra düzeliyor 20 dk aralıklarla aynı şey oluyor.neden olur ne yapmam gerekir?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aynı sıkıntı bendede var fiber kullanıyorum.

• 2 gündür ankara - pursaklar bölgesinde sürekli kesilmeler olmaya başladı.

Alt yapı 100mb vdsl destekliyor.

• erha-n kullanıcısına yanıt
    Bir iki aydır Ttnet'den kurtulmak istiyor ve başka bir sağlayıcı arıyordum. Netspeed'e kesin karar verdim. Başvuru ile ilgili belgeleri bu konuda denildiği gibi 1 hafta önceden göndereceğim. Bakalım haftaya geçiş nasıl olacak? Umarım sorun yaşamadan kullanırım. Bugünlerde yorumlarda vdsl ile ilgili kesintiler olduğu yazılmış. Biraz tedirgin oldum. Benim hat da vdsl.
  • Ascani A kullanıcısına yanıt
    Bende vdsl vardı. Daha sonra 16 mb lik adsl paketine geçtim bana yetiyor diye. 2 gündür kesiliyor. Arkasında tekrar geliyor fişek gibi çok hızlı açılıyor herşey. 10 dk sonra yine kesiliyor felan. 2 yildir kullanıyorum. Göknet, Türknet, kullandım daha önce Netspeed müşteri hizmetlerinde vs çok ilgili. Ellerinden gelenin en iyisini yapıyor. Herşey ttnetin alt yapısına bağlı. İnşallah kısa zamanda geçer bu koplamalar.

Şimdi hat değerlerinin ve hız testinin ekran görüntüsünü alayım. Bağlandıktan sonra onun değerlerini de alıp buraya atayım karşılaştıralım. Benim hatta öyle kopma yok. Umarım Netspeed'de de olmaz.
    vdsl de 100 mbps ye kadar hız alabilirsiniz
    adsl de ise 16 mbps ye kadar hız alabilirsiniz

100 mbps kapasiteli bir teknoloji ile 24 mbps kullanmak ile
    16 mbps kapasiteli bir teknoloji ile 16 mbps kullanmak kararlı bir bağlantı açısından fark oluşturabilir.

isterseniz bina girişinden eve kadar gelen kabloyu yenileyin.

ya da tekrar vdsl 24 mbps ye geçin. Karar sizin. 24 mbps vdsl muhtemelen daha kararlı bir bağlantı olacaktır.
  • 
Sayfa: önceki 362363364365366
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.