Şimdi Ara

Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP (246. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.534
Cevap
159
Favori
681.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 244245246247248
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam bu sabah netspeed 75 mbps 200 gb kotalı pakete geçiş yaptık.Türktelekom kablo ucuna not yazıp gitmiş kendim bağlantıyı yaptım.
    Modemdeki bağlantı bilgiler ve İzmir Bayraklı için hız testi aşağıda.Hız sonucu düşük bence sizce nasıl kullananlar yorum yapabilirse sevinirim.
    Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜPNetspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP

• nymn82 N kullanıcısına yanıt
    Bende Bandırmadayım. Değerlerimiz hemen hemen aynı. Tarifemiz ve alabileceğimiz hız uygunluk miktarı da aynı. Bende 45 mbps download 3,96 Upload veriyor. Bana düşük geldi aldığın hız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nymn82

Selam bu sabah netspeed 75 mbps 200 gb kotalı pakete geçiş yaptık.Türktelekom kablo ucuna not yazıp gitmiş kendim bağlantıyı yaptım.
    Modemdeki bağlantı bilgiler ve İzmir Bayraklı için hız testi aşağıda.Hız sonucu düşük bence sizce nasıl kullananlar yorum yapabilirse sevinirim.
    Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜPNetspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP

Kablosuz mu yaptınız hız testini? Kablosuz yaptıysanız kablolu yapabilir misiniz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Daha ilk gün biraz böyle bakayım düzelmezse arıza kaydı açarım diyorum.
    Testi wifi bağlantısı ile mi yaptınız? Wifi üzerinden yaptıysanız ondan düşük çıkmış olabilir. Hattınıza 75 mbps tanımlanmış. Download SNR değeri biraz düşük ama sıkıntı yaratacak gibi de değil. Ayrıca Speedtest bazen tutarlı sonuç vermiyor. IDM ilehttps://speed.hetzner.de/ bu sitedeki 1gb lik dosyayı indirmeyi deneyip hızı kontrol edin.
  • EnemyTerritory E kullanıcısına yanıt
    Şimdi kablo ile test ettim sonuç aşağıda. Kablosuzda bu düşüşü yaşamamak için bir çözüm var mı? Modemi mi değiştirmek gerek acaba? Cevaplar için teşekkürler.Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP
    75mbit için SNR değerleriniz çok iyi. İnternette snr değer aralığı diye arattığınızda 35-40 db çok iyidir yazılarını görebilirsiniz ancak bu yüksek hızdaki downstreamler için yanlış bir yaklaşım olmakta. Attenuation değerleriniz biraz yüksek 3-4 db aralığında olsa fena olmazdı ancak bu etkiyi hissetmezsiniz bile içiniz rahat olsun. Wifi ile download hızı benim de öyle kullandığım modem ASUS DSL-N17U N300. Modem değişikliği işe yarar mı bilemiyorum o konuda ama benim için pek de problem değil. Hayırlı olsun
  • Cevaplar için teşekkürler. Kablosuzda 30 mbps yeterli bana stabilite sorunu olmadıkça problem yok benim için .
    Modeminin yanına sağlam bir ac destekli router alabilirsin kabloyla aldığın sonuca yakın bir hız sunar
  • Kablosuzda bu kadar düşüş yaşamamak için 5 ghz ac destekli modem/router kullanabilirsiniz. Tabi kullandığınız cihazların da 5 ghz ac desteklemesi gerekir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skymarc

Instagram facebook vs uygulamalarda sizde de yorumlar çok geç yükleniyor mu?
    Bende de oluyor hocam bazen. Siz sordunuz mu veya sizde statik ip var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Müşteri hizmetleriyle görüşünce kayıt oluşturduk ilgileneceğiz diyorlar şubat ayından beri ilgilenecekler işte hesabını siz yapın. Kaç defa arayıp saydım sövdüm sayısını unuttum artık. Bende bu durum sürekli mevcut. instagram facebook yemeksepeti rezalet hızda çalışıyor postların yüklenmesi 3dk sürüyor düşün. LTE açıyorum en sonunda. statik ip yok bende ama ip adresim aldığımdan beri değişmiyor zaten cgnat yüzünden hep aynı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skymarc

Müşteri hizmetleriyle görüşünce kayıt oluşturduk ilgileneceğiz diyorlar şubat ayından beri ilgilenecekler işte hesabını siz yapın. Kaç defa arayıp saydım sövdüm sayısını unuttum artık. Bende bu durum sürekli mevcut. instagram facebook yemeksepeti rezalet hızda çalışıyor postların yüklenmesi 3dk sürüyor düşün. LTE açıyorum en sonunda. statik ip yok bende ama ip adresim aldığımdan beri değişmiyor zaten cgnat yüzünden hep aynı.
    Anladım hocam. LTE falan acmayin vpn kullanin. Statik ip belki cozum saglar.

• quote:

Orijinalden alıntı: aleqtro

Bu mesaj silindi.
    Ara sorun musteri hizmetlerine. Zaten hazir doldurulmusu var ornek olsun diye ondan yararlaninin

• Netspeed bu gün geçiş işlemim yapılmış.Geçmeden önce VDSL port var geçersiniz denildi.Sabah geçiş işlemi yapılınca vdsl tanımlı hayırlı olsun denildi.Şimdi farkediyorum ADSL geçiş yapılmış.Tani TTNET'de ne kullanıyorsam aynısını vermişler.Gram oynama olmamış.Hat değerleri hız bile aynı.TeknikDesteğe söyledim port yok ondan böyle tanımlanmış dedi.Yahu ben sırf hız için netspeed geçtim.Şu hale bak.

Kim bilir ne zaman o port gelir.Bu arada extranet sayfaından sorgulama yapılınca port var gözüküyor.Bunlar yok diyor.

• Aşırı memnunum artik. İnstagram ve facebook sorunuda cozuldu. 32 mbps 150 gb akn 56 tl hemde yalin. Daha ne istiyim.

• Netspeed
    -Binaya kadar bağlantıyı sunacaklarını, binadan daireye kadar ise basit olup kendimiz halledebileceğimizi söylediler olmazsa elektrikçi çağırıp halledebilirmişiz.
    -Vdsl2 modem almam gerekiyor.

65 tl [75 mbps - (kota aşımı sonrası hız 35 mbps)]

Turktelekom
    -24 ay taahhüt
    -5 tl modem taksit
    -Bağlatma işini kendileri halledecek modem kurulumu dahil.

75 tl [35 mbps - (kota aşımı sonrası hız 16 mbps)]

Sürekli online oyunlarda takılan biriyim ikisinden birini bağlatacağım. Superonline bağlatmayı çok isterdim adsl destekliyormuş, Türknet ise bakır altyapı bulunmadığından imkansızmış. Vdsl internet için son seçenekler netspeed birde türktelekom mevcut.

Yardımcı olursanız sevinirim.
  • M0meNtS kullanıcısına yanıt
    Diğer servis sağlayıcıları vdsl veremiyorsa netspeed'de veremeyecek.Durumunuz Aynı benimkisi gibi.Önden VDSL bağlanır deniliyor ama abonelik olunca adsl ağladık port yok diyorlar.Bakalım ne zaman vdsl port gelecek.

Bu arada türk telekomlada görüştüm.Bölge müdürlüğüne haber vereceklermiş.Çözülürse durumu yazarım.
  • Tesekkurler buradan sabit hattimi da iptal etmisler. Bir daha bayiye gitmeme gerek kalmadı. Sorunsuz herşey. Tabi belki benim oldugum yerde boyledir diger yerleri bilemiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: ertunc23

Diğer servis sağlayıcıları vdsl veremiyorsa netspeed'de veremeyecek.Durumunuz Aynı benimkisi gibi.Önden VDSL bağlanır deniliyor ama abonelik olunca adsl ağladık port yok diyorlar.Bakalım ne zaman vdsl port gelecek.

Bu arada türk telekomlada görüştüm.Bölge müdürlüğüne haber vereceklermiş.Çözülürse durumu yazarım.
    bende yenı bağlatıcam 50 mbıte kadar vdsl desteklıyor dediler telefondan. Sizin gibi adsl'e kalmamayı garantılemek ıcın nereden ogrenırım acaba . ona göre vdsl modem falan alıcam cunku elımde patlamasın :/

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 244245246247248
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.