Şimdi Ara

Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP (247. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.534
Cevap
159
Favori
681.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 245246247248249
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Birde Netspeed 260 lıraya mı ne vdsl modem verıyor muş modemlerı ıyı mı alınmalı mı?

Almayın diyorsanız babanızın hayrına bir modem önerir misiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zeen kullanıcısına yanıt
    Ttnet td 9970 v3 modemleri var onlardan al 80 tl civarında fiyatları oluyor sahibindende felan root şifresiyle giriş yaparsanda servis sağlayıcısının kapattıgı bütün ayarları açabiliyorsun forumda konusu mevcut
  • Zeen kullanıcısına yanıt
    Tam cevabı kimse veremiyor.Bu gün ttnet ile görüştüm port var açık kullanırsınız vdsl diyorlar.Netspeed arayıp derdimi anlatıyorum tanınlı vdsl port yok.Saha dolabından port değişimi olacak.Ben işleminizi başlattım 3 iş güni içerisinde port değişimi olunca size dönüş yapacağız diyorlar.Fos bence.

Ayrıca twitter dan türktelekom ceo yazdım.Adam ciddş ciddi dönüş yaptı.1 saat sonrada beni türktelekomdan aradılar ilgilendiler.Bu durumu netspeed bildirdim.

Haftaya çarşambaya kadar vdsl gelmezse artık netspeed dekilere bıkkınlık gelene kadar aricam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asus n16 modem alıp TürkTelekom aboneliği başlattım 35 mbps 50 gb, kota aşım sonrası hız 16 mbps
    24 ay taahhüt bağlandı 66 tl ödeyeceğim

yakında gelip bağlayacaklar

Umarım memnun kalırım

Ben de çok şaşırdım superonline isterdim hep.
    Komşularımız vdsl türktelekom kullanıyorlar ping düşüktür inş

@ertunc23
  • Beyler diğer konuda da sordum buradada sorayım Playstationda online oyun oynayan var mı ? Kopmalar oluyor mu ya da baglanamama sorunları ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertunc23

Diğer servis sağlayıcıları vdsl veremiyorsa netspeed'de veremeyecek.Durumunuz Aynı benimkisi gibi.Önden VDSL bağlanır deniliyor ama abonelik olunca adsl ağladık port yok diyorlar.Bakalım ne zaman vdsl port gelecek.

Bu arada türk telekomlada görüştüm.Bölge müdürlüğüne haber vereceklermiş.Çözülürse durumu yazarım.
    VDSL destekleyip desteklemedigini kesin olarak baglantı sırasında mı anlayabiliyoruz ?
  • nymn82 N kullanıcısına yanıt
    Modeminizde wireless ayarlarinda var ise 40 mhz secin kanalida 3 ya da 11 numaraya alin

• Facebook dan adresinizi mesaj atın alabileceğiniz hızı söylüyorlar

• Arkadaşlar 16 mbps kullaniyorum aldigim hiz 12 filan modem vdslydi sanirim günlüğüne baktim 11-13 arasi değişkenlik gösteriyor vdsl gecmek istiyorum sanirsam olmuyor aradim turktelekom ile goruştum vdsl destekliyor ama kac destekledigi yazmiyor dedi ne yapicam şimdi.?destekliyormu desteklemiyormu vdsl ile adsl hatlari santrallerin girişleri birmi.?

• *SEHZADE* * kullanıcısına yanıt
    https://www.extranet.com.tr/altyapi/ bu siteden altyapınızı kontrol edin. Alabileceğiniz maksimum hız ve VDSL port durumu gibi bilgileri gösteriyor. Ayrıca VDSL sonradan geldiyse ADSL ve VDSL'i farklı saha dolabından hizmet verebiliyorlar.
  • NimbleSoul kullanıcısına yanıt
    Vdsl 2 internet yaziyor maximum 15 diyor.. adsl bile o kadar alamiyorum telekom ile goruştum adamlar saolsun ilgilendi santral ile goruştu dönüş yapti vdsl destekliyor dedi ama ne kadar yazdigini söylemedi şimdi kalkip 24-25 mbps yaparim ama problem olursa 1 ay internetsiz kalirim gibi korku var..!modem arayüzü 11-13 değişkenlik gösteriyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: *SEHZADE*

Vdsl 2 internet yaziyor maximum 15 diyor.. adsl bile o kadar alamiyorum telekom ile goruştum adamlar saolsun ilgilendi santral ile goruştu dönüş yapti vdsl destekliyor dedi ama ne kadar yazdigini söylemedi şimdi kalkip 24-25 mbps yaparim ama problem olursa 1 ay internetsiz kalirim gibi korku var..!modem arayüzü 11-13 değişkenlik gösteriyor..
    Hat degerlerini atsana

• 2-3 saate atarim ama 11-12 mbps alabiliyorum gördüklerim kadar vdsl olunca vdsl gecince hat degeri yükseliyormu adsl diyemi böyle gösteriyor.?

• quote:

Orijinalden alıntı: *SEHZADE*

2-3 saate atarim ama 11-12 mbps alabiliyorum gördüklerim kadar vdsl olunca vdsl gecince hat degeri yükseliyormu adsl diyemi böyle gösteriyor.?
    Port degismezse ayni snr margin vs az tahmin yurutulebilir.

• cuma günü geçiş belgelerini gönderdiğim netspeed cumartesi günü olmasına rağmen 1-2 saat içerisinde geçiş işlemlerimi yaptı turketin mesafe uzak diye vermediği vdsl bağlantı hızını netspeed 3 kat hızlı şekilde hemde daha ucuza verebildi herkeze netspeedi tavsiye ediyorum

Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jonyy

cuma günü geçiş belgelerini gönderdiğim netspeed cumartesi günü olmasına rağmen 1-2 saat içerisinde geçiş işlemlerimi yaptı turketin mesafe uzak diye vermediği vdsl bağlantı hızını netspeed 3 kat hızlı şekilde hemde daha ucuza verebildi herkeze netspeedi tavsiye ediyorum

Senin portun hazırmış.Ben Perşembe gününden beri port takılmasını bekliyorum.Hala VDSL hizmet alamadım.Yazmadığım kişi kalmadı.Defalarca türktelekomu aradım, Twitter'dan CEO ulaştım onun yönlendirmesi ile direktöre ulaştım.Hepsi yardımcı oldu.2 kere direk aradılar beni.Bölge müdürlüğü ayrı çalışıyor herhalde.Yoksa bu kadar konuşmaya yapılmıştı işim.

işin garip tarafı şu türktelekomdan arayanlar hipernete geçebilirsiniz diyor.Netspeed daha port yok ama kaydınızı açtık santrallde manuel değişim olacak onu bekliyoruz diyor.Ben şimdi Türktelekoma geçsem direk vdsl hizmet alacağım herhalde.Öyle anladım.

• Garip bir problemim var, hat İnternet sorgularina göre 75mbps almasi gerekirken 25mbps bile zor alıyorum. Daire içi tesisatta sorun yok türk telekom çalışan tanıdığım tarafından onaylandı. Netspeed e ariza kayidi bıraktım ekip göndereceklerini söylediler. Tip7 fiber kabinine uzaklığım 150m bu arada. Tuhaf olan ulaşılabilir hız 25 mbps iken bana gelen değer 28 mbps ve ben ancak 17-18mbps alabiliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Temet Nosce

Garip bir problemim var, hat İnternet sorgularina göre 75mbps almasi gerekirken 25mbps bile zor alıyorum. Daire içi tesisatta sorun yok türk telekom çalışan tanıdığım tarafından onaylandı. Netspeed e ariza kayidi bıraktım ekip göndereceklerini söylediler. Tip7 fiber kabinine uzaklığım 150m bu arada. Tuhaf olan ulaşılabilir hız 25 mbps iken bana gelen değer 28 mbps ve ben ancak 17-18mbps alabiliyorum.

Araya splitter koy ve kablolarını tak. Sonra modemi fabrika ayarlarına döndür.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yalın olarak kullanıyorum interneti splitter e ihtiyacım yok ki hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Temet Nosce

Yalın olarak kullanıyorum interneti splitter e ihtiyacım yok ki hocam

Dedigimi yapin hocam. Splitterin telefon cikis yerine bir kablo takin diger ucunu takmaniza gerek yok. Sonra modemi sifirlayin. Hat degerlerinize bakin.

https://forum.donanimhaber.com/ne-kadar-hiz-alirim-editlendi--134608788#134608788

Birkac ayar yaptim kendi modemime. Onceden bu hizdaydi sonra 50 mbps e dustu ulasilabilirlik. Bende duzelttim. Size de aynisini yaparim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mesaopp -- 9 Eylül 2018; 10:10:32 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 245246247248249
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.