Şimdi Ara

Netmaster ve Bridge Mod hakkında ..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    İnfinity 401 modemimi 7 metre kablo kullanarak evin ortasinda bulunan xioami mi router 4a cihazima taktım ve bu şekilde xiaomi üzerinden wifi dağıtımı yapiyorum.
    Bu kurulumda Netmaster modemden baska bir portuna taktığım kablo ile masaüstü bilgisayarima internet verebiliyorum.
    Fakat netmaster modemi bridge moda alinca sadece xioami internete bağlanıyor fakat diger lan portundan kablo ile bağlı olan masaüstü bilgisayarımın internet erişimi kesiliyor.
    Yapmak istediğim netmasteri bridge moduna alip kablosuz internet dağıtımı xioami mi4adan yapmak ve modemin yaninda duran masaustu pcme netmasterin ethernet portundan internet vermek. Böyle birşey mümkün mü acaba.

Birde kablosuz kullanım icin infinty 401 modem ile CBW-383Z4 arasında wifi protokol.farki haric bir fark varmidir.

• taam da zaten ana modem bridge modunda olmayacak

dağıtımı yapacağın modem bridge modunda olacak

netmastırdan eterneti şayomiye taktırtcan işte. şayomiyi de bridge moduna aldın mı, üf

protokol falan bilmiyom da, yeni infinitilerin wifi ghz si baya düşük.

neymiş çevreciyiz falan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Er.Ralp -- 21 Ekim 2020; 1:36:53 >
  • Er.Ralp kullanıcısına yanıt

Hocam mesele şu, xiaomi 7 metre kablo ile masaustu pcmden uzak sadece 1 tane kablo cektim oda netmasterdan xiaomiye gidiyor. Yani xiaomiden masa ustu pcme kablo yok sadece netmastera var.

Modem de masaustu pcmin yaninda :) o yuzden netmasteri brigde olarak kullandigimda ethernet portundan yaninda duran masaustu pcme ethernet kablosu ile internet veremiyorum.

Birde bridge modu ile kullanmak ekstra bana hiz stabilite kazandırır mi ? Şuan direk netmasterdan kablo bağli bir sekilde wifi dağıtıyor.

• Er.Ralp kullanıcısına yanıt

Hocam aklım karıştı. Netmasteri aramıştım onlar bana netmaster modemi bridge moda alacağımı söylemişlerdi.

• şindi bende şu infiniti 401 mi ne ondan var.

airties adsl2 modeme, direk netmasterdan airties a ethernetle çekip, sadece airties modemi bridge moda alıp dhcp yi kapayınca, senin istediğin şekilde kullanıyodum. yani nertmastırdan hem benim pc ye ethernetten interneti alıyorum hem netmastır kendi wireless ı yayında, hem de airtiesdan wifi yayabiliyodum. hala da oyle

şindi kablonette genel bi arıza var, internet yok, bakamıyorum o yuzden ama dediğim şekilde olması gerek

hani farklı modemler için, netmaster a farklı bi ayar gerektiğini düşünmüyom, çünkü yine asusun bi modemini de aynı şekilde kullanıyordum

yani ana modemi bridge moda alırsan, hiç internet alamaman lazım zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Er.Ralp -- 21 Ekim 2020; 7:43:39 >
  • Kablonette birden fazla ip alınabiliyorsa işe yarayabilir belki.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.