Şimdi Ara

Netmaster Infinity 401 yeni modem (80. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
1.804
Cevap
49
Favori
291.124
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: NetMASTER_

Sayın Kullanıcımız,

Modeminizin ambalajında yer alan CD'de Kullanım Kılavuzu bulunmaktadır. Bu kılavuzda Ebeveyn Kontrolü bölümünde yapılması gereken işlemler detaylı olarak belirtilmiştir. Ayrıca aşağıda da yer almaktadır.

Ebeveyn kontrolünü etkinleştirmek için açılan sayfada "Oluştur" butonuna tıklayınız. Referans olarak gösterilen adımları izleyiniz.

1. Açıklama kısmına herhangi bir isim yazınız.
    2. MAC Adresi kısmına engelleme yapmak istediğiniz cihaza ait MAC adresini yazınız. (MAC adresi tanımlamadığınız takdirde yapılan bu işlem modeme bağlı tüm cihazlar için geçerli olacaktır)
    3. Alan Adı/IP kısmına engellemek istediğiniz site adını veya IP adresini yazınız.
    4. Belirli portları engellemek için Başlangıç Portu ve Bitiş Portu kısımlarına engellenmek istenen Port bilgilerini yazarak Protokolünü seçiniz.
    5. Engellemek isteğiniz günleri seçiniz.
    6. Engellemek istediğiniz saat aralığını yazınız.
    7. Izin ver/Engelle kısmından "Engelle" seçeneğini seçiniz.
    8.  "Uygula" butonuna tıklayarak işlemini tamamlayınız.
    9. Kaydettiğiniz işlem sayfanın alt kısmında listelenecektir.

Saygılarımızla,

İyi aksamlar. Sanırım hu mesajı bana yazdınız. Benim istediğim bazı sitelerin engellenmesi değil . Örneğin video için YouTube engellerim başka siteden özler. Ya da oyun için birini engellerim başkasını bulur. Benim istediğim. Belirli saatler arasında sadece belirli sitelerin izinli olması.

Bir de portlarini yazın demişsiniz tam olarak ne yazılacak oraya onu anlamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• qu4dro Q kullanıcısına yanıt

hocam server açıp öyle deneyin bir de modem ipsi ile internet ipsi bir mi ona bakın

• Arkadaşlar iyi geceler , belki milyonlarca kez sorulmuştur ama cevabını bulamadıgım bir sorun yaşıyorum. iPhone 11 cihazımda hem 5Ghz hemde 2.4Ghz de sürekli kopmalar yavaşlamalar yaşıyorum bunun icin ideal bir ayar söz konusu mudur ?

• Tesseract T kullanıcısına yanıt
    Ben yeni bir Router alarak çözdüm sorunu. Size de tavsiye ederim.
  • halbay kullanıcısına yanıt

Sayın Kullanıcımız,

Telefon numaranızı özel mesaj ile iletirseniz sizi arayarak hızla yardımcı olabiliriz.

Saygılarımızla,

• Arkadaşlar benim de Infinity 401 model modemim var ve yaşadığım wifi olayını paylaşmak istedim.

Cihazda 2.4Ghz ve 5Ghz iki ayrı wifi bandı var, 2.4 ghz den en fazla 54mbps hız veriyor, 5ghz ise paket hızım 100mbps yaklaşık 95 lerde veriyor. Ama modem üzerinden 5ghz bandını kapattığım zaman 2.4 üzerinden 95mbps hızını alabiliyorum. Merak ettiğim iki wifi bandı aynı anda açık olduğu için hızları paylaştırıyormu? Wifi kopma sorunu yaşamıyorum ama en uzak odada sinyal çekmiyor.

• superdestek kullanıcısına yanıt

Sayın Kullanıcımız,

Bahsettiğimiz durum, beklenen bir durum değildir. Nedenini anlayabilmemiz ve probleminizi çözebilmemiz için bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

destek@netmaster.com.tr adresine kısaca şikayetinizi ve telefon numuranızı içeren bir e-posta göndermeniz durumunda arkadaşlarımız hızla arayarak yardımcı olacaklardır.

Saygılarımızla,

• quote:

Sayın Kullanıcımız,

Bahsettiğimiz durum, beklenen bir durum değildir. Nedenini anlayabilmemiz ve probleminizi çözebilmemiz için bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

destek@netmaster.com.tr adresine kısaca şikayetinizi ve telefon numuranızı içeren bir e-posta göndermeniz durumunda arkadaşlarımız hızla arayarak yardımcı olacaklardır.

Saygılarımızla,

Netmaster İnfinity 401 adı altında vodofone ve turkcell için bağlantı sağlanan modemler turksat altyapısında da kullanılabilir mi ?

• Merhabalar,

Maalesef kullanılamaz.

Konu ile ilgili detaylı bilgi isterseniz Destek Hattımız ile görüşebilirsiniz.

destek@netmaster.com.tr

216 - 366 6696

Saygılarımızla,

• quote:

Merhabalar,

Maalesef kullanılamaz.

Konu ile ilgili detaylı bilgi isterseniz Destek Hattımız ile görüşebilirsiniz.

destek@netmaster.com.tr

216 - 366 6696

Saygılarımızla,

Arızalı bir netmaster infinity 401 modem var elimde konektör krıılmış sanırım serviste ürünün tamirini sağlama şansım varmış ve serviste problem çözülünce hattımı iptal ederken modem hasar sorun yaşamıyormuşum. Acaba ortalama ne gibi bir fiyat çıkar ?

• superdestek kullanıcısına yanıt

modem ayarı yaptınız mı 2.4ghz üzerinden 95 görmeniz çok iyi değer kablosuz ayarlarınızı atar mısınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: halbay

İyi aksamlar. Sanırım hu mesajı bana yazdınız. Benim istediğim bazı sitelerin engellenmesi değil . Örneğin video için YouTube engellerim başka siteden özler. Ya da oyun için birini engellerim başkasını bulur. Benim istediğim. Belirli saatler arasında sadece belirli sitelerin izinli olması.

Bir de portlarini yazın demişsiniz tam olarak ne yazılacak oraya onu anlamadım.

Alıntıları Göster

Hocam, öncelikle kendinize bir microsoft hesabı oluşturun. sonrasında çoçuklarınız için bir mail adresi alın ve aile grubu oluşturun. Kullandığınız pc de bu email hesapları ile kullanıcı oluşturun. Mütiş bir kontrol sağlıyor. en temel özellikler:

1- yaş grubu na göre filtre uyguladığınızda sadece kendi yaş grubuna uygun web sitelerine girebiliyorlar.

2- istediğiniz saaatlerde oturum açmalarını sağlayabiliyorsunuz yada ekran süresi ayarlayabiliyorsunuz.

3- istediğiniz bir web site yada sitelerini bloklayabiliyorsunuz yada sadece sizin belirttiğiniz sitelere erişim sağlayabiliyorsunuz.

4- herhangi bir uygulama yüklemeye çalışırsa sizden onay almasını sağlayabiliyorsunuz. yüklü uygulamalara oyun vesaire gibi blok koyabiliyorsunuz yada süre belirliye biliyorsunuz.

5- her hafta düzenli rapor geliyor mailinize kaç saat kullanmış, hangi sitelere girmiş, kaç saat harcamış vs.

ücretsiz bir hizmet olması ve tam kontrol sağlanabilmesi açısından müthiş faydalı bir yapı, her ailenin kullanması gereken bir sistem kesinlikle tavsiye ederim

• hasibystp kullanıcısına yanıt

Eğer yalnız konektör problemi varsa 40₺ servis ücreti ile tamir ettirebilirsiniz.

Ancak en sağlıklısı modemin öncelikle kontrol edilmesidir. Ardından arkadaşlarımız yapılması gereken işlem/işlemler ile ilgili bilgi verebilirler.

destek@netmaster.com.tr'te telefon numaranızı da içeren kısa bir mail göndermeniz halinde bir uzman arkadaşımız sizi arayarak hızla yardımcı olacaktır.

Saygılarımızla,

• @NetMASTER_ merhaba yaklaşık 2 hafta önce modemi kapatıp açtığım zaman modem internete bağlanmamaya başladı, sürekli hard reset atarak (modem üzerinden) tekrar ayar yapmak zorunda kalıyordum. Kablonet temsilcisi yeni bir modem verdi fakat yeni modemde de aynı sorun devam ediyor. test için değişik kablo ve splitter denedim acaba onlardan biri arızalı mı diye? fakat sorun devam etti, modemi kapatmaya çekinir hale geldim. Ne önerirsiniz?

• sismo S kullanıcısına yanıt

Sayın sismo,

Yaşadığınız problemle ilgili modemin yanında iken Destek Hattımızı arayabilirseniz modeminiz ile ilgili detaylı kontroller sağlayabiliriz.

Netmaster Destek Hattı (216 - 366 66 96 / destek@netmaster.com.tr) hergün 08:00-22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. 

Saygılarımızla.

• Emrecndm E kullanıcısına yanıt

Hocam Router kurulumunu nasıl yaptınız

• kablonet için kullandığım modem artık 8 senede biraz bırakmaya başladı , infinity 401 arıyorum ikinci elde bulamadım ama yardımcı olabilecek var mıdır nereden bulabilirim mh yi aradım satılık yok sadece kiralık dediler. istanbuldayım

• Modeme sadece wifi ayarı yaptım, sorunumu şöyle çözdüm, tplink re200 aldım uzak noktada wifi ile 2.4 ve 5ghz olarak genişlettim, pc den de cat6 kablo ile router üzerinde kablolu gibi kullanıyorum. 100mbit paket hızımı 80-90 civarında kullanıyorum gayet hızlı oldu benim için.

5Ghz modem ayarlarım bu şekilde;

Netmaster Infinity 401 yeni modem
  • Infinity 401 e 1 hafta önce güncelleme geldi , Ne yazık ki websitesinde bir changelog bulunmamakta. Nelerin değiştiğini kendimiz arayıp bulacağız.

Ayrıca modeme güncelleme geldiğinden beri hergün kendi kendine 1 kere restart atıyor. Belirli bir zamanlama ayarlamama rağmen.

• _ahmet_ kullanıcısına yanıt

Değerli Kullanıcımız,

Yeni yazılımda güvenlik için düzenleme ve de ayrıca kablosuz özelliği ile ilgili iyileştirme yapılmıştır. Modeminizin günlük reset sorunu için modeminizin yanında iken Destek Hattımız ile irtibata geçerseniz konu hakkında yardımcı olabiliriz.

Netmaster Destek Hattı (216 - 366 66 96 / destek@netmaster.com.tr) hergün 08:00-22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. 

Saygılarımızla.

• 
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.