Şimdi Ara

Netmaster CX-150 Kablo Modem ve Linksys WAG354G`nin Beraber Kullanimi Sorunu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.981
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • TTNET'i bırakarak kablonete (diğer adıyla uydunete) geçtim. Çok memnunum. Hız süper. Yalnız, önceden Linksys WAG354G kablosuz modemim olduğu için Netmaster'ın CX-150 kablo modemini alarak evde kablosuz ağ kurabilirim diye düşünmüştüm ancak kablosuz ağı başarılı bir şekilde kurabildiğim pek söylenemez. Forumu ve neti biraz karıştırdım konuya ilişkin olarak, ancak bulabildiğim tutarlı bilgilerde DHCP nin kablosuz modemde kapatılmasından bahsediliyordu, bu seçenek dahil çeşitli varyasyonları denedim ama kablosuz ağı yine de çalıştıramadım.

Yapmayı istediğim şey, kablosuz ağa çok sayıda cihazın (5-10 arası) bağlanabilmesi ve kablo modemden gelen internetin de kablosuz modemle paylaştırılabilmesi, deneyimli arkadaşların yardımlarını bekliyorum. Yine de olmazsa Netmaster CBW-700V kablo modemini almayı düşünüyorum. Kablosuz modemin ayarları aşağıda.

• Merhaba,
    Netmaster CX-150 Kablo Modem ve Linksys WAG354G adsl modemi birlikte kullanabilirsiniz ancak şu şekildeki bağlantı ile en çok 1-2 bilgisayara internet dağıtımı yapabilirsiniz. Daha fazlası mevcur cihazlarla mümkün değildir.
    Çözüm:
    1. 50 TL civarına bir kablosuz Router alarak uydunet modeme bağlayabilir ve istediğniz kadar bilgisayara interneti dağıtabilirsiniz.
    2. Router destekli bir uydunet modem alıp kullanabilirsiniz.
  • Netmaster CBW 700V alarak sorunumu cozdum. CX-150 yi de sattim. Kablosuz ag canavar gibi calisiyor simdi. 700V cok kaliteli bir modem, siddetle tavsiye ederim. CX-150 ve routerlarla ugrasmaya bence degmez.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.