Şimdi Ara

Netmaster CBW-383ZN Teknik Destek Konusu (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
538
Cevap
34
Favori
98.517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BlackLead

Arkadaşlar merhaba ben bu netmaster cihaza sahibim. benim normal tarifem 100 mbps ethernet kabloyla tam hız alabiliyorken diğer tüm wifili cihazlarımda 46-47 mbps üstü göremiyorum

Bu modemin hakkı bu kadar daha fazla hız vereyor mu kablosuz da yoksa bir ayar mı çekilmesi lazım, teşekkürler

Hocam 50 MB üstü için 5 GHz sinyal vermesi gerekir sizdeki modem 2.4 GHz frekansında çalışıyor Max 45-50 verebilir.

İnfinity 401 e geçmeniz gerekmekte yada bir adet 5 GHz modunda çalışan accespoint alıp modeme eternet ile bağlamanız gerek

İyi akşamlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GuitarxtanbuL

quote:

Arkadaşlar merhaba ben bu netmaster cihaza sahibim. benim normal tarifem 100 mbps ethernet kabloyla tam hız alabiliyorken diğer tüm wifili cihazlarımda 46-47 mbps üstü göremiyorum

Bu modemin hakkı bu kadar daha fazla hız vereyor mu kablosuz da yoksa bir ayar mı çekilmesi lazım, teşekkürler

Hocam 50 MB üstü için 5 GHz sinyal vermesi gerekir sizdeki modem 2.4 GHz frekansında çalışıyor Max 45-50 verebilir.

İnfinity 401 e geçmeniz gerekmekte yada bir adet 5 GHz modunda çalışan accespoint alıp modeme eternet ile bağlamanız gerek

İyi akşamlar

Alıntıları Göster
    Anladım hocam teşekkürler bilgi için, durduk yere masraf çıkmasın bari şimdi, böyle kullanırım artık :)

Kablonet konusunda bir arkadaş aynı bu modemle 100 mbps wifi hız aldığını iddaa ediyor da o yüzden bana bir şüphe düştü acaba benim kapasitem vardı da ona rağmen mi hız alamıyorum diye. Ama dediğinize göre öyle değilmiş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • STBC TX ayarı ne işe yarıyor arkadaşlar, kapalı mı kalsın...?
  • diyar_21 kullanıcısına yanıt
    Değerli Kullanıcımız,

STBC TX değeri açık veya otomatik olarak kullanıldığında bağlantı sağlayan kablosuz cihazların band genişliğine göre eşit bir şekilde hız dağılımı yapar. Kapalı seçeneği seçildiğinde bağlantı sağlayan en yüksek band genişliğine sahip kablosuz istemci desteklediği hıza göre en yüksek hız değerini alır ve eşit bir şekilde hız dağılımı yapmaz. Bu nedenle Otomatik veya Açık konumda kullanılmalıdır.

Saygılarımızla.
  • Arkadaşlar bu modem VDSL uyumlumu internete ona göre abonelik yapacağım

• GuitarxtanbuL kullanıcısına yanıt
    hocam bunu araştırıyordum ben de sağolun. bunun uygulanışı nasil oluyor sinyal kaybi yaşar mıyız.ya da modemin desteklemediği cihazlar olabilir mi. bosuna para vermeyelim yanlis seye. bir de yeni bir ağ mi kuruluyor bunu taktigimiz zaman?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

İyi akşamlar

Alıntıları Göster
    2.4 ghz wifi bağlantının 50mb üstü hız desteklemedigini nerden çıkardınız?yada bu bilgiyi nerden buldunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: börü06

Arkadaşlar bu modem VDSL uyumlumu internete ona göre abonelik yapacağım
    Vdsl ne alaka?kablo modem bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: abyss_ati

2.4 ghz wifi bağlantının 50mb üstü hız desteklemedigini nerden çıkardınız?yada bu bilgiyi nerden buldunuz?

Hocam normalde desteklemez ama netmaster kullananlar 50 MB aldıklarını söylüyorlar ben 2.4 de 30 u gecemedim neye göre söylediklerini bilmiyorum forumda dolasirsaniz görebilirsiniz.

• 100mbps akıllı sınırsız tarifesine geçtim ancak wireless te 32mbps ethernet ile 60 mbps civarı hız alıyorum, ne kablonet ne masternet derdime çare olmadı..

• quote:

quote:

Hocam normalde desteklemez ama netmaster kullananlar 50 MB aldıklarını söylüyorlar ben 2.4 de 30 u gecemedim neye göre söylediklerini bilmiyorum forumda dolasirsaniz görebilirsiniz.

Alıntıları Göster
    Ben 383zn kullaniyorum,100m int. Aldığımda wifi'den 93-95mb hız alıyorum.bu hızı hem mi6 cep telefonumdan,hemde dark marka usb wifi dongle takılı pc'den alıyorum...ekledigim foto nitro hizmetinden,torrentte indirme hızı görülüyor, sağ alttada pc'nin wifi bağlı olduğu görülüyor.

Netmaster CBW-383ZN Teknik Destek Konusu

2.4 ghz wifi bağlantısının teorik hızı 300 mbps dir.modem kutusundada yazan bu değer göstermelik yazilmiyor.

383zn modemlerde wifi hızla ilgili bir sorun yok.bazi arkadaşların modemlerinde stabilite sorunu yada yazilimsal veya diğer faktörlere bağlı wifi sorunlarinin mevcut olduğunu biliyoruz ama bunu kıstas alıp bu modem wifiden 50mb üzeri hız vermiyor demek yanlış bir yonlendirme.bak benim modem 100mb hız veriyor,benimki farklı özel bir uretimmi...

• abyss_ati A kullanıcısına yanıt
    Özel bir ayar yaptınız mı modemde? Ayar ekranını paylaşabilir misiniz?

• abyss_ati A kullanıcısına yanıt
    NetMASTER_ N kullanıcısına yanıt
    yapmamiz gereken ayrı bir ayar vs var mı hocam. modemin dibinden 45 50 arasi uzaktan 35 40 arasi aliyorum. 24mbps iken tamamini uzak oramdan alıyordum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oasceuis

yapmamiz gereken ayrı bir ayar vs var mı hocam. modemin dibinden 45 50 arasi uzaktan 35 40 arasi aliyorum. 24mbps iken tamamini uzak oramdan alıyordum

Benim ayarlar bu şekilde.bu ayarlarla wifi sürekli N modunda yayın yapar.N modu en yüksek hızlı wifi sinyalidir,b ve g moduna göre.resimlerdekinden başka hiçbir ayarı degistirmedim...

• tamas kullanıcısına yanıt
    Yukarda paylaştım.

• quote:

Alıntıları Göster
    şu an kullanıyorum 100 mb rahat çalıştıyor
  • GuitarxtanbuL kullanıcısına yanıt
    Nasıl 100mbps ye ulaştınız? :)

• quote:

Orijinalden alıntı: tamas

Hocam 24 sınırsız aldım 44 TL nitro paketi var 24 saatlik 100 MB hizmet veriyor. Steam de 12mb/sn ile download yaptım 4-5 oyun indirdim yani modem o hızları wifi olarak görüyor

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tamas

Hocam 24 sınırsız aldım 44 TL nitro paketi var 24 saatlik 100 MB hizmet veriyor. Steam de 12mb/sn ile download yaptım 4-5 oyun indirdim yani modem o hızları wifi olarak görüyor

Alıntıları Göster
    Demekki neymiş,modemin wifi'sinde bir kusur yokmuş.

"50 MB üstü hız alamazsın" diyerekte insanlara yanlış bilgi vermiyelim.sonra millet gaza gelip modemi yerden yere vurmaya başlıyor

Bence gayet stabil,sorunsuz ve kusursuz çalışan bir model 383zn.kullandigim yaklaşık 4-5 yıllık zaman zarfında,bir defa dahi kapat-ac yapma gereksinimi duymadığım nadir modemlerdendir kendisi.

• eve yeni bir western digital my cloud home 3tb network diski kurdum. hard disk kablo ile direkt modem gigabit ethernete bağlı. aynı şekilde laptop ve xbox da kablo ile modeme bağlılar yani evde wifi kullanan sadece bir kaç cep telefonu var. wifi sinyalinin güçsüzlüğü vs konularına hiç girmicem onu zaten kabullendik te benim sorunum başka.

wd my cloud home applikasyonu ile cep telefonundaki fotoları hard diske yedekle dediğim zaman yaklaşık 500-600 foto attıktan sonra wifiın yanında telefonda bir ünlem işareti çıkıyor ve evde hiç bir cihaz modeme wifi ile bağlanamıyor. ağı unut deyip yeniden bağlanmak istediğim zaman ise doğru şifre girmeme rağmen authentication hatası veriyor. ama bu sırada modemde ve kablo ile bağlı cihazlarda internet çalışmaya devam ediyor sıkıntı sadece wifi da. sorunu çözmenin tek yolu da modemi kapatıp tekrar açmak.

wifi bu kadar data trafiğini mi kaldıramıyor acaba yedekleme yaparken bir fikri olan var mıdır?
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.