Şimdi Ara

Netflix Türkiye | Bitrate ve Kalite Sorunu (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
287
Cevap
3
Favori
19.205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Netflix canli sohbette bende konustum gecen. Daha netflixin bitrate dusurdugunden bile bi haberler musteri temsilcileri. Bende ne zaman normale donecek diye soracaktim. Bu cevabi aldiktan sonra vazgectim sormaktan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARroWCoLT

Şu 7 mbps infoda nerede yazan rakam?
    Tv kumandası info tuşuna basınca.

• Müşteri hizmetleri pek bilgili değiller bitrate ne demek bilmiyorlar.

• Yok abi türkiyede teknoloji bu yüzden gelişmiyor toplum olarak cahiliz bari netflixte çalışıyorsun az öğren araştır şu bitrate nedir neyin nesidir koskoca şirket açıklama yapıyor bunların haberleri bile yoksa durum vahim. Teknik servislerde aynı şekilde ülkede 1 kelime anlatana kadar diliniz kuruyor...
  • Dün geceden beri 4K Ultra HD'den yüksek bitrate almaya başladım, buffering kesinlikle yok. Ondan önceki gün faciaydı. PS4 uygulaması da güncelleme kurdu. İyileştirme vs yaptılar sanıyorum, bir kontrol etsin herkes.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dictattor

Dün geceden beri 4K Ultra HD'den yüksek bitrate almaya başladım, buffering kesinlikle yok. Ondan önceki gün faciaydı. PS4 uygulaması da güncelleme kurdu. İyileştirme vs yaptılar sanıyorum, bir kontrol etsin herkes.
    Sağ analoğa basınca bitrateyi görürsünüz. Bu arada bir değişiklik yok. 7 mbps ile çakma 4k yı vermeye devam ediyorlar. Türkiye ye gelen yabancı şirketler bile hemen uyum sağlıyorlar ülkeye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mu5tafa -- 6 Haziran 2020; 23:54:37 >
  • benim korkum, türk telekom'un falan kısıtlamanın kalıcı olması konusunda bastırması...

• quote:

Orijinalden alıntı: Dictattor

Dün geceden beri 4K Ultra HD'den yüksek bitrate almaya başladım, buffering kesinlikle yok. Ondan önceki gün faciaydı. PS4 uygulaması da güncelleme kurdu. İyileştirme vs yaptılar sanıyorum, bir kontrol etsin herkes.
    Bitrate degerlerine baktiniz mi? Kac Mps?

• Öyle olursa zaten çoğu kişi netflix aboneliğini sonlandırır öyle saçma iş olmaz. Valla ben bile ya paketi düşürürüm yada iptal ederim üyeliğimi cidden bitrateler yerlerde sürünüyor şuan 1080p nin. Hafif karanlık sahnelerde bulutlanmaya başlıyor... Sanarsın internetten izliyoruz...
  • Hayat normale döneli çok oldu ama Netflix halen bunun üstüne yatıyor. Bunu kalıcı hale getirecekler sanırım. Toplu bir tepki koymak gerekecek
  • Netflix’in yaptığı fırsatçılıktır. Sunucuları yetersiz kalıyorsa bu 4K ya da 1080p izlemek isteyen müşterinin sorunu değildir. Bu durumda fiyat politikanı değiştirip paketleri ucuzlatacaksın ya da aldığın paranın hakkını verip sunucularını düzelteceksin. Senin sunucun herkesin aynı anda izlediği zaman kapasite problemi yaşayacaksa bu kadar müşteri neden alıyorsun? Açık büfe kahvaltıya gidip işletmenin “Salatalığımız az, lütfen herkes 1 tane alsın” demesi ile aynı sey, su an yapılan. Bunu Türk firması yapsa anlarım da böyle global bir şirketin yapması acınası bir durum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dmitri Karamazov -- 10 Haziran 2020; 12:16:45 >
  • Bildiğim kadarıyla sıkıntı kendi sunucularında değil, daha az veri tüketilsin diye avrupanın aldığı bir karardı bir çok video servisinin bitrate düşürmesi. Diğer platformların normale döndürüp döndürmediğini bilmiyorum ama bu netflix düzeltmeyi hızlandırmalı. Ben bitrate düzelene kadar iptal ettim, bence de ya indirim ya da üst pakete ücretsiz geçirilmesi gerek (en üst pakettekileri bilemiyorum).

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar geçen American of last crime mi ne bir film var ya onu izledim netflixten yeni yüklenen. 1.78 Mbps yazıyordu bitrate değerinde 1080p olarak. Sizce bu değer nasıl ? Yani rezalet midir ? Kumandanın info tuşuna basarak gözüküyor. Normal netflix ağ testi yaptığımda ise 22.50 Mb/s yazıyor yani bu değer nedir ? 35 megabitlik fiber turk telekom kulanıcısıyım bu değerler nedir arkadaşlar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: WatchAndLearnn

Arkadaşlar geçen American of last crime mi ne bir film var ya onu izledim netflixten yeni yüklenen. 1.78 Mbps yazıyordu bitrate değerinde 1080p olarak. Sizce bu değer nasıl ? Yani rezalet midir ? Kumandanın info tuşuna basarak gözüküyor. Normal netflix ağ testi yaptığımda ise 22.50 Mb/s yazıyor yani bu değer nedir ? 35 megabitlik fiber turk telekom kulanıcısıyım bu değerler nedir arkadaşlar ?
    Rezalet...En az 8 mps olması gerekirdi..4K 'lar 22-25 Mps arası normalde..Hesabını siz yapın..
  • Backstreet kullanıcısına yanıt
    Ben de öyle düşündüm ama normalde better call saul dizisinde bile 2490 kbps yazıyordu yani 2.5 megabit civarında. Bu film neden böyle 1.78 izletti bana deliricem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WatchAndLearnn

Ben de öyle düşündüm ama normalde better call saul dizisinde bile 2490 kbps yazıyordu yani 2.5 megabit civarında. Bu film neden böyle 1.78 izletti bana deliricem.
    Nedeni COVİD..Herkes evinde yasak var izlemek için yüklendi,internet ağı sıkışmasın diye...Ama yavaş yavaş artıracaklar kaliteyi..Ne zaman belli değil..2490 Kps bile az yani :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Backstreet

Nedeni COVİD..Herkes evinde yasak var izlemek için yüklendi,internet ağı sıkışmasın diye...Ama yavaş yavaş artıracaklar kaliteyi..Ne zaman belli değil..2490 Kps bile az yani :)

Alıntıları Göster
    Tüm dünyada normale döndü hızlar. Türkiye de millet bir şey demez diye düşük bitrateler devam ediyor. Ses çıkaran olmazsa böyle de sürer.

• mu5tafa kullanıcısına yanıt
    Netflix türkiyeye bi sorsanız toplu dilekçe felan versek internet üzerinden varmı böyle bir imkanımız yani olmaz böyle 1.78 megabit bitrate nedir internetten izlesem daha kaliteli olur görüntü.
  • Az evvel görüştüm, bitrate konusunda çok şikayet alıyorlar sanırım, cihazınızı kontrol edelim bık bık dedi.

dedim lüzumu yok, farklı cihaz ve isplerle denedim.

Şu an bir kısıtlama görünmüyor diyor ancak baya baya 7.62 devam ediyor.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.