Şimdi Ara

NETFLİX Hız Sorunu (Kablonet) Sizin hızınız kaç. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
212
Cevap
2
Favori
25.955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba ben de ttnet fiber 50mb kullanıcısıyım, 3-4 gündür aynı sorunu yaşıyorum, hız testinde sorun yok ama LG smarttv de yayın kalitesi 480p oluyor genelde,
    Ttnet’e Twitter’dan yazdım şimdi..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 3. Dünya ülkesi bile değiliz. Vatandaşına zerre kadar değer vermeyen bir ülke olabilir mi yaaa?

Sırf para yurt dışına çıkmasını diye yapmayacakları yok.

Sanane kardeşim benim izlediklerimden, sanane Netflix keyfimden.

Bir yerden verirken diğer yerden almaya bayılıyorlar.

AKN kalktı dedik, gizli saklı kısıtlama geldi. Yasak geldi ama salağa yatarak sorun yok diyerek işin içinden çıkıyorlar.

4k Tv'de 480p olacak iş mi?

1 Ocak öncesi çatır çatır izlerken noldu da böyle oldu.

Tüm sorumluların tez zamanda acılar içinde sürünerek yok olması dileğiyle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iko81

3. Dünya ülkesi bile değiliz. Vatandaşına zerre kadar değer vermeyen bir ülke olabilir mi yaaa?

Sırf para yurt dışına çıkmasını diye yapmayacakları yok.

Sanane kardeşim benim izlediklerimden, sanane Netflix keyfimden.

Bir yerden verirken diğer yerden almaya bayılıyorlar.

AKN kalktı dedik, gizli saklı kısıtlama geldi. Yasak geldi ama salağa yatarak sorun yok diyerek işin içinden çıkıyorlar.

4k Tv'de 480p olacak iş mi?

1 Ocak öncesi çatır çatır izlerken noldu da böyle oldu.

Tüm sorumluların tez zamanda acılar içinde sürünerek yok olması dileğiyle
    480p hiç hoş değil şaka gibi aynısı bendede mevcut mesela sizde nasıl bilmiyorum sabahları bende 4k açılıyo özellikle akşam 6 dan sonra bırakın 4k yı tvnin netinden film bile izleyemiyorum takılıyo sorun tvden mi diye fabrika ayarlarına döndüm herşeyi yaptım olmuyo parasını verip hizmet alamıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cizmele -- 4 Şubat 2019; 10:17:41 >

• cizmele kullanıcısına yanıt
    Aynen bende de birkaç gündür böyle,

Telekomdan aradılar kısıtlama vs yok netflix yoğunluktan dolayı yavaştır demeye getirdi, adam uhd yayın sunuyor 200 ülkeye bizde mi yoğunluk var sadece, kaldı ki hız testinde sıkıntı olmayıp yayında olması da başka bir sıkıntıya delalet bence..
    Bu şekilde devam ederse üyeliği iptal ederim dedim,
    Birşey değişeceğini sanmıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cizmele

480p hiç hoş değil şaka gibi aynısı bendede mevcut mesela sizde nasıl bilmiyorum sabahları bende 4k açılıyo özellikle akşam 6 dan sonra bırakın 4k yı tvnin netinden film bile izleyemiyorum takılıyo sorun tvden mi diye fabrika ayarlarına döndüm herşeyi yaptım olmuyo parasını verip hizmet alamıyoruz.

Alıntıları Göster
    Hafta içi sabah evde olmadığım için, bilemiyorum kalite nasıl.
    Hafta sonu 24 saat 480p izledim.
    Tv sıfırladım, fabrika hard reset attım. Sorun kablonette, Samsung tv de değil.

bizde sorun yok diyorlar ama bal gibi netflix sınırlama var. 1,87 mb üzerini göremedim, onda da anca 480p oluyor.

• Genellikle sorun ttnet te yaşanıyor gibi. Bence hiç onlarla muhattap olup kanser olmayın.

Taahhütü olmayan hemen değiştirsin zaten. Taahhütlü olanlar da cayma bedelini 300-500 TL ye kadar karşılayan iss ler var onlara bir baksın derim

• quote:

Orijinalden alıntı: BraveHeart

Görüntü çamur gibi rezalet ya. Kablonet bunu bile bile yapıyor.
    Dün pazar akşamı bana da bir süreliğine oldu yaklaşık 15-20 dakika görüntü 384p den yukarı çıkmadı ama sonra düzeldi

Nadiren oluyor bu durum bende çoğunlukla tak diye Full HD açılıyor

Sizde kablonette hep mi oluyor?

• Akıl sağlığınızı düşünüyorsanız, sakın turk telekoma şikayet kaydı oluşturmayın.

Sizi arayıp robotik cevaplar veren ve network konusunda hiç bir bilgisi olmayan kişiler sadece "alt yapınız sağlam, siteden kaynaklı bir sorun olmalı" diyebiliyorlar.
    Yetkili ya da teknik bilgisi olan birisi ile görüşmek istediğinizde de "bunun için alt yapınızda bir problem" olmalı cevabını veriyor. (bu noktada paradoksa yakalanıyorsunuz)

Özetle; siz ne anlatırsanız anlatın, bilgisayardan bakılıp "sorun yok" deniliyor.

Bu arada Opera da browser ın kendi VPN özelliği ile 720p görüntü alabilmeyi başardım.
    fast.com hız testi normalde 6-10 mbit arası değişirken, Opera VPN ile 48 leri görüyor. Full HD olmamasının sebebi de Operanın en fazla 720p desteklemesi.
  • Soyle bir sey kesfettim, netflix’in hiz test portali fast.com uzerinden samsung Qled tv browserinda veya netflix uygulamasi uzerinden test yapinca hiz 7Mbps’yi gecmezken, iPhone veya iPad ile fast.com sitesinde gene wifi ile test yapinca 25-40Mbps leri goruyor bende. Bu sekilde karsilastiran oldu mu? Sorun bir sekilde kullandigimiz TV lerin network ayarlarinda veya cihazin kapasitesiyle ilgili olabilir mi? Apple urunlerin network hiz kapasitesi vs daha iyiyse apple tv 4k ile deneyen oldu mu acaba hic?

• Voksk V kullanıcısına yanıt
    Ben Apple TV 4K, PS4, 2 ayrı bilgisayar ile test ettim. Hepsinde aynı sorun mevcut. (Telefonu operatör ile test edip fast.com da yüksek sonuç alabilirsiniz.)
  • mrgrss M kullanıcısına yanıt
    Ben telefonu ve ipadi 5ghz wifi ile test edip bu sonuclari almistim o enteresan. Turkcell 4.5g ile de denemistim 45Mbps civari sonuc verdi.

• TürkTelekom fiber kullanan birisi olarak bende Netflixte sorun yaşıyorum. 4k TV de 480p keyfi yaşıyorum. Bir zevkimiz vardı onuda elimizden aldılar sağ olsunlar. Türk Telekoma hemde Netfilixe Şikayet kaydı oluşturup 1 hafta bekleyeceğim. Sorun yaşatmayan internet sağlayıcıları var mı? Türk Net vb gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hatabo -- 4 Şubat 2019; 21:4:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hatabo

TürkTelekom fiber kullanan birisi olarak bende Netflixte sorun yaşıyorum. 4k TV de 480p keyfi yaşıyorum. Bir zevkimiz vardı onuda elimizden aldılar sağ olsunlar. Türk Telekoma hemde Netfilixe Şikayet kaydı oluşturup 1 hafta bekleyeceğim. Sorun yaşatmayan internet sağlayıcıları var mı? Türk Net vb gibi
    kablonet,türknet,superonline gibi iss'lerde sorun yaşanmıyor.

sadece türk telekom ve netspeed'de yaşayan var bu forumda sanırım genel olarak.
  • Turktelekom kullanıyorum ve içerikler bir türlü yüklenmiyor.240p de izliyor gibiyim

• Türk Telekom kullananlar olarak sizde benim gibi şikayet kaydı oluşturun. Herkes şikayet kaydı oluşturursa faydası olacaktır diye düşünüyorum.
  • ekşide de bu sorunu yaşayan biri varmış. Yani kısacası iss'ler netflix'e kısıtlama yapıyor. Adı da bandwidth throttling diye geçiyormuş bu olayın.

Türk telekom başı çekiyor bu işte.
  • Ben Türk telekom Fiber kullanıyorum ve netflix i takır takır izliyorum hiç bir sorun da yok. Dün nightflayeri bitirdim ve yaklaşık 25-30 GB internet gitti. Yani hali hazırda şuanda bende sıkıntı yok hız kısıtlaması ya da engelleme vs yok..

Hızım 50mbps Fiber Turk Telekom
  • BlackLead kullanıcısına yanıt
    Kablonette nasıl sorun yaşanmıyor Konunun başlığında kablonet yazıyor zaten ve konuda da kablonet kullanıp sorun yaşayan birçok arkadaş var.
  • Bir kaç hafta önce iPhone üzerinden 1080p dizi izliyordum şuan 144p/240p izliyorum. Arap telekom kısıtlama falan yaptı sanırım. Speedtest 25 mbps fast.com 5 mbps civarı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Krone -- 6 Şubat 2019; 0:50:31 >
  • Sorunsuz kullanan arkadaşlar umarım ilerde de hiç sorun yaşamazlar ama bu ortada bir problem olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
    Bulunduğunuz bölgede kullanım ile ilgili sıkıntı yaşanmıyor olabilir ama bu durum da değişken maalesef
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.