Şimdi Ara

NETATMO TERMOSTAT PAYLAŞIM (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.755
Cevap
87
Favori
215.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BAEMER

Evet Netatmo ile ilk raporum web ekranına düştü

NETATMO TERMOSTAT PAYLAŞIM

bilgi paylaşımı adına benimkide ek'te

• BAEMER B kullanıcısına yanıt
    Merhaba, ilk resimdeki oda sıcaklığı / set değeri gösteren grafiği günün tamamını gösterecek şekilde tekrar paylaşabilirmisiniz?

Ayarladığınız derecede ısıyı sabit tutabilme kapasitesini merak ediyorum, kendim modülasyonlu honeywell kullanıyorum kıyas imkanı olur.
  • Evin izolasyonu iyi sanıyodum mok gibiymiş :) Netatmo da bunu kanıtladı. Sıva üstüne boya vurup geçmişler biz de manto var sanıyoruz. Neyse netatmo sağolsun işe yarıyor.
  • Kardeş dediğin pek anlayamadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: murattiss

Merhaba, ilk resimdeki oda sıcaklığı / set değeri gösteren grafiği günün tamamını gösterecek şekilde tekrar paylaşabilirmisiniz?

Ayarladığınız derecede ısıyı sabit tutabilme kapasitesini merak ediyorum, kendim modülasyonlu honeywell kullanıyorum kıyas imkanı olur.

Kardeş dediğini pek anlayamadım
    mesela 22 dereceye ayarladiginizda ne kadar dalgalanmayla sabit tutuyor onu merak ettim.

• NETATMO TERMOSTAT PAYLAŞIM

• Çok güzel bir cihaz da...
    Keşke cihaz üzerinden kombi tam kontrol edilebilseymiş.

Mesela hiç balkona çıkmadan musluk suyunun derecesini değiştirebilmek isterdim.
    Kazan sıcaklığını kısıp açabilmek veya kombinin modülasyonunu izleyebilmek..

Tek eksiği bu bence...
    Teşekkürler, başarılı görünüyor.

Bir de kombiniz oda ısısını 1 saatte 1 derece artırabilmiş görünüyor oldukca iyi bir süre, kaç dereceye ayarlı kombiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murattiss -- 8 Ocak 2016; 12:01:37 >
  • 55 derece kardeşim Demirdöküm vinto

• quote:

Orijinalden alıntı: fotbes

Çok güzel bir cihaz da...
    Keşke cihaz üzerinden kombi tam kontrol edilebilseymiş.

Mesela hiç balkona çıkmadan musluk suyunun derecesini değiştirebilmek isterdim.
    Kazan sıcaklığını kısıp açabilmek veya kombinin modülasyonunu izleyebilmek..

Tek eksiği bu bence...

Aynen dediğin gibi ben de bu fonksiyonların olmasını isterdim.

• Raporu bana da E-mail ile gönderdiler. Ayni Zaman'da Web'de de mevcut.

Hala pid algoritma gelmedi ama önceden çalıştırma var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Defender110 -- 11 Ocak 2016; 21:17:46 >
  • Selamlar..

Kombimi de, Netatmo'yu da sıfırdan alacağım.

Ancak kombi olarak ariston genius premium evo istiyorum.

Netatmo'yu bu kombi ile kullanan var mı acaba?

Bir de ariston'u aradım "bizim termostatlardan kullanmazsanız, garanti dışı kalır" dediler.
    Aslında ne alaka??
    Bu tüketici kanununa aykırı... Mecbur değiliz ki sizin dayatma termostatlarınıza...

Sonuçta hepsi aynı on/off mantığıyla çalışıyor.

Bir paylaşım görmüştüm DHde ama nerde unuttum.
    Benzer olayda biri arıza yaşamış ve garanti dışı saymışlar.
    O da onlara noterden ihtarname çekmiş. Yasal değil yaptığınız, demiş.

Sonra kombisi tamir edilmiş.

Kısacası ben vaillant istemiyorum.
    Modülasyon aralığı çok daha geniş ve tasarruflu olan aristonu istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fotbes

Selamlar..

Kombimi de, Netatmo'yu da sıfırdan alacağım.

Ancak kombi olarak ariston genius premium evo istiyorum.

Netatmo'yu bu kombi ile kullanan var mı acaba?

Bir de ariston'u aradım "bizim termostatlardan kullanmazsanız, garanti dışı kalır" dediler.
    Aslında ne alaka??
    Bu tüketici kanununa aykırı... Mecbur değiliz ki sizin dayatma termostatlarınıza...

Sonuçta hepsi aynı on/off mantığıyla çalışıyor.

Bir paylaşım görmüştüm DHde ama nerde unuttum.
    Benzer olayda biri arıza yaşamış ve garanti dışı saymışlar.
    O da onlara noterden ihtarname çekmiş. Yasal değil yaptığınız, demiş.

Sonra kombisi tamir edilmiş.

Kısacası ben vaillant istemiyorum.
    Modülasyon aralığı çok daha geniş ve tasarruflu olan aristonu istiyorum.

hocam uyumluluk konusunu bilmiyorum ama garanti konusu çok saçma.
    zaten çoğu kullanıcı kendi takıyor termostatını. benim kombim arıza verdiğinde gerekirse termostatı sökerim ondan sonra servisi çağırırım.
    benim kombim airfel ve kapağının açılıp açılmadığı ile ilgili herhangi bir mühür (etiket) yok. Bir çoğunda da öyle olduğunu düşünüyorum.

Aynı zamanda dediğin gibi en kötü ihtarname yada tüketici heyeti ile çözülebilir. Çünkü bugün arabalar için bile yetkiili servis dışında yapılan bakımlarda garanti dışı kalınmayacağıyla ilgili davalar olduğunu okumuştum.

• marcelor kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.. Aynen bu yolu izleyeceğim.

Netatmo kesin, kombiye daha karar vermedim.

Yani arabayı almadan önce, kış lastiği almak gibi birşey oldu bu :))
  • merhaba arkadaşlar uzun zamandır OT almayı düşünüyorum yılbaşından önce olan indirimleri de kaçırmış bulunmakla indirimleri de bekliyorum. indirimleri beklerken araştırmalarıma devame diyordum v Netatmo ile karşılaşıncaya kadar honeywell y87rf2008 modülasyonlu modelini almaya karar vermiştim.
    şimdi ben size durumumu biraz anlatayım ve yorumlarınız bekliyorum

öncelikle evimin yapsından bahsedeyim:

Yer : AYDIN
    Cephe : kuzey güney doğu
    EV : bürüt 143 m2
    yerden ısıtma kullanıyorum
    1. kat altı otopark üstüm dolu
    dış duvarlar bims blok kirişlerde mantolama var.

evimin bilgileri bunlar
    ayrıca evimde kombi olarak viessman vitodents 50 yoğuşmalı ve modülasyonlu bir kombi var.

ben hem tasarruf hem de konfor için OT kullanmak istiyorum ve beni cezbeden yanları telefonla kontrol

şimdi honeywell bana şu imkanları sunuyor
    modülasyon
    haftalık program telefondan kontrol gibi ama ısı algoritması falan sunmuyor.
    Netatmo anladığım adarıoyla on/off kuru kontak ile çalışıyor elektirği ana hattan alıyor. ben yerden ısıtma kulalndığım için modülasyonun daha faydalı olacağnı düşünüyorum ama siznlerin de yorumları önemli benim için
    genel olarak bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim

• Honeywell muadilini kullanan biri olarak 2 sorum olacak:
    1. Netatmoda destek yardım servis nasıl? Bir sorun oluşursa nasıl halledeceğiz?
    2. Bağlantı stabil mi?

• Destek yardım beklemeyin. İngilizce biliyorsanız yardım destek alabilirsiniz. Türkçe Mail'ler yolladım cevap alamadım ama İngilizce yazdığımda 5 dk içinde destek geliyor diyebilirim.

Bağlantı sorunu hiç yaşamadım ve çok memnunum. Cosa dan netatmo ya geçen biri olarak iyi bir seçim yaptığımı düşünüyorum. Bir buçuk aydır kullanıyorum hiç bağlantı problemi çekmedim. İnternet kesintisi olduğunda ise zaten bağlantı geldiğinde kendiliğinden bağlanıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: BAEMER

Destek yardım beklemeyin. İngilizce biliyorsanız yardım destek alabilirsiniz. Türkçe Mail'ler yolladım cevap alamadım ama İngilizce yazdığımda 5 dk içinde destek geliyor diyebilirim.

Bağlantı sorunu hiç yaşamadım ve çok memnunum. Cosa dan netatmo ya geçen biri olarak iyi bir seçim yaptığımı düşünüyorum. Bir buçuk aydır kullanıyorum hiç bağlantı problemi çekmedim. İnternet kesintisi olduğunda ise zaten bağlantı geldiğinde kendiliğinden bağlanıyor

peki destek almamızı gerektirecek sorunlar yaşatır mı bu cihaz?

nitekim ülkemizde servisi yok, birşeyi yok.. kara kaşına gözüne alacağız ama 500 tl az para da değil :)
  • Servisinin olmaması hayal kırıklığı oldu. Honeywellden bu rapor için geçneyi düşünüyordum. Birkaç yıl HW ile devam eder sonra bakarım o zaman.

Bir sorum daha olacak bu raporlara bakarak programlama yapıp fayda gördünüz mü? Yoksa sadece bilgi verir nitelikli bir rapor nu?

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.