Şimdi Ara

NETATMO TERMOSTAT PAYLAŞIM (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.753
Cevap
89
Favori
213.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: marcelor

Tahmin'in altında;
    "Dış mekan ısıs için bilgi kaynağı" bende çıkmıyor çok garip. Diyecem yazılım farkı ama benim cihazımda iphone

O kısım bendede yoktu cihaz otomatik ayarlara geçmek istedi onay verdikten sonra çıktı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BAEMER B kullanıcısına yanıt
    ozaman ben beklemede kalayım :)
  • Bende de ısıtma algoritması seçeneği yok henüz. Sadece hysteresis kullanılıyor. Siz ne zamandır kullanıyorsunuz? Açıklamalarında 3 hafta gibi bir süre yazıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Defender110

Bende de ısıtma algoritması seçeneği yok henüz. Sadece hysteresis kullanılıyor. Siz ne zamandır kullanıyorsunuz? Açıklamalarında 3 hafta gibi bir süre yazıyor.

Kurulumdan sonra 10 gün sonra açıldı.Otomatik ayarlara geçmek istediğini bildirdi bende tamam dedikten sonra o ayarlar açıldı
  • quote:

Orijinalden alıntı: BAEMER

quote:

Bende de ısıtma algoritması seçeneği yok henüz. Sadece hysteresis kullanılıyor. Siz ne zamandır kullanıyorsunuz? Açıklamalarında 3 hafta gibi bir süre yazıyor.

Kurulumdan sonra 10 gün sonra açıldı.Otomatik ayarlara geçmek istediğini bildirdi bende tamam dedikten sonra o ayarlar açıldı

ben 5 aralık da kurmuşu, bana da aynı şekilde mesaj geldi otomatik ayarlar için, ancak sadece ısıtmaya başlama süresini kendi ayarlıyor. algoritma seçeneği mevcut değil. Netatmo forumlarında, bazen ileri seviye algoritmaya gerek görülmüyor, mevcut uygun çıkıyor diye okumuştum ama. Belki de bana bu şekilde denk geldi.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BAEMER

quote:

ben 5 aralık da kurmuşu, bana da aynı şekilde mesaj geldi otomatik ayarlar için, ancak sadece ısıtmaya başlama süresini kendi ayarlıyor. algoritma seçeneği mevcut değil. Netatmo forumlarında, bazen ileri seviye algoritmaya gerek görülmüyor, mevcut uygun çıkıyor diye okumuştum ama. Belki de bana bu şekilde denk geldi.

Bilemiyorum kardeş bende çıktı kullanıyoruz işte.Ne gibi farkı var veya yok onuda bilemem

• Defender110 D kullanıcısına yanıt
    bana hiçbirşey gelmedi. gerçi ben baya yeniyim
  • birkaç gündür bakıyorum akşam 18.00 da 22,5c lik programa geçmesi gereken cihaz 16.00 civarında çalışmaya başlıyor. Sanırım tahmin durumundan dolayı evin yaklaşık 2 saatte o ısıya yükseleceğini öngörüp erken çalıştırmaya başlıyor. Benim için gereksiz olduğunu düşündüğümden ötürü kapattım. Şimdi tam saatinde başlıyor çalışmaya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tolga Gökdemir

birkaç gündür bakıyorum akşam 18.00 da 22,5c lik programa geçmesi gereken cihaz 16.00 civarında çalışmaya başlıyor. Sanırım tahmin durumundan dolayı evin yaklaşık 2 saatte o ısıya yükseleceğini öngörüp erken çalıştırmaya başlıyor. Benim için gereksiz olduğunu düşündüğümden ötürü kapattım. Şimdi tam saatinde başlıyor çalışmaya.

Evet bende dün akşam kapattım. Tahmin özelliği açıksa o dereceye saatinde varmak için önceden çalışıyor. Benim içinde gereksiz

• Ben suan deneme aşamasındayım.tahmini kapatınca konfor düşer sadece ama iyi yaltımlı evde işe yarar...bende acık şuan 19:00 da evdeyim diyorum 16:30 da açtı. Şuam evdeyim 21.1 de ev kapadı şuan 3 dak sonra tekrar açtı.orasını bende anlamadım:)

• Arkadaşlar belki biraz giriş seviyesinde sorularım olacak ama yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.
    Netatmo HomeKit uyumlu termostat almak istiyorum fakat daha önce termostat kullanmadım, kombim e.c.a confort premix, bu akıllı termostat ile uyumlumudur.
    Ayrıca odaların sıcaklıklarını ayrı ayrı ayarlamak istesem netatmo uyumlu termostatic valve varmıdır ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba,

Netatmo kombi ile uyumlu olduğunu düşünüyorum. İstersen servise tekrar sor ama netatmo alacam diye sorma..termostat takarsam kombime aç/kapa yaptırabilirmiyim diye sorarsan cevap verirler. Veya cosa'nın sitesine gir orda kombi modelini yaz cosa ile uyumlu çıkarsa netatmo ilede uyumludur.Netatmo termostatik vana ile oda termostadının bağlantısını kuramazsın. Bu şekilde benim bildiğim çalışan oda termostatı yok. Sizinde söylediğiniz üzere termostatik vana senin oda termostatı harici diğer odalardaki sıcaklığı ayarlar ( odalarda ısı farkı yoksa kullanmaya bile gerek yok )
  • macerhan'a ilave olarak. Piyasadaki netanmoların hepsi homekit uyumlu değil. En azından benimkinin kutusunda vailant amblemi vardı ve hometkit uyumu yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: marcelor

macerhan'a ilave olarak. Piyasadaki netanmoların hepsi homekit uyumlu değil. En azından benimkinin kutusunda vailant amblemi vardı ve hometkit uyumu yok

aynen öyle benimkide homekit uyumlu değil malasef..iphone kullanıcısı olarak bunu sonradan fark ettim ne güzel ''hey siri evin sıcaklığını 21 e ayarla '' diyecektim diyemedim :) homekit sürümü akasyaavm'de applestore da var sanırım. yinede sorarsın arayıp..ama fiyat 649 tl filan olması lazım. ben 530 tl ye almıştım vailant bayisinden..
  • Macerhan arkadaşım yardımın için teşekkür ederim. Benim termostatik vana kullanmak istememdeki amacım evin dublex olması ve yatak odalarının ayrı katta olması. Yazacağım senaryolarda yatmaya giderken üst kattaki vanaları kısmak boşuna o odalarda yanmasını engellemek. Keza aynı işlemin tersini gün içi kullanımlarında yapmak istiyorum.
    Danfoss un zwave olarak var böyle bir ürünü ama sanırım homekit uyumlu olmadığı için senaryoya sokamam.
    Ürün şöyle bişey,
    http://dturk.com/z-wave-radiator-thermostat.html
    @macerhan @marcelor
    NETATMO TERMOSTAT PAYLAŞIM

• quote:

Orijinalden alıntı: Cenkdilbaz

Macerhan arkadaşım yardımın için teşekkür ederim. Benim termostatik vana kullanmak istememdeki amacım evin dublex olması ve yatak odalarının ayrı katta olması. Yazacağım senaryolarda yatmaya giderken üst kattaki vanaları kısmak boşuna o odalarda yanmasını engellemek. Keza aynı işlemin tersini gün içi kullanımlarında yapmak istiyorum.
    Danfoss un zwave olarak var böyle bir ürünü ama sanırım homekit uyumlu olmadığı için senaryoya sokamam.
    Ürün şöyle bişey,
    http://dturk.com/z-wave-radiator-thermostat.html
    @macerhan @marcelor
    NETATMO TERMOSTAT PAYLAŞIM

rica ederim fakat nacizane fikrim evin hiç odasını kısma...biliyorsunki ısınan hava yükselir..sıcaklık evin dubleks olduğu için yukarıdaki odalara kaçmasın...biraz konforun bozulur gibime geldi :)

• Hiç böyle düşünmemiştim haklısın sanırım, biraz öne eca ile görüştüm aç/kapada sorun olmadığını söylediler. Apple storedan siparişi geçtim bakalım homekit gelicek yarın. Montajını yapıp burdan paylaşacağım belki burdan benim gibi bilgi arayanlara yardımı olur. Şu homekit işi gerçekten keyifli bişey olcak gibi @macerhan

• honeywelle karar vermişken birde bunu inceleyeyim dedim ama pek iyi etmedim sanki :) karar vermişken arada kaldım. Sanırım ikisinide kullanan arkadaşlar var aradaki farkı birazda olsa kullanım açısından açıklayabilirse sevinirim. Birde sanırım bunda modülasyon modu yok direk on/off olarak çalışıyor doğrumudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bf

honeywelle karar vermişken birde bunu inceleyeyim dedim ama pek iyi etmedim sanki :) karar vermişken arada kaldım. Sanırım ikisinide kullanan arkadaşlar var aradaki farkı birazda olsa kullanım açısından açıklayabilirse sevinirim. Birde sanırım bunda modülasyon modu yok direk on/off olarak çalışıyor doğrumudur?

honeywell kullanmadım ama ben netatmodan son derece memnunun...çok nadir bağlantı kopması yaşıyordum fakat onuda modemden olduğunun farkına vardım. Modülasyon çok farklı birşey bu fiyatlara bulabilirmisin bilmiyorum. Bildiğim kadarıyla modülasyonu kombininde desteklemesi gerekiyor. Daha fazla bilgi sahibi olan arkadaşlar konu hakkında bilgi vereceğine eminim.. ( netatmo homekit olanı alırsan daha iyi olur )
  • modülasyon özelliği kombimde mevcut honeywell alırsam da modülasyonlu olanını düşünmüştüm ama yakıt açısından modülasyonlu ile on off arasındaki fark nedir bilemedim? Fakat bundaki evi öğrenme algoritması da honeywellde yok bildiğim kadarıyla modülasyona karşılık bu denk gelebilir belkide
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.