Şimdi Ara

Nem Alma Cihazı Tavsiye (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
624
Cevap
31
Favori
284.703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşalr Zonguldka da yaşıyorum ve evim denize yakın. Yazın evde nem oranı %70-75 arası, kışın ise %55-60 arası. Yazın yani şu günlerde yatarken bile terliyoruz. Apartmanda yönetimsel sorunlardan dolayı klima taktıramıyorum. Bu nem alma cihazları yazın işe yarar mı? bu sıkıntılı buhranlı havayı rahatlatır mı? mesela ev şuan 28 derece nem %71, çok bunaltıcı geliyor. Nemi düşürmek yeterli gelir mi? Bu cihazların evi ısıttığı söylenmiş, ne kadar ısıtma yapıyor. Kullanan arkadaşlar bir yorum yaparsa çok sevinirim. Olumlu cevap gelirse hemen alacağım
  • timomass kullanıcısına yanıt
    Oda sıcaklıgindan daha sicak bir hava üflüyor yazın kullanması zor ben söyliyim . Kullanılır diyenlere sakın inanma . Kışın ise 10 numara bir çözüm oldugunu düsünüyorum .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • timomass kullanıcısına yanıt
    yazın işe yaramaz. nemi düşürse bile evi 1 derece daha ısıtır.
  • Arkadaslar Herkese merhaba. Bu tarz cihazlari daha once de okumustum ama pek yararli olacagini dusunmedigim icin dikkate almamistim acikcasi. Ama iki gundur hem buradan hem de satis sitesindeki yorumlari tek tek okuyorum. Kullanan arkadaslar oldukca memnun gorunuyor. Bizim de oturdigumuz dairede (8yillik bina) kuf problemi var. Banyo tavani neredeyse tamamen kuf kapli. Salonda tek cephe koselerden kuflenme yapiyor az da olsa. Yatak odasinda da yone ayni cephe (yalitim kaynakli) duvari oldugu gibi kuf icersindeydi. Camasir suyuyla silip temizleyip uzerine kopuk yapistirdim duvarin tamamina. Bir sure odayi sicak tuttu ama kuflenme sorunu cozulmedi. Evi fazla havalandirdigimiz soylenemez. Bugun de evin nem oranini olctum farkli zamanlarda. Bugun ogleden sonra ile aksam arasindaki olcumlerime gore %58 ile %64 arasinda nem var.

Sorum: Sizce nem alma cihazi alsam benim evimde de faydasi olur mu, yoksa nem orani zaten makul seviyede ve bir faydasi olmaz mi?

Cihaz kullanmis ve bilgisi olan arkadaslarin cevaplarini bekliyorum.

Ona gore bir an once cihaz satinalmayi dusumuyorum.

Tesekkurler. Nemsiz gunler..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• zaxaza Z kullanıcısına yanıt
    Olctugunuz degerler dogru ise size bu cihaz fayda etmez gibi . Zaten olmasi gereken degerde nem oraniniz var asagi yukari . Sizdeki rutubetin sebebi arastirilmali

• quote:

Orijinalden alıntı: yavuzazgin

Olctugunuz degerler dogru ise size bu cihaz fayda etmez gibi . Zaten olmasi gereken degerde nem oraniniz var asagi yukari . Sizdeki rutubetin sebebi arastirilmali
    yavuzazgin cevap icin cok tesekkurler. Dairenin bir cephesi bosta, yan binayla bitisik degil ve mutahit sadece sivali bir vaziyette birakmis yan tarafi ve genelde o cepheden kuflenme baslayip yayiliyor tavanlarda ve duvarlarda.

Nem degerleri (dogru olcum almissam) normal seviyelerde gibi gorunse de bu cihazin kuflenmeyi azaltici etkisi olmaz mi acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Illaki olur ama soyle bir durum var ben cihazi aldigimda 700 liraydi simdi olmus 2,5 bin tl . Bu paralari verilecek cihazlar degiller . Bjnu alicagina klima alabilirsin .

• yavuzazgin kullanıcısına yanıt
    Cevap icin tesekkurler.

Baya arastirdiktan sonra, Olefini OL22 almaya karar verdim. Bugun cihazim geldi ve test etmeye basladim. Belirlu bir sure kullandiktan sonra ben de tecrubelerimi paylasirim burada.

Daha once nem alma cihazi kullanan arkadaslara bir sorum olacak: Cihaz rutin sesinin disinda arada hafif bir hisilti ve hirilti gibi ses cikariyor kisa sureler halinde. Sanki rezonans gibi. Acaba normal midir? Tesekkurler

Selamlar, ben de 12NA modelini kullanıyorum. Benzer ses bende de oluyor. Sanki alet tam ısınsa hrıltı sesi gececekmiş gibi ancak geçmiyor. Gerçi ben genelde 1 saat civarı çalıştırıyorum.

Benim merak ettiğim konu biraz daha farklı. Bu tarz ürünlerin elektrik faturasına olan etkisi nedir arkadaşlar? Yukarıda da belirttiğim gibi saatini kurup 1 saat filan ancak çalıştırıyorum. Evin ortasına koyup - ki evim çok büyük değil, 2 odayı ancak kullanıyoruz, gün boyunca çalıştırmayı planlıyorum.

Güç Kaynağı
    220-240/1/50
    V/Ph/Hz
    Nominal Elektrik Tüketimi 170W
    Maksimum Elektrik Tüketimi 200W
    Maksimum Akım 0.9 A
  • Ben cok kullanuyorum . Faturaya oyle ahim sahim bir fark olusturmadi.

• quote:

Orijinalden alıntı: HoXLeY

Selamlar, ben de 12NA modelini kullanıyorum. Benzer ses bende de oluyor. Sanki alet tam ısınsa hrıltı sesi gececekmiş gibi ancak geçmiyor. Gerçi ben genelde 1 saat civarı çalıştırıyorum.

Benim merak ettiğim konu biraz daha farklı. Bu tarz ürünlerin elektrik faturasına olan etkisi nedir arkadaşlar? Yukarıda da belirttiğim gibi saatini kurup 1 saat filan ancak çalıştırıyorum. Evin ortasına koyup - ki evim çok büyük değil, 2 odayı ancak kullanıyoruz, gün boyunca çalıştırmayı planlıyorum.

Güç Kaynağı
    220-240/1/50
    V/Ph/Hz
    Nominal Elektrik Tüketimi 170W
    Maksimum Elektrik Tüketimi 200W
    Maksimum Akım 0.9 A
    evet ben de bu konuyu merak ediyorum
  • Cihazi tam bir aydir kullaniyorum. Cok memnunuz. Evin isindigini hissediyoruz artik. Hem nemi aliyor hem de hava daha kolay isiniyor. Elektrik faturasini merak ediyordum. O da geldi. Ciddi bir fark yansimadi faturama. Yani kabul edilebilir seviyede. 20-30 tl gibi. Kullanici olarak kesinlikle tavsiye ederim bu tarz cihazlari mutlaka.
    Neden daha once almamisiz diye birbirimize sorup duruyoruz.

HoXLeY H kullanıcısına yanıt
    Olefini'de bu ses var. Cihazın içinde ince tabakalardan oluşan soğutucu bir panel var. Bu panelin boşta durması lazım ama alttaki su biriken yerin plastiğine değiyor. Kompresör ve fan sesi dışındaki gıcık hışırtı sesi buradan geliyor. Bu soğutucu panelin altına ses yapmayacak bir şey koymak için cihazın içindeki neredeyse bütün parçaları sökmek gerekiyor. Sırf bu ses yüzünden aldığıma pişman oluyorum. Neden başka bir şey almadım diyorum.
  • Merhaba arkadaslar epeydir bu nem alma cihazindan kullaniyorum . Biliyorsunuz bu cihazlar kabaca oratmdaki havayi içine cekip , bu havadaki suyu tutup kuru havayi tekrar geri verme prensibi ile calismakta . Dolayisi ile evdeki havayi çekerken havadaki herseyi cekmekte . Kullandigim makinanin kendi filtresi var ancak yeterli gormedigim icin otomobillerde kullanılan klima filtresini de bu cihaza baglayarak cift filtre ile kullaniyordum. Evimde 2 tanede kedi olunca filtrelerde kisaa surede dolmakta .

Egerki bu havadaki yabanci cisimler cihazin icerisine dolmaya başlayinca evaparatörde ve cihazin diger ic aksamlarinda birikiyor ve burada baktarilerin vs dolusmasina ve üflenen havanin da saglıksız olmasına sebep olmakta .

Sonuc itibari ile cift filtre ile kullanmama ragmen fotolardanda goreceginiz gibi icerisi baya bir kirlenmiş . Cihazi soküp detayli bir temizlik yaptim . Bunun icin gerekenler ; elektrik süpürgesi , diş fırçası , bezler , temizleyici maddeler , su , fıs fıs püskurtücü . Aslinda bir hava úfleyici olsa dahada iyi olurdu . Cihazi komple tertemiz yapip toparlayarak yeniden yola devam edecegiz .

Bu arada kullandigim cihazin kalitesi baya iyi imiş . Malzemeden falan calmamislar . Sokmesi takmasida gayet basit . Elinizden geliyorsa kullanan arkadaşlara cihazlarini temizlemesini tavsiye ederim .
     Nem Alma Cihazı Tavsiye
     Nem Alma Cihazı Tavsiye
     Nem Alma Cihazı Tavsiye
     Nem Alma Cihazı Tavsiye
     Nem Alma Cihazı Tavsiye

Marka model nedir

Marka model nedir

• Merhaba arkadaşlar nem alma cihazı almayı düşünüyordum trotecin nem alma özelliği olan mobil kliması da var direk onu alsam kışın nem alma özelliğini yazın klima özelliğini kullanabilir miyim. Mobil Klima TROTEC PAC 4100 E (14.000 btu)

• fkursunat kullanıcısına yanıt
    Hocam cihazı hâlâ kullanıyor musunuz son durum nedir

• Neferzade kullanıcısına yanıt
    trotec ttk 52 idi yanlış hatırlamıyorsam
    Hâlâ kullanıyor musunuz yaşadığınız problemler arızalar var mı?

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.