Şimdi Ara

Nem Alma Cihazı Tavsiye (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
623
Cevap
31
Favori
284.324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    halen kullanıyorum . Herhangi bir problem yaşamadım lakin yukarıda anlattığım gibi arada açıp temizlemek lazım yoksa faydasının yanında zararda verir içinde toplanan tozdan falan .
  • hala kullanıyorum. çamaşır kurutmak için kullanıyorum artık o nedenle nerdeyse her gün kullanıyoruz diyebilirim. o odanın havası bariz kuru oluyor. şuanda tek uyarı ışığı yanıyor oda filtre temizlemeyle ilgili. filtreye baktım temiz ama bir hava kompresörüyle üfletsem o ışıkta söner bence. ışık yanıyor ama çalışmasında da sorun yok :) çok memnun kaldım.
  • Ebac ve trotec arası da kaldım.
    10 aylık bebeğimiz var, odamız %80nemlerde dolaşıyor ve duvarlarda küf mantarı oluştu.

Yatak odamızın büyüklüğü 17 18 m2 kadar. Hangi cihazı Önerirsiniz.

Trotec TTK 52E
    Trotec TTK 69E
    Trotec TTK 95e
    Ebac 3850e
    Ebac 2850e

Yada başka bir cihaz?
    Evimiz 75m2 civarı. İstanbul Sarıyer Deyiz tepeddyiz ama sahile Araçla 5 dk mesafedeyiz.

Normalde hiç planda yoktu ama çocuğumun sağlığı için almam lazım. 2.el makinelere de bakıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pokemon39 P kullanıcısına yanıt
    merhaba
    marka bu cihazlarda ne kadar önemlidir bilmiyorum en uygun fiyatlı olanı da alsanız iş görür
    bu cihazlar çok sık arıza yapan veya sık süreler ile bakım isteyen cihazlar değildir en uygun olanını alın gitsin
    kış günü odaları havalandırsanız da denize yakın
    nem oldukça yüksek seyrediyor ve odaları havalandırmak pek işe yaramıyor
    bugünlerde mesela İstanbul bağıl nem
    16-17 derecede %80-90 larda geziyor
    ev içi ve ev dışı ısıl fark 6-7 derece olsa
    havalandırma sonrası ev içi bağıl nem pek düşmüş olmadığı gibi hızla eski sevyesine geri geliyor

nem alma cihazları hepsi higrostatlıdır hedef neme gelince kompresör durur ama fan kapatmaz
    kapatırsa nemi ölçemez
    kullandığınız süre içerisinde en sessiz olanı alsanız bile fan sesi bir müddet sonra rahatsız edecektir
    bunun için en kullanışlı yöntem zaman ayarlı kullanmaktır hızlı nem alabilen kapasitesi yüksek
    cihaz alırsanız rahat edersiniz
    en az 20 lt gün seçin sabah akşam birer saat çalıştırma ile hızlıca nemi %50'ye getirip konfor sunabilsin
    veya şimdiki modellerde belki fanı da kapatan cihaz vardır bunu bir araştırın
    duvara bir manuel higrometre takın cihaz kapalı iken nemi doğru göstermez buna bakıp açarsınız
    temiz hava için bulabilirseniz aktif karbon filtre
    takabalirsiniz ben bulamadım siz bulursanız mutlaka kullanın

küf için kesin çözüm değil bu cihazlar ama küfü azalttığı ve geciktirdiği söylenebilir
    sadece küfü önlemek için almayı düşünüyorsanız
    bunu bilin
    %50 nemde bile soğuk duvar yoğunlaşma yapacaktır
    küf yapan duvarı ısı izolasyonu ile çözeceksiniz kesin çözüm bu
    duvar içten soğuk olmasına ve yoğunlaşma yapmasına izin vermeyin içten köpüklü alçı lehva ile izolasyon yapın kurtulun tüm odayı yapmanız gerekmez soğuk cepheyi yapın maliyeti 500-600 lirayı geçmez
    sonra yine konfor ve sağlık için nem almayı kullanın
    nem almayı da bebeğe yakın kullanmayın
    fan sayesinde havada ne varsa mikro zararlılar vs.
    üstüne gelir
    kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 19 Kasım 2019; 22:51:47 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi akşamlar, ben yeni ev satın aldım. Ev mantolamalı, kuzey cephe. Güneşi az görüyor. Alt kat boş. Evim içinin ısısı 24-25 derece. Nem ölçer cihazım (%50-55) arası nem ölçüyor. Ancak ben evin havasız ve nemli gibi hissediyorum. Pencereyi açıp nem oranı %40,'a düşünce rahat hissediyorum. Arka odada daha çok nem var. Kıyafetler dolapta ıslak gibi his veriyor. Ev 140 m2. Bende nem alma cihazı araştırıyorum. Ne tavsiye edersiniz. Faydası olur mu, havayı aynı zamanda temizlermi.

• sakaryavib kullanıcısına yanıt
    aslında nem oranınız iyi gibi bizim ev 50 ye düşşe bayram ederiz makine var ancak 55 e filan düşürüyor o da finalde yani .

sizin bulunduğunuz il veya bölge ile ilgili olabilir. sıva da kullanılan malzemeler yeni ise onlar kokuyor olabilir. bol bol cam açmak bence şimdilik size göre şahsi fikrim nem alıcı %50 nemi zaten daha aşşağı düşürmez ve zaten gerksiz.

havalandırma ile ilgili sıkıntı var bence.
    bina yeni ise bunun gibi durumlar oluşbilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: blueice32

aslında nem oranınız iyi gibi bizim ev 50 ye düşşe bayram ederiz makine var ancak 55 e filan düşürüyor o da finalde yani .

sizin bulunduğunuz il veya bölge ile ilgili olabilir. sıva da kullanılan malzemeler yeni ise onlar kokuyor olabilir. bol bol cam açmak bence şimdilik size göre şahsi fikrim nem alıcı %50 nemi zaten daha aşşağı düşürmez ve zaten gerksiz.

havalandırma ile ilgili sıkıntı var bence.
    Hocam nem ölçer cihazımı kontrol edeyim. Eğer bozuk değilse, dediğiniz gibi ev yeni olduğu için birde arka odalar güneş görmediği için olabilir. Birde evin mantolaması çok iyi, enerji kimlik belgesi var b sınıfı. Bölge balıkesir merkez. Acaba mantolama evin hava almasını engelliyormu. İnternette bununla ilgili yazılar okudum. Yani mantolamanın aslında gereksiz olduğu ile ilgili. Ama koskoca devlet bunu niye zorunlu yapsın birde bu var. Selamlar saygılar

sıfır evlerde oluyor o koku iyi havalandırma gerekir. bebek filan varsa özellikle bu önemli.

bazen evi çok ucuza getirmek isteyen uyanıklar sertifikasız ürünler kullanıyorlar bu da olabiliyor nadir de olsa.

mantolomanın gerekli olduğu kesin yoksa küf oluyor zaten.
    Binayi betondan yapiyorlar ve beton ıslak oluyor . Yeni binalarda (ki bizim binada da boyleydi ilk seneler ) mantolama oldugu icin duvarlar kuruyamiyor kısa sürede . Buda evde neme sebebiyet veriyor . Bir kac sene sonra duzeliyor . Bizim binada net olarak anlamistim bunu .

• quote:

Orijinalden alıntı: yavuzazgin

Binayi betondan yapiyorlar ve beton ıslak oluyor . Yeni binalarda (ki bizim binada da boyleydi ilk seneler ) mantolama oldugu icin duvarlar kuruyamiyor kısa sürede . Buda evde neme sebebiyet veriyor . Bir kac sene sonra duzeliyor . Bizim binada net olarak anlamistim bunu .
    Evet bizimde ilk yılımız, inşallah önümüzdeki sene bu sorun azalır. Teşekkür ederim.

• Neferzade kullanıcısına yanıt
    Yeni gordum soruyu. Gec oldu ama: Olefini OL22

• Hayırlı günler. Bu nem alma cihazları sıcak havamı üflüyor yoksa soğuk havamı?

• quote:

Orijinalden alıntı: flonky

Hayırlı günler. Bu nem alma cihazları sıcak havamı üflüyor yoksa soğuk havamı?
    Aslında ortam havasını üflüyor
    sadece 1 derece yüksek üflüyor diyebiliriz

• blueice32 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Bu cihazlar hakkında bilginiz varmıdır fujidoor diye bir ürün var nasıldır sizce kalite olarak.

NEM ALMA CİHAZI FujiDoor FDR-NM20 - Nem Alıcı 20Lt/g 2.300,00 TL yerine 1.396,80 TL
    https://urun.n11.com/diger/nem-alma-cihazi-fujidoor-fdr-nm20-nem-alici-20ltg-P364762449

• flonky kullanıcısına yanıt
    Hic bilgim yok ama ana prensip aynı. Cok değişeceğini sanmam. Ayrica 20 lt / gün hiç fena değil

• blueice32 kullanıcısına yanıt
    Aldım hocam makineyi. Evde bazen %75 nem oranı oluyordu koridora koydum akşam 6 saat falan çalışıyor şuan 50-55 arasına düşüyor nem. Çıkan su miktarı çok iyi akşam 5lt su çıkartıyor tam hızında. Almak isteyen olursa diye yazıyorum. Tekerlekli kolay hareket ediyor sessiz diyebilirim hatta daha fazla ses olur diye bekledim açıkçası. Görevini yapıyor diyebilirim.

• flonky kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Görüşlerinizi paylasin faydalansin herkes :)

• quote:

Orijinalden alıntı: flonky

Aldım hocam makineyi. Evde bazen %75 nem oranı oluyordu koridora koydum akşam 6 saat falan çalışıyor şuan 50-55 arasına düşüyor nem. Çıkan su miktarı çok iyi akşam 5lt su çıkartıyor tam hızında. Almak isteyen olursa diye yazıyorum. Tekerlekli kolay hareket ediyor sessiz diyebilirim hatta daha fazla ses olur diye bekledim açıkçası. Görevini yapıyor diyebilirim.
    Hocam biraz daha ayrıntı verebilirmisin.Ebac 3850 bakıyordum ama fiyat 2400 çok geliyor.Bu neredeyse yarı fiyatına.

Ebac 3580 de çamaşır kurutma,hava temizleme var.Bu cihazda da bu özellik varmı...Servis neresi filtresini falan yenilemek için kolay bulabilirmiyiz vs...Şimdiden Teşekkürler...
  • garcy kullanıcısına yanıt
    Kurutma özelliği var filtresi ebac gibi basit bir parça 1 yılda bir defa su tutulsa temizlenir. Malzeme kalitesi iyi. Hava temizleme özelliği gibi birşey yok ama çalışma felsefesi ebacle aynı olduğu için öyle çok bir etki olacağını düşünmüyorum. Nem alma sırasında havayı zaten temizliyor. Satış taktiği olduğunu düşünüyorum. 3 modu var Kurutma , Sürekli Çalışma, Akıllı nem alma. 3 hız seçeneği var ayrıca. Ben hiçbir modu kullanmadan %50nem oranına ayarlayıp düşük fan hızında kullanıyorum eğer nem fazla düşmezse hızlı moda getirip yatacağım zaman kapatıyorum. Sesi buzdolabı çalışması kadar. Fanı hızlı yaparssanız ses yükseliyor emiş gücü artıyor buna göre. Kurutma modu bu makina olsun ebac olsun öyle çok etkili olacağını düşünmüyorum açıkçası 20ltlik makinalar çok üstesinden gelemez bence. Zaten kullanma kılavuzunda bunu belirtiyor. O diğer markalarında bu fiyatlarda olması lazım nasıl bunlar yükseliyor anlam veremiyorum.

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.