Şimdi Ara

NEJAT İŞLER'İN hdp Yİ SEÇMESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yer yer zaman zaman CHP nin HDP den ne farkı var diyesim gelmiyor değil.
  • Bu sanatçılar !!!!!!' bi süper.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha öncesinde "Nejat İşler sizce hangi partiye oy verir?" gibi bir soruyla karşılaşsaydım "HDP" işaretlerdim zaten. Şaşırmadığım bir haberdir.

Nejat İşler ezik profili gizemli, bir lütuf olarak pazarlayan bir insandır. Sözlerinden, "entelektüel (!) kokan yazılarından açıkça belli oluyor. Klasik bir solcu. Mazoşist yaşam tarzıyla cool olmayı başarabilmesi ilginç, neyse, bu ayrı bir konu.

Benim düşüncem nettir; bu ülkenin başındaki sorunların kaynağının çoğu sosyalist zihniyettir. Devletin nasyanol sosyalist yaklaşımından yeşil (islamcı) sosyalist yaklaşıma geçiş yapması daha da berbatlaştırmıştır. Marksist sosyalizm yaklaşım ise bizi Yunanistan gibi yapar; batarız. O yüzden Nejat İşler'in çağrısına olumlu yanıt vermiyorum.
  • Nasıl Ekmeleddine vermemek için selahattine verdilerse şimdide verecekler
    şahsi görüşüm muhalefet yapma konusunda 4 tane kılıçdaroğlu 1 tane selahattin etmez
  • HDP'ye oy verecek olan insanlara tıpkı bir hayvan muamelesi yaptığınız gerçeği göz önünde duruyor. Değişen dünya düzeninden bahsediyorsunuz fakat değişen sistemlerde artık kafatasi milliyetçiliğinin kalmadığını, fasistligin prim yapmadığını goremiyorsunuz.
    Ben Hdpli degilim. Bircok noktada benim gibilerin kafasında da derin soru işareti bırakmıştır. Fakat bir sosyalist olarak Hdpnin sol degerlerden en azından bazılarına bile sahip çıkıyor oluşu beni heyecanlandiriyor. Kimse Hdpden bir Türkiye İsci Partisi meclis performansı beklemiyor. Fakat meclise girmesi bile sol blokun güçlenmesine yetecektir. Heparli ergen ve heyecanlı gençler eksileyebilir simdi.

• nejat işler seçse ne olur seçmese ne olur ? 1 tane diziyle filmle meşhur olmuş kendini bi nimetten sayan tipin tekin.. Sanki ülkeye çok bir yararı varda ona göre etken olacak kişi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fidel Castro

HDP'ye oy verecek olan insanlara tıpkı bir hayvan muamelesi yaptığınız gerçeği göz önünde duruyor. Değişen dünya düzeninden bahsediyorsunuz fakat değişen sistemlerde artık kafatasi milliyetçiliğinin kalmadığını, fasistligin prim yapmadığını goremiyorsunuz.
    Ben Hdpli degilim. Bircok noktada benim gibilerin kafasında da derin soru işareti bırakmıştır. Fakat bir sosyalist olarak Hdpnin sol degerlerden en azından bazılarına bile sahip çıkıyor oluşu beni heyecanlandiriyor. Kimse Hdpden bir Türkiye İsci Partisi meclis performansı beklemiyor. Fakat meclise girmesi bile sol blokun güçlenmesine yetecektir. Heparli ergen ve heyecanlı gençler eksileyebilir simdi.

Kafatasçı değilim diyorsun ama hdp nin büyük kütlesinin kürt ırkçısı olduğunu bilmiyorsun.

• quote:

HDP'ye oy verecek olan insanlara tıpkı bir hayvan muamelesi yaptığınız gerçeği göz önünde duruyor. Değişen dünya düzeninden bahsediyorsunuz fakat değişen sistemlerde artık kafatasi milliyetçiliğinin kalmadığını, fasistligin prim yapmadığını goremiyorsunuz.

Pkk ile yakınlığı olan partiye destek çıkılmasını istiyorsun. Vatanı bölmeye çalışan, Kürt-Türk ayrımı yaptıran, 30.000'e yakın şehit verdiren. Kundaktaki bebeği öldüren. En önemlisi kendi halkına yani Kürtlere en çok zarar veren örgütün destek verdiği partiyemi . Bunun Sol,Sağla alakası yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PentaqoN -- 22 Mart 2015; 13:16:03 >

• quote:

He he. Adamlar kürt ırkçılığının alasını yapıyor, HDP'ci kürtlere bir bak istersen. Çok sosyalistler aman aman. İş Hepar'a gelince mi faşist olunuyor ?

Rüyanızda mutluluklar ..

• quote:

Orijinalden alıntı: Auroth

quote:

He he. Adamlar kürt ırkçılığının alasını yapıyor, HDP'ci kürtlere bir bak istersen. Çok sosyalistler aman aman. İş Hepar'a gelince mi faşist olunuyor ?

Rüyanızda mutluluklar ..

hdp seküler bir yapıdır. içinde milliyetçisini de barındırır şeriatçısını da sosyalistini de. zaten nejat işler vedat türkali gibi aydınların imzasını attığı genelgede de umudu büyütmek adına ibaresi var. kimse hdp fanatiği olarak oy vermiyor. aradaki farkı anlayabileceğinizi umuyorum.

• Hayatta değişmeyen şeylerden birtaneside insanların düşüncelerin hiçbirzaman değişmemesi.Değiştiğini zanneteğiniz insanlar sadece maske takar.Bu maskeyi hdp çok güzel takıyor. Tabi yersen.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya gardasim pkk dedigin milliyetci desen kendi halkini olduruyor , sosyalist desen uyusturucu satiyor vs vs net olarak teror orgutu. Eee bunlarda onlarin meclis uzantisi itiraf ettiler , daha neyin solu adamlar goz boyuyor.

Not: Solcu,yesil liberalim

gorusum ortada sermaya tabana yayilmali asker bile ozel olmali egitim bile. Fakat rant icin degil vatan icin yapilmali. Ulke baskanlik sitemiyle yonetilmeli. Sadece kurtler degil tum irklar fillerini konusabilmeli kulturu yasatabilmeli. Kimseye baski yapilmamali.Kurtlerden biz degil iran korkmali, kuzey irak ge kobane politikalatini destekledim.Adalet ozgurluklerle saglanmali. Yesili korumak icin gerekirse daha fazla para harcanmali Devlet aradan cekilmeli devlet halk icin vardir ve yetkisi duzeni saglamaktir. Vs vs goruslerim bunlar hemen hemen ama bazi swyleri kabullenmek lazim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ResenHareketEdenSAVCI -- 23 Mart 2015; 19:03:10 >
  • quote:

quote:

quote:

Rüyanızda mutluluklar ..

hdp seküler bir yapıdır. içinde milliyetçisini de barındırır şeriatçısını da sosyalistini de. zaten nejat işler vedat türkali gibi aydınların imzasını attığı genelgede de umudu büyütmek adına ibaresi var. kimse hdp fanatiği olarak oy vermiyor. aradaki farkı anlayabileceğinizi umuyorum.

Nejat İşler mi aydın?

Vedat Türkali dediğin adam Bdp'nin bağımsızlarını da destekliyordu.Hdp'ye destek verince neden bu kadar şok oldun?Bu adam çıktı tvden Apo'ya selam gönderdi.Yahu bize bilmediğimiz,duyunca şaşıracağımız bir örnek gösterin.Hdp'nin kendini sosyalist ve sol olarak tanımlamasının sebebi açık.Türkiye'de dinci oylar sağ partilerde toplanır.Daha Hadep,Dehap,Dtp,Bdp ortada yokken dindar kesimin oy vereceği kanat şekillendi.Menderes ile başlayıp,Özal ile devam eden,daha sonra Refah ve son olarak Akp.Kürt siyasetçiler bu kesimden ekmek çıkmayacağını anladığı için soldan nemalanmıştır.Şimdinin solcu geçineni Apo ile 1920'lerin Şeyh Said'i arasında zerre fark yoktur.Amaçları ortaktır.Türkiye'de sol kavramının içi o kadar boşaltıldı ki,önce Atatürk düşmanlığı empoze edildi,ardından Kürtçülük palazlandı.Saçları rastalayıp,çayırda gitar çalanlar da potansiyel keklikti.Düşünemeyen bu güruhun marjinallikleri her ota devrim diyen Kürt şovuyla birleşti.Sonra bir bakmışsın terörist olmuş gerilla,bebek katili olmuş lider.

Sırrı Süreyya Önder 2 gün önce ne demişti?

http://www.haberler.com/sirri-sureyya-onder-bir-gun-ocalan-in-kendisi-7102306-haberi/

quote:

Öcalan'ın sesi gelince bu yağmur ve fırtına durdu, güneş doğdu. Birgün gelecek Öcalan'ın kendisi gelecek Mezopotamya'dan dünyayı, demokrasiyi bereketlendirecek.

Adamlar Akp'yi de geçti.Tek adamlığı bırak ilahlaştırma söz konusu.İşte senin seküler dediğin Hdp'nin gerçek yüzü.Biz ülkücülere aşırı diyoruz.Ülkücüler bunların yanında hümanist kalır.En azından uzun namlulu silahlarla kimlik kontrolü yapan bir ülkücü görmüyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FlameSplasher -- 23 Mart 2015; 18:55:10 >

• hemen hdpye veriyor diye aşağılayın bu ülke çok iyi yerlere gidiyor dostum

• Helal olsun.

Aferin Nejat
  • Solcu,barış güvercinleri,adalet timsali vs vs işte. 2:40 dk sonrasına özellikle dikkat, en azından dürüst davranıyor düşmanın tanımını yapıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=iSwictH9HKA
  • quote:

Orijinalden alıntı: FlameSplasher

quote:

quote:

quote:

Rüyanızda mutluluklar ..

Nejat İşler mi aydın?

Vedat Türkali dediğin adam Bdp'nin bağımsızlarını da destekliyordu.Hdp'ye destek verince neden bu kadar şok oldun?Bu adam çıktı tvden Apo'ya selam gönderdi.Yahu bize bilmediğimiz,duyunca şaşıracağımız bir örnek gösterin.Hdp'nin kendini sosyalist ve sol olarak tanımlamasının sebebi açık.Türkiye'de dinci oylar sağ partilerde toplanır.Daha Hadep,Dehap,Dtp,Bdp ortada yokken dindar kesimin oy vereceği kanat şekillendi.Menderes ile başlayıp,Özal ile devam eden,daha sonra Refah ve son olarak Akp.Kürt siyasetçiler bu kesimden ekmek çıkmayacağını anladığı için soldan nemalanmıştır.Şimdinin solcu geçineni Apo ile 1920'lerin Şeyh Said'i arasında zerre fark yoktur.Amaçları ortaktır.Türkiye'de sol kavramının içi o kadar boşaltıldı ki,önce Atatürk düşmanlığı empoze edildi,ardından Kürtçülük palazlandı.Saçları rastalayıp,çayırda gitar çalanlar da potansiyel keklikti.Düşünemeyen bu güruhun marjinallikleri her ota devrim diyen Kürt şovuyla birleşti.Sonra bir bakmışsın terörist olmuş gerilla,bebek katili olmuş lider.

Sırrı Süreyya Önder 2 gün önce ne demişti?

http://www.haberler.com/sirri-sureyya-onder-bir-gun-ocalan-in-kendisi-7102306-haberi/

quote:

Öcalan'ın sesi gelince bu yağmur ve fırtına durdu, güneş doğdu. Birgün gelecek Öcalan'ın kendisi gelecek Mezopotamya'dan dünyayı, demokrasiyi bereketlendirecek.

Adamlar Akp'yi de geçti.Tek adamlığı bırak ilahlaştırma söz konusu.İşte senin seküler dediğin Hdp'nin gerçek yüzü.Biz ülkücülere aşırı diyoruz.Ülkücüler bunların yanında hümanist kalır.En azından uzun namlulu silahlarla kimlik kontrolü yapan bir ülkücü görmüyoruz.

her sanatçı her yazar, toplumcu bir yönü varsa aydındır. ve ikisi de pek tabi aydın. bdp'nin bağımsızlarını hdp'nin bağımsızlarını desteklemesi aydınlığına ya da ilericiliğine halel getirmiyor. kendi görüşünden olmayanı gerici diye yaftalamak saçmalık oluyor.
    nemalanmak gibi tabirlerin siyasi bir karşılığı yok. böyle bir dil kullanmanın da manası yok o yüzden.
    kürt coğrafyası her daim genel hatlarıyla dindar ve milliyetçi bir coğrafyadır. 1920'lerden 70'lere kadar da feodalizm ve skolastizm ile ayaklanmalar ortaya çıkardılar. fakat 70'lerde dünyada esen sosyalist dalga kürt hareketini de etkiledi, ve sosyalizmin kürt hareketi ile kesişen noktaları oldu. kürt hareketi her zaman içinde ulusal damarlar barındıran kesinlikle sınıfsal olmayan bir hareket olduğundan kürt hareketine sosyalist bir hareket demek mümkün değil zaten. bunu kimse yadsımıyor. fakat pragmatist doğrultuda sosyalizmden fazlaca faydalandılar, zaman zaman türkiye sosyalist hareketine zarar da verdiler.
    saçlarım rasta değil, gitar da çalmıyorum fakat bu denli fütursuz temelsiz bir suçlamanın kabul edilecek tarafı yok. bu kısmı ciddiye bile almıyorum. düşünemeyen dediğiniz insanların büyük çoğunluğu sahip olduğunuz siyasi görüşün partizanlarından kat be kat fazla okuyan araştıran adamlardır.
    SSÖ'nün ne dediği beni ilgilendirmiyor. hdp'li değilim.
    kürt siyasi hareketinin neden silahlandığını ve agresifleştiğini de üstteki yazımda anlatmıştım zaten.

• Yillardir sadece soylenenlere inanip yargilamadan yorum yapti beynine yerlestirdi bazi seyleri iki halkta fanatizme dogru gitti.
    Pkk okullari yakip cocuklari oldururken kurt halki hop demedi
    Devlet hizmet goturmeyip insanlari magdur edip ac ve sefil birakirken diger bolgelerde yasayanlar cus demedi oy vermeye devam etti
    Sonuc adamlara degil takimlara oy verildi bu duruma gelindi.
    Askere aglik verildi basbakanlari indirdi ulkeyi hep geri itti

Arkadaslara yeni eski fark etmez partiler onemi dwgil projesi ve fikri olana durust ve adam olana oy verin hersey yoluna girer zamanla bizler olurken onlar gobeklerini kasidi hep

• sanırım kadir inanır da hdp ye yakındı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.