Şimdi Ara

Need for Speed'in PC Sistem Gereksinimleri Oyuncuların Hoşuna Gitmeyecek (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • http://www.vatanbilgisayar.com/hd7730-gddr3-4gb-128bit-amd-radeon-dx111-ekran-karti.html#yorumlar Hocam bunda oynatırmı işlemci i3 4160 bide

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aaa yok ali sami
  • Gtx 970 kullanmakta ve Gtx 750Ti kullanmış biri olarak yazıyorum. Gtx 970'in performansı genel oyunlarda yaklaşık olarak Gtx 750Tİ'ın 2.5katı. En üst ayarlarda 1080p@60fps için Gtx 970 önerilmiş 720p@30fps en düşük 750ti önerilmiş.

1080p@60fps, 1080p@30fpsnin iki katı eder. Kabaca bir hesap yapıldığında 1080p@30fps, 720p@60fps civarlarına geliyor yaklaşık. 720p@60fps de 720p@30fpsnin iki katı eder. Bu durumda 1080p@60fps, 720p@30fps nin 4 katı fark eder. Fakat burada haber yazılan en düşük ayarlar ile high ayarların eşit olması durumuna göre.

Bir de en düşük ayarlar ile high arasındaki farkı siz düşünün. Kısaca haberdeki değerler performansa göre değerlendirildiğinde tutarlı değil. Gtx 970 için doğru ise 750ti için kesinlikle yanlış. Bu değerlere aldanmayın derim.

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Yusac

Yapımcılar iyiyce kafayı sıyırdı. PS4 ün 7850 kullandığını bilmesek inancaz bu dediklerine.
    Hem bu kadar oyala hem böyle saçma sapan sistem gereksinimleri iste. Ellerinde patlasa şu seride artık kurtulsak Ghost Gamesden.

Yanlış biliyorsun. PS4'te Unified 8gb GDR5 ram var yapımcı istediği gibi kullanabiliyor. Driveclub, The Order gibi daha iyi grafikli oyunları bile oynatıyor. PC'de Vram'ı az olan kart çöp olur.
  • Bunlar babadan oğla nesil.
  • quote:

Orjinalden alıntı: SensesBr

Gtx 970 kullanmakta ve Gtx 750Ti kullanmış biri olarak yazıyorum. Gtx 970'in performansı genel oyunlarda yaklaşık olarak Gtx 750Tİ'ın 2.5katı. En üst ayarlarda 1080p@60fps için Gtx 970 önerilmiş 720p@30fps en düşük 750ti önerilmiş.

1080p@60fps, 1080p@30fpsnin iki katı eder. Kabaca bir hesap yapıldığında 1080p@30fps, 720p@60fps civarlarına geliyor yaklaşık. 720p@60fps de 720p@30fpsnin iki katı eder. Bu durumda 1080p@60fps, 720p@30fps nin 4 katı fark eder. Fakat burada haber yazılan en düşük ayarlar ile high ayarların eşit olması durumuna göre.

Bir de en düşük ayarlar ile high arasındaki farkı siz düşünün. Kısaca haberdeki değerler performansa göre değerlendirildiğinde tutarlı değil. Gtx 970 için doğru ise 750ti için kesinlikle yanlış. Bu değerlere aldanmayın derim.

Aynen hocam kabaca gtx 970 ile gtx 750ti arasın da 40 fps fark var youtubedan da baktığım kadarıyla 40 ile 35 fps arası değişiyor yani burada verilen değerlerde büyük bir mantıksızlık var ben kendi pc de denedim 2-3 oyunda bir oyunun 1080p ile 720p arasın da en az 20-30 fps fark var zaten eğer gtx970 high 60 fps oynatabiliyorsa 750ti en kötü 900p 30 fps oynatır

• r9 290 önerilen olduğu surece sıkıntı yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: neo-life

Hiç güleceğim yoktu biraz ufak atta civcivler yesin nvidia kart sattırmak için numaralara başladı bu dediğiniz teknik olarak mümkün değil tabi bilinçli 700 serisi kartlara driver yoluyla bir engel konulmaz ise gtx 970 1080p high ayarda nvidia nın sitesin de aa da açık diyor 60 fps veriyorsa gtx 750 ti medium ayar da 1080p de aa kapalı rahat 30 fps verir bir kere bir oyunun 1080p ile 720 p arasın da sırf en az 15 fps oynuyor detayları söylemedim bile nvidia ya göre gtx 970 aa açık high ayar da 60 fps verecek mümkün değil böyle bir şey hani 900 p dersiniz de inanırız o bile zor açın bakın youtube videolarına gtx 970 witcher 3 de ultra ayar da 40 fps verirken gtx 750 ti low ayar da 1080 p de 30-25 fps arası çalıştırıyor oyunu hiç bilmeyen de gtx 970 ile gtx 750ti arasın da 120 fps fark var zannedecek taş çatlasa 40 fps oynar onu da detayları low yaparak 1080p de oynarsın hadi 900 p olsun aa ayarınıda söylemiyorum bile tabi başta dediğim gibi eski seri kartlara bilinçli olarak bir engel konmuyorsa yada nvidia gtx 970 in 60 fps de çalıştıracağı hakkın da yalan söylemiyorsa

7XX serisi kartlar için redditde makale yayınlandı ve nvidia yı kullanıcılar resmen bomabardımana tutdu eski 780ti kullanıcısı olarak forumlarda bi sövmediğim kalmıştı evet nvidia kasıtlı olarak kepler mimarisini resmen çıkardığı her driver ile ağır ağır biçti.2 ay sonra yaptığı açıklama şuydu kepler serisinde performansı engelleyen bir bug keşfetdik düzeltdik.Hangi aptal buna inanır?
    http://www.geforce.com/whats-new/articles/geforce-353-06-whql-driver-released

• Abartı oyuna abartı gereksinimler. Yakışır.
  • Oyun kesinlikle 970 isteyecek bir oyun gibi durmuyor. Battlefront 970 istiyor onu anlıyorum gerçekten harika gözüküyor, aynı motoru kullanmalarına rağmen NFS de öyle bir görsellik yok zaten konsol sürümünde şehir detayları rezalet seviyedeydi. Eğer çok üstüne düştülerse ve geliştirdilerse anlaşılabilir ama hiç sanmıyorum.
  • Emulatorle oynasan daha az sistem gereksinimi isterdi:)

• bence gayet normal.

• Aa kapat, gölgeleri ve kaplamaları medium al(hiçbir şey kaybetmiyorsun) al sana 1080p oyun.
  • Standartların yükselmesi için gayet iyi ama oyunun standartını aynı tutup sistem gereksinimini arttırmakta saçma olmuş. Ayrıca önerilen sistem sadece high ayarlar mı yoksa AA flan full hali mi ?

• Adamlar 700 serisi orta seviyeden dusuk bir kart istemis cikan yaygaraya bak. Ben ps4 te oynadim texture kalitesi cok dusuktu ama yansilamar vs.. acikti. Cok iyi degil ama kotu de diyemeyecegimiz grafiklere sahip bir oyun. Bence sistem gereksinimleri asiri derecede normal. Zaten ne zaman bu gereksinimler dogru sonuc verdi ki? Bence ekran karti sattirmaya yonelik bir aciklama gibi durmuyor. Yakinda cikacak oyunlarin sistem gereksinimlerinde 980ti kartlar foruyorum. Asil onlar abartiyorlar.

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Noldu pc ciler yok konsol şöyle çöp böyle çöp şikayet etmeyi kesin artık pamuk eller cebe alın kart mart şimdi keko gibi ps4 frover
  • quote:

Orijinalden alıntı: bughunt

quote:

Orjinalden alıntı: neo-life

Hiç güleceğim yoktu biraz ufak atta civcivler yesin nvidia kart sattırmak için numaralara başladı bu dediğiniz teknik olarak mümkün değil tabi bilinçli 700 serisi kartlara driver yoluyla bir engel konulmaz ise gtx 970 1080p high ayarda nvidia nın sitesin de aa da açık diyor 60 fps veriyorsa gtx 750 ti medium ayar da 1080p de aa kapalı rahat 30 fps verir bir kere bir oyunun 1080p ile 720 p arasın da sırf en az 15 fps oynuyor detayları söylemedim bile nvidia ya göre gtx 970 aa açık high ayar da 60 fps verecek mümkün değil böyle bir şey hani 900 p dersiniz de inanırız o bile zor açın bakın youtube videolarına gtx 970 witcher 3 de ultra ayar da 40 fps verirken gtx 750 ti low ayar da 1080 p de 30-25 fps arası çalıştırıyor oyunu hiç bilmeyen de gtx 970 ile gtx 750ti arasın da 120 fps fark var zannedecek taş çatlasa 40 fps oynar onu da detayları low yaparak 1080p de oynarsın hadi 900 p olsun aa ayarınıda söylemiyorum bile tabi başta dediğim gibi eski seri kartlara bilinçli olarak bir engel konmuyorsa yada nvidia gtx 970 in 60 fps de çalıştıracağı hakkın da yalan söylemiyorsa

7XX serisi kartlar için redditde makale yayınlandı ve nvidia yı kullanıcılar resmen bomabardımana tutdu eski 780ti kullanıcısı olarak forumlarda bi sövmediğim kalmıştı evet nvidia kasıtlı olarak kepler mimarisini resmen çıkardığı her driver ile ağır ağır biçti.2 ay sonra yaptığı açıklama şuydu kepler serisinde performansı engelleyen bir bug keşfetdik düzeltdik.Hangi aptal buna inanır?
    http://www.geforce.com/whats-new/articles/geforce-353-06-whql-driver-released

Kesinlikle haklısın formda bunu defalarca söyledim ama inanilmadi.. bende senin gibi bunu farkettim; gtx770 wf3x 4gb kullanıyorum. Bu 9xx serisi çıkmadan önce bf4 witcher3'u 70-90 fps arası ultra Herşey açıkda oynuyordum. Ne bi takılma ne bi kasma vardı. Ancak ne zaman 970cikti aynı oyunlarda fps düşüşleri yaşıyorum ve hafif kasma ve gecikme gibi olaylar olmaya başladı. Gpu kullanımı arttı; ısınma artti. Ben kesinlikle nvidia denen domuzlarin yazılımla 7xx serisini ipe götürdüğünu rahatlıkla söyleyebilirim. Formda bi arkadaşım 780'ni ile eski nvidia sürücülerini ve yeni sürücülerini kurarak tüm oyunlarda güncel fps average tablosu yapmıştı; orda baktığımda yeni sürücülerin fps'de her oyunda artış gösterdiğini gördüm ancak ben hisselerime güveniyorum oyunlarımda bariz takılma ve fps düşüşleri var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orjinalden alıntı: BSC Misafiri

Noldu pc ciler yok konsol şöyle çöp böyle çöp şikayet etmeyi kesin artık pamuk eller cebe alın kart mart şimdi keko gibi ps4 frover

Sıkıntı yok BSC Misafiri Bizim emektarlar bunuda Kaldırır ama sizin -Macintosh- lar bu şekilde daha ne kadar dayanır sen düşün.

• Ben hayatım da böyle saçma gereksinim görmedim ve duymadım eğer oyun çıktığın da gerçekten böyle olacak ise kesinlikle ea ve ekran kartları firmaları tüketiciye kazık atıyor demektir star wars battlefrontu high ayarda txaa açık 1080@60 fps oynatan kart gtx 750 ti 2 ay sonra aynı oyun moturuyla yapılmış oyun da 720p@30 fps nasıl düşüyor gtx 970 ile 750ti arasın da bu kadar fark yok ki bir kere ha 720p de oynatsa ne olur hiç bir şey çünkü bir kere oyun bizzat, kendisi çöp konsolda da texture detayı berbattı yansıma basıp çıkarmışlardı demekki pc de hiç beceremediler

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.