Şimdi Ara

NEED FOR SPEED 2 SE 3DFX destegi ile oynama..

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
1
Favori
77.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şimdi bu Oyunu hatırlayan bi çok kişi vardır..hatırlamayanlara yada küçük arkadaşlarımızada bu oyunu tanımalarını tavsiye ederim..3d nfs serisinin atası bu oyun bi ara (ve dahii hala) çok popüler olan 3dfx voodoo ekran kartı ile tam bir görsel şölen sunmuştu..belki grafikleri bugünkü oyunlar yanında kötü gibi görünebilir..ancak bu oyunu 3dfx bir kartla oynamak, zamanında ayrıcalıktı..biçok kişide eminim bu oyunu 3dfx voodoo ekran kartı ile oynamamıştır..bende ilk kez 3 yıl önce buldugum ikinci el bi voodoo 3 ile oynamıştım..

Neyse konumuza dönelim..bu oyunu şu anki ekran kartınız 3dfx voodoo olmadan, 3d oynamak istermisiniz..normalde bu mümkün diil, 3dfx voodoo olmadan..ama emulatorler sağolsun

Ayarlamalar kısmına daha sonra deginelim..ama hemen söliyeyim directx 9 destegi olmasına ragmen programın, oyunda bu destek olmadıgı için acmıyor..bırakın 7 de kalsın directx..

Ha bide sırası ile indirip oyun klasorune acacagınız emulatör programında şunları yapın..
    sırayla

1-dgVoodooSetup 'u çalıştırın..directx i kontrol edin..7 de kalsın (gerekli ayarların resmi en altta)
    2-nfs2sea 'yı calıştırın..ve 3dfx nfs 2 se keyfini yaşayın..

aslına bakarsanız emulator dosyalarını oyun klasorunun içine atmanızda yetiyormuş..
    ha ben carmagedon 1 i 3dfx oynayacagim derseniz işte o zaman birazcık ayar cekmek gerekio ..

Emulatör link
    http://www.freeweb.hu/dege/dgVoodoo1.50Beta.zip

bu da oyunumuzun 3DFX destegi ile oynanırken çekilmiş bir videosu.

http://www.youtube.com/watch?v=V6Ne5ISbtSM

Bunlar oyundan resimler..

Resimler için Nforcer 'a Teşekkürler..

bu resimde oyunun 3dfx desteği olmayan görüntüsü..3dfx desteginde araç içi, bu görüntü maalesef desteklenmiyor..

forum kurallarına aykırı olduğu için oyunun full versiyonuna link veremiyorum..ama demo versiyonunu eklemeye çalışacağım..

BU sayfada farklı linklerden oyunun demosunu indirebilirsiniz.6.3 mb EA'nın ftp sinede link koymuşlar.
    Yukarıda anlattığım işlemler oyunun demosu içinde geçerlidir..Denendi , çalışıyor.

http://www.gamershell.com/download_4363.shtml

bendeki ayarlar bu şekilde..sorun cikmadan oynaniyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hellfire_x -- 30 Temmuz 2007; 20:29:25 >

• sağol arkadaşım müthiş bir oyun
  • @hellfire_x: Önceki başlıkta kalan resimlerimi koyduğun için teşekkür ederim. Önceki başlıkta yazdıklarımdan da aklımda kalanları eklemek isterim.

- NFS 8: Underground 2'den beri alışık olduğumuz yağmur damlalarının temeli bu oyuna dayanıyormuş. Resimlerde pek belli olmasa da oyundayken bariz belli oluyor damlalar.
    - 3DFX kartlarda çıkan sinekleri merak ederdim, bu merakım da bitmiş oldu (resim 2).
    - Çevre grafiği kalitesinde de iyileşme oluyor, normalde benim resimlerimdeki kadar iyi değil grafikler.
  • Teşekkürler paylaştığın için bi deniyicem
  • oyunu bulsam denerdim ben de . çok uzun bir zaman oynamıştım bu oyunu arkadaşlarla knockout yapardık ne güzel üff
  • ben çalıştıramadım. yazılan her şeyi yaptım yine de olmadı birde iki glide dll dosyasını windows ve system32 içine attım bu sefer çalışır gibi oldu ekran karardı öyle kaldı. yapmamız gereken başka bişey daha mı var yoksa
  • Paylaşım için teşekkür ederiz Gerçekten zamanına göre inanılmaz grafikleri olan bir oyun Bundan sonra gelen oyun yani NFS III: Hot Pursuit ile grafik anlamında iyice coştular diyebilirim Bu oyunu 3dfx desteği ile oynamanın en kötü yanı software deki gibi kokpit görüntüsünün olmaması sanırım ama onun dışında muazzam bir görüntü kalitesi var tabi ki 3dfx desteği ile

• 1997 senesinde NFS2SE çıktı dumur olduk daha iyisi yapılamaz heralde dedik arkadaşlarla :)

Ozamanki config : pentium 133 1mb s3 trio 8mb ram...
    Oyun kare atlıyordu ben ramden sandım ramı 16mb bi çıkardım bu sefer menuler hızlandı süper oldu.
    Daha sonra 4mb s3 virge aldım oyun yine takılıyodu. Meğersem işlemcidenmiş O zamanlar nnerden bilelim :) çok güzel anılarım var aslında özlüyorum o günleri

@hellfire_x arkadaşa teşekkür ediyorum...
  • Tüm NFS serisini oynadım, sanırım en çok oynadığım NFS:2 SE'dı.Ama 3DFX ile hiç oynamamıştım, bir deneyeyim bakalım, teşekkürler.

Ayrıca @nForcer'ın dediği o ekrana vuran damlalar ilk Underground 2'de kullanıldı diye biliyordum ama buradaki resimlerin birinde de belli oluyor ki NFS2'de varmış bu (çok belli olmasa da dikkatli bakınca 4 damla görünüyor ekranda), 97 yapımı bir oyun olduğunu düşünürsek...

Düzenleme:Oyunu da emulatör'ü de kurdum, burada anlatılanları sırasıyla yaptım, nfs2sea'ya bastığımda oyun açılmıyor ama işlemlerde çalışıyor olarak görünüyor, neden olabilir?Need for Speed with 3DFX'le de açmayı denedim yine aynı.Oyunu silip bir daha deneyeyim bakalım...

Denedim yine aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HuNTeR_1907 -- 7 Temmuz 2007; 16:27:20 >

• Keşke yeni çıkan nfslerde de 2 kişilik oynayabilsek.
  • XP Altında NFS2SE oynayamıyorsanız Sırasıyla Yapmanız Gerekenler..
    *http://jeffareid.net/nfs2/nfs2sexp.zip bu veritabanı dosyasını download edin.
    * içinden çıkan *.SDB dosyalarını windows\system32 nin içine atın
    * Başlat\Çalıştır'a sdbinst c:\windows\system32\nfs2senxp.sdb yazın.

İyi oyunlar....

Eğer 3dfx desteği ile oynamak isterseniz ilk önce @hellfire_x arkadaşın yapmış olduğu ayarları yapın.
    Daha sonra Başlat\Çalıştır'a sdbinst c:\windows\system32\nfs2seaxp.sdb yazın.

İşe Yarayacaktır.

Unutmayın
    Normal NFS2SE için sdbinst c:\windows\system32\nfs2senxp.sdb
    3dfx NFS2SE için sdbinst c:\windows\system32\nfs2seaxp.sdb
    Yazıyoruz..

Veritabanı iptali içinde Başlat Çalıştır sdbinst -u c:\windows\system32\nfs2senxp.sdb
    3dfx için ise sdbinst -u c:\windows\system32\nfs2seaxp.sdb

Az önce Oynadım Anılarım Depreşti

• Saol arkadaşım Nolsaji Yapmak İyi Oluyor böle Arada sırada
  • Abi yıllar öncesi canlandı be hey gidi günler uykusuzluğumun baş sebebi nerden koydunuz bu resimler be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Campolist -- 4 Ağustos 2007; 17:16:12 >
  • vay anasini beaaaa anılarim canlandi....bunu kurdugumuz internet cafede agdan oynardik 98-99 yıllarinda...sonra pc lerin birine paraya kıyıp 16mb voodoo banshe almıstık...hatta taktıgımız makinanin saat ucretini arttırmıstık neden diye sorduklarinda 3dfx ekran karti oldugu icin hahahaha :D:D:...millet sıraya girerdi...trok fln vardi o zmanlar yalnıs hatırlamiyosam sonra tomb raider fln hepsi 3dfx de calisirdi...cafeyi kapatir sabaha kadar indiana jones,tomb raider kasardir....NSF2 SE oyun tarihinin onemli bi mihenk tasi ve hep ole kalacak...en guzelide 3dfx oyunlarda eger 3dfx destegi ile uynuyosan oyunun basinda janjanli bi "3dfx" logosu gelirdi efektli fln vay anasini ne kartlardi beaa....ah nvidia ahhhhhhhhh yaktin bizi.............
  • eyy gidi günler heyyy
  • Ya ben kaç senedir bu oyunu 3dfx nasıl oynarım diye arıyodum saolasın arkadaşım yaa helal sanaç Şimdi programı indirip kurucam umarım çalışır.

NFS2SE orjinal CD hala cd çantamda duruyor bee gözünü sevdiğim.
  • Mükemmel bir oyundu. 4 MB ekran kartı ile oynardım.
  • vay be anilarim canlandi birden ne oyundu sabahlara kadar oynardik arkadsla oynarken klavyeyi kirmisti bizim arkadas bende onun kafasini
  • pioneer yazar otobüsü alır iki kişi trafiği alt üst ederdik hey gidi günler 11 sene geçmiş nerdeyse
  • neyaptıysam çalştramadım bellek hatası werio
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.