Şimdi Ara

Nedir Resto Druidlerin Hali

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Burada hiç druid oyuncusu var mı bilmiyorum.Varsa direk üstüne alınsınlar lütfen.
    Lanet resto druidlerin pvp deki hali nedir ? 3v3 e giriyoruz karşımızda resto druid varsa kesinlikle yeniliyoruz.Diğer class healer varsa veya hiç healer yoksa yenilsek de başa baş gidiyor ve karşı tarafta son 1 kişi bırakarak yeniliyoruz.
    Karşımıza feral ve balance druid de geldi ama ne hikmetse ilk ölen hep druidler oldu.Ama resto gelince öldürmenin yanına bile yaklaşamıyoruz.Adam karşımızda hoplaya zıplaya heal yapıyor resmen.
    Diyeceksiniz sen de bul bir druid sen de aynısını karşıya yap.Neden bilmiyorum ama druidlerin hepsinin burnu havada geziyor resmen, kabul etmiyorlar arenayı.
    Patch gelecek belki biraz düzelir dedim ama düzelmedi.Düzelmediği gibi feralı nerflediler.Balance zaten oldum olası bir işe yaramıyor.Bütün druidler resto oldu resmen.
    Forumda da zaten herkes resto druidleri ölümsüz olarak değerlendiriyor.Blizzard ya bunları görmüyor ya da oyundaki tek heal class ı druid yapmaya çalışıyor
    Biraz bufflu troll gibi giriş yaptım ama şu druidlerin haline bir bakın lütfen.Druid değilseniz bana hak vereceğinizden eminim

• Valla ben feral im ama işini bilen resto shaman holy paladin holy priest gibi sınıfları zaten öldürmek dakikalarca sürüyor. Resto druid hiç oynamadım ama o kadar da farkı oluşturan ne acaba?
  • Holy paladin 4.0.6 dan sonra eskisine göre baya kötü oldu :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre Candemir

Valla ben feral im ama işini bilen resto shaman holy paladin holy priest gibi sınıfları zaten öldürmek dakikalarca sürüyor. Resto druid hiç oynamadım ama o kadar da farkı oluşturan ne acaba?

Instant heal skilleri, instant olmayanlarının ct lerinin kısa olması ve diğerlerine göre daha büyük miktarda heal yapmaları.

Bir resto druid bulup duel atıp öldürmeye çalışırsanız anlarsınız neden bahsetmek istediğimi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kal_dorei -- 13 Şubat 2011; 19:59:06 >
  • resto druidin avantajları

1) üzerine saniyede 1k- 6k arası değişen 4 farklı dot (herneyse adı) bırakıp cast etmeden kendini gayet güzel healleyeblior.
    2) barskin ile %20 damage fiziksel damage azaltıyor. 1dk cd . glypı ile crit te atamıyorsunuz
    3) kendisine vuranı anında root a alan bir 40 sn lik dotu daha var
    4) glypt ile instant root a alablior (değişti sanırsam)
    5) slow efektlerinden biçimsel olarak değişerek çıkabliyor.
    6) hala peşinde iseniz dönüp storma alabliyor.
    7) arenaya görünmez gireblirsiniz.
    8) kedi formunda skull bash ile interruptla başlayı fight a gireblirsniz
    9) ayı formuna geçip (rage gelirse) 5 sn stun atablirsiniz.

eksileri

1) leather gidiği için armoru az.
    2) mageler lifebloom u çalmayı seviyor.
    3) savunma sırasında hızlı davranmazsanız eliniz ayağınıza dolaşırsa ölümünüzü izlersiniz.
    4) aklıma gelmior millet çoğaltsın.

• kusura bakma kaldorei ama cok abartmıssın dps isen ya dps yapmayı bilmiyorsun yada item lvl cok dandik druidin ise süper; bana kalırsa druid healerlar bir tek agaca donusunce imba oluyor oda olsun yani yoksa catur cutur gidiyorlar tek basıma dk unholyim healer oldurdum 2 slience ile
  • quote:

Orijinalden alıntı: HeadShoot

kusura bakma kaldorei ama cok abartmıssın dps isen ya dps yapmayı bilmiyorsun yada item lvl cok dandik druidin ise süper; bana kalırsa druid healerlar bir tek agaca donusunce imba oluyor oda olsun yani yoksa catur cutur gidiyorlar tek basıma dk unholyim healer oldurdum 2 slience ile

Karakterim şu ;

http://eu.battle.net/wow/en/character/laughing-skull/tamarrah/simple

Arenaya tek başıma gitmedim tabiki.Dediğim gibi 3v3 yani 3 kişi gittik ve diğerlerinin itemleri benim itemlerimden daha iyiydi (yarı epic).Karşı tarafın itemlerini bilmiyorum ama dandik itemlerle gelselerdi yenilmezdik sanırım.
    2 Silence ile healer öldürebiliyorsan bu senin başarından çok karşındakinin oyunu bilmemesine bağlı.Ayrıca druid sadece ağaç formunda değil normal formdayken de diğer healerlere göre imba.Ya karşına resto druid gelmedi ya da geldi ama oyunu bilmiyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kal_dorei

Balance zaten oldum olası bir işe yaramıyor.

Şurdan sonra okumayı bıraktım.
  • quote:

quote:

kusura bakma kaldorei ama cok abartmıssın dps isen ya dps yapmayı bilmiyorsun yada item lvl cok dandik druidin ise süper; bana kalırsa druid healerlar bir tek agaca donusunce imba oluyor oda olsun yani yoksa catur cutur gidiyorlar tek basıma dk unholyim healer oldurdum 2 slience ile

Karakterim şu ;

Arenaya tek başıma gitmedim tabiki.Dediğim gibi 3v3 yani 3 kişi gittik ve diğerlerinin itemleri benim itemlerimden daha iyiydi (yarı epic).Karşı tarafın itemlerini bilmiyorum ama dandik itemlerle gelselerdi yenilmezdik sanırım.
    2 Silence ile healer öldürebiliyorsan bu senin başarından çok karşındakinin oyunu bilmemesine bağlı.Ayrıca druid sadece ağaç formunda değil normal formdayken de diğer healerlere göre imba.Ya karşına resto druid gelmedi ya da geldi ama oyunu bilmiyordu.

ne yazık ki senin gibi "ne şunların hali, oha şu class ne kadar imba!" diye gezen ama kendi class'ından haberi olmayanlar yüzünden dengeler sürekli olumsuz şekilde değişiyor. abicim o gemler o enchantlar ne öyle? sen pvp setine dodge ve stamina koyarsan kimseyi kesemezsin tabii.

• quote:

Orijinalden alıntı: NaebLis

quote:

quote:

Karakterim şu ;

ne yazık ki senin gibi "ne şunların hali, oha şu class ne kadar imba!" diye gezen ama kendi class'ından haberi olmayanlar yüzünden dengeler sürekli olumsuz şekilde değişiyor. abicim o gemler o enchantlar ne öyle? sen pvp setine dodge ve stamina koyarsan kimseyi kesemezsin tabii.

süper tespit!

• quote:

Orijinalden alıntı: Grommash

quote:

Balance zaten oldum olası bir işe yaramıyor.

Şurdan sonra okumayı bıraktım.

Elemanın dodge gemine laf atacaktım ama bu laf daha fena. Kaç tane moonkin gördün arenada?
  • quote:

Orijinalden alıntı: NaebLis

quote:

quote:

Karakterim şu ;

+1.. retri lola dodge sta gemlediyse, tank metası taktıysa yenilmeye mahkumdur..

bu arada yeri gelmişken bu da benim pvp karakterim... 2-3 hafta önce arena/BG yapmaya başladım..
    henüz çoğu itemim PVE ve karakter çok yeni ama iyi gidiyoruz şimdilik.. yorumlar?

http://eu.battle.net/wow/en/character/karazhan/d%C3%A9atth/simple

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tosunpasa -- 14 Şubat 2011; 10:02:24 >

• suan icin healer olan classları 1 vs 1 de yenebilmek imkansız gibi birsey. healera cc dpsi kesin arenada.

benim main pve icin moonkin , offspec pvpde feral idi. 10 maçın 5-6sını kazanırdık. bu hafta 3v3 de nerfden sonra mac kazanamadık. 6 sene boyunca pvp icin yapılan tüm class skilleri vs. feralde zaten rootdan cıkma var diye ona gore verildiginden rootdan cıkma ozelligi ve feardan cıkmayı aldıklarında feral kadar aciz bir class kalmadı.

neyse druid deyince derdimi deştiniz. konuya tekrar donersek.. evet resto druidler pvpde cok iyi. paladinler suan benim gordugum en kotu arena healerı. en azından kesebilme ümüdim olan tek healer

1 dps 1 healerı kesemez. anca 2 kişi o da zar zor kesiyor. bu sadece druide ozgü birsey degil. lakin restonun hotları druid cc de iken dahi baskalarını heallediginden extrası var.

• Pala healer hot koyamadıgı için daha rahat öldürülebilir belki ama avantajı çok sağlam olması.. plate class ve kalkanı var.. fiziksel dpsler için öldürmesi çok zor bir class..

bu arada disko prilere dikkat edin .. yakında en üst sıralara oturacaklar.. balonlar maşallah divine shield gibi vur vur patlamıyor
    Blizze biri vur dedimi öldürmeyi çok seviyor.. adamlar biraz zayıftı PVPde şimdi /godmode on
  • Bu karakter ilk karakterim sayılır.Yellow gemlerde resi bonusu veren olduğunu bilmiyordum.AH den araştırdım ve o sırada resi bulamadığım için dodge mantıklı geldi ve onu aldım.Zaten son yellow gem resi bonusu veriyor ki orada farkına vardım resi bonusu veren gem olduğunun.
    Mavilerden de stamina yerine ne olabilir onu siz söyleyin.İşime yarayacak hit rating ve stamina dan başka gem yok.Hit rating yerine hp fazla olsun diyerek stamina bonuslu gem aldım.
    Ki söz konusu benim gemlerim değil.Dün gece bir warriorle takım kurup 2v2 ye girdik.5 maçın 4 tanesini yendik.Karşımıza hiç druid gelmedi ve sadece 1 tanesinde hp miz %25 e düşerek yendik.Diğer 3 maçta hemen healeri nukeledik.Healer disc priestti ve o bile 10sn direnemedi.
    Benimde şu sıralar düşük lvl priestim var.Skillerine baktığım zaman hepsinin ya ct si uzun ya harcadığı manası fazla.Priestin mana sorunu olmamasına rağmen 10 sn direnemiyor.Druid de instant heal, kısa ct, büyük miktarda heal, pvp seti varsa stun vs. etkilerinin süresi kısa vs. vs.En avantajlı healer druid olmasın demiyorum, olsun ama karşısındaki adama da biraz şans versin.

• mavi gem soketine 20 str 20 hit takabilirsin...
    sarı sokete 20 str 20 resi olabilir.. veya tüm soketlere 40 str takabilirsin.. PVPde expertise gereksiz ama %5 hitin olması gerekiyor.. daha fazla ise diger itemlardaki hitleri reforge ederek düşürebilirsin..
  • quote:

Bu karakter ilk karakterim sayılır.Yellow gemlerde resi bonusu veren olduğunu bilmiyordum.AH den araştırdım ve o sırada resi bulamadığım için dodge mantıklı geldi ve onu aldım.Zaten son yellow gem resi bonusu veriyor ki orada farkına vardım resi bonusu veren gem olduğunun.
    Mavilerden de stamina yerine ne olabilir onu siz söyleyin.İşime yarayacak hit rating ve stamina dan başka gem yok.Hit rating yerine hp fazla olsun diyerek stamina bonuslu gem aldım.
    Ki söz konusu benim gemlerim değil.Dün gece bir warriorle takım kurup 2v2 ye girdik.5 maçın 4 tanesini yendik.Karşımıza hiç druid gelmedi ve sadece 1 tanesinde hp miz %25 e düşerek yendik.Diğer 3 maçta hemen healeri nukeledik.Healer disc priestti ve o bile 10sn direnemedi.
    Benimde şu sıralar düşük lvl priestim var.Skillerine baktığım zaman hepsinin ya ct si uzun ya harcadığı manası fazla.Priestin mana sorunu olmamasına rağmen 10 sn direnemiyor.Druid de instant heal, kısa ct, büyük miktarda heal, pvp seti varsa stun vs. etkilerinin süresi kısa vs. vs.En avantajlı healer druid olmasın demiyorum, olsun ama karşısındaki adama da biraz şans versin.

Holy priest'te chakradan gelen 10sn cooldownlu 1.5k mana harcayan instant bir heal var. Ayrıca Prayer of Mending var spec farketmeksizin. Üstüne disc spec'inde pennance var ki en büyük silahın o, kısa bir channeling time ile gayet iyi healliyor.
    Gem olarak PvE ye benzer şekilde, ofansif ağırlıklı gemlemen lazım, fakat ilk önce hit cap'e de ulaşman gerekiyor. Ondan sonra sadece str ve işine yarayan başka bir stat ı gemle.
    Bu arada gerçekten disc priestler korkulacak hal almışlar, patchten önce 12k olan absorb şu an 22k. Vur dedik öldürmüş blizz resmen.

• peki bir soru bu absorb efektleride resilincetan ve diger damage reduce efektlerden etkileniyormu? mesela adamda 5K lık bir shield var.. 5k vurunca patlıyormu? yoksa healden gelen %10 dmg reduce, %25 resilinceten gelen reduce, %20 armordan reduce birleşip balon 9-10 k dmg sonramı patlıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tosunpasa

peki bir soru bu absorb efektleride resilincetan ve diger damage reduce efektlerden etkileniyormu? mesela adamda 5K lık bir shield var.. 5k vurunca patlıyormu? yoksa healden gelen %10 dmg reduce, %25 resilinceten gelen reduce, %20 armordan reduce birleşip balon 9-10 k dmg sonramı patlıyor..

9-10 k sonra patlıyor
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tosunpasa

peki bir soru bu absorb efektleride resilincetan ve diger damage reduce efektlerden etkileniyormu? mesela adamda 5K lık bir shield var.. 5k vurunca patlıyormu? yoksa healden gelen %10 dmg reduce, %25 resilinceten gelen reduce, %20 armordan reduce birleşip balon 9-10 k dmg sonramı patlıyor..

9-10 k sonra patlıyor

Cici baloncuk :) blizzardın sopası yokki balon balon değil çelik kalkan mübarek.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.