Şimdi Ara

Nedir Bu Türk Gençliğinin Çektiği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
3.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Nedir bizim çektiğimiz. Üniversite ile beraber nerdeyse 16 yıl eğitim alıyoruz. Sonuç nedir? Kaç paraya çalıştıracaklar bizi? İhtiyaçlarımızı giderebilecek miyiz? Zamanı gelince iyi bir tatil yapabilecek miyiz ya da ihtiyaçlarımızın dışında herhangi bir zevk faaliyeti gerçekleştirebilecek miyiz ?

Üniversite okusan bile alacağın en fazla 7-8 bin TL. O da sen mezun olunca 1000 dolar bile etmicek. Yurtdışına çıkamicaksın. Dünyayı göremiceksin gezemiceksin hayatın boyunca köle olacaksın.

Senin yeteneklerine göre değil devlet senin okuldaki ve sınavdaki ders puanına göre meslek veriyor. İyi yemek yapan insan öğretmen oluyor, resime müziğe yeteneği olan adam doktor oluyor.

Düşün! 16 yıl boyunca sınavlara giriyosun sabah erken kalkıyosun nerdeyse 8-9 yıl annen erken kalkıp sana kahvaltı hazırlıyor, baban onca para verip dershaneye yolluyor, sana bir sürü kitap kalem veya herneyse okul ihityacını karşılıyor sen nerdeyse hayatının yüzde 30 unu stresli geçiryosun(sadece okulda normal hayattaki sıkıntıları saymıyorum bile) 16 yıl sonra okul bitiyo ve iş bulamayıp herhangi bir yerde asgari ücretle çalışıyosun hadi asgari ücret değil de 4bin lira olsun. O parayla evi zor geçindirirsin ne zevkine harcarsın ne de gayri ihtiyacına.

Napıcaz biz? Bi taraftan aile-akraba baskısı var neye güvenip de sınava çalışmıyosun diye(üniversite sınavı) ben de onlara soruyorum siz neye güvenip de çalışıyorsunuz? diye

İnsanlar daha yüksek kademeli köle olabilmek için sınavlara hayatını verip çalışıyor daha sonra ni yurtdışına tatile gidemiyor. İhtiyaçlarını zor gideriyor. Her geçen gün Türkiye'de yaşam zorlaşıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Akli olan bu saatten sonra universiteyi sadece vizyon kazanip yurt disina kapak atmak icin kullanir

Suan Türkiye'de en az 20 milyon insan fazlasi var is sektörü adina

Nufus 20 milyon azalmadan insan emegi kiymetlenmez bu da olamayacagina gore Türkiye'de kalanlar 3 kurusa çalışacak demektir

Ama diyorum ya kafasi calisanlar kullanip bir sekilde yurtdisina kapagi atiyor ve ömür boyu siyasi kavgalar aptalca polemikler orta dogu sorunlari fakirlik vs olmadan mutlu mesut yasayip gidiyor avrupada amerikada
  • Akli olan bu saatten sonra universiteyi sadece vizyon kazanip yurt disina kapak atmak icin kullanir

Suan Türkiye'de en az 20 milyon insan fazlasi var is sektörü adina

Nufus 20 milyon azalmadan insan emegi kiymetlenmez bu da olamayacagina gore Türkiye'de kalanlar 3 kurusa çalışacak demektir

Ama diyorum ya kafasi calisanlar kullanip bir sekilde yurtdisina kapagi atiyor ve ömür boyu siyasi kavgalar aptalca polemikler orta dogu sorunlari fakirlik vs olmadan mutlu mesut yasayip gidiyor avrupada amerikada

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yurtdışı yurtdışı yurtdışı

Başka yolu yok, bende gidemem diyodum ama 4 yıl oldu çokta mutluyum paramı kazanıyorum evim arabam var işim var kafam rahat

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ya kardeşim sen az maaş almakdan bahsetmişsin ama zaten iş yok haha iş bulabilmek mucize

• “Türkiye hiçbir devirde gençlerine kendinden başka bir şeyle meşgul olma fırsatını vermedi”

Ahmet Hamdi Tanpınar

Bu söz hala daha geçerlidir.

• hamza5806 kullanıcısına yanıt
    Üniversiteye neredeyse herkes iş bulmak bir yere kapak atmak için gidiyor. Gençlerin %99u memur kafasında özellikle tıp vs yazanlar böyle.

Üniversiteye gittiği bölümü öğrenmek ve kendisini geliştirmek önünü açmak için gitmeyenler çok yanlış bir yol izliyor.

• imkanı olan 1 dakika durmasın.

• kafayı birine çalışmaya maaş almaya yorarsanız dediğiniz normal

bir üniversiteli kardeşimizi görmedim duymadımki okul bittikten sonra iş kuracğaım dediğini hayaller kurduğunu

mantıken bir yerde çalışmak isterseniz kurulmş bir iş olması lazım, bir kişinin 10 kişiye iş vermesi gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lyc -- 31 Ağustos 2020; 17:16:16 >
  • cvp

sahin 30 bin tl olsa

japonyada luks bmw 20 bin tl olsa

1 dolar 1 tl olsun..burada 7 tl o zaman 140 bin tl ediyor

bide otv ekle 280 bin tl oduyoruz galiba

maaslarda 20 kat dusuk,her sene herseye zam maasa 20 tl zam

• Türkiye de tek ucuzlayan insanın değeri ve yanında günden güne yok olan ahlak seviyesi.

• thermodynamics23 T kullanıcısına yanıt
    Nasıl çıktınız. Şuan ne iş yapıyorsunuz ve hangi ülke. Bir de ordaki yaşam koşullarından izlenimlerinizi açıklarsanız sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Viper_35

Nasıl çıktınız. Şuan ne iş yapıyorsunuz ve hangi ülke. Bir de ordaki yaşam koşullarından izlenimlerinizi açıklarsanız sevinirim.

Abd deyim az çok yaşamı biliyosundur IT uzmanıyım işim iyi yaşam güzel para güzel nasıl geldim sorma knk uzun hikaye ama bi yolunu bulursan sende gidersin istediğin ülkeye

not: Atestim dinle minle işim yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thermodynamics23 -- 31 Ağustos 2020; 20:58:44 >
  • thermodynamics23 T kullanıcısına yanıt
    Green cardla değil sanırım öyle dediğinize göre.

• quote:

Orijinalden alıntı: Viper_35

Green cardla değil sanırım öyle dediğinize göre.

H1B vizesi

• Kimse üniversiteye gitmek zorunda değil. Sanayide inanılmaz para var ve çırak arıyorlar. Ekonomi ve paranın değeri sıkıntılı haklısın, ama bu ülkenin geleceğini bizler değil de kim inşa edecek? Geçmiş nesiller bu ülkeye ihanet etti, biz iyi bir hayat sürmek istiyorsak etmemeliyiz.

• hamza5806 kullanıcısına yanıt

Hocam yapmayın gözünüzü seveyim herkes tutturmuş bir yurtdışına kapağı atmak diye. Çok araştırdım. GİDİLMİYOR. Tek çare evlilik. Onun dışında nasıl gideceksin zengin değilsen söyler misin?

Bana biri anlatsın aga nasıl gidilir yurtdışına?

• quote:

Orijinalden alıntı: TheLordMan

Hocam yapmayın gözünüzü seveyim herkes tutturmuş bir yurtdışına kapağı atmak diye. Çok araştırdım. GİDİLMİYOR. Tek çare evlilik. Onun dışında nasıl gideceksin zengin değilsen söyler misin?

Bana biri anlatsın aga nasıl gidilir yurtdışına?

Giden gidiyo ben ne bilim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 31

• Sabah 8 akşam 5 çalışıyosun ay sonunda kazandığınla ne alabiliyosun : oturma grubu koltuk   

• Gerçekten udemy nin birçok üniversite eğitiminden daha kaliteli olduğunu düşünüyorum 4 sene üni yerine udemy deki kurslara çalışsam bilgim ve başarım çok farklı yerlerde olurdu

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.