Şimdi Ara

Nedir bu GTÜ (Gtü hakkında sorusu olanları bekliyorum)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Son zamanlarda çokça ismi geçen, bir çok insanın ilk defa buralarda duyduğu Gtü'müzün ne olduğunu anlamanız için size yardım etmek
    amacıyla bu konuyu açıyorum. Varsa sorularınız sorabilirsiniz, hazırlığı daha yeni bitirdim 1'e bu yıl başlayacağım bölümler hakkında çok yardımcı
    olamam.

1- Öncelikle tabi ki de eğitim kalitesi. Öğrenci / akademisyen sayısı olarak çok iyi durumda. Ayrıca öğretmenlerin en azından
    %60 gibi bir kısmı yurt dışında yüksek lisans/doktora yapmış insanlar ya da en kötü araştırma yapmış insanlar. Akademisyenlere
    şöyle bir göz atalım;
    CS Akademik Kadro
    http://www.gtu.edu.tr/kategori/98/12/display.aspx?languageId=1

EE Akademik Kadro
    http://www.gtu.edu.tr/kategori/350/12/display.aspx?languageId=1

Makine
    http://www.gtu.edu.tr/kategori/351/12/display.aspx?languageId=1

Geri kalan her türlü bölüme de girip gtü'müzün sitesinden akademik kadrolara bakıp, oradan akademisyenlerin CV'sini inceleye
    bilirsiniz.

2- Konum olarak TSE, Arçelik, Şişecam'ın dibinde, Tubitak, GOSB ve bir çok diğer sanayi bölgesine max 10-15 km uzaklıkta bir konumda.
    Peki bu neye yaracayacak? Staj imkanlarınız, mezun olduktan sonra işe girme imkanlarınız gayet fazla demek.

3- Konum olarak İstanbul il sınırında, içinden Marmaray geçmekte, Marmaray'la Tuzla Marina 15-20 dk, Pendik 15 dk, Kartal 20 dk
    Kadıköy 1 saat (Doğal olarak karaköy, beşiktaş, taksim gibi konumlara yarım saat uzaklıkta oluyorsunuz), Sirkeci 1 saat 10 dk
    uzaklıkta.

4- Yakın bir zamanda açılacak olan Bilişim Vadisi okulun teknokent'i gibi görev yapacak, GTÜ'müze büyük imkanlar tanıyacağını
    umuyoruz.

5- Hükümete olan yakınlık güncel okullar statüsünde en önemli özelliklerden birisi, ne kadar yakın o kadar fazla destek demek oluyor.

6- Aselsan CEO'su Haluk Görgün okulun eski rektörü ve bu konuda bize kıyak geçme olasılığını umut ediyoruz.

6- Okurken iş bulma, mezunken iş bulma oranlarını bir yerde paylaşmıştı sanki okul ve gayet iyiydi.

Şimdi gelelim dezavantajlarına;

1- Sosyallik; kampüs içinde yemekhane, kantin(cafe diyebilene cafe) harici herhangi bir sosyal yaşama dair bir cafe, restaurant bulunmamakta.
    2- KYK'nın okula olan uzaklığı 15 km civarı

3- Okulun içinde herhangi bir market olmadığı gibi en yakın market için kapıdan 10 dakika civarı yürümek gerekiyor, bir de aşağı
    taraftan Bilgisayar, Elektronik'ten falan yüremeye kalkınca baya uzuyor doğal olarak.

4- Okulun yakın çevresinde vakit geçirecek herhangi bir ortam bulunmamakta, MCDonalds, burger harici onların dibinde bir adet cafemsi
    ortam bulunmakta bunun dışında ya Gebze merkeze(bir iki ortalama mekan bulunmakta), ya da marmaray'la bir yerlere gitmeniz
    gerekmekte.

5- Spor salonu, açık spor sahaları ücretleri gayet yüksek. Neredeyse özel okul gibi para veriyorsunuz bunlara. Ayrıca kırtasiye fiyatları da
    gayet yüksek diğer devlet üniversitelerine oranla.

6- Okulun herhangi bir bahar etkinliği şu etkinliği bu etkinliği bulunmamakta, baharda liselileri eğlendirmek için bir şeyler yapmışlardı
    o kadar.

Not: Bu arada okulda ring seferleri mevcut saatleri biraz az fakat tutturunca çok yararlı olabiliyor.
    Not2: Bu yıl Endüstri Mühendisliği bölümü açıldı.

• Gtü'ne girersin umarım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ay GTÜ'm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam GTÜ’ne girersem gerçekten mutlu olacak mıyım? Beklentim büyük.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • GTU zorlamiyor mu hocam? Pek genis gozukmuyor ayrica.
  • zordur..özellikle bilg müh secicekler uzak dursun...Ayrıca konumu bok gibidir....2016 pc müh girisliydim hazırlıgı bile asırı zordu geçemeyince bıraktım suan deü hukuktayım
  • Hocam halihazırda mef makine mühendisliği okuyorum ama teknik bir üniversite olmasından ve bölümümü pek beğenmemem nedeniyle gtü inşaat mühendisliği bölümüne geçmeyi düşünüyorum. Gtü inşaat hakkında bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: pershing12

Hocam halihazırda mef makine mühendisliği okuyorum ama teknik bir üniversite olmasından ve bölümümü pek beğenmemem nedeniyle gtü inşaat mühendisliği bölümüne geçmeyi düşünüyorum. Gtü inşaat hakkında bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.
    Ben bu konuyu açtım unuttum ya kusura bakmayın :D
    Hocam inşaat geçen yıl açıldı daha yeni bir bölüm 2 prof 3 doçent bulunmakta, bir kaç yıla eğitim kalitesinin iyi olacağını düşünüyorum an itibariyle yeni olması akıllarda bir soru işareti bırakıyor, ama zaten ilk yıl ortak dersler dolayısıyla çok sıkıntı olmaz, 2. yıl dersleri için de seneye ben kadronun iyice gelişeceğine inanıyorum
    Hem zaten yüksek lisans veren öğretmenler de dersler uyuyorsa derslere girebilir

• Gtü makine nasıldır hocam

• ilk mezun senem İ kullanıcısına yanıt
    Makine yıllarca yüksek lisans öğretildi sonrasında lisans da eklendi, akademik kadrosu bilgisayar kadar olmasa da başarılı, lab olasılıkları yte kültüründen geldiğinden yeterince iyi
    Makine için önemli bir eksi olarak okulun kulüp aktivitelerini yeterince bulmuyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1C92E98D9

Bu mesaj silindi.
    gtü tanitim ofisi gönüllü tanitimcilari herhalde dh'de tanitimlarini yapıyor farkli hesaplar açarak burda
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.