Şimdi Ara

İktisat sözel mi yoksa sayısal bi alan mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
17.770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarı yarıya, sayısal kısmı da daha çok analitik ve grafik tarzıdır

• Sayisal ağirlikli diye biliyorum. Hatta geçen senelerde tm1 den alan bir bölüm. ( tm1 puan turunde matematik agirliklidir, eger eşit olsaydi tm2 olurdu, sozel agirlikli olsaydi tm3 olurdu.)

• quote:

Orijinalden alıntı: United States

Yarı yarıya, sayısal kısmı da daha çok analitik ve grafik tarzıdır

Matematiğim kötü her ne kadar yapabilince keyif alsam da ilerde başarı gösteremeyeceğim bi alan sayısal. O zaman iktisat hedeflemiyim ben. Teşekkürler cevap için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coreturk4

Sayisal ağirlikli diye biliyorum. Hatta geçen senelerde tm1 den alan bir bölüm. ( tm1 puan turunde matematik agirliklidir, eger eşit olsaydi tm2 olurdu, sozel agirlikli olsaydi tm3 olurdu.)

Puan gruplarıyla ilgili bilgiyi bilmiyordum. Teşekkürler.
  • işletme de tm1'den alıyor ama sözel kısmı daha ağır basıyor
  • Sayisal sayilabilir ama muhendislik fakultesindeki, fizik-matematik bolumlerindeki vesaire gibi soyut bir matematik sayilmaz. Daha cok alana, sektore yonelik bir matematik. Ama cok fazla mezun veriyor, is tanimi da cok belirsiz. Mezun olunca meslek sahibi olabildigin bir bolum degil. Eger iddiali ve ilgili degilsen tercih etme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okidokiyo -- 11 Şubat 2018; 15:40:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Okidokiyo

Sayisal sayilabilir ama muhendislik fakultesindeki, fizik-matematik bolumlerindeki vesaire gibi soyut bir matematik sayilmaz. Daha cok alana, sektore yonelik bir matematik. Ama cok fazla mezun veriyor, is tanimi da cok belirsiz. Mezun olunca meslek sahibi olabildigin bir bolum degil. Eger iddiali ve ilgili degilsen tercih etme.

Ne tercih edeceğim bilmiyorum. Tm'de alan yok doğru dürüst ben en iyisi sayısala geri mi geçsem?
  • merhaba iktisat mezunuyum.

Aslında sayısal bir alan. Ama öyle türev integral gibi değil daha çok sayısal düşünmeye yönelik diyebiliriz. Tabi hukuk muhasebe işletme derslerinide almak zorundasın. Onlar daha sözel
  • quote:

Orijinalden alıntı: tüng

quote:

Orijinalden alıntı: Okidokiyo

Sayisal sayilabilir ama muhendislik fakultesindeki, fizik-matematik bolumlerindeki vesaire gibi soyut bir matematik sayilmaz. Daha cok alana, sektore yonelik bir matematik. Ama cok fazla mezun veriyor, is tanimi da cok belirsiz. Mezun olunca meslek sahibi olabildigin bir bolum degil. Eger iddiali ve ilgili degilsen tercih etme.

Ne tercih edeceğim bilmiyorum. Tm'de alan yok doğru dürüst ben en iyisi sayısala geri mi geçsem?

Sayısal kötüyse işletme deneyebilirsin, tabi İstanbul ve Ankara olmak şartıyla.

İÜ, Marmara, hacettepe, kadir Has gibi yerlerden mezun olursan sıradan bir beyaz yakalı olarak iş hayatına başlarsın sonrası sana bağlı

Boun, ODTÜ, koç den mezun olursan kralsın

• quote:

Orijinalden alıntı: Blizzard Days

merhaba iktisat mezunuyum.

Aslında sayısal bir alan. Ama öyle türev integral gibi değil daha çok sayısal düşünmeye yönelik diyebiliriz. Tabi hukuk muhasebe işletme derslerinide almak zorundasın. Onlar daha sözel

Merhaba hocam. İş imkanları nasıl bölümde? Şuan bi karar vermek üzereyim sayısal alanda pek başarı gösteremesem de iş imkansızlıkları ile karşılaşmamak için kendimi zorlayıp sayısal okuyacağım sanırım.
  • Hep soylerim istedigin bolume sayisal, sozel gözüyle bakma. Her bolumun karakteri farklidir. Universitede bolum secmek lisede alan secmek gibi degildir. Sen kendine meslek seciyorsun. Alan turune degil senin o meslege olan yatkinligina bak. Ornek veriyorum sozele daha yatkinsindir ama yazilima cok yeteneklisindir, doğuştan gelen ustun bir yetenegin vardir; sen gayret edip kendini sıkıp bilgisayar muh. kazanabilirsen zaten basarili olursun. Cunku orada gorecegin matematik senin alanina yoneliktir. Sen kendine bir alan belirle sayisal sozel ayrimi yapmadan, sonra da hayvan gibi o hedef icin calis. Eger hedefine giden yol sayisaldan geciyorsa sayisala calis mesela. Ama dedigim gibi bolumlere direkt sayisal veya sozel deme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okidokiyo -- 11 Şubat 2018; 15:50:8 >
  • quote:

quote:

Merhaba hocam. İş imkanları nasıl bölümde? Şuan bi karar vermek üzereyim sayısal alanda pek başarı gösteremesem de iş imkansızlıkları ile karşılaşmamak için kendimi zorlayıp sayısal okuyacağım sanırım.

Aslında önemli olan kazanmak.Elbet bir şekilde bitirirsin

İş imkanları kötü birçok arkadaşım işsiz geziyor iyi bir üniversiten mezunum. Ama kendini çok iyi geliştirmiş ingilizce olsun bireysel yetenekler olsun çok iyi yerlere gelenlerde var. Kendini çok ileriye taşıman lazım. Bana okula girerken söylemişlerdi ben çok anlayamamışım. İşsiz kaldığım sürede anladım ne demek olduğunu

Seçeneğin varsa piskoloji hukuk vs filan oku. Yarı burslu bile olsa.

kocaeli sakarya gibi ünilerde okuma bence. Zaman , maliyet kaybı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blizzard Days -- 11 Şubat 2018; 15:52:45 >

• Karışık. Ben daha 1. sınıfım bazı derslerin bazı bölümleri matematikle alakalı ayrıca matematik dersi de var ayrı olarak. Ama bana kolay geldi daha 1. sınıf olduğum için de olabilir. Lys matematik konuları çok daha zor gelmişti.
  • quote:

quote:

quote:

İş imkanları kötü birçok arkadaşım işsiz geziyor iyi bir üniversiten mezunum. Ama kendini çok iyi geliştirmiş ingilizce olsun bireysel yetenekler olsun çok iyi yerlere gelenlerde var. Kendini çok ileriye taşıman lazım. Bana okula girerken söylemişlerdi ben çok anlayamamışım. İşsiz kaldığım sürede anladım ne demek olduğunu

Hangi üniversiteden mezunsunuz ve ingilizce biliyor musunuz ?

• Sayısal

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Hangi okuldan mezunsunuz ve işsiz misiniz?

• Bu bölümde ingilizceyi bileceksin

Edit: 2. Sınıftayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi legal tender -- 11 Şubat 2018; 16:51:52 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eşit ağırlık..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam iyi bir üniversitede okuyacaksınız iyi yerlere gelebilirsin. Onun dışında iibf bitti artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kötü kız -- 11 Şubat 2018; 18:6:19 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.