Şimdi Ara

Neden yahudi düşmanlığı var?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yahudilik ırktır ve bu ırk tarihte hiç bir zaman türkler ile savaşmamıştır (yanlışsa düzeltin). Bu halde neden nefret ediyorlar insanlar yahudilerden ve buna karşın neden arapları dost olarak görüyor bizim millet? Araplar defalarca kere bizle savaşmıştır, arkamızdan vurmuştur. Yardım ettiğimiz halde, yinede kötülük yapmıştır ve günümüzde de yapmaktadır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Kıskançlıktan dolayı denebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu ülkede din söylemi ile siyaset yapan Yahudi düşmanlığını öne çıkarır, laiklik söylemi ile siyaset yapan ise Arap düşmanlığını öne çıkarır.

Senin bu sözlerin ırkçılık sözleridir. Senin amacın nedir bu konuyu açarak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: torlofan

Bu ülkede din söylemi ile siyaset yapan Yahudi düşmanlığını öne çıkarır, laiklik söylemi ile siyaset yapan ise Arap düşmanlığını öne çıkarır.

Senin bu sözlerin ırkçılık sözleridir. Senin amacın nedir bu konuyu açarak?
    Irkçılktan nefret ederim. Öğrenmek.

• Yazdiklarina bakilirsa sen de irkcisin
    Bizle savasmamistir ne demek yahu.
    Savassa sende mi nefret edeceksin.
    2 ferizeklai yoneticinin kiltugubu saglama alma niyetiyle birbirine kirdirdigi irklar birbirine dusmanlik besliyorsa orda elestiri muhakeme vicdan degil ahmaklik vardir.
    Bir cok sebebi olmakla birlikte yukardaki rn basit ve en mantikli nedenden dokayi.kiskanclik
    Sumerlerden miyolojiyi dij olarak asirip sentezleyen ve kabul ettiren ilk toplum yahudiler.
    Akabindeki din servuenini yazmaya luzm yok.
    Gunumuz malum.
    Ivine ettigimiz ova ve vafilerin daha guzelini vol ortasinda yapabilen topldan bahsediyoruz.
    Heriflerin yobazi bile kuran dahil bizden cok kitap okuyan adamlar..

• Irkçılığın ne demek olduğunu bilmeyenler yazmasın lütfen.

http://www.tdk.gov.tr/index.php?option=com_bts&view=bts&kategori1=veritbn&kelimesec=161402

Ayrıca savaşmamış derken herhangi bir sorunu olmamış neden böyle düşmanlık yapıyoruz demek istedim.

• HIGHER kullanıcısına yanıt
    Bu ülkedeki insanlar ırkçılık yaptığını bilmeden ırkçılık yaparlar çoğunlukla. Önceki mesajımda yazdım cevabı. Bu ülke böyle bir ülke işte, 3 tarafı denizlerle 4 tarafı düşmanlarla çevrili olduğunu düşünen insanlarla doludur sen de onlardan birisin.

Arap neden savaşmış bizle çünkü kendi devletini kurmak istemiş, aynı Yunan, Bulgar, Arnavut, Ermeni ve hatta Kürt niye savaştıysa bizle onun için savaşmış. Sen Arabı özel diye iddia edersen ırkçı olduğunu gösterirsin istediğin kadar iddia et ben ırkçı değilim diye.

Yahudi ırkının devleti İsrail değildir. İsraili kabul etmeyen ve eleştiren bir çok Yahudi vardır dünya çapında.

İsrail devleti ile Yahudiliği bu ülkede dindarlar özellikle Kur'an da da geçtiği için bir tutarlar çünkü işlerine öyle gelir.
    Halbuki Kur'an dost edinmememizi emreder çünkü Yahudiler çok fazla dünyevi kazanç için çalışan bir toplumdur ve bizim dinimizi yaşamamızı bozarlar, ilk örnekleri ehli sünnettir zaten tarihi objektif inceleyenler bunu görürler.

Ayrıca Yahudiler birbirlerine bağlı oldukları için de tarih boyunca çok badireler atlatsalar da asimile olmadan günümüze kadar gelmişlerdir. Dinen lanetlidirler pek azı hariç imana gelmezler ifadesi geçer. Ancak aynı zamanda da Kur'an seninle savaşmadığı müddetçe de düşmanlık yapma diye emreder. Şimdi Kur'an a göre ne yapılması gerekir? Dost edinmemek, saldırmadıkları takdirde de düşmanlık etmemek. Osmanlı böyle yapmıştır ve o sebepten Yahudiler ile Türkler arasında bir savaş olmamıştır. İsrail kurulduktan sonra yayılmacı ve insanlık dışı olaylar yapmaya başlayınca türemiştir daha çok düşmanlık bu halkta.

Ben Yahudi düşmanı değilim ancak İsrail devletinin düşmanı olacak kadar sevmem İsrail devletinin politikalarını.

Araplara gelirsek; cahil bir toplum ve aslında bunda en büyük sorumlu da yine biziz yani Osmanlı. Neredeyse 400 yıl boyunca biz hükmettik Araplara ancak hiç bir zaman onları eğitmedik, eğer tarihe bakarsak Avrupa'nın medeniyetini Arap bilimi ile ilerlettiğini görürüz, Arapların 1200lerdeki Moğol istilasına kadar bilimi çok ileridir. Adamlar ülkesine gelen her adamı arayıp elinde kitap var ise el koyup kopyasını alıp daha sonra sahibine teslim edecek kadar bilim aşığı idiler. Önce haçlı seferleri sonra Moğol istilası bu coğrafyayı çok geri itti, Sonrasında güçlenen Osmanlı ise dediğim gibi kendini eğitmediği gibi Arapları da eğitmedi; önce sömürgecilik ve Süveyş kanalı sonrasında da petrolün varlığı sebebiyle de batının en değer verdiği topraklarda yaşadıkları için de 100-200 senedir kukla gibi kullanılırlar. 20-30 seneye petrol bittiğinde ise Afrika ülkelerinden farksız olacaklar.

Araplar kendi içinde bile sürekli kavga eden bir toplumdur biz Türklerden beterdir hatta. Yani Araplar kendilerini de arkadan vuran bir yapıya sahiptirler artık. İslam sonrası yükselen bilimden eser kalmamıştır. Akıl uzun zaman önce unutuldu desek daha doğru Arap coğrafyasında.

Arap halkının Türk halkı ile düşmanlığı yoktur çoğunlukla orada hatalısın. Devleti yönetenlerin vardır çünkü Türkiye Osmanlı olmak iddiası güttükçe onlar da engel olma iddiası güderler. Bir anlamda düşmanlığın kaynağı biziz bile denebilir. Çünkü hazmedemiyoruz onların da bizden kopup kendi ülkelerini kurmasına. İçten içe biliyoruz eğer o topraklar bizde kalsa idi o petrolün gücü ile biz Türk Turan devletini kurardık düşüncesindeyiz. Yani Osmanlı gücünde hatta daha fazlasında olurduk diye düşünürüz bilinç altımızda ve ondan düşmanlık vardır Araplara da sende olduğu gibi.

Ben Arapları sevmem tarihteki bilim adamları hariç ama sen ve senin gibiler de bilinçaltınızdan dolayı geçmişte bir çok millet bize düşmanlık yapmış iken bir tek Arapların düşmanlığını hatırlarsınız. Hatta İslamdan çıkmaya bile sebeptir kimine göre son semavi din sırf Araplardan başladığı için. Bu da yine bilinçli olarak tasarlanmıştır birileri tarafından. Çünkü Müslüman toplumların birlikte hareket etmesi istenmez bu coğrafyada.

Sana soru sormak isterim mümkünse:

Sen İsrail devletinin yaptıklarını meşru buluyor musun?

Yunanlar bizi Anadolu'dan atmak istediler, Kıbrıs'ta soykırım yapmaya giriştiler sen Yunanlıları da düşman olarak görüyor musun?

Ermenilere soykırım yaptığımızı düşünüyor musun?

Kürtler sence bizim düşmanımız mıdırlar?

İngilizler ve sonrasında Amerikanlar sürekli bir işler peşinde bu coğrafyada bu ülkeleri de düşman olarak görüyor musun?

Araplar bizimle şu anda nerede ne şekilde savaşmaktadırlar?

• quote:

Orijinalden alıntı: torlofan

Bu ülkedeki insanlar ırkçılık yaptığını bilmeden ırkçılık yaparlar çoğunlukla. Önceki mesajımda yazdım cevabı. Bu ülke böyle bir ülke işte, 3 tarafı denizlerle 4 tarafı düşmanlarla çevrili olduğunu düşünen insanlarla doludur sen de onlardan birisin.

Arap neden savaşmış bizle çünkü kendi devletini kurmak istemiş, aynı Yunan, Bulgar, Arnavut, Ermeni ve hatta Kürt niye savaştıysa bizle onun için savaşmış. Sen Arabı özel diye iddia edersen ırkçı olduğunu gösterirsin istediğin kadar iddia et ben ırkçı değilim diye.

Yahudi ırkının devleti İsrail değildir. İsraili kabul etmeyen ve eleştiren bir çok Yahudi vardır dünya çapında.

İsrail devleti ile Yahudiliği bu ülkede dindarlar özellikle Kur'an da da geçtiği için bir tutarlar çünkü işlerine öyle gelir.
    Halbuki Kur'an dost edinmememizi emreder çünkü Yahudiler çok fazla dünyevi kazanç için çalışan bir toplumdur ve bizim dinimizi yaşamamızı bozarlar, ilk örnekleri ehli sünnettir zaten tarihi objektif inceleyenler bunu görürler.

Ayrıca Yahudiler birbirlerine bağlı oldukları için de tarih boyunca çok badireler atlatsalar da asimile olmadan günümüze kadar gelmişlerdir. Dinen lanetlidirler pek azı hariç imana gelmezler ifadesi geçer. Ancak aynı zamanda da Kur'an seninle savaşmadığı müddetçe de düşmanlık yapma diye emreder. Şimdi Kur'an a göre ne yapılması gerekir? Dost edinmemek, saldırmadıkları takdirde de düşmanlık etmemek. Osmanlı böyle yapmıştır ve o sebepten Yahudiler ile Türkler arasında bir savaş olmamıştır. İsrail kurulduktan sonra yayılmacı ve insanlık dışı olaylar yapmaya başlayınca türemiştir daha çok düşmanlık bu halkta.

Ben Yahudi düşmanı değilim ancak İsrail devletinin düşmanı olacak kadar sevmem İsrail devletinin politikalarını.

Araplara gelirsek; cahil bir toplum ve aslında bunda en büyük sorumlu da yine biziz yani Osmanlı. Neredeyse 400 yıl boyunca biz hükmettik Araplara ancak hiç bir zaman onları eğitmedik, eğer tarihe bakarsak Avrupa'nın medeniyetini Arap bilimi ile ilerlettiğini görürüz, Arapların 1200lerdeki Moğol istilasına kadar bilimi çok ileridir. Adamlar ülkesine gelen her adamı arayıp elinde kitap var ise el koyup kopyasını alıp daha sonra sahibine teslim edecek kadar bilim aşığı idiler. Önce haçlı seferleri sonra Moğol istilası bu coğrafyayı çok geri itti, Sonrasında güçlenen Osmanlı ise dediğim gibi kendini eğitmediği gibi Arapları da eğitmedi; önce sömürgecilik ve Süveyş kanalı sonrasında da petrolün varlığı sebebiyle de batının en değer verdiği topraklarda yaşadıkları için de 100-200 senedir kukla gibi kullanılırlar. 20-30 seneye petrol bittiğinde ise Afrika ülkelerinden farksız olacaklar.

Araplar kendi içinde bile sürekli kavga eden bir toplumdur biz Türklerden beterdir hatta. Yani Araplar kendilerini de arkadan vuran bir yapıya sahiptirler artık. İslam sonrası yükselen bilimden eser kalmamıştır. Akıl uzun zaman önce unutuldu desek daha doğru Arap coğrafyasında.

Arap halkının Türk halkı ile düşmanlığı yoktur çoğunlukla orada hatalısın. Devleti yönetenlerin vardır çünkü Türkiye Osmanlı olmak iddiası güttükçe onlar da engel olma iddiası güderler. Bir anlamda düşmanlığın kaynağı biziz bile denebilir. Çünkü hazmedemiyoruz onların da bizden kopup kendi ülkelerini kurmasına. İçten içe biliyoruz eğer o topraklar bizde kalsa idi o petrolün gücü ile biz Türk Turan devletini kurardık düşüncesindeyiz. Yani Osmanlı gücünde hatta daha fazlasında olurduk diye düşünürüz bilinç altımızda ve ondan düşmanlık vardır Araplara da sende olduğu gibi.

Ben Arapları sevmem tarihteki bilim adamları hariç ama sen ve senin gibiler de bilinçaltınızdan dolayı geçmişte bir çok millet bize düşmanlık yapmış iken bir tek Arapların düşmanlığını hatırlarsınız. Hatta İslamdan çıkmaya bile sebeptir kimine göre son semavi din sırf Araplardan başladığı için. Bu da yine bilinçli olarak tasarlanmıştır birileri tarafından. Çünkü Müslüman toplumların birlikte hareket etmesi istenmez bu coğrafyada.

Sana soru sormak isterim mümkünse:

Sen İsrail devletinin yaptıklarını meşru buluyor musun?

Yunanlar bizi Anadolu'dan atmak istediler, Kıbrıs'ta soykırım yapmaya giriştiler sen Yunanlıları da düşman olarak görüyor musun?

Ermenilere soykırım yaptığımızı düşünüyor musun?

Kürtler sence bizim düşmanımız mıdırlar?

İngilizler ve sonrasında Amerikanlar sürekli bir işler peşinde bu coğrafyada bu ülkeleri de düşman olarak görüyor musun?

Araplar bizimle şu anda nerede ne şekilde savaşmaktadırlar?
    Okuduğunu anla ve benim düşüncelerim hakkında kesinmiş gibi varsayımda bulunma.

Ben Türkiye'deki Arap ve Yahudi düşmanlığının sebeplerinin geçmişten günümüze bir genellemesini yaptım. Senin de onlardan olduğunu iddia ettim sadece Arapları düşman olarak değerlendiriyor isen. Sorularıma cevap verirsen sadece Arap ırkçısı olmadığın genel bir ırkçı olduğunu da iddia edebilirim mesela, veya da objektif bakıyormuşsun da diyebilirim.

Dediğim gibi bu ülkedeki çoğu kimse ırkçılık yaptığını bilmeden ırkçılık yapar. Zenci ırkçı bir kelimedir ancak siyah tenli insanlar için zenci der büyük çoğunluk. Arap arkadan vuran haindir, Yunan gavurdur, Ermeniyi hiç sorma zaten, Kürtler ise otursun oturduğu yerde. Batının büyük ülkeleri ise ulaşmamız gereken medeniyetlerdir kafasındadır büyük çoğunluk.

Özet her toplum kendi çıkarına olduğunu düşündüğü şeyi yapar. Çıkarlarımız örtüşmezse de bizim onlarla düşman olmamız gerekmez. Siyasetçilerin yönlendirmesiyle kimseyi kendime düşman sayamam.

Bizim şu andaki çıkarlarımız batıdan yana göründüğü için batı düşman belletilmemek isteniyor, Arapları ise kasıtlı şekilde düşman olarak görmemiz isteniyor.

Bana kalırsa Türkiye'ye en büyük düşmanlık da batı ülkeleri tarafından yapılıyor ne Yahudilerden ne de Araplardan bu şekilde düşmanlık görmüyoruz biz.

• quote:

Orijinalden alıntı: HIGHER

Irkçılığın ne demek olduğunu bilmeyenler yazmasın lütfen.

http://www.tdk.gov.tr/index.php?option=com_bts&view=bts&kategori1=veritbn&kelimesec=161402

Ayrıca savaşmamış derken herhangi bir sorunu olmamış neden böyle düşmanlık yapıyoruz demek istedim.
    bir şaka sonrası özelden gerçekten hdp limisin sorusu soran biri de bana ırkçılığı öğretemez.

forum benim olmadığı gibi senin de değil.istediğim konuya yazarım.

ha

savunduğun halde hayatına uygulayamadığın bilgi semerdir..

ortaya.sana değil..

• şunu da yazayım da bilmiyorsan öğren

araplar türkleri arkalarından vurmadı.islamı kullanarak dağdan gelip bağdakini kovmayı icra edip

hep hep bana kafasındaki sömürgeci güçlerin tamamına ayaklandı.

en fazla zararı durumu iyi anlamayan 3 5 kolorduyla bastırılacak kalkışma kafasındaki osmanlıya patladı.

sekülerizmi eşitliği çağdaşlığı hümanizmi savunup bir yandanda arkamızdan vurdu niye düşman değiliz saçmalıkları aklı başında bireylerin işi değil.

her yerde şengör diyorsun da boşa okuyon anlaşılan..
  • forumdaki çoğu askerlik yapmamış bebelerin gazıylan aydınlanmanın gereği iddiasıyla ırkçılığı sana empoze etmelerini engellemek için her çabayı sarfedecez..

al bi çikolata ye..
    https://www.filmmodu.com/chocolat-turkce-dublaj-izle
  • quote:

Orijinalden alıntı: sething

bir şaka sonrası özelden gerçekten hdp limisin sorusu soran biri de bana ırkçılığı öğretemez.

forum benim olmadığı gibi senin de değil.istediğim konuya yazarım.

ha

savunduğun halde hayatına uygulayamadığın bilgi semerdir..

ortaya.sana değil..

Alıntıları Göster
    Konuda ciddiyim demiştin nasıl şaka oluyor? Demek ki sorum gayet makul imiş.

Irkçının anlamına bakarsanız benim ırkçı olmadığım apaçıkdır. Buna karşı senin ırkçı olduğunu hatırlıyorum, neden zenciler nobel almıyor demiştin. Irkçılığın kelime anlamına baktığımızda birebir karşılık geliyorsun.

• quote:

Konuda ciddiyim demiştin nasıl şaka oluyor? Demek ki sorum gayet makul imiş.

Irkçının anlamına bakarsanız benim ırkçı olmadığım apaçıkdır. Buna karşı senin ırkçı olduğunu hatırlıyorum, neden zenciler nobel almıyor demiştin. Irkçılığın kelime anlamına baktığımızda birebir karşılık geliyorsun.

Alıntıları Göster
    milliyetçilik ayağına kürt arap yunan yahdui düşmanlığı yapan parazitlere teröristim dediğimi de hatırlıyorum.

sen bilmezsin belki..

akabinde baba parasıyla alınmış pc lerden ölüm tehditleri hakaretler küfürler vs vs.

zenci meselesin de ise yazdığımı anlamadığın belli ki tesbitim hata olsa bile hakaret sınıfına girmez.

beynin gelişmişliği konusunda beyazlardan bazı dezavatnjlarının olduğuna dair düşünceye tüm bilimsel verileri anlayacak kapasitede olmadığım halde eldeki saf verilerle katıldığımı ifade ettim.

(bilim adamı sanatçı siyasetçi akademisyen oranları vs vs gibi)

bunun neresi ırkçılık.

konyalıyla ahbap mı oldun nedir..

attığım filmi mutlaka izle..

bu arada gerçekten hdp liyim..

eeee..

merakın giderildi mi..

engeli senmi atacan ben mi atayım..

zencilerle ilgili mesajımın tamamını istiyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sething -- 13 Mart 2019; 3:2:46 >
  • quote:

şunu da yazayım da bilmiyorsan öğren

araplar türkleri arkalarından vurmadı.islamı kullanarak dağdan gelip bağdakini kovmayı icra edip

hep hep bana kafasındaki sömürgeci güçlerin tamamına ayaklandı.

en fazla zararı durumu iyi anlamayan 3 5 kolorduyla bastırılacak kalkışma kafasındaki osmanlıya patladı.

sekülerizmi eşitliği çağdaşlığı hümanizmi savunup bir yandanda arkamızdan vurdu niye düşman değiliz saçmalıkları aklı başında bireylerin işi değil.

her yerde şengör diyorsun da boşa okuyon anlaşılan..
    Neden pkknın beslenmesine izin verdiler? Neden sözde ermeni soykırımını kabul ettiler? Humanizm benim gibi insanlara tersdir. Diğerlerini kısmen savunduğum doğrudur ama eşitlik konusunda ayrılmalarım vardır. Hiç bir ideolojiyi benimsem, tek kriter akıl ve bilimdir, bu yazdıkların her zaman ve her durumda uygulanırsa iyi olmaz çünkü zaman çok hızlı değişiyor ve insanlarda öyle, bu yüzden sadece akıl ve bilim.

Ayrıca savaştan nefret ederim, neden düşman değiliz mi dedim ben? Atatürk milliyetçiliğini benimseyen biriyim sadece, bunun ne olduğunu bilenler, benim ne demek istediğimi anlarlar.

Hakkımda varsayımlar yapmayı bırakın.

• quote:

Neden pkknın beslenmesine izin verdiler? Neden sözde ermeni soykırımını kabul ettiler? Humanizm benim gibi insanlara tersdir. Diğerlerini kısmen savunduğum doğrudur ama eşitlik konusunda ayrılmalarım vardır. Hiç bir ideolojiyi benimsem, tek kriter akıl ve bilimdir, bu yazdıkların her zaman ve her durumda uygulanırsa iyi olmaz çünkü zaman çok hızlı değişiyor ve insanlarda öyle, bu yüzden sadece akıl ve bilim.

Ayrıca savaştan nefret ederim, neden düşman değiliz mi dedim ben? Atatürk milliyetçiliğini benimseyen biriyim sadece, bunun ne olduğunu bilenler, benim ne demek istediğimi anlarlar.

Hakkımda varsayımlar yapmayı bırakın.

Alıntıları Göster
    şu mesajından anlaşılacak şey barındırdığı tüm hastalıklı düşüncelerle karşı tarafı suçlayabilecek yansıtma hastası biri olduğundur..

pkk ve din konusunu cahillerle tartışmaktan bıktım.

pkk nın hdp ce kürtlerce desteklendiğinden bitmediğini düşünüyorsan sana anlatacak bi şey yok..

yaşın tahminimden de ufakmış..

allah akıl versin..

• quote:

bu arada gerçekten hdp liyim..

eeee..

merakın giderildi mi..

engeli senmi atacan ben mi atayım..

zencilerle ilgili mesajımın tamamını istiyorum..
    Bildiğini sanan bilgisizin, umarım bir gün aklın başına gelir de neyin ne olduğunu anlarsın. Blokluyorum sen de beni bloklarsan sevinirim.

• quote:

Bildiğini sanan bilgisizin, umarım bir gün aklın başına gelir de neyin ne olduğunu anlarsın. Blokluyorum sen de beni bloklarsan sevinirim.

Alıntıları Göster
    ha şöyle ırkçı olduğunu itiraf et..

ben seni blocklamıyorum..

her konuna da yazmaya devam edecem..

seni cahilizme teslim etmem..

bu ara zencinin tamamını istiyorum

yanı mesajımın tamamını..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sething -- 13 Mart 2019; 3:21:31 >

• Net sebebini diyelim herşey osmanlının yıkılış süreciyle başladı çünkü bu süreçte en büyük pay yahudilerde. Biz onlara sahip çıkarken bize ihanet ettiler. Acıma yetime kalkar koya g***** hesabı oldu. Ondan beridir düşmanız düzelmezde artık boşverin. Ayrıca geçmişte olmasada gelecekte yahudilerle savaşa gireceğiz

Onlar çöl faresi arapları Golan tepelerine gömdüler ama biz geldiğimizde akdeniz ve kızıldeniz yahudi fişne sularıyla kırmızılaşacak

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.