Şimdi Ara

NEDEN VOLKSWAGEN (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
457
Cevap
5
Favori
31.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • vw fiyatları düşürünce reno araç satamayacak ve onun için fiyatları vw fiyatlarından aşağı çekecek. Nasıl olsa reno vw sayesinde araç satıyor, hatta fiyatlar aynı olsa reno bir tane bile araç satamaz ve fabrika çalışanları süresiz izne ayrılır.

Şu reno ile vw olmasa form hiç çekilmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezginaydogan

vw fiyatları düşürünce reno araç satamayacak ve onun için fiyatları vw fiyatlarından aşağı çekecek. Nasıl olsa reno vw sayesinde araç satıyor, hatta fiyatlar aynı olsa reno bir tane bile araç satamaz ve fabrika çalışanları süresiz izne ayrılır.

Şimdi anlaştık
  • quote:

Orijinalden alıntı: tekkral34

quote:

Orijinalden alıntı: sezginaydogan

vw fiyatları düşürünce reno araç satamayacak ve onun için fiyatları vw fiyatlarından aşağı çekecek. Nasıl olsa reno vw sayesinde araç satıyor, hatta fiyatlar aynı olsa reno bir tane bile araç satamaz ve fabrika çalışanları süresiz izne ayrılır.

Şimdi anlaştık

Tamam dostum anlaştık.

• bir arkdaş bana formda 8 ay sonraya scrico için gün verdiler dedi bekliycenmi dedim napim başka şansım varmı dedi şok oldum yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: evolvo

quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

Orijinalden alıntı: evolvo

@cihanair
    hergün ayrı telden çalıyorsun, her gün imzan farklı farklı ve birbirine zıt imalarla dolu, bilerek mi yapıyorsun yoksa amansız bir ikilem içindemisin anlamış değilim
    son zamanlarda gördüğüm imzaların
    quote:

reno latitude az kaldı sana kavuşmama

quote:

renault latitude elendin listeden
    SKODA OCTAVİA ELAGENCE YADA JETTA BAKALIM HANGİSİ OLCAK

quote:

bir önceki imzan; tam olarak hatırlayamadığım anti vw bir imza daha

quote:

ARTIK KESİN EMİNİM EDC DSG RAKİP OLAMAZ CİHANAİR

ve aralara serpiştirilmiş bir sürü zıt fikirler, konunun başına zaten bu durumunla ilgili bir msg yazmıştım ama hala aynı şekilde devam ediyor durum,

güzel kardeşim ben hiçbir zaman vw kötü araba demedim dememde zaten sadece karşılaştırma yapılan araçları gördüm hiç birisi vw tutmaz diyorum imzamın sonun akadar arkasındayım fluance edc sürdüm beğenmedim dsg vites geçişileri olsun sesi olsun edc daha iyi olduğuna kanaat gitirdim sen benim yazılarımı neden takip ediyorsun sorması ayıp olmazsa bir sıkıntı varsa özelden msj at burdayım ben

yazdığın şeyler tutarlı değil, seninle ilgili bir problemim yok,' ben burdayım' ne demek onu da anlamak istemiyorum, kafa tutup birşeyler ima ederken kimlere kafa tutabileceğini de düşünmek lazım......
    kullandığın uslubu biraz yumuşatıp, tekrar konuya dönüp sadece imzalarında ne demek istediğini anlatsan benim için yeterli olur, araba muhabbetini farklı yönlere çekmemen, nacizane tavsiyem....

ozaman ben açıkliyim sana neden böyle olduğunu jetta formundan bilen bilir abim q5 almak için resmen doğuş otoyla her ay kavga etti sebebi durmadan ileri tarih vemeleri ve para göz bir şirket olduğu biz arabayı 125.000 tl aldık mayıs 2010 ilk gitik doğuşa ilk önce bize 2 ay dediler temmuz aradık araç gelemdi dediler sonra ağustos sonra kesin kasım en son aralık 30 da araba geldi ilk önce doğuş otodan bu sayasede soğudum pinti adamlar bir anahtarlık vermediler 125.000 tl araba aldık sonra ben reno d sınıfı araba yapcak nissanla ortak öğrendim arabayı araşştırdım fuara gittim iki kez sırf latiduede ve pejo 508 için pejoyu beğendim ama arka kısmı hoşuma gitmedi sonra latiduede baktım ilk başta hoş bir araba izlenimi verdi bana taki reno çetaşta test edene kadar bir anda arkda bagaj kapağıve kocaman olan o vites topuzu iyi yol tutmayışı ve içine giren seslerden sonra araçtan soğudum onun için latidude vaz geçtim daha sonra jettayla ilgilendim fuarda bana bir bayan en dizel en fazla 50.000 tl olur dedi bende heveslendim fiyatlar bir açıklandı dumur oldum resmen birde ilk parti araçlarda comforline ve hıngline araçlar sadece dsg olunca aradada 3.000 tl ye yakın bir fiyat olunca vazgeçtim sonraki imzam için
    reklamlarda edc vitesi çok övdüler yok az yakıyor yok huzlı vites geçeişi falan bende denedim önce 2.00latidudede hoşuma gitmişti ama 1.5 fluancede tek kelimeyle berbattı bence 105 beygir az geldi o viites için başka sorun yok sanırım hiç bir arabaya dğşman değilim sadece mantıklı olan arabadan yanayım şu bir gerçek BİRAZCIK MUHALEFETİ SEVİYORUM SANIRIM EVOLVO ARKDAŞA İMZAMI ANLATTIM HA BU ARADA ŞUANDA SAHİBİ OLDUĞUM ARABALAR İŞİMİZ GEREĞİ 6 TANE FORD TARANSİT 1 ADET RENO TRAFİC KENDİ ARABAMA DA RENO SYMBOL 2010 MODEL DİZEL 85 BEYGİR

• quote:

bir arkdaş bana formda 8 ay sonraya scrico için gün verdiler dedi bekliycenmi dedim napim başka şansım varmı dedi şok oldum yani

Bir arkadaş scirocco için 6 ay beklemedi. Gitti Gulietta aldı 170 HP lik.
  • Ben sıfır Passat aldım 2 ay önce. ama hala insignia içimde bir yerlerde dürtüklüyor beni. iki arabayı da herşeyiyle biliyorum. sırf biraz daha az yakıyor diye ve kısa sürede satacağım diye aldım passatı.

Renoult'un arabaları belki de şasisi en esnek arabalardan. sırf yaya güvenliğine de önem verdiği için şasi esnek. ama bu esneklik 1 sene sonra arabanın heryerinin gacır gucur ötmesine neden oluyor. geçen sene arkadaşım sıfır megane almıştı. 46 bin falan para verdi. arabanın kapıları gacırdıyor şu anda.

Bu nedenle ben reno falan almam. Alan kişilere de başka arabalara bakmalarını öneririm. olay sadece fiyat değil. herkes bütçesine ve zevkine göre arabasını alır. Ama renoyu ben vw grubu ile hatta Opel ile falan kıyaslamam.

Sakın VW çok iyidir diye düşündüğüm anlaşılmasın. aksine abartıldığı kadar yok. ben biniyorum ondan biliyorum. ama Renodan iyi olduğu kesin onu da söylemeden edemem.

• quote:

Orijinalden alıntı: Muradovskiy

quote:

bir arkdaş bana formda 8 ay sonraya scrico için gün verdiler dedi bekliycenmi dedim napim başka şansım varmı dedi şok oldum yani

onun formda olduğunu nerden biliyorsun arkdaşım ben formdan biri olsa direk söylerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: torrentialrun

Ben sıfır Passat aldım 2 ay önce. ama hala insignia içimde bir yerlerde dürtüklüyor beni. iki arabayı da herşeyiyle biliyorum. sırf biraz daha az yakıyor diye ve kısa sürede satacağım diye aldım passatı.

Renoult'un arabaları belki de şasisi en esnek arabalardan. sırf yaya güvenliğine de önem verdiği için şasi esnek. ama bu esneklik 1 sene sonra arabanın heryerinin gacır gucur ötmesine neden oluyor. geçen sene arkadaşım sıfır megane almıştı. 46 bin falan para verdi. arabanın kapıları gacırdıyor şu anda.

Bu nedenle ben reno falan almam. Alan kişilere de başka arabalara bakmalarını öneririm. olay sadece fiyat değil. herkes bütçesine ve zevkine göre arabasını alır. Ama renoyu ben vw grubu ile hatta Opel ile falan kıyaslamam.

Sakın VW çok iyidir diye düşündüğüm anlaşılmasın. aksine abartıldığı kadar yok. ben biniyorum ondan biliyorum. ama Renodan iyi olduğu kesin onu da söylemeden edemem.

benim arabamda yaklaşık olarak 15 aylık araba 4 kez cam kirikosu değişti kapılarında hala ses geliyor ne bilim güvenli araba değil bir sürü sayacağım olay var ama genede b segmenti için söylüyorum bence en iyisi hyundai acnet daha iyi olduğu ne bilim bu segment arabalrdan bence tabi böyle ama şuda diğer bşr gerçek ticari sınıfta renodan daha iyisi yok bende 2005 tranporter vardı 9*1 herşeyi zarar arabanın sattım reno trafic aldım 9*1 10 numara araba ne bilim reno kangoda aynı şekilde

• quote:

quote:

quote:

onun formda olduğunu nerden biliyorsun arkdaşım ben formdan biri olsa direk söylerim

Beni soyluyor olabilirsin.scirocco basligina yazmistim.scirocco R siparisi verdim.3 aydada gelebilir 7 aydada gelebilir diye soylediler demistim.

• quote:

quote:

quote:

Bahsetmiş olduğum kişi başka bir forumdan ve 12 senelik bir dostum.
    Bu forumdan olduğunu belirttiğim bir cümle yok mesajımda zaten.....

• Arkadaşlar türkiye ve avrupa için konuşuyorum VW nin en büyük rakibi Renault,Renault un da en büyük rakibi VW dir .Bunu kabul etsek te etmesek te rakamlar ve veriler bunu ispatlıyor zaten.
    Burada da maalesef bazı modeller hakkında kulaktan dolma gerçekle alakası olmayan örneklendirmeler yapılmış.Örneğin fluence çok itilip kakılmış bana sorarsanız kalitesine bişey diyemem ama Jettadan hem ekonomik hem de konforlu bir araç fluence .Aslında o kadar ucuz da değil ki alınası bir fluence 50 bin tl.Jettayı yakından inceledik objektif gözle bakılırsa fluencenin yanında hiç ama hiçbir artısı yok jettanın var diyene gülerim.
    Ama Jettadan kaç kat fazla satıyor yani burada fluenceyi bu kadar yermek satış rekorları kıran bu aracı alanları aptal yerine koymaktan başka bişey değildir.
    Bakın kendi aracımda renault Megane III neden vw den iyi olduğu için mi? hayır ekonomik olduğu için.Bakın avrupada sadece vw ve renault yok ki avrupalılara ait markalar bunlar değil sadece .Opel , ford var seat var skoda var alfa var volvo, fiat, citroen,peugeot vs. var da var. ama en fazla renault ve vw satılıyor tartışılıyor. ve rakamlarda da bunu doğruluyor.
    Bir arkadaş aynı fiyat olsa reno mu vw mi alırsınız yazmış.
    Bildiğim kadariyle Almanyada VW ve Renaultlar fiyat olarak birbirine çok yakın keza Avrupadada böyle fiyatlar birbirine çok yakın gidiyor.Ama renault la Vw nin avrupa satış rakamları da birbirine çok yakın.Demek ki avrupalılar vw aldığı kadar da renault da alıyor.Tabi bunda orada satılan versiyonların farklı olmasının da etkisi var ama aynı durum vw için de geçerli.
    geçen yıl vw avrupada çok az bir farkla renoyu geçmişti yanlış hatırlamıyorsam.Bu sene renault belki de daha fazla satacak bunu bilemeyiz.Zira VW yeni modelleri pek çok kişi için hayal kırıklığı oldu.Renault için ise gittikçe bir daha çok beğenilme durumu var.
    Değerlendirme yaparken ülke ve dünya gerçeklerinden uzaklaşmadan yani bazı şeyleri sadece forum içinde değil evrensel düşünerek yaparsak daha faydalı bir zemin oluşur kanaatindeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shark45 -- 27 Mart 2011; 1:21:37 >

• çok sevgili arkadaşlar bir jetta tdi dsg bekleyicisi olarak(nisanın son haftası gelecek) yeni jetttanın kalitesinin eski jetta ya göre ve golf passat modellerine göre çok çok düşük olduğunu belirtmek isterim....
    inanmayan yada inanamayan gitsin incelesin en üstteki linkte verilen video dan eser olmadığını gözleri ile görsün....
    diyeceksinizki o zaman neden wv sipariş ettin ? haklısınız neden mi?
    çünki wv nin dsg si nin muadili yok gibi....(üst sınıfları hariç tutuyorum)
    motoru 1.6 tdi common rail yani ideal bir motor sağlam dayanıklı ekonomik
    ve en önemlisi beğenmezsem sevmezsem ,hemen 1-2 gün içinde belkide kar bile ederk satarım hiçbir kaybım yok....
    eğer insignia 1.6 cdti multijetli olsun vallahi en başta ben olmak üzrer derin wv fanatikleri bile gidip onu tercih eder çünki yeni jetta eski jetta değil
    hatta sanki wv değil....
    incelenecek noktalar
    1:bagaj kolu hidrolik değil videodaki corolla gibi demirci işi tel maşa
    2:kaput aynı şekilde
    3.sacı bakın görün inceleyin aracın toplam ağırlığından belli zaten
    3:kapıların contalarına bakım renaultun kinden eksiği var fazlası yok (eski jettada 4 kademe kapı fitili(conta) vardı yenide 2 kademe
    4:kapı iç döşeme diyemeyeceğim kusura bakmayın kaplaması düşük kalite plastik
    5:direksiyon simidi ve el freni ayrıca düz viteslerin vites topuzu incelenmeye değer...
    6.alt döşemeler ve ses izelasyonu

koltukları güzel yapmışlar beğendim...
    yani sonuç olarak wv yeni jetta da eski kalitesini çok çok aratır olmuş bana inanmayın gidin bakın inceleyin ne kadar objektif olduğumu anlayınız lütfen ...
    ben vw severim daha evvelde 2006 passat 2.0tdi vardı 44 bine sattığıma şuan pişmanım 61500 lük mexikalı jetta 2006 comfortline passatımın eline su bile dökemez kim ne derse desim sadece üztün olduğu konu motor teknolojisi...
    saygılarımla bu markaların bizim olmadığını hatırlatır objektif olamız gerektiğini belirtirim...
    fanatiklik mantığın ve aklın önüne geçmektir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taylor1956 -- 30 Mart 2011; 10:44:40 >

• Bu arada Vw yeni fiyatlarını açıkladı. (1 Nisan 2011 tarihinden geçerli)
  • vw gene zam yapmış yok böyle birşey ya adamlar olmayan araba zam yapıyor hıngline jetta dsg 61.300 tl olmuş ne diyimki artık ben adamlar araba pahalı diyor ama hala satılıyor çatır çatır polo comfortline dsg 42400 tl olmuş bu paraya bu arabayı alan varmıdır acaba çok merak ediyorum
  • Jetta konusunda yorum yapamiycam zira detayli incelemedim ne diyorsan dogrudur. Ayrica senin dediklerine benzer cok sey konusuldu bu forumda.
    Peki jetta ile ayni paralara alabilecegin 1.6 tdi elegance DSG bir Octaviayi kiyaslayabilir misin? eger incelediysen.
    Ben ikisini de yuzeysel inceledim ancak eger incelediysen fikirlerini almak isterim
    Saygilarimla

quote:

Orijinalden alıntı: taylor1956

çok sevgili arkadaşlar bir jetta tdi dsg bekleyicisi olarak(nisanın son haftası gelecek) yeni jetttanın kalitesinin eski jetta ya göre ve golf passat modellerine göre çok çok düşük olduğunu belirtmek isterim....
    inanmayan yada inanamayan gitsin incelesin en üstteki linkte verilen video dan eser olmadığını gözleri ile görsün....
    diyeceksinizki o zaman neden wv sipariş ettin ? haklısınız neden mi?
    çünki wv nin dsg si nin muadili yok gibi....(üst sınıfları hariç tutuyorum)
    motoru 1.6 tdi common rail yani ideal bir motor sağlam dayanıklı ekonomik
    ve en önemlisi beğenmezsem sevmezsem ,hemen 1-2 gün içinde belkide kar bile ederk satarım hiçbir kaybım yok....
    eğer insignia 1.6 cdti multijetli olsun vallahi en başta ben olmak üzrer derin wv fanatikleri bile gidip onu tercih eder çünki yeni jetta eski jetta değil
    hatta sanki wv değil....
    incelenecek noktalar
    1:bagaj kolu hidrolik değil videodaki corolla gibi demirci işi tel maşa
    2:kaput aynı şekilde
    3.sacı bakın görün inceleyin aracın toplam ağırlığından belli zaten
    3:kapıların contalarına bakım renaultun kinden eksiği var fazlası yok (eski jettada 4 kademe kapı fitili(conta) vardı yenide 2 kademe
    4:kapı iç döşeme diyemeyeceğim kusura bakmayın kaplaması düşük kalite plastik
    5:direksiyon simidi ve el freni ayrıca düz viteslerin vites topuzu incelenmeye değer...
    6.alt döşemeler ve ses izelasyonu

koltukları güzel yapmışlar beğendim...
    yani sonuç olarak wv yeni jetta da eski kalitesini çok çok aratır olmuş bana inanmayın gidin bakın inceleyin ne kadar objektif olduğumu anlayınız lütfen ...
    ben vw severim daha evvelde 2006 passat 2.0tdi vardı 44 bine sattığıma şuan pişmanım 61500 lük mexikalı jetta 2006 comfortline passatımın eline su bile dökemez kim ne derse desim sadece üztün olduğu konu motor teknolojisi...
    saygılarımla bu markaların bizim olmadığını hatırlatır objektif olamız gerektiğini belirtirim...
    fanatiklik mantığın ve aklın önüne geçmektir...

• quote:

vw gene zam yapmış yok böyle birşey ya adamlar olmayan araba zam yapıyor hıngline jetta dsg 61.300 tl olmuş ne diyimki artık ben adamlar araba pahalı diyor ama hala satılıyor çatır çatır polo comfortline dsg 42400 tl olmuş bu paraya bu arabayı alan varmıdır acaba çok merak ediyorum

Malesef siparişimden bu yana 2. zam oldu. almaya hala kararliyim. Çünkü alternatif bulamıyorum. Var mı çift kavramalı vites, 1.6, dizel b sınıfı arac. Malesef yok. Eurodan dolayı diğer Alman araçlarda zam yedi. Opelde %2 ornegin. Ford unda eli kulagindadir.
  • Neyseki Skoda'nın TR distribütörü tamamen farklı bir firma. Doğuş ya da yan kuruluşu olsaydı, sırf bu kalitesi düşürülüp ucuzlaştırılan yeni Jettanın satışları düşmesin diye Octavia'nın DSG ve 1.6 dizel opsiyonlarını getirmezdi kesinlikle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sirxanthos -- 1 Nisan 2011; 11:26:44 >
  • Kesinlikle katiliyorum ayrica ne olursa olsun o siniflarda binici icin skodanin VWnin en ciddi alternatifi ve rakibi oldugunu dusunuyorum
    Saygilar
    quote:

Orijinalden alıntı: sirxanthos

Neyseki Skoda'nın TR distribütörü tamamen farklı bir firma. Doğuş ya da yan kuruluşu olsaydı, sırf yeni Jetta satışları düşmesin diye Octavia'nın DSG ve 1.6 dizel opsiyonlarını getirmezdi kesinlikle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ppzrg -- 1 Nisan 2011; 11:34:31 >
  • arkadaşlar 2000 model passat 1.9 tdı aracıma hız sabitleme taktırmak istiyorum bilgisi olan arkadaş varmı yazarsa sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.