Şimdi Ara

Neden ülkemizdeki arabaların çoğu beyaz? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
0
Favori
4.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İnsanların derdi iyi bir arabaya binmek değil çünkü. Hepsinin tek derdi "piyasa" arabası olarak nitelendirilen arabalardan alıp üstüne koyarak satmak. 2.ellere bakıyorum mesela BMW 3 serisi 5 serisinden,Volvo S60 S80'den,Renault Megane Talisman'dan,Ford Focus Mondeo'dan pahalıya satılıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çünkü Adana. Yazın 500 derece falan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Genelde bayi metalik renge 2-3 lira fark ister.Bizim millette 250 milyarlık passata sırf 2-3 lira daha fazla vermemek için beyaz alır.Harbi komediyiz...

• Çünkü biz çok hesap kitap yapıyoruz. Beyaz olsun 2 bin eksik verelim, hem çizilirse falan boya tutturmak kolay olur , masrafı az olur vs.. Ekonomi odaklı yani anlayacağın. Bence gerek yok tabi araba zevk işi . Ama herkesin kendi hesabı diyecek birşey yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: mur@t_333

Çünkü Adana. Yazın 500 derece falan

Aynı gün içinde kırmızı ve siyah şahin kullanmıştım istanbulda. Çok fark ediyor. Adanada daha da çok fark eder

• Benim aracım siyah ama bir sonrakisefer ne olursa olsun beyaz alacağım. Yazın arabanın içine girilmiyor sıcaktan, ayrıca koyu renkli araba çok kir gösteriyor.Esasında en güzel renkler pastel renkler ama malesef ülkeye araba girişi şu dönemde zaten sıkıntı, renk derdine düşersen aylarca beklemen gerekecek.

• Metalik gri aracım var yazın bittim

• Çünkü millet olarak araç yıkamaya eriniyoruz

• Zevk, sanat, estetik duygumuzu kaybettik toplum olarak maalesef. Karnımız doysun, paramız cebimizde dursun modunda yaşıyoruz. Ha gerçekten beyazın yakıştığı üç beş araç hariç ama gerçekten bir sürü güzel renk varken, niye sadece beyaz!..

• Aracım kırmızı.

Çiziği belli eder, her hafta yıkansın ki rengini belli etsin, uzun vadede güneş yanığı ihtimali fazla...

• Ben de sizin gibi neden her yer beyaz diyordum, kesin farklı renkler alırım diyordum. İlk iki arabam metalik renklerdi, 3.aracım beyazdı. Büyük rahatlık kir çizik yönünden.

Şimdi metalik koyu kahve aracım var ve ne kadar hoş gözükse de sıkıntı. Kir hadi neyse, çizikler, kapı açmayı bilmeyen andavallar sebebiyle yanlardaki nokta nokta görünen astar boya, bezdim 1 ayda.

Nasipse sıradaki kesinlikle beyaz olacak. Evet buzdolabı rengi, mis gibi

• 1995 model sıfır skoda favorit aldım. kampanya çekilişi ile beyaz denk geldi.

1996 model sıfır ford escord aldım. show roomda gümüş gri vardı. al bunu abi yoksa 2 ay beklersin dedi bayi.

2003 model sıfır Honda Jazz aldım. lansman rengi bayide sadece açık mavi renk vardı. yine beklersin abi tehditi.

2010 model sıfır Citroen C3 aldım. beyaz alındı. bayi diğer renklere fark ödersin ve beklersin dendi.

2014 model Sıfır Seat Toledo aldım. Yine Beyaz renk. Bayi başka renk gelmiyor dedi.

2020 model sıfır Citroen C3 Aircross alındı. bayide hazırda kırmızı, beyaz, gümüş gri, platin gri ve kum beji vardı. ben gümüş griye bindim, hanım kırmızıya çocukta platin griye bindi. ee tabi platin gri alındı

• quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

Örnek olarak tek istisna o Mondeo artık üretilmeyeceğinden. Ama diğerlerinin mantıklı bir açıklaması yok,daha üst segment araçlar daha ucuz garip bir şekilde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 6 Aralık 2020; 1:5:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: darksnr

Ben Sedef beyaz sevdiğim ve diğer kolaylıkları için öyle tercih ediyorum :)

Diğer renklere göre kiri belli etmez araç sıcağı çekmez daha ihtişamlı gözükür kolay fark edilir vs vs

He sedef olduğundan normal beyaz gibi boya olayı kolay değil ama güzel duruyor

Daha ihtişamlı olmasının ve kolay farkedilmesinin imkanı yok, sokaktaki her 10 araçtan 8'i beyaz zaten.

• 2 tane sıfır araba aldım. Sırf beyaz istediğim için 750 km ötede olmasına rağmen oradaki bayiden aldım. 3. arabamda beyaz olacak allah nasip ederse.

Çok asil duruyor

• Liny L kullanıcısına yanıt
    Savaşlar neden var? Babam böyle pasta yapmayı nereden öğrendi?
  • defiant82 kullanıcısına yanıt
    Ciddi misiniz?¿ Metalik gri gibi avantajlı bir renk yok.
    Çizilse göstermez.
    Üstünde bi parmak toz olur göstermez.
    Yağmur sonrası çamur görüntüsü az belli olur.

Tek dezavantajı kusurları, pisliği göstermediği gibi kendisini de çok gösteremediğidir. Çok albenili gözükmez. Temizken hoştur. Ama kirlenince de kirli demezsin.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.