Şimdi Ara

Neden surekli RAM bozuluyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2 yild iki kere basima geldi ramlardan biri surekli bozuluyor ve bilgisayar surekli restart atiyor? Bunun sebebi nedir?
    Neden surekli RAM bozuluyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• RAM'ler kolay kolay bozulmaz, emin misin onların bozuk olduğuna?
  • quote:

Orijinalden alıntı: neutumn

RAM'ler kolay kolay bozulmaz, emin misin onların bozuk olduğuna?

Evet hocam. Bir tanesini cikardim bilgisayar acildi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. 3D Waffle

quote:

RAM'ler kolay kolay bozulmaz, emin misin onların bozuk olduğuna?

Evet hocam. Bir tanesini cikardim bilgisayar acildi.

RAM'lerin CL değerleri vardır, onların dışında frekans miktarı da önemlidir. Aynı marka, CL değerli ve frekansı eşit RAM'lerde mi bu problemi yaşıyorsun?
  • neutumn N kullanıcısına yanıt
    Malesef hocam. Ramin fotografini paylastim ustte. 2 tane vengeance 4 gb 1600mhz ram kullaniyorum(dum)

• quote:

Malesef hocam. Ramin fotografini paylastim ustte. 2 tane vengeance 4 gb 1600mhz ram kullaniyorum(dum)

Anakartın şüpheli geliyor bana, bir şeyler ters gidiyor da olabilir. Anakartın BIOS'unu güncellemeyi düşündün mü? Pek sevmem bu öneriyi ama ekstrem durumlarda çare olabilir.
  • neutumn N kullanıcısına yanıt
    Yenisini alinca denerim hocam 16 gb da yukseltmeyi dusunuyordum zaten. Ama iste surekli bozulunca insan korkuyor da yeni ram almaya.

• Umarım, bozuk olduğunu düşündüğün RAM'i sadece denemişsindir, çalıştığını düşündüğün RAM'i çıkarıp bozuk olduğuna kanaat getirdiğin RAM'i taktın mı? Eğer ikisi de çalışıyor, single olarak bir sorun yaratmıyor ancak dual olarak problem yaşatıyorsa anakart slotlarında ya da köprülerinde sorun olabilir. Sen bir BIOS'u güncelle istersen.
  • quote:

Umarım, bozuk olduğunu düşündüğün RAM'i sadece denemişsindir, çalıştığını düşündüğün RAM'i çıkarıp bozuk olduğuna kanaat getirdiğin RAM'i taktın mı? Eğer ikisi de çalışıyor, single olarak bir sorun yaratmıyor ancak dual olarak problem yaşatıyorsa anakart slotlarında ya da köprülerinde sorun olabilir. Sen bir BIOS'u güncelle istersen.

Denedim hocam sorun kesinlikle bir tanesinde digerini single olarak taktigimda pc surekli restart atiyor.

• quote:

quote:

Umarım, bozuk olduğunu düşündüğün RAM'i sadece denemişsindir, çalıştığını düşündüğün RAM'i çıkarıp bozuk olduğuna kanaat getirdiğin RAM'i taktın mı? Eğer ikisi de çalışıyor, single olarak bir sorun yaratmıyor ancak dual olarak problem yaşatıyorsa anakart slotlarında ya da köprülerinde sorun olabilir. Sen bir BIOS'u güncelle istersen.

Denedim hocam sorun kesinlikle bir tanesinde digerini single olarak taktigimda pc surekli restart atiyor.

Anladım, senin yerinde olsam bir başka anakartta denerdim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.