Şimdi Ara

Neden Sevgilimiz Yok ? ( Normalin üzerinde görünüşe sahip olanlar ) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
5
Favori
5.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: izayoi

İlk olarak, Psikiyatri alanı ile ilgilenen hekimlere psikiyatrist (psikiyatri uzmanı) denir. Yeni bir bilgi öğrenmiş oldun bu da sana son kıyağım. Psikolojisinden şikayetçi olan hasta olmuyor mu bu nasıl mantık. Normal adamın psikolog'ta işi ne, ne diye o kadar parayı bayılsın.

Alıntıları Göster

psikiyatrist yanlış kullanımdır kelimenin doğrusu psikiyatrdır. psikolojisinden şikayetçi olmak da hasta olduğun anlamına gelmez. benim canım çok sıkkındır, fazla stres altındayımdır; o zaman psikoloğa giderim. psikolog bu sorunların üstesinden gelmeme yardımcı olur, bu hasta olduğumu göstermez. eğer gerçekten psikolojik bir hastalığa sahipsem psikiyatra giderim. psikiyatr ise bu hastalıkları tedavi eder.

• Hepimiz hem psilog hem pisikiyatrıt bi sevgili bulalım en iyisi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • soge kullanıcısına yanıt

Ediyor aslında. Hiç sevgilim olmadı değil ama yeni yapmak çok zor benim için. Galiba pek kızlarla ilişkim olmadığı için çabuk etkilenip bağlanıyorum. Şimdi akışına bıraktım zaten kızları geçtim hayattan bile uzak bir yerdeyim kendi halimde takılıyorum.

• Kızlar tanımadıklarına yüz vermeyip, sevgililerini arkadaş çevreleri içinde bağlantılı olanlardan seçtikleri için yok. Tam olarak başlığın cevabı bu. Ne der bu işe soge

• Resim at hocam merak ettim (:

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuyu okumadım. Başlığa cevabım;

Çünkü malım. Hep daha iyisini isteyen, yetinmeyen ve doyumsuz bir mal.

ya da şanssızım.

Edit: Tekrar düşündüm de hepsinin bir şeyi vardı. Yoksa mantıklı adamım. Sebepsiz olmadı ayrılıklar.

Sonuç olarak sevgililisizim kısa süreli de olsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sing_a_song -- 24 Şubat 2021; 1:7:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dogukan_3002

Kızlar tanımadıklarına yüz vermeyip, sevgililerini arkadaş çevreleri içinde bağlantılı olanlardan seçtikleri için yok. Tam olarak başlığın cevabı bu. Ne der bu işe soge

Çevre ortam ile evet haklısın kız arkadaş bulunuyor. Fakat 1 kere bile bu şekilde bir kızla tanışmadım. %90 hep yolda yürürken bir yerde oturup bir şeyler ile uğraşırken, otobüs, metro vs... Genel olarak girişken halimle birileriyle tanışıyorum. Bu tanışma mesaja dönüyor, 1 kaç hafta sonra buluşma oluyor ve ardından 2 hafta sonra sıkıntı çıkıyor :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soge -- 25 Şubat 2021; 13:56:25 >
  • Şu ben kızlarla yattım yiyiştim diyenler lütfen bir duraklayın sakin olun. Burada ciddi ve yıllarca sevgili olamamanın problemleri tartışılıyor. Konuda cinsel ilişki 2. hatta 3. planda. Ötede sıvazlayın arkadaşlar, o alet edevat bizde de var biz de kullandık. Kör topalla yatıp buraya hava atmaya gelmeyin, sizin gibi çok tanıdığım var. Kim bilir ne yalanlar ne numaralar çekiyorsunuz 3 dk lik ilişki için :D

• @soge Taşşağına beton yetmez kral. Seninle evlenecek kadın baya şanslı. Tüm konuyu okudum kafa yapan çok iyi, kendini iyi yetiştirmişsin helal olsun valla.

• quote:

Orijinalden alıntı: soge

Çevre ortam ile evet haklısın kız arkadaş bulunuyor. Fakat 1 kere bile bu şekilde bir kızla tanışmadım. %90 hep yolda yürürken bir yerde oturup bir şeyler ile uğraşırken, otobüs, metro vs... Genel olarak girişken halimle birileriyle tanışıyorum. Bu tanışma mesaja dönüyor, 1 kaç hafta sonra buluşma oluyor ve ardından 2 hafta sonra sıkıntı çıkıyor :D

Alıntıları Göster
    Otobüs metro herneyse, hepsini anlat o zaman reis. Bu hikayelerden ders çıkaralım bizde, uxun uzun yaz anlat

• quote:

Orijinalden alıntı: bitbox27

@soge Taşşağına beton yetmez kral. Seninle evlenecek kadın baya şanslı. Tüm konuyu okudum kafa yapan çok iyi, kendini iyi yetiştirmişsin helal olsun valla.

Kesinlikle. Keşke kar yağdığı sıra heykelin minyatürünü yapsaydık bir. Metro da otobüsde tanışmış üstelik hep. En zor olanı başarmış. Bakalım anlatırsa dinleyelim.

• quote:

Otobüs metro herneyse, hepsini anlat o zaman reis. Bu hikayelerden ders çıkaralım bizde, uxun uzun yaz anlat

Alıntıları Göster

Yağmurlu günde minibüsle işten evime gidiyordum. Minibüste, kaptan bir sokağın su bastığını, trafiğin felç olduğunu söyledi. Hal böyle olunca da yol değişti ve eve biraz yürümem gerekecekti. Bir yandan da solumdaki kız dikkatimi çekti ama kulaklığı olduğu için minibüste konuşamadım. Mahalleye geldiğimizde şansa o da aynı yerde indi, sonra ona yaklaştıp ve soru sordum " burada ne işimiz var, minibüs buradan geçmez ki " duruma ikimiz de şikayet ettik. Daha sonra gözlükleri hoşuma gitti diye muhabbet açtım " gözlük takıyorsun, sanırım sen biraz kitap kurdusun " dedim. Orada sohbet açıldı ve kızla onun evine kadar yürüdük. 3 hafta mesajlaştık, buluştuk sohbet ettik. Doğum tarihimizden burcumuza, sevdiğimiz film tarzlarından yağmurlu ve soğuk havada yürümeye kadar bir çok ortak noktamız vardı. Hatta beraber gün belirleyip kitap okuma etkinliği yapacaktık.

Bu kadar yeter mi abi ? İlla anlattırıp da üzmeyin adamı. İnan anlatacak daha çoğu var ama olmuyor işte. Size en olur olanını anlattım. Asla işi ilerletemedim, onun için ben de pes etme noktasına geldim. He sorsanız kız güzel miydi ? Hayır hatta çirkindi ama onu kendime o kadar yakın hissetmiştim ki asla tarif edemem size. İşte bu demiştim bu kadar ortak nokta bu kadar benzerlik olamaz dedim. Zaten benim güzellik algım yok, daha çok sezgisel biriyim anlayacağınız. Ama VERMEYİNCE MABUD NEYLESİN KEL MAHMUT !. Durum bu ve asla değişmeyecek diye düşünüyorum. İçinizde varsa bunu değiştirecek delikanlı buyrun yardım elim havada ama önce değişeceğine inanmam lazım ki çoookkk zor.

Ben asla hava atmam arkadaşlar, hatta tam tersine her zaman kendimi eksik hissederim, bu benim hastalığım ve kurtulamıyorum. Mütevazi bir insanım, var olan neyse her zaman bir tık aşağı çekerek söylerim. Benim iletişimim güçlü diyorum size, ben esnaf adamım. Çöp toplayan adamla da iyi muhabbet kurarım, holding sahibi adamla da. Tipim de var boyum da... Bunların hepsi anlamsız diyorum size, hala kalkmış bana tip boy diyorsunuz.

Eğer her şeyim var ama olmuyor diyenler varsa, hiç bilmediğimiz bambaşka bir sebep var demektir. Esas mesele pes edip etmeyeceğimiz. Ben pes etmekle etmemek arasındayım. Pes etmememin tek sebebi, verilen değeri hak edecek mutlu olmayı hak eden bir kızı, olacağı varken görmezden gelmemek için.

• Acımasız hayat işte, 1000 lerce yıllık ülkenin stratejik hatasına mı yanayım ( 13 şehit ) yoksa bozulan aşk sevgi dürüstlük durumlarına mı ? Konuya ilk yazdığım mesajı bir daha okuyun lütfen, bu konu çok daha derin aslında. Fark edebileceğinizi düşünüyorum. Tek sorunum/sorunumuz kız değil, insanları küçük yaştan eğiterek dizi film gibi saçmalıklardan arındırıp temeli güçlü çocuklar yetiştirmek istediğimi söylemiştim. Böylece bu durumu gelecek nesil için düzeltebiliriz.

Görüyorsunuz işte benim gibi insanlar değersiz arkadaşlar, uyanmamız lazım. Ülkeyi koca popolu adamlar mı sarsın, yoksa yetenekli nitelikli bireyler mi ? Beyinsiz adamın çocuğu büyüyünce dekan mı olacak sanıyorsunuz ? O da koca popo sakallı dar pantolonla bidon gibi dolaşacak.

Dediklerimde en ufak bir yalan veya abartı yok. Bakın inanılmaz derecede geriye gidiyoruz. Bu konuyu önemsiz görüyorsunuz ama tahmin edemeyeceğiniz kadar önemli. Kendimi tatmin etmek için açmadım. Aksine ülkemi sevdiğim için açtım.

BOŞ AİLEDE BOŞ BİREY YETİŞİR !

• soge kullanıcısına yanıt
    Mutlu olmayı hak eden kız, hak ettiğini bile bilmiyor ki..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dogukan_3002 -- 7 Mart 2021; 8:23:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: soge

Acımasız hayat işte, 1000 lerce yıllık ülkenin stratejik hatasına mı yanayım ( 13 şehit ) yoksa bozulan aşk sevgi dürüstlük durumlarına mı ? Konuya ilk yazdığım mesajı bir daha okuyun lütfen, bu konu çok daha derin aslında. Fark edebileceğinizi düşünüyorum. Tek sorunum/sorunumuz kız değil, insanları küçük yaştan eğiterek dizi film gibi saçmalıklardan arındırıp temeli güçlü çocuklar yetiştirmek istediğimi söylemiştim. Böylece bu durumu gelecek nesil için düzeltebiliriz.

Görüyorsunuz işte benim gibi insanlar değersiz arkadaşlar, uyanmamız lazım. Ülkeyi koca popolu adamlar mı sarsın, yoksa yetenekli nitelikli bireyler mi ? Beyinsiz adamın çocuğu büyüyünce dekan mı olacak sanıyorsunuz ? O da koca popo sakallı dar pantolonla bidon gibi dolaşacak.

Dediklerimde en ufak bir yalan veya abartı yok. Bakın inanılmaz derecede geriye gidiyoruz. Bu konuyu önemsiz görüyorsunuz ama tahmin edemeyeceğiniz kadar önemli. Kendimi tatmin etmek için açmadım. Aksine ülkemi sevdiğim için açtım.

BOŞ AİLEDE BOŞ BİREY YETİŞİR !

.. boş vermeyi öğrenmek gerekiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dogukan_3002 -- 7 Mart 2021; 8:56:2 >

• Denemediğim için.
  • quote:

Mutlu olmayı hak eden kız, hak ettiğini bile bilmiyor ki..

Ama arkadaşım, yeteneği fazla olan adamın hayatı mecburen biraz izole olur yani. Bu adamın kendisi hakkında olan tercihidir. İlişkide çevre öneminin tek sebebi ortamda herkes sevgili iken yalnızların gaza gelip kıskanıp, birbirlerine şans vermesidir. Yani zoraki bir alıcı gözüyle bakma olayı bence. Sadece cinsellikten bahsediyorsan evet haklısın.

Benim 2 tane çekirdek arkadaş grubum var. Biri oyun geliştirdiğimiz ekip, diğeri mahalle arkadaşları. Üniden kalma da 2 tane sağlam arkadaşım var arada buluşurum onlarla. Bunlar çevrenin %10'u. Geri kalan tamamen iş ortamı, fırlatma ustalar, malzemeciler, mağazacılar vs. 20 senelik çevre :D Bunların dışında ayak üstü sohbet ve arada hal hatır sorduğum, tatlı laf attığım kızlar erkekler var ama onlar olmasa da olur yani. Sadece günün birinde evlenirlerse evlerini bana yaptırırlar diye geleceğe yatırım ( esnafım demiştim )

Benim bir şansım var oda ailemin istediğim zaman bana birini bulabileceği. Maşallah annemle konuştum dünden razı, hiç de belli etmedi bugüne kadar. Şükür ki önceden sevgililerim olmuştu, foto falan paylaşıyordum ( beni iibeşcinsel zannetmiyorlar :D )

İşin en tuhaf tarafı hiç içimde yokken neden son 1 senede bu durum beni çok rahatsız etti onu bulamıyorum. Çevremde dalga geçen var ama onların niyetlerini bildiğim için çok kafaya takmazdım.

Abi düşünsene, geleceğimi çok net görebiliyorum ama sadece sevgili olayı bulanık. Acaba diyorum ben yuvarlak mıyım ? ama yok gayet de karşı cinsten hoşlanıp hatta duruma göre tahrik oluyorum :D

• quote:

Kesinlikle. Keşke kar yağdığı sıra heykelin minyatürünü yapsaydık bir. Metro da otobüsde tanışmış üstelik hep. En zor olanı başarmış. Bakalım anlatırsa dinleyelim.

Alıntıları Göster

En zor dediğin benim için en kolay ve pratik olanı :D Diğer türlü nasıl olacak ki ? Hayır anlamadığım şey cidden başka türlü nasıl olacak. Bankta oturup beni sieven yok mu diye beklemem mi gerek ? :D

Tek sorun biraz kontrolü kaybetmem aslında, duygu yönetimini ayarlayamıyorum. Bu da benim kişiliğim yani, işimde ciddiyim yeterince zorluk çekiyorum zaten. Bir de kızlarla ciddi ve onlara yönetici olacaksam ohoo kafa kaldırmaz ki...

Beni ciddiyetsiz ve kolay zannediyorlar, tek sıkıntım bu olabilir. Onlar da haklı tabi, kolay gelen kolay gider diye düşünüyorlar. Sen kendindeki başarısızlığın sebebini biliyor musun ? Çözebildin mi ? Net olarak yazanlar var seninki ne hala çözemedim.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.