Şimdi Ara

Neden Sevgilimiz Yok ? ( Normalin üzerinde görünüşe sahip olanlar ) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
5
Favori
5.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: soge

Kardeş, benim de bir arkadaşım var boyu 1.65 ve bu konudan çok şikayetçi. Millet sürekli adama atar gider yapıyormuş, durduk yere eziyorlarmış. Bir insanın kısa boyuyla görünüşüyle nasıl dalga geçilir inan kesinlikle net bir cevap bulamadım.

Ama şöyle bir bağlantı kurabiliyorum

Bak ben küçükken kedileri tekmelerdim, böcekleri zevk olsun diye ezer öldürürdüm. Peki bunun sebebi ne ? Çünkü onların bana bir şey yapamayacağının farkındaydım ve onlardan üstündüm.

Yani bu tarz insanlar, seni kendilerince pasif gördüğü için her fırsatta ezme ihtiyacı duyarlar ve bu şekilde huzur bulurlar. Aslında kilonla alakalı değil, senin özgüvenindeki zayıflığın kokusunu alırlar. Bunlar alt sınıf insanlardır kardeşim, hayvani özellikleri fazla gelişmiştir. Bu söylediklerimi eminim zaten biliyorsundur. Ben bilmeyenler için de yazıyorum.

O insanların ağızlarının paylarını fazlası ile vermezsen, mevcut durumun asla değişmeyecek. Öyle bir davranacaksın ki ne haksız duruma düşecen ne de o tenekeler sana bir daha laf edicek. Ben varya böyle insanlara hayvan gibi davranıyorum. Sokak trafikte bir sıkıntı olduğunda son derece kibarca davranıp sakinleştirmeye çalışıyorum. Baktım üstüme üstüme yürüyor köpekliğe devam ediyor, ben de gerekli müdahaleyi ( sözlü sözsüz ) yapıyorum. "Bu insanlara ne yaparsan yap kendini kötü hissetmiyorsun" Sin City filminden bir sözdür çok severim :D

Amacım nefret yaratmak değildir çünkü o insanların gelecekleri parlak olmadığı için pek de kelebek etkisi olmayacak merak etme :D

Alıntıları Göster
    Şişmanlık konusunda hassastım, ona bir şey diyemem ama özgüven yoksunluğunun kokusu yerine keşke başka kokuları da alabilseler

Hayır, sürekli negatif elektrik ve sürtüşme ile onlardan bir farkımız kalmaz, erdem hep üstün gelir şelale

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dogukan_3002

Baştan sona.. wc temizlerim paspas atarım. Başından sonuna proje dahil bende :D
    Online olmazsa asla oynamam ben. Nefret ediyorum yani. Emülatörden free fire a sardım bu sene. Öncesinde yok iken, rush team oynardım tarayıcı üzerinden. Basit oyunu severim yani. Grafiğe işlemciye yüklenicek nitelikte geniş oyun indirip oynamam. Fakat dehşet iyiyim gerçekten. Beni gördüğün an son görüşün oluyor :D drank drank drank o biçim yani. Vahşi batının hızlı kovboylarındanm :) dün verdiniz gazı. Kız mesajımı görmüş dönüş yapmamış iyi mi. Diyorum size

Alıntıları Göster

Ne yalan söyleyim ben araba kullanıyorsam ya elde taşıyamayacağım bir şeyi almaya gidiyorum ya da alel acele telaşlı telaşlı hep bir yere yetişme derdinde oluyorum. Sürekli elde telefon tek elle araba kullanırım. Arabayı tek el kullanma üzerine evrimleştim. Bir de sigarayı bırakmadan önce buna sigara da dahildi.

Ben tam tersi hep spor giyinirim, spor derken günlük tarzı. Eşofman değil. Saçlarıma hiç yapay bir şey sürmem, doğal halinde yumuşacık kalır daha samimi gözükür. Sakal zaten 16 yaşındaki çocukta bile benden daha fazla sakal çıkar. O yüzden haftada bir traş :D Bu arada 5 li tek bıçak 15 kağıt olmuş yani bu gidiş hayırlı gidiş değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soge -- 19 Şubat 2021; 21:27:8 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DubSteq

Kız için fazla kafa yormayın beyler. Biz bulduk da ne oldu. Delisine denk geldik. Böyle bir ihtimal de hep var.

beni hayata bağlayan birşey yok,

kız olsaydı, en azından birşey olurdu,

sen ise "Kız için kafa yormayın, biz bulduk da ne oldu" diyorsun. Neden Sevgilimiz Yok ? ( Normalin üzerinde görünüşe sahip olanlar ) Neden Sevgilimiz Yok ? ( Normalin üzerinde görünüşe sahip olanlar ) Neden Sevgilimiz Yok ? ( Normalin üzerinde görünüşe sahip olanlar ) 

Neden Sevgilimiz Yok ? ( Normalin üzerinde görünüşe sahip olanlar )

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-D67828229

sen ise "Kız için kafa yormayın, biz bulduk da ne oldu" diyorsun.    

Alıntıları Göster

Kadın seni hayata bağlamaz. Öyle ki hayattan tamamen kopartabilir. O yüzden adam olup kendinize değer vermeyi öğrenin biraz.

• quote:

Kadın seni hayata bağlamaz. Öyle ki hayattan tamamen kopartabilir. O yüzden adam olup kendinize değer vermeyi öğrenin biraz.

Alıntıları Göster

ben şimdi kavradım, senin niye böyle bir yanıt verdiğiniNeden Sevgilimiz Yok ? ( Normalin üzerinde görünüşe sahip olanlar ) 

anlayamazsın kardeş benim halimi Neden Sevgilimiz Yok ? ( Normalin üzerinde görünüşe sahip olanlar ) Neden Sevgilimiz Yok ? ( Normalin üzerinde görünüşe sahip olanlar ) 

benim halimden anlaman için, benim durumumda olman lazım.Neden Sevgilimiz Yok ? ( Normalin üzerinde görünüşe sahip olanlar ) 

yani

13 - 14 yaşından beri yalnız kalman lazım, (şuan yaş 22 benim)

Psikolojik sorunlarının olması lazım bu yaştan beri,

ve bu yüzden konuşma şeklinde bozukluk olması lazım,

1 sabah 2 akşam olmak üzere ilaç kullanman lazım,

ailevi sorunlarının olması lazım,

abuk sabuk kişisel sorunlarının olması lazım (insanların ayağına kalem batırma isteği gibi.)

her yatağa girdiğinde "Keşke ölmekten korkmasam, Keşke intihar edebilecek cesaretim olsa" diye sayıklaman lazım.

vs. vs. bu daha uzar gider ama daha fazla yazmıyacam. Neden Sevgilimiz Yok ? ( Normalin üzerinde görünüşe sahip olanlar ) 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D67828229 -- 19 Şubat 2021; 22:30:37 >

• Leş gibi özgüvensiz yetiştirildiğim için birazda şanssızlık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Aynen aynen, ama zar zor aldığı kredinin borcu bitene kadar çaya mahkumlar :D

Ben seneye araba alacağım mesela ama yarısını cepten nakit ödeyeceğim. Aşırı derecede ihtiyacım var çünkü cilacısı, nalburu, döşemeci derken 3 yere uğrayana kadar gün bitiyor. Bir de bekliyorum şu pandemi biraz rahatlasın hayat normalleşsin. Şuan 2006 Polo 80 bin TL ( abim satıyor ). Araba alındığı tarihten bu yana neredeyse 4 e katladı. Yani bütün günüm yürümekle geçsin daha iyi dicem ama ömür yetmez zaman kalmaz. Allahtan çalıştığım yerde atölyeler hep yakın çevrede 10-15 dk yürüyerek ulaşıyorum. Ama bunun dönüşü de var :D

Alıntıları Göster
    Bisiklet güzel çözüm esasında. Katlanır olanları yerde kaplamaz. Taşıması da kolay.

• quote:

sen ise "Kız için kafa yormayın, biz bulduk da ne oldu" diyorsun.    

Alıntıları Göster
    Bugun incecik dalda arka arkaya sıralanmış 4 kedi gördüm. İkisi çıkamamış aşağıda bekliyo. En üstte ki daha zayıf olan dalda da bir tane dişi.. şimdi anlarlar belki bu işi.. yani yalnızlığı çeken bilir. Git git bitmeyen yollarda tır sürücüsü gibiyim. Ne zaman bitecek bu yol ?

• quote:

Bugun incecik dalda arka arkaya sıralanmış 4 kedi gördüm. İkisi çıkamamış aşağıda bekliyo. En üstte ki daha zayıf olan dalda da bir tane dişi.. şimdi anlarlar belki bu işi.. yani yalnızlığı çeken bilir. Git git bitmeyen yollarda tır sürücüsü gibiyim. Ne zaman bitecek bu yol ?

Alıntıları Göster

aynen katılıyorum hocam, yalnızlığı çeken bilir. Neden Sevgilimiz Yok ? ( Normalin üzerinde görünüşe sahip olanlar ) 

Hele şu "dubsteq" isimli arkadaşın yazdıklarına bakarmısınız? adam hayatında hiç yalnızlık çekmemiş bariz belli Neden Sevgilimiz Yok ? ( Normalin üzerinde görünüşe sahip olanlar ) 

"Kadın seni hayata bağlamaz Neden Sevgilimiz Yok ? ( Normalin üzerinde görünüşe sahip olanlar ) öyle ki seni hayattan koparabilir Neden Sevgilimiz Yok ? ( Normalin üzerinde görünüşe sahip olanlar ) Neden Sevgilimiz Yok ? ( Normalin üzerinde görünüşe sahip olanlar ) bu yüzden adam olun ve kendinize değer vermeyi bilin."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D67828229 -- 20 Şubat 2021; 5:2:48 >

• quote:

aynen katılıyorum hocam, yalnızlığı çeken bilir.  

Hele şu "dubsteq" isimli arkadaşın yazdıklarına bakarmısınız? adam hayatında hiç yalnızlık çekmemiş bariz belli  

"Kadın seni hayata bağlamaz  öyle ki seni hayattan koparabilir   bu yüzden adam olun ve kendinize değer vermeyi bilin."

Alıntıları Göster
    Yani şimdi şöyle düşünmek lazım. Tek kol yada bacağını kaybetmiş birini ben anlıyorum desem, ne kadar anlayabilirim ? Yaşamadan asla anlamak istesem de anlayamam. İstesem de gerçekte olduğu kadarıyla anlayamam yani.
    İşte bu da öyle bir his. Yaşamayan anlamaz. Şuan kız başına 250 kişi düşüyor gibi. Bulabilen terk etmesin aman diyeyim :D
    Daha geçen 39 yaşında bir dostumuz aradı, sevgilimden sıkıldım her görüşmemizde para ve zaman gidiyo baydı diye. Geçmiş senelerimizi hatırlattım. Görüşmeyi kesmekten vazgeçti :D (hıhaha)

• Valla kadınlara tebrikler diliyorum sağa çektiker sola çektiler bozdular bütün duygusallığı. Herkes yurtdışında kadınlar farklı diyor ama kadın kadındır yani ne kadar fark edebilir... Gerçekten Türk kızları bu kadar tekelleşti mi ? Bu sorunun yanıtı bence hayır çünkü el ele tutuşan ve beraber sevgili olarak dolaşan milyonlarca insan görüyorum. Bu tez doğru değil. Sorun kesinlikle bizde, çözmek de bize düşer.

Acaba kızlarda bu problem nasıl ?
    Konu başlığını genele hitap etsin diye düşünerek yazdım ama sanırım kızlardan böyle problem yaşayan yok.

Bir de tekrar ediyorum, bizle dalga geçmek için beyinsizce yorum yapanlara cevap vermeyin ve onları görmeyin. Kendilerini önemli sanmasınlar.

• quote:

Valla kadınlara tebrikler diliyorum sağa çektiker sola çektiler bozdular bütün duygusallığı. Herkes yurtdışında kadınlar farklı diyor ama kadın kadındır yani ne kadar fark edebilir... Gerçekten Türk kızları bu kadar tekelleşti mi ? Bu sorunun yanıtı bence hayır çünkü el ele tutuşan ve beraber sevgili olarak dolaşan milyonlarca insan görüyorum. Bu tez doğru değil. Sorun kesinlikle bizde, çözmek de bize düşer.

Acaba kızlarda bu problem nasıl ?
    Konu başlığını genele hitap etsin diye düşünerek yazdım ama sanırım kızlardan böyle problem yaşayan yok.

Bir de tekrar ediyorum, bizle dalga geçmek için beyinsizce yorum yapanlara cevap vermeyin ve onları görmeyin. Kendilerini önemli sanmasınlar.
    Yurtdışına çıktıkları zaman uzun süreli kaldıklarında normalleşiyorlar ama sevgilileri de o ülkelerin insanı oluyor. Tekelleştiklerinin çok iyi de farkındalar esasında. Dışarıda görünen sevgililer, görmemiz gereken sayının en fazla %50 si kadardır bence. Bir 14 şubat herkes ele ele dışarda gezerken, birde evde takılanların sayısını hayal edin.
    Gereksiz yorumları da boşver hocam engelle geç yazanları, canını sıktığına değmez.

Güncelleme: kızlar istediği vakit birini bulabilecek olduklarını bildiklerinden bu kadar rahat takılıyorlar. O yüzden bu konuyu dert etmiyolar. Bu arada forumda kız yok. Ekşi de bile kalmadı hatta (bir elin parmağını geçmez)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dogukan_3002 -- 20 Şubat 2021; 15:43:56 >

• Yazık ya valla üzücü bir durum. Hadi ben boş değilim daha ufak yaşlarda sevgililerim oldu. Sinemaya gittim, şiir yazdım, çiçek aldım. 14 şubatta hediye verdim, aldım. Kapşonlu gömlek alınmıştı, ne hoşuma gittiydi varya :D

Sadece bir kızın çok kötü kalbini kırmıştım, çok pişmanım ama yaptım bir aptallık. Sevgililer gününe kız benim için o kadar hazırlanmıştı ben de boş yere sinirlenip ayrılmıştım. Sevgililer günü buluşmamıştık. Hiç aklımdan çıkmaz. İnstada ekliyorum özür dilemek için ama kabul etmiyor. Şimdi bu kız erkeklere ne gözle bakmıştır hayal bile edemiyorum. Ben de az ibiş değilim yani.

O yüzden benim gibi herifler de olduğu için düşmanlık yapamıyorum.

• Kabul etmiyorsa dm at, arkasından da herangi bir foto paylaş. Ana ekranda göremeyince meraktan girer. Yoksa görüldü gitmesin diye gurur yapar. İnatlaşır durur.. attığın takip isteklerinden sıkılsa engellerdi zaten. Yani engel yeyinceye kadar bastırmaya devam et bence

• quote:

Kabul etmiyorsa dm at, arkasından da herangi bir foto paylaş. Ana ekranda göremeyince meraktan girer. Yoksa görüldü gitmesin diye gurur yapar. İnatlaşır durur.. attığın takip isteklerinden sıkılsa engellerdi zaten. Yani engel yeyinceye kadar bastırmaya devam et bence

Cevap vermemesi kabul etmemesi çok da ipimde değil ama neyse olmuşla ölmüşe çare yok :D Ben elimden geleni yaptım daha da uğraşmam. Hesabı gizli ama mesajları görebiliyorsa sıkıntı yok. Net şekilde ifade ettim. Hiç uzatmadım yani anlamıştır.

• quote:

Alıntıları Göster

Şimdiye kadar ölene dek yalnız olana rastlamadım duymadım okumadım. Elbet biri gelir, denk geliriz. Bir bakmışsın frekans bi tutar, sonra akşam peşpeşe bez değiştirmeye başlarız. Eve çiçek götürmeye başlarız.. " aaaa hatun aslan gibi erkek verdi bize " Peşinden bir erkek evlat daha. Ondan sonra her akşam alışveriş listesi, çocuk bezi okul masrafı çocukların yaramazlıkları, bitmek bilmeyen istekleri... İnsanın doğasında bu var, istediğimiz kadar unutmaya çalışalım bastıralım elbet kontrolden yine çıkacaktır.

Toplum da bu şekilde oluşuyor. Biz bunun bilincinde olduğumuz için bu konular var. O boş versin sen boş ver, bu ülkeye kim çocuk yetiştirecek ? Azalıp ölelim de ülke yok mu olsun ?

Kimse kafasını çalıştırarak düşünmüyor ona üzülüyorum.

• Tekrara düşmüş olacağım fakat emek bilen, biraz zorluk çekmiş değer bilen bir kız bulursanız çirkinliğine ( sizin algınızdaki ) çok takılmayın. Alıcı gözle bakın onlara. Eğer algınızda güzel olan kızlara, dikkatle bakarsanız aslında ne kadar döküntü ve özürlü olduklarını göreceksiniz. Güçlü ve az güzel mi yoksa çok güzel sıfır karakter mi ? Bu insanlar sizin çocuğunuza bakacak unutmayın. Çocuktan çok saçına başına orasına burasına bakan birini mi tercih edersiniz ?

Başkaları nasıl güzel yakışıklı algısı yaparak insanlığı bozuyorsa, biz de tam tersini yaparak olması gerekenin algısını yapalım. Bu hareketi başlatalım, bir yerden başlayalım. Sonumuz hiç iyi değil, bunu bir tek ben görüyor olamam. Tüketici çılgınlığının yanında bunu da bize empoze etmeye çalışıyorlar. Zirvedekilerin oyuncağı oluyoruz.

• quote:

Alıntıları Göster

Bu yazdıklarını sinirlenip mi yazdın ? Hepimize hitap ederek ve düşünerek mi yazdın ?

• quote:

Orijinalden alıntı: tubytube

Şişmanlık konusunda hassastım, ona bir şey diyemem ama özgüven yoksunluğunun kokusu yerine keşke başka kokuları da alabilseler

Hayır, sürekli negatif elektrik ve sürtüşme ile onlardan bir farkımız kalmaz, erdem hep üstün gelir şelale

Alıntıları Göster

Sen ilah değilsin, onları yaratan kişi değilsin. Yani hiçbirinden sorumlu değilsin kardeşim. Onlar senin başına gelen bir sorun, senin canını sıkın problem. Senin canın sıkılmasın o problemlerin canı sıkılsın. Kendi değerini görmezden gelme.

Saldırana saldır, onların içinde erdem olsa sana saldırmaz zaten. Sen erdem gösterdiğini sanarak kendinden kaçıyor da olabilirsin. Kendinden eminsen yani karşındakinin hareketleri laflarını hak etmiyorsan bunun karşılığını sertçe vermen gerekli.

Ben mesela arkadaşlarımla samimi olsam da onlar bana karşı olan sınırlarını bilirler. Kim olursa olsun babam dahil, durduk yere sebepsiz kırıcılığa tahammülüm yok. Zaten buna hakları da yok. Sabır taşı da olsan taş taştır, elbet bir gün çatlarsın. Erdem dediğin kıymetli şey bu tarz insanlarda kullanılacak bir şey değil. Benim düşüncem bu. Uyarsan kazanırsın uymazsan üzülürsün. Sivri sinek seni gece uyutmaz mesela can sıkar kaşıntı yapar. Onlara karşı da aynı erdemi gösterebiliyor musun ? Tabi ki hayır... İşin toplumsal boyutu da var, bugün sen tepki gösterirsin yarın bir başkası derken bir bakmışsın o kişi artık kimseye hakaret edemez hale gelir.

Sana tutup da her önüne geleni kır parçala incit diyen yok. Vurana vuracaksın bu kadar basit.

Şişmanlık konusunda hassas isen bir zahmet hareket et zayıfla kardeşim :) Eğer yapmıyorsan düzenli spor yap, bana inan bambaşka bir psikolojiye sahip olacaksın. İlk hafta günde 1 saat yürüyüşle başla. Sonra bu sabah akşam 5 er dk ip atlamayı ekle ( düz atlasan da olur, çarpraz atlama koşarak atlama vs. gaza gelme ). Kendine haftada günler belirle. Atıyorum ilk kas çalışma gününde 5 şınav 3 set, 10 mekik 3 set yaptın, bunu her seferinde 1 artırarak devam et. Güçlendikçe alıştıkça zaten her seferinde daha da etkili olacak. Beslenme düzeni en önemlisi, ama en temel bilgi besin değeri yüksek doğal beslenmedir. Daha hızlı olursun, uykun kaliteli olur. Sigara zıkkımını içiyorsan derhal bırak zaten.

Sen geliştikçe güçleneceksin, özgüvenin artacak, kendi değerinin farkında olacaksın. Sevgili konusunda bir şey diyemem, onun için kekolardan ders alman lazım, hanzolar sana yol gösterir. Orası vahşi doğaya giriyor, avcı predatör olman lazım. Bol şans moruk.

• quote:

Sen ilah değilsin, onları yaratan kişi değilsin. Yani hiçbirinden sorumlu değilsin kardeşim. Onlar senin başına gelen bir sorun, senin canını sıkın problem. Senin canın sıkılmasın o problemlerin canı sıkılsın. Kendi değerini görmezden gelme.

Saldırana saldır, onların içinde erdem olsa sana saldırmaz zaten. Sen erdem gösterdiğini sanarak kendinden kaçıyor da olabilirsin. Kendinden eminsen yani karşındakinin hareketleri laflarını hak etmiyorsan bunun karşılığını sertçe vermen gerekli.

Ben mesela arkadaşlarımla samimi olsam da onlar bana karşı olan sınırlarını bilirler. Kim olursa olsun babam dahil, durduk yere sebepsiz kırıcılığa tahammülüm yok. Zaten buna hakları da yok. Sabır taşı da olsan taş taştır, elbet bir gün çatlarsın. Erdem dediğin kıymetli şey bu tarz insanlarda kullanılacak bir şey değil. Benim düşüncem bu. Uyarsan kazanırsın uymazsan üzülürsün. Sivri sinek seni gece uyutmaz mesela can sıkar kaşıntı yapar. Onlara karşı da aynı erdemi gösterebiliyor musun ? Tabi ki hayır... İşin toplumsal boyutu da var, bugün sen tepki gösterirsin yarın bir başkası derken bir bakmışsın o kişi artık kimseye hakaret edemez hale gelir.

Sana tutup da her önüne geleni kır parçala incit diyen yok. Vurana vuracaksın bu kadar basit.

Şişmanlık konusunda hassas isen bir zahmet hareket et zayıfla kardeşim :) Eğer yapmıyorsan düzenli spor yap, bana inan bambaşka bir psikolojiye sahip olacaksın. İlk hafta günde 1 saat yürüyüşle başla. Sonra bu sabah akşam 5 er dk ip atlamayı ekle ( düz atlasan da olur, çarpraz atlama koşarak atlama vs. gaza gelme ). Kendine haftada günler belirle. Atıyorum ilk kas çalışma gününde 5 şınav 3 set, 10 mekik 3 set yaptın, bunu her seferinde 1 artırarak devam et. Güçlendikçe alıştıkça zaten her seferinde daha da etkili olacak. Beslenme düzeni en önemlisi, ama en temel bilgi besin değeri yüksek doğal beslenmedir. Daha hızlı olursun, uykun kaliteli olur. Sigara zıkkımını içiyorsan derhal bırak zaten.

Sen geliştikçe güçleneceksin, özgüvenin artacak, kendi değerinin farkında olacaksın. Sevgili konusunda bir şey diyemem, onun için kekolardan ders alman lazım, hanzolar sana yol gösterir. Orası vahşi doğaya giriyor, avcı predatör olman lazım. Bol şans moruk.

Alıntıları Göster
    Saldırmak gibi şeyleri ben yapmak istemem, zaten arzuladıkları bu, haklı çıkmak için yapmadıkları kalmaz sonra bir de bakmışsınız hocalar ve çevresindeki kız kuruları da böyle çirkef konuşana hak verir olmuş. Toptan ne halde oldukları AK Parti'den belli, bunlar başka bir yolun yolcusu şelaleler...

Şişmanlık konusunda çok yol aldım ama salgın beni biraz durdurdu. Bir ara göbeğim kaybolmuş gibiydi, çok şükür sorunun kaynağı ile karşılaşınca gerisi çorap söküğü gibi geliyor...

Bu arada bu kadar yazı yazdıktan sonra moruk demeniz nedir onu anlayamadım ama dostane tavsiyeleriniz için teşekkürler...

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.