Şimdi Ara

Neden Photoshop CS6'da 3D seçeneği yok?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
29.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İnternette bir çok videoya baktım. Arkadaşlar tek tuşla 3D çalışma ortamına geçiyorlar sonra logo vs. tasarlıyorlar fakat bende bir 3D tuşu yok! Acaba Photoshop'un da mı sürümleri var Windows gibi? Veya var da ben mi bilmiyorum? Şimdiden teşekkürler..

Not: Lazım olursa diye Photoshop'umun (CS6) ekran görüntüsünü de paylaştım..

Neden Photoshop CS6'da 3D seçeneği yok?

• quote:

Orijinalden alıntı: akumas19

İnternette bir çok videoya baktım. Arkadaşlar tek tuşla 3D çalışma ortamına geçiyorlar sonra logo vs. tasarlıyorlar fakat bende bir 3D tuşu yok! Acaba Photoshop'un da mı sürümleri var Windows gibi? Veya var da ben mi bilmiyorum? Şimdiden teşekkürler..

Photoshop'da 3D menusu programın Extended versiyonunda vardır, standart versiyon yüklüyse bu seçeneği göremezsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SirEdmond -- 9 Ağustos 2012; 13:55:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SirEdmond

quote:

İnternette bir çok videoya baktım. Arkadaşlar tek tuşla 3D çalışma ortamına geçiyorlar sonra logo vs. tasarlıyorlar fakat bende bir 3D tuşu yok! Acaba Photoshop'un da mı sürümleri var Windows gibi? Veya var da ben mi bilmiyorum? Şimdiden teşekkürler..

Photoshop'da 3D menusu programın Extended versiyonunda vardır, standart versiyon yüklüyse bu seçeneği göremezsiniz.

Bunu kaldırıp Extended olanını kurdum, yine aynı. Extended olduğundan da adım gibi eminim fakat bir de şu var; Windows 8 Release Preview sürümünü kullanıyorum ve PowerColor Radeon HD 3850 1GB grafik kartım var. AMD Windows 8 için şimdilik en aşağı HD 5000'lere Driver sağlıyor, bu yüzden ben de o üst seviye kartların Driver'ını indirdim ve kurdum. Bu sebepten olsa gerek, Photoshop'u ilk açtığımda grafik kartı Driverları nedeniyle bazı özelliklerin kısıtlandığını söyledi. Acaba bu yüzden mi 3D'yi kullanamıyorum?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SirEdmond

quote:

Bunu kaldırıp Extended olanını kurdum, yine aynı. Extended olduğundan da adım gibi eminim fakat bir de şu var; Windows 8 Release Preview sürümünü kullanıyorum ve PowerColor Radeon HD 3850 1GB grafik kartım var. AMD Windows 8 için şimdilik en aşağı HD 5000'lere Driver sağlıyor, bu yüzden ben de o üst seviye kartların Driver'ını indirdim ve kurdum. Bu sebepten olsa gerek, Photoshop'u ilk açtığımda grafik kartı Driverları nedeniyle bazı özelliklerin kısıtlandığını söyledi. Acaba bu yüzden mi 3D'yi kullanamıyorum?

Alıntıları Göster
    quote:

Photoshop açılırken bir splash screen gözükür program açılanana kadar, o ekranda Photshop CS6 Extended yazıyorsa doğru versiyondur.
    Söylediğiniz sebepten olduğuna çok ihitimal vermesem de o konuda çok bilgi sahibi olmadığımdan yorum yapmasam daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SirEdmond -- 10 Ağustos 2012; 15:13:36 >

• PS 2 boyutlu bir grafik programı olduğu için olabilirmi?

Rhinoceros gibi bir 3d program kullanmalısınız bknz www.jewelturk.net
  • quote:

Orijinalden alıntı: cosef

PS 2 boyutlu bir grafik programı olduğu için olabilirmi?

Rhinoceros gibi bir 3d program kullanmalısınız bknz www.jewelturk.net

en son kullandığın ps sürümü aç acaba

son 2 yıldır ps 3d ile orta seviye işler yapılıyor son sürümde baya gelişti

aynı sorun bendede var cs5de gözüküyordu fakat cs6 ex. versiyonda gözükmüyor

• Ekran kartı ve open gl seçenekleri ile ilgili olabilir sorun. Preferencesden 3d bölümüne girip seçenekler işaretlimi bir bakın. Özellikle Open gl işaretlenmiş olmalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: feylosoft

Ekran kartı ve open gl seçenekleri ile ilgili olabilir sorun. Preferencesden 3d bölümüne girip seçenekler işaretlimi bir bakın. Özellikle Open gl işaretlenmiş olmalı

Seçeneklerde 3D yok :D Yav bi çözemedim gitti şu işi :D
  • CS6 kurmadım ama cs5 ve 5.5 da bu şecenek vardı. Cs4 de de farklı bir alan içindeydi yanılmıyorsam. Menüler değişmiş olabilir preferences panelini iyice tarayın. Eğer yoksa extended versiyonu kullanmıyorsunuz. Sanırım fotoşopun 3 versiyonu var. Bu özellikde sadece birinde var.
  • Emin olmak için görev cubuğundan help/about photoshop a bakın extended yazıyormu. Bazen netten indirilen dosyalar doğru çıkmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: feylosoft

Emin olmak için görev cubuğundan help/about photoshop a bakın extended yazıyormu. Bazen netten indirilen dosyalar doğru çıkmıyor

Yazmıyor. Ama indirdiğim yer bana Extended diyordu :D Neyse bir daha indireyim başka bir yerden artık. Çok teşekkürler :D
  • Photoshop Cs6 ile Photoshop CS6 Extended arasında ne farklar var arkadaşlar ?

https://www.troyestore.com/Urunler/Adobe-CS6-Design-Web-Premium-Ogrenci-Ogretmen-Kutu-Turkce-Mac.html

Bu linkte ki paketi almak sizce mantıklı mı ?
  • mericbey kullanıcısına yanıt
    Adobe cs serisini bitirdi. Artık cs7 diye bir şey olmayacak ve tüm destek yeni CC sistemine veriliyor (kiralama usülü) Bunu alırsanız elinizde eski ve geleceği olmayacak bir ürün olacak. Adobe.com.tr ve adobegunlugu.com sitelerini inceleyin bence
  • ALLAH razı olsun hocam demek ondan fiyatlar düşüyor
  • Evet sorun sürümle değil ekran kartıyla alakalı. Iyi farklı of de cs5 kullanıyorum, ekran kartı driver sorunu olanda 3b yok driver i sağlam olanda 3b menüsü var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.