Şimdi Ara

Neden müslüman ülkelerde hep savaş var (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
354
Cevap
3
Favori
11.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dünya'nın değişmeyen kanunlarından biriside budur

Güçlü olan zayıfı olanı yutar, uzak ve yakın tarihte olan gelen budur

Bundan sonrada değişeceğini sanmam, Dini ırkı fark etmez,

Topluluklar bir bütün olarak hareket ettiğinde büyük ölçüde galip gelmişlerdir

Örnek verecek olursak, Birlik ve Düzen içindeki İslam, ilk 200 yılda çok hızlı yayılmıştır, moğollar, roma imp, Osmanlı İmp, haçlılar, ABD,bunlardan bazılarıdır.

Günümüzde bir bütünlük oluşturabilmiş olan ülkeler Kısaca batı devletleridir, dünyanın geri kalanını böl ve yut sistemiyle
    sömürmektedirler ve sömürülecek yerlerin başında gelişmemiş kendi içinde birlik olmaktan çok uzak olan İslam coğrafyası var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Periah

Din devletleri kurmak adina Akdeniz'e kıyısı olan herkesle düşman olmasaydık . Libya ya bu konuda muhtaç kalmayacaktır...

Ama neydi onemli olan değerli yalnizlikti sanırım değil mi ?

Her neyse bizimle anlaşmadan zaten oradaki doğalgazı bir yerlere götürmeleri mümkün değil...
    Akdeniz'e kıyısı olan ülkeler bizi Akdeniz'de istemedikleri için onlar bize düşman oldu, biz onlara değil.

Biz Akdeniz'de 3 sondaj gemisi ile hakkımız olan petrol doğalgaz ararken, bize petrol doğalgaz arama Akdeniz'den çık yoksa yaptırım yaparım diyen ülkelerle nasıl dost olacaktık bir söyler misin?
    tamam arama yapmıyoruz diyerek değil mi?

çünkü sen çocukluktan beri bu kafayla yetiştin, sana yıllardır el pençe divan duracaksın "yurtta susup cihanda da suscaksın" diyerek büyütüldün haberin yok, morfini vermişler beynine sen de uyanamamışsın, normal ama senin suçun yok, senin suçun sadece kırk yaşında hala ninnilerle uyuman, uyumakta ısrar etmen.

• quote:

Ben senin ayaklı kütüphanem değilim dostum. En basit şeyleri bile birilerinin sana anlatmasını bekliyorsan oooo işimiz var.

Bildiğim konular var evet ama bunları anlatmak yerine senin kendinin bulmani tercih ederim çünkü bu sayede belki müridi olduğun hacı hoca takımının sözlerinden çıkıp belki gerçekten kendin araştırma yapmayı ogrenebilirdin diye umuyorum.

Ben sana burada hazır balığı versem bile bir halta yaramıyor o nedenle artık balık tutmayı öğrenin biraz. Balık vere vere iyice yorulduk...
    Veremediğin cevaplar için kitap linki verip kaçmak.
    Çok güzel bir kaçış yöntemi tebrik ederim. Bende senin gibi yapsam mesela bana ne dersin?

Mesela Akdenizde neden dost olmadık diye bir Akdeniz kitabu linki atıp kaçsam, bana ne dersin?

• Diplomasi den anlamiyirsunuz bari biraz susun.

Filistin bile bize karşı olan Akdeniz anlaşmasına imzasını attı.

Mısır'da dinci iktidar düştü adamlarla neredeyse ilişkiyi kestik.

İsrail ile ilişkilerimizi sırf Araplar için bozduk.
    Suriye'de iç savaşı destekledik.

Yunanlılar ve Rumlar zaten sorunun kaynağı .
    Amerikalılara papaz olduk üstüne nasıl oluyorsa aynı anda Ruslar'da Doğu Akdeniz'de bize karşı çıktı.
    Libya'da son olarak sallantıda bir hükümet var oda devrilirse koca cografyada bir başımıza kalacağız !

Abi böyle facia bir diplomatik performansı nasıl sergiledi iz. Yani insan uğraşsa özellikle cabalasa bile bu kadar rezil bir diplomasi yürütemez.

Bizim sizin değerli yalnızlık sacmaliginiza değil bilakis bölgede bizimle ortak hareket eden müttefik ülkelere ihtiyacımız var. Sürekli olaylara silahlı kuvvetler ile müdahale etmek diğer kanalların sürekli iflas ettiğini gösteriyor ve her yere askeri mudahale ile girmek çok tehlikeli bir olaydir

Türk ordusunu sağa sola yollamak sağlıklı bir politikaya ve yönetime sahip olmadigimiza işaret ediyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kitap linkini sen istemedin mi ?

• quote:

Diplomasi den anlamiyirsunuz bari biraz susun.

Filistin bile bize karşı olan Akdeniz anlaşmasına imzasını attı.

Mısır'da dinci iktidar düştü adamlarla neredeyse ilişkiyi kestik.

İsrail ile ilişkilerimizi sırf Araplar için bozduk.
    Suriye'de iç savaşı destekledik.

Yunanlılar ve Rumlar zaten sorunun kaynağı .
    Amerikalılara papaz olduk üstüne nasıl oluyorsa aynı anda Ruslar'da Doğu Akdeniz'de bize karşı çıktı.
    Libya'da son olarak sallantıda bir hükümet var oda devrilirse koca cografyada bir başımıza kalacağız !

Abi böyle facia bir diplomatik performansı nasıl sergiledi iz. Yani insan uğraşsa özellikle cabalasa bile bu kadar rezil bir diplomasi yürütemez.

Bizim sizin değerli yalnızlık sacmaliginiza değil bilakis bölgede bizimle ortak hareket eden müttefik ülkelere ihtiyacımız var. Sürekli olaylara silahlı kuvvetler ile müdahale etmek diğer kanalların sürekli iflas ettiğini gösteriyor ve her yere askeri mudahale ile girmek çok tehlikeli bir olaydir

Türk ordusunu sağa sola yollamak sağlıklı bir politikaya ve yönetime sahip olmadigimiza işaret ediyor.
    Yine cevap yok.
    Nasıl dost olacaktık diye soruyorum, cevap yok. Adamlar bize Akdenizde arama yapma diyorlar nasıl dost olacaksın?
    Biz diyoruz ki burada herkesin payı var, Akdenize en uzun kıyısı Türkiye, bizi dışlayamazsınız diyoruz, adamlar olmaz arama yapma diyorlar.
    İsrail ile ilişkimizi bozduk diyorsun, ülke gündemi bölümünde İsrail ile ticaret hacmimiz şu kadar arttı nerde İsrail düşmanlığı diyordun noldu ya ne çabuk kıvırıyorsun hızına yetişemiyoruz.

Gitsen bu laflarla kendi yandaşlarını kandır,
    ülke gündeminde "neden israil ile ticaret yaptın"
    kültür bilimde "israil ile ilişkimizi neden bozduk"

seni okuaycağıma güldür güldür show izlerim daha iyi

• quote:

Kitap linkini sen istemedin mi ?
    Ben kitap linki istemedim.
    AKP öncesinde PKK'ya ne yaptık da PKK bitti bilgi ver dedim, kitap önerisi sormadım.
  • Yalnız adamlar biz doğu akdenizde hakkımızı istediğimiz için bize düşman değiller. Adamların ülkelerindeki iktidarları yıkıp dinci hükümetler kurdurmak istediğimiz için düşmanlar.

Birde İsrail'i yoketmek istiyoruz İsrail'de ondan bize düşman : D

Kısacası ülkenin gerçek çıkarları ile sizin mezhepçi politikalarınız çatışıyor ve sonuçta ülke çıkarları bundan zarar görüyor.

Ekonomik - diplomatik ve askeri etkinliğimiz gitgide azalıyor.

Umuyorum ki yakında aklı selim bir iktidar gelip bu enkazı toparlayacak. Bu politikayla devam edersek çünkü bizi Ortadoğu'da gerçek bir mezheb savaşına sokup binlerce insanımızın hayatını kaybetmesine yol açacaksınız. Üstelik bu savaşı Araplar için başlatmanızdan ciddi şekilde çekiniyorum.
  • Yalan söyleme kitap linki istedin. Yazdıklarını tekrar oku !
  • quote:

Orijinalden alıntı: Novagate

PKK ağzı arıyorsan "ne işimiz var Afrin'de" diyen CHP'ye bakacaksın.
    Ama iki çift laf edemiyorsun onlara değil mi, ne acı senin açından.

Tamam Öcalan yakalandı, yakalanmadı diyen yok da PKK'lılar nerede temizlenmiş yaz diyorum, ortda cevap yok, sadece oku diyorsun, ne okiyim söyle.
    ortada okunacak birşey olmadığı için kendin çabala araştır diyorsun.
    Allah beni size benzetmesin, sizin gibi böyle söylediğini ispatlayamayan gösteremeyen şekle sokmasın.

Alıntıları Göster
    Tamam Öcalan yakalandı, yakalanmadı diyen yok da PKK'lılar nerede temizlenmiş yaz diyorum, ortda cevap yok, sadece oku diyorsun, ne okiyim söyle.

Şimdi özür dileyecek misin ulu orta yalan söylediğin için ?

• quote:

Yalnız adamlar biz doğu akdenizde hakkımızı istediğimiz için bize düşman değiller. Adamların ülkelerindeki iktidarları yıkıp dinci hükümetler kurdurmak istediğimiz için düşmanlar.

Birde İsrail'i yoketmek istiyoruz İsrail'de ondan bize düşman : D

Kısacası ülkenin gerçek çıkarları ile sizin mezhepçi politikalarınız çatışıyor ve sonuçta ülke çıkarları bundan zarar görüyor.

Ekonomik - diplomatik ve askeri etkinliğimiz gitgide azalıyor.

Umuyorum ki yakında aklı selim bir iktidar gelip bu enkazı toparlayacak. Bu politikayla devam edersek çünkü bizi Ortadoğu'da gerçek bir mezheb savaşına sokup binlerce insanımızın hayatını kaybetmesine yol açacaksınız. Üstelik bu savaşı Araplar için başlatmanızdan ciddi şekilde çekiniyorum.
    Sen Holywood'a git ingilizcen varsa tabi, çok güzel senaryo masal şöyle aniamsyon yazarı olur senden.
    Hangi ülkeyi yıkıp dinci hükümet kurdurmak istiyoruz bi söylesene.

Tüm dünyada Türkiye'nin etkinliği artıyor, Katar'da Sudan'da Afrika'da bile üssümüz var,
    Afrin'de Cerablus'ta PTT kuruldu, Cerablus'ta üniversite kurduk T.C şu an dünyanın her yerinde.
    Pakistan Recep Tayyip Erdoğan diye inliyor, İmran Han Erdoağn aday olsa seçilir diyor.

Sen "yurtta sus cihanda sus" otur yerine, sen bunun eserisin bu konular sana çoook uzak,
    senle bizim aramaızda everest tepesi kadar fark var.

sen mezhepçi cihatçı dinci vs laflarla CHP'nin çürümüş bitmiş ne işimiz var Afrin'de diye ezik dış siyaset yapan, laik seküler PKK ile ortak seçime girmiş adamların laflarıyla günün geçirmeye devam et.

• quote:

Yalan söyleme kitap linki istedin. Yazdıklarını tekrar oku !
    Yazdıklarımı okudum, kitap linki istediğime dair hiçbir mesajım yok.
    varsa göster kim YALANCI cümle aleme göster hadi sana fırsat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Novagate -- 16 Şubat 2020; 23:4:13 >
  • quote:

Şimdi özür dileyecek misin ulu orta yalan söylediğin için ?

Alıntıları Göster
    haber de okunur, illa kitap mı okunur?
    haber olarak dedim ne okiyim diye, bu saatte kitap mı okuyacağım 500 sayfa.
  • Sizi gördükçe aklıma İttihat ve Terakki partisi geliyor .

Umarım sonumuz benzemez...

• İyi kiviramiyorsun benden söylemesi : D

• quote:

İyi kiviramiyorsun benden söylemesi : D
    ne okiyim dedim, sadece kitap okunmaz, haber de okunur ki forumda istenilen genelde haber linkidir, yoksa senin gibi birinin önereceği kitap önerisinden ne hayır gelir ki.
    senin kitap linki verip kaçmak işine geldi, yoksa cevap verceğin falan yok, PKK operasyon yapmadığı için başarılı rüyası görmüşsün onu diyoruz.

bu arada hangi ülkenin iktidarını değiştirip dinci yapmaya çalışyıoruz o uydurmana da bir cevap alaamadık, mersinli cihangir gibisin uydur uydur dur.
  • quote:

Sizi gördükçe aklıma İttihat ve Terakki partisi geliyor .

Umarım sonumuz benzemez...
    aynaya bakmışsın
  • Delhi de ne zaman namaz kılıyoruz : D

• - Suriye
    - Irak
    - Misir
    - Libya
    - Filistin

Doğru veya yanlış demiyorum ama bütün bu ülkelerde dincilere maddi manevi destek sağlıyoruz açık olarak. Suriye Irak ve Mısır da dinciler kaybettiği için bu üç ülke bize açık düşman haline geldi.

Filistin in zaten kendine hayrı yok.
    Libya'da ise buzim desteğimiz olmadan ayakta duramayan bir hükümet var. Suriye'den cihadci yolluyoruz Türk vatandaşlığı vererek...

• Medeni dediğin ülkeler zaten diğer ülkeleri sömürmüş ve zenginleşmiş oldukları için nispeten medeni olmuşlardır

Müslüman ülkelerdeki sorun Arapların diğer insanları Araplaştırmak için dini araç olarak kullanmasından ve yine Kuranı kendi çıkarlarına uyacak şekilde ayetleri eğip-bükmelerinden kaynaklanıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 16 Şubat 2020; 23:22:24 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.