Canlı Yayın
Apple yeni iPad’leri tanıtıyor - Türkçe Simultane Çeviri ile Canlı Yayın
Şimdi Ara

Neden kimse elindekiyle yetinmiyor ???

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar neden kimse elindekiyle yetimiyor ? çevremde görüyorum çoğu işi gücü olan adamlar başka yere geçmek için iş bakıyor bugün bir yerde muhabbeti oldu adam belediye de çalışıyor kadro geldi TCDD nin alımında mülakata gitmiş bu şans mıdır başka birşey mi biz daha normal asgari ücretli işi bulamıyoz adam bir işde çalışırken başka yerlere kaymanın peşinde ? sizler nasıl yorumluyorsunuz bu durumu ????

• Ben de öyleyim. Daha iyisini isterim. Elimden daha iyisi geleceğini bildiğim halde neden yetinme gereksinimi duyayım? Siz üstüne gitmezseniz kimse size gel sana imkan demez. Üstüne üstüne gdeceksin, hak ettiğini daha iyi yerlere gelebileceğini ve yapabileceğini önce kendine sonra üst birim sorumluna veya bu tarz sınavlara girerek göstereceksin. Bunun nesi kötü? Herkes daha iyi hayatı olsun diye uğraşır. Bir imkan varsa sonuna kadar şansımı denerim. Olmuyorsa, yapamıyorsan kabul edersin ve ya kendini geliştirirsin. Ben 2. yi tercih ediyorum. Bu hayata 1 kere geliyorum ve kurallarını ben koyarım. Hepimiz insanız elimiz kolumuz tutuyor. Daha iyisini istemek hakkımız tabi alın teriyle olmak şartıyla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eren1s

Ben de öyleyim. Daha iyisini isterim. Elimden daha iyisi geleceğini bildiğim halde neden yetinme gereksinimi duyayım? Siz üstüne gitmezseniz kimse size gel sana imkan demez. Üstüne üstüne gdeceksin, hak ettiğini daha iyi yerlere gelebileceğini ve yapabileceğini önce kendine sonra üst birim sorumluna veya bu tarz sınavlara girerek göstereceksin. Bunun nesi kötü? Herkes daha iyi hayatı olsun diye uğraşır. Bir imkan varsa sonuna kadar şansımı denerim. Olmuyorsa, yapamıyorsan kabul edersin ve ya kendini geliştirirsin. Ben 2. yi tercih ediyorum. Bu hayata 1 kere geliyorum ve kurallarını ben koyarım. Hepimiz insanız elimiz kolumuz tutuyor. Daha iyisini istemek hakkımız tabi alın teriyle olmak şartıyla...
    elimizden daha iyisi gelir gelmez o ayrı mesele aza kanat etmeyen çoğu bulamaz ben dünya kadar yere müracet ettim hiçbir souç alamadım. brak devleti asgari ücretli bir iş bile bulamadım bizim suçumuz ney o zaman ????

• quote:

Orijinalden alıntı: Derman-

elimizden daha iyisi gelir gelmez o ayrı mesele aza kanat etmeyen çoğu bulamaz ben dünya kadar yere müracet ettim hiçbir souç alamadım. brak devleti asgari ücretli bir iş bile bulamadım bizim suçumuz ney o zaman ????

Alıntıları Göster
    olur bir yerde mutlaka rızkın vardır. Ama sen de istemezmisin düzenini kurduktan sonra daha iyi yere gelmeyi? Girersin bir firmaya, önce işe alışırsın, öğrenirsin,tecrübelenirsin. 1kaç sene sonra mutlaka fikirlerin değişir. Kendini geliştirmek için, daha iyi imkanlara sahip olmak için girişimlerin bulunur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Eren1s

olur bir yerde mutlaka rızkın vardır. Ama sen de istemezmisin düzenini kurduktan sonra daha iyi yere gelmeyi? Girersin bir firmaya, önce işe alışırsın, öğrenirsin,tecrübelenirsin. 1kaç sene sonra mutlaka fikirlerin değişir. Kendini geliştirmek için, daha iyi imkanlara sahip olmak için girişimlerin bulunur.

Alıntıları Göster
    bilmem belkide sen haklısın ben çok boş gezdim bugüne kadar bir düzen kuramadığım için bana öyle geliyor belkide ? :(
    30 yaşıma geldim hala o rızık nerdeyse bulamadım gitti arkadaş... :( :(

• İş konusunda özellikle vasıflı insanlar her zaman daha iyisini ister. Özellikle bilim ve teknoloji sektöründeki insanları aslında bu sektörlerde tutan şeydir bu. Öğrenme ve tecrübe açlığı. Aslında her insan buna sahip olmalı. Elindeki malla yetinmeyen insanlar da var onlar lüks düşkünü ona yapabilecek bir şey yok.
  • insan fıtrat itibariyle cennete layık olarak yaratılmıştır...gözümüzün doyacağı tek yer orasıdır...çünkü sınırsız ve süresiz bir lezzet alma yeridir...işte bir şeyleri elde edebilmek için kısacık dünya hayatında habire koşturmaya devam ederiz o standartları yakalama içgüdüsüyle...büyük bir emek ve ömür karşılığında elde ettiklerimiz bizi yine tatmin etmez, zira o sırada başka hedefler ufukta gözükmüştür bile...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tavakspor -- 17 Ocak 2019; 16:36:34 >
  • insanlığın, bilimin, teknolojinin ilerlemesi elindekiyle yetinmeyen, öğrenmeye aç insanların merakı sonucunda oldu. eğer herkes elindekiyle yetinse, öğrenmeye veya değiştirmeye çalışmasa yenilik, değişim olmaz(hem kendi için hem kendinden sonraki insanlık için). sonucunda aynı hamam aynı tas devam eder. arkadaşında söylediği gibi bilim ve teknoloji sektörleri tabiri caizse her gün değişiyor, yeni şeyler ekleniyor. bunlar da o bölümlerde çalışan insanları mecbur elindeki bilgiyle yetinmemeye götürüyor. sürekli güncel kalmak zorunda ve kendine bir şey eklemek zorunda. diğer türlü nokia örneğinde olduğu gibi piyasadan silinip gidiyor.

diğer sektörlerde ise bu pek fazla yok. mesela dürümcü olan biri 20 senedir belki aynı tarifle yapıp ekmek parası kazanıyor. kazanmasını sağlayan da belki bu özelliği. insanlar nostaljik diye gidiyor. o çıkıp 2019'a özel dürüm çıkarsa belki insanlar tercih etmicek. o insanın açısından bakarsan da elindekiyle yetiniyor diyebilirsin.

ama çıkıp neden kimse elindekiyle yetinmiyor diye soru sormak biraz sığ ve saçma bir soru. yetinen de var yetinmeyen de. ihtiyaç meselesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oozen59 -- 17 Ocak 2019; 16:47:52 >

• En iyi iş çalışırken bulunan iştir. Bu sirkülasyon her daim yaşanacak her gelen kök salmıyor girdiği yerde. Lakin en zoru işsizlik. Sıfırdan iş bulmak, çalışırken iş bulmaktan maalesef çok daha zor ülkemizde.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oozen59

insanlığın, bilimin, teknolojinin ilerlemesi elindekiyle yetinmeyen, öğrenmeye aç insanların merakı sonucunda oldu. eğer herkes elindekiyle yetinse, öğrenmeye veya değiştirmeye çalışmasa yenilik, değişim olmaz(hem kendi için hem kendinden sonraki insanlık için). sonucunda aynı hamam aynı tas devam eder. arkadaşında söylediği gibi bilim ve teknoloji sektörleri tabiri caizse her gün değişiyor, yeni şeyler ekleniyor. bunlar da o bölümlerde çalışan insanları mecbur elindeki bilgiyle yetinmemeye götürüyor. sürekli güncel kalmak zorunda ve kendine bir şey eklemek zorunda. diğer türlü nokia örneğinde olduğu gibi piyasadan silinip gidiyor.

diğer sektörlerde ise bu pek fazla yok. mesela dürümcü olan biri 20 senedir belki aynı tarifle yapıp ekmek parası kazanıyor. kazanmasını sağlayan da belki bu özelliği. insanlar nostaljik diye gidiyor. o çıkıp 2019'a özel dürüm çıkarsa belki insanlar tercih etmicek. o insanın açısından bakarsan da elindekiyle yetiniyor diyebilirsin.

ama çıkıp neden kimse elindekiyle yetinmiyor diye soru sormak biraz sığ ve saçma bir soru. yetinen de var yetinmeyen de. ihtiyaç meselesi.
    senin anlattığın la benm anlatmaya çalıştığım şey arasında dağlar kadar fark var ...
    sen çok ters taraftan bakmıssın konuya teknoloji sektöründeki birisi elbette kendini her daim güncelleyecektir zira bende azbuçuk bu işin içidenyim ama benim anlatmaya çalıştığım şey çok farklı....

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.