Şimdi Ara

İki milyon ikiyuz elli bin liraya midyeci olmak?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
29
Cevap
0
Favori
13.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Midyeci Ahmet 2.250.000 TL'ye bayilik vermeye başladı.
    Ne dusunuyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Storm Raider

Franchise sözleşmesi yapıyorsan normal bir fiyat marka ismini kullanıyorsun , iş yönetemi ve çalışma usulünü öğretiyor , fikri mülkiyet haklarını kullanıyorsun. Ticari işletmeyi bütün ekipmanlarıyla beraber kuruyor bedava olmasını beklemezsin heralde...
    Bedavami versin dedik acaba?
    Burger King'in daha ucuz olduğu yerde midye dukkani açmak için iki milyon ikiyüz elli bin lira vermek normal yani?
  • 250 bin i ne oluyor acaba ? O parayla Türkiye'de midye pazarı kurulur , bayiliği ne yapayım ?
  • Midyede nasıl bir gelir var. a...q
  • Uçuk fiyat :)
  • Franchise sözleşmesi yapıyorsan normal bir fiyat marka ismini kullanıyorsun , iş yönetemi ve çalışma usulünü öğretiyor , fikri mülkiyet haklarını kullanıyorsun. Ticari işletmeyi bütün ekipmanlarıyla beraber kuruyor bedava olmasını beklemezsin heralde...
  • Çok para
  • Burger king aç daha iyi zaaaaa
  • quote:

Franchise sözleşmesi yapıyorsan normal bir fiyat marka ismini kullanıyorsun , iş yönetemi ve çalışma usulünü öğretiyor , fikri mülkiyet haklarını kullanıyorsun. Ticari işletmeyi bütün ekipmanlarıyla beraber kuruyor bedava olmasını beklemezsin heralde...
    Bedavami versin dedik acaba?
    Burger King'in daha ucuz olduğu yerde midye dukkani açmak için iki milyon ikiyüz elli bin lira vermek normal yani?
  • Pek midyeyle alakam olmadığı için midyeci Ahmet'i hiç duymadım kimdir bu Ahmet ? Nerede ?
  • İşe bak. Midyede marka mı olur? Altı üstü midye. Benim arkadaş midye satıyor 50 bini olsa kendine dükkan açar midye bilmem ne markasına para vermez.
  • puhahaha fiyata bak.

o paralara daha büyük ve dünya markası şirketlerin bayiliği alınır. ne yapayım midyeci ahmet bayiliğini.
  • O kadar param olsa niye midyecilik yapayım ki?
    Ya ev alırım ya da adam gibi bir işe yatırım yaparım.
  • Dalga geçmeyin arkadaşlar farklı bi ülkede buna cidden gülünür ama Türkiyede işler böyle yürümüyor. Arkadaşlar anlattılar sürekli midyeleri şöyle iyi böyle iyi diye sonunda dayanamadım gittim yedim. Tamamen sosyal medya ve popüler kültür şişirmesi. Küçücük dümdüz midye satıyor, tadında ekstra hiçbir şey yok. Ama Beşiktaştaki şubesine giderseniz insanların sanki bedava aş dağıtılıyormuşçasına kuyruğa girdiğini görebilirsiniz. Yani o parayı verip isim hakkı alırsanız, bu ülkede o paranın kat be kat fazlasını kazanırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VeNoM

oha gerçekten
  • Kimmiş la bu Midyeci Ahmet, dürtecek saf arıyo galiba?
  • Hastirsin dallama! Midye lan bu, midye!

Ben Beşiktaş'tan geçerken görüyordum, hep kalabalık, hep kalabalık. Bigün yanımda bi arkadaş dedi, burası sosyete mekanı, fiyatta da geçiriyorlar deyince öğrenmiş oldum.
  • Hakimlik sınavı vs buraya cevap yazmayı unutmuşum

Görüyorumki birçok kişi midyeci ahmet isminin popülerliğinden habersiz nasıl para bastığını bilmiyor. Bende İstanbula gitmeden önce bilmiyordum isim hakkının pahalı olmasını örnekle açıklayayım.

Antalya merkezde iyi bir konumda bir midyeci açacağım. Basit bir mekan olmayacak masraf yapmaya hazırım vs;

Rakamlar temsili mantık hesabı yemek sektöründe değilim.

İsmi Midyeci Oğuz olursa bunun yıllık cirosu 400 bin tl
    İsmi Midyeci Ahmet Antalya Şubesi olursa bunun yıllık cirosu 1 milyon tl

Franchise süresi 10 yıl olursa 6 milyon tl fazladan ciro üstüne işi yürütürken tek başına değilsin know-how imkanı var.

Burger King açsaydım cirom bu kadar yüksek olamazdı çünkü açarsam Antalyadaki tek midyeci ahmet olacağım ve üstüne sadece isimden ötürü Antalyada yemek yenilecek yerler arasında gösterileceğim. Mekanım belli saatlerde istisnasız dopdolu olacak. Antalyada Burger King Açsan konum sıkıntı Muratpaşada bir sürü var Erastada Özdilekte Terracity Depoo MarkAntalya her yerde var. İşlek olur ama açılacak bir midyeci ahmet kadar olamaz.

• quote:

Hakimlik sınavı vs buraya cevap yazmayı unutmuşum

Görüyorumki birçok kişi midyeci ahmet isminin popülerliğinden habersiz nasıl para bastığını bilmiyor. Bende İstanbula gitmeden önce bilmiyordum isim hakkının pahalı olmasını örnekle açıklayayım.

Antalya merkezde iyi bir konumda bir midyeci açacağım. Basit bir mekan olmayacak masraf yapmaya hazırım vs;

Rakamlar temsili mantık hesabı yemek sektöründe değilim.

İsmi Midyeci Oğuz olursa bunun yıllık cirosu 400 bin tl
    İsmi Midyeci Ahmet Antalya Şubesi olursa bunun yıllık cirosu 1 milyon tl

Franchise süresi 10 yıl olursa 6 milyon tl fazladan ciro üstüne işi yürütürken tek başına değilsin know-how imkanı var.

Burger King açsaydım cirom bu kadar yüksek olamazdı çünkü açarsam Antalyadaki tek midyeci ahmet olacağım ve üstüne sadece isimden ötürü Antalyada yemek yenilecek yerler arasında gösterileceğim. Mekanım belli saatlerde istisnasız dopdolu olacak. Antalyada Burger King Açsan konum sıkıntı Muratpaşada bir sürü var Erastada Özdilekte Terracity Depoo MarkAntalya her yerde var. İşlek olur ama açılacak bir midyeci ahmet kadar olamaz.
    2 ayda ismi duyulmuş bir markanin nasıl oluyor da 2.250.000 TL istiyor biz onu tartışıyoruz. Yoksa para bastığını bizde biliyoruz. Midyeyi al 40 kuruşa sat 1.75'e güzel kâr.

Demek istediğim o kadar param zaten olsa o işle ugrasmam. O kadar parası olan adamın zaten bı onun 3 katida kenarda köşesinde vardır.

• Arkadaşlar başlığı yeni gördüm.Midyeci Ahmet franchise vereceğini söylediğinde bende merak edip incelemiştim.Ve bu 2 milyon 250 bin TL'lik bedel benimde dikkatimi çekmişti..Haliyle bende miktarı çok bulduydum..Fakat daha sonra sakin kafayla oturup hesaplayınca bu miktarın aslında normal olduğunu düşündüm..Şöyleki bu adamın beşiktaştaki dükkanı en ölü gününde bile 100.000 TL hasılat yapıyor..Nitekim 2017 yılındaki bir röportajında (Şimdiki kadar meşhur değildi o zamanlar) beşiktaştaki şubesinde günde 60.000 midye sattığını söylemişti..Yani iyice meşhur oldu işlerini kat be kat arttırdı...Herneyse;

Bize gelecek olursak eğer 2 milyon 250 bin TL Franchise bedeli,bununla beraber 750bin TL'de dükkan giderlerine yazalım (hava parası,mimarisi,dekorasyonu vs) tamı tamına 3 milyon TL cebimizden para çıkıyor..

Açacağımız dükkanın aylık masrafları;

50.000 TL kira desek çok çok yazalım...
    150.000 TL 30 personel gideri diyelim..
    50.000 TL'de ıvır zıvırlara gider diyelim...

Yukarıdaki rakamlar baya şişirilmiş rakamlar arkadaşlar fazla fazla yazdım ama bunu çoook çok aşşağılara çekebilirsiniz ama yinede totalde aylık 250.000 TL bu dükkanın gideri var diyelim...

Peki ya bizim elimize ne gelecek?

Günlük 40.000 TL dükkanımız ciro yapsa aylık 1 milyon 200bin TL eder..

Bu işte hiç yoksa yarı yarıya kâr vardır ama biz yinede azaltarak %40 diyelim buda 480.000 TL net kâr demek...Hadi biz yine en kötü ihtimali göz önüne alalım 30.000 TL'sini traşlayalım arkadaşlar 450.000 TL ediyor...

450.000 gelir 250.000 TL gider elimize ay sonu 200.000 TL tertemiz para kalır arkadaşlar..Senede 2 buçuk milyon TL kâr demek...Buda yatırdığımız tutarı ilk seneden çıkarmak demek..Bazıları demiş ya hani faize yatırırım o parayı hiç uğraşmam va diye..Yahu harama bulaşıp parayı faize yatırsan aylık sana getirisi maximum 40.000 TL....

Bide bazıları demiş yine yok gider Burger King alırım başka x firması var daha sağlam dünya markası gider onu alırım diye.Arkadaşlar şuan Midyeci Ahmetmi Burger King deseler tereddüt etmeden Midyeci Ahmet derim..Birincisi Ankarada,İzmirde veya başka bir şehirde bir sürü Burger King var ama Midyeci Ahmet hiç yok...Senin açacağın şehirdeki ilk Midyeci Ahmet sen olacaksın..Rakibin olmayacak...

Kısa ve net adam ismine tabelasına kazandıracaklarına güvenmese zaten o kadar para istemez...Adam kendi markasının,kazanılan paraların farkında..İşine, ismine tezgahına güveniyor ve maddi sorunları olan,beni daraltacak sıkıntıya sokacak yatırımcı istemiyorum diyor...Kafası rahat, eli rahat yatırımcılarla iş yapmak istiyorum diyor...Kısacası fakirle hiiiiç uğraşamam diyor...Bana kalırsa haklıda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HektorCupes -- 11 Ocak 2020; 20:37:32 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.